Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2018-10-08, 14:11

Gór Ski pisze:W Słowacji bardzo popularne jest spanie w chatkach samoobsługowych nawet w Listopadowy dżdżysty dzień ciężko o kawałek podłogi .


Milo spotkac w chatce sympatyczna ekipe i z nia spedzic wieczor, ale nadmierny tłok to tyz niedobrze... Jest jakas liczba ludzi na metr kwadratowy, ktora jak zostanie przekroczona to ludzie zaczynaja sie gryzc jak chomiki w za malej klatce... Bylam kilka razy na takich sylwestrach w gorach - gdzie ludzie byli wszedzie i bylo to bardzo niefajne... Wiec wizja ze na Slowacji jest tak zawsze nie napawa optymizmem ;)

Gór Ski pisze:Natomiast z drugiej strony niektóre chatki przejmują lokalni chatarzy jak w Andrejcovej i przyszłości Ramża też ma być przejęta.


Ale w jakim sensie "przejmują"? Ktos przychodzi, zajmuje i obwieszcza - teraz ja jestem chatarem, musicie mi stawiac wodke a inaczej wypad? :-o

Gór Ski pisze:Kapitalne są Pireneje gdzie jest mnóstwo chatek od 1 do 5 gwiazdek


To slyszalam. Tylko troche daleko na weekend ;)


Pieca nie sprawdzałem


Ciezkie zycie zmarzlucha... Moze niebawem sama sprawdze bo chcemy sie wybrac do tej chatki, ale jak pieca nie bedzie lub niesprawny to chyba trzeba bedzie zapodac gdzies odwrot. No chyba ze sie ociepli! W 2014 roku to nawet w listopadzie spalismy w wiatach takie byly cieple noce!
Ostatnio zmieniony 2018-10-08, 14:12 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Gór Ski
Posty: 484
Rejestracja: 2018-05-08, 11:14
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gór Ski » 2018-10-09, 07:56

buba pisze:Ale w jakim sensie "przejmują"? Ktos przychodzi, zajmuje i obwieszcza - teraz ja jestem chatarem, musicie mi stawiac wodke a inaczej wypad? :-o


Jest Dwóch Chatarów zmieniają się w systemie dwutygodniowym , wyremontowali chatkę z własnych środków i teraz są jej opiekunami ale za nocleg nic nie biorą a piwo można kupić za 1Euro ( gdybym wiedział to bym nie targał) więc taka działalność non profit .

Gęsto w chatkach to trafiałem tylko w Wielkiej Fatrze , bo już w Rudohoriach było pusto.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2018-10-09, 11:20

No to taki chatar to bardzo pozytywnie! Ja tam tez nie mam problemu z tym zeby zaplacic za spanie w chatce, tylko fajnie zeby jej nie przerabiali na pensjonat a po remoncie nadal byla chatką.
Ostatnio zmieniony 2018-10-09, 11:21 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2839
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2018-10-11, 16:57

Forum milczy a tak ważne wydarzenie ;) się dokonało...nacjonalizacja PKL w tym kolejki linowej na Kasprowy Wierch:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 18162.html

Osobiście, jestem zwolennikiem aby tego rodzaju majątek, znajdował się w polskich rękach. Ale czy za wszelką cenę ? Osobny temat....
A poszlaki wskazują, że to znacznie przepłacona inwestycja.

Wcale się nie zdziwię, jak w ramach tzw. ,,dobrej zmiany" zniżki na przejazd otrzymają zwolennicy o.Rydzyka, aktyw ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej a zwyżkę zwolennicy KOD ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-10-11, 20:40

To nie węgiel żeby traktować jak strategiczny skarb narodowy. To kolejka.
Szkoda jej - trafi w "państwowe" i zgodnie z narodową tradycją padnie albo trzeba będzie dopłacać. Przy okazji będzie miejscem do powsadzania swoich ludzi na ciepłe i dodatkowo stworzone stanowiska.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-10-12, 10:04

Tępy dyszel pisze:A poszlaki wskazują, że to znacznie przepłacona inwestycja.


Jak śmiesz wątpić w zmysł Pana Premiera, bankowca ?

Wcale się nie zdziwię, jak w ramach tzw. ,,dobrej zmiany" zniżki na przejazd otrzymają zwolennicy o.Rydzyka, aktyw ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej a zwyżkę zwolennicy KOD


Jestem za.

Przy okazji będzie miejscem do powsadzania swoich ludzi na ciepłe i dodatkowo stworzone stanowiska.


Zasłużyli.

A tak przy okazji - PRAWDZIWY TURYSTA Z KOLEJKI NIE KORZYSTA.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2018-10-12, 11:23

Tępy dyszel pisze:
Osobiście, jestem zwolennikiem aby tego rodzaju majątek, znajdował się w polskich rękach. Ale czy za wszelką cenę ? Osobny temat....
A poszlaki wskazują, że to znacznie przepłacona inwestycja.


Pytanie
Kto i za ile sprzedał przedsiębiorstwo przynoszące zyski ?
I czy wziął w łapę przy okazji ?
Bo jeśli nie wziął znaczyłoby że ręce ucięła wcześniej maszyna.
I był inwalidą.

A że odkupili ?
To dobrze.
Hotel luksemburski w klasie lux dla narciarzy np. na Myślenickich Turniach-to słaby pomysł.
slavco
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-14, 20:46

Postautor: slavco » 2018-10-14, 21:09

Na początek się przywitam ze wszystkimi, bo jestem nowym użytkownikiem forum. Znalazłem Was przez Google, poczytałem kilka tematów i stwierdziłem, że warto się zarejestrować :-)

Jeśli chodzi o PKL, to według mnie jest to posunięcie czysto propagandowe, bo kolejka na Kasprowy jest bliska sporej rzeszy Polaków. Przesłanie ma być jedno - oni sprzedawali dobra narodowe, a my odkupujemy. Może przepłacili, ale dzięki temu "kupili" głosy wyborców, które dla nich są najcenniejsze.

Mam nadzieję, że kolejne moje wpisy nie będą już o polityce :-)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2018-10-14, 21:14

Niech Ci forum lekkim będzie :-)

Forum bez granic więc i o polityce można. Nawet jest do tego założony temat - na dole forum znajdziesz.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2018-10-14, 21:30

slavco pisze:Na początek się przywitam ze wszystkimi, bo jestem nowym użytkownikiem forum.

Witaj! Dawaj tutaj -> nasz-team-ad-2017-vt3669.htm
Awatar użytkownika
vidraru
Posty: 2503
Rejestracja: 2017-01-27, 18:44
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Postautor: vidraru » 2018-10-14, 21:31

Ave! Witaj na najbardziej wyzwolonym forum górskim :)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12272
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-10-14, 21:44

Kłaniam się do ziemi!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-10-14, 21:59

Z tym wyzwoleleniem bym nie przesadzał. Nie do wszystkich dotarły słowa Terencjusza, że wszystko co ludzkie nie jest mi obce.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2018-10-16, 17:48

Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2018-10-16, 19:19

Aaaa... Byłam, widziałam, potwierdzam.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości