Płatne akcje ratownicze w polskich górach

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-07-10, 21:28

Poczekam aż Vision wydzieli i odpiszę ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-07-10, 21:30

Malgo Klapković pisze:jest ona przemawiająca, ale do mnie nie przemówiła


to jest de facto dyskusja światopoglądowa, więc takie nigdy nie przemawiają ;)

i na dłuższą metę jest to dyskusja o dupie Maryny, bo żaden polski rząd nie odważy się tego wprowadzić, no chyba, że Korwin, zwalczający socjalistyczne pozostałości, ale tego pana akurat bym nie chciał u koryta ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-07-11, 08:06

jarek121 pisze: na pewno zmniejszyłoby wędrówki poza szlakami (pewnie firmy ubezpieczeniowe nie pokrywałyby takich akcji), na pewno zwiększyłoby to odpowiedzialność ludzi w poruszaniu się po górach i odpowiedzialność za osoby niepełnoletnie (dzieci).


Jarosławie , Ty rzeczywiście jesteś naiwny :)

P.s. Co do ubezpieczenia - od kilku lat mam AV - tylko , że wykupując je bardziej patrzyłem na kwestię zniżek w schroniskach.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-07-11, 08:09

Pudelek pisze:no chyba, że Korwin, zwalczający socjalistyczne pozostałości,


Znając tego ... to on wprowadzi takie stawki, że narodowi odechce się chodzic po górach :) A kobitom to w ogóle zbroni zbliżać się do gór ( tzn. oddalać się od kuchni ). Niepełnosprawni również niech zapomna o mozliwości uprawiania turystyki.

Pudelek pisze:ale tego pana akurat bym nie chciał u koryta


On nie będzie korzystał z koryta. On zostanie KRULEM :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-07-11, 08:17

Coś się nasz kochany Administrator nie pali do wydzielenia, więc odpiszę Pudlowi.
Jeżeli iść w tym kierunku - to nie wybiórczo, tylko jeśli chodzi o góry, tylko zawsze.

Załóżmy sytuację - kilkuletnie dziecko ze wsi poszło na jagody i gubi się w lesie. Poszukuje je kilkudziesięciu strażaków, policja, w końcu po 24 godzinach akcji ratunkowej znajdują (dobrze jak żywe). Każdego roku jest kilka takich akcji. Niestety głownie z powodu zaniedbań rodziców (każdy kto mia dzieci wie jak trudno upilnować 4 czy 5-latka)

Kto ma pokrywać koszty akcji - i czym ta akcja się różni od poszukiwania w górach zagubionego turysty (oprócz ukształtowania terenu) ?

Albo inni przykład - wypadek podczas spływu kajakowego - poszukiwania w których bierze udział kilku nurków. Takie poszukiwania są często jeszcze bardziej kosztowne niż akcje TOPR czy GOPR.

Kto się ubezpiecza i ubezpiecza swoje dziecko idąc na jagody do lasu ?

A jeżeli ktoś mieszka w Mszanie Dolnej i na jagody chodzi sobie w Beskid Wyspowy ?

Od jakiej wysokości powinien się ubezpieczyć ?

Dochodzimy do jakiejś paranoi, kiedy każdy obywatel oprócz "standardowego" ubezpieczenia na NFZ, które płaci każdy pracujący powinien się ubezpieczać dodatkowo od "zgubienia się i wypadku".

Ja wiem, że JKM do tego dąży aby każdy dbał o siebie i o swoje ubezpieczenie, ale chyba nie jesteś jego zwolennikiem ?

To jest w gruncie rzeczy pytanie o granice dbania państwa o zdrowie i życie obywatela.
Ostatnio zmieniony 2014-07-11, 08:19 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-07-11, 08:34

Zgadzam się z Basią - płacimy taką kasę na NFZ, że trafia szlag, po czym i tak korzystamy na boku z prywatnych przychodni. Ja wolę tą kasą obdzielić w części nawet akcję sprowadzania jakiegoś idioty z gór niż babcię, która idzie do lekarza wyłącznie po to, żeby z psiółkami plotkować w poczekalni.

(Przypadek autentyczny od kolegi-internisty: kobitka przyszła prosić o przepisanie tabletek, bo koleżance bardzo pomogły. Lekarz odpowiada: ale koleżanka ma nadciśnienie, a pani reumatyzm..)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-07-11, 08:36

Basia Z. pisze:Może byśmy tak dyskusję o finansowaniu ratownictwa górskiego wydzielili z tematu "wypadki" ?
I poprosili Lecha o opinię. :haha :haha
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-07-11, 08:52

Basia Z. pisze:Dochodzimy do jakiejś paranoi, kiedy każdy obywatel oprócz "standardowego" ubezpieczenia na NFZ, które płaci każdy pracujący powinien się ubezpieczać dodatkowo od "zgubienia się i wypadku".


Dokładnie. Od 20 lat z każdej mojej pensji 34 % idzie na różnego rodzaje podatki, ZUS - y i NFZ. Wyhstarczy. Argumenty, że za hobby trzeba "dodatkowo" płacić nie przekonują mnie. Niech państwo się wykaże.

Co do finansowania ratowników - kwoty idące na złodziejskie kościoły przekazać na TOPR, WOPR i GOPR :)

P.s. Wiem. Naiwny jestem :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-07-11, 10:17

Dobromił pisze:Co do finansowania ratowników - kwoty idące na złodziejskie kościoły przekazać na TOPR, WOPR i GOPR

popieram w 100% :)
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 565
Rejestracja: 2013-11-12, 13:18

Postautor: Tomasz » 2014-07-11, 10:29

Co do finansowania ratowników - kwoty idące na złodziejskie kościoły przekazać na TOPR, WOPR i GOPR

popieram w 100% :)


Ależ co też Wy Panowie, jestem dalece oburzony.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-07-11, 10:40

Bardzo proszę o rozwinięcie tematu.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-07-11, 10:54

Dobromił pisze:Bardzo proszę o rozwinięcie tematu.
przyłączam się.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 565
Rejestracja: 2013-11-12, 13:18

Postautor: Tomasz » 2014-07-11, 11:02

Temat ma być rozwinięty w poziomie czy w pionie ?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-07-11, 11:05

Przestrzennie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-07-11, 11:09

Dobromił pisze:Dokładnie. Od 20 lat z każdej mojej pensji 34 % idzie na różnego rodzaje podatki, ZUS - y i NFZ
Dobromile, skąpisz jak cholera i dlatego dziura w budżecie ..
Ja płacę podatki prawie 40% zarobku, do tego ZUS ponad kilo miesięcznie, wspieram również prywatną służbę zdrowia kilkaset zł miesięcznie oraz pośrednio lekarzy z NFZ (w tym roku parę kilo).
Pudelek napisał/a:
no chyba, że Korwin, zwalczający socjalistyczne pozostałości
Przyznaję, że oddałem głos na jego ugrupowanie, bo obiecał, że powsadza do więzień oszustów/polityków/złodziei. Moje poglądy są bardziej radykalne dla oszustów znacznej wartości: dodałbym konfiskatę majątku oraz publiczną chłostę do czasu rekompensaty krzywd. Za Korwina służba zdrowia byłaby płatna raz! (obecnie 3 kanały: ZUS/NFZ, prywatnie oraz łapówki).
Ostatnio zmieniony 2014-07-11, 11:10 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości