Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2839
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-02-02, 17:40

Pudelek pisze:tyle że, Eco nie czepia się gościa

Czyżby ?

ecowarrior pisze:Wczoraj w takich warunkach ruszył ten dureń a jutro zrobi to 10 smarkaczy (z których połowa nie wróci), ponieważ naczytało się o "bohaterstwie i przygodach w górach".


Był przygotowany, to fakt ale widzę, że kwaq szuka internetowej sławy, skoro nawet do Interii list napisał. Była też wzmianka na Portalu Tatrzańskim.....

Zaś słowo wstępne do artykułu nie jest promocją głupoty a raczej tekstem ku rozwadze.

To mniej więcej tak, jakby piętnować fakt przekazów medialnych z wojny na Ukrainie bo....zachęcają do przemocy....
Ostatnio zmieniony 2015-02-02, 17:45 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-02-10, 22:19

Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 910
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2015-02-10, 22:52

Po takich opadach nie dziwne :P
Awatar użytkownika
Kaytek
Posty: 134
Rejestracja: 2013-10-02, 14:59

Postautor: Kaytek » 2015-02-11, 10:24

buba pisze:Sa tez takie rewelacje- ze juz na sam widok duzej ilosci sniegu wzywaja GOPR
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-g ... Id,1600117

Ciekawe czy spowrotem ze schroniska tez ich beda zwozic skuterami czy beda siedziec tam do wiosny az snieg stopnieje?


Mnie zwozili terenówką z Odrodzenia.

Możecie się śmiać, ale mieliśmy taką sytuację, ze w bardzo poważnej zamieci z Moją Piękną dotarliśmy do Odrodzenia i w bufecie od słowa do słowa - że zaraz zmywamy się do Karpacza (spróbujemy na szagę - przez Pielgrzymy).
Okazało się, ze facet z którym rozmawialiśmy jest GOPR-owcem, który stwierdził, że ma inne plany na noc niż szukanie nas w zamieci i że za godzinkę wraca do Karpacza i nie chce słyszeć, że nie wracamy z nim samochodem.
Dla nas bomba, bo wypiździło nas już tego dnia porządnie, walnęliśmy więc po jakimś browarze na ciepło i "taryfą" wróciliśmy do Karpacza. Bardzo miło.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-11, 10:27

Kaytek pisze:z Moją Piękną


Ze Świętym ?

Kaytek pisze:i "taryfą" wróciliśmy do Karpacza. Bardzo miło.


Kultura górska rośnie. Ostatnio Prezesa zwieźli z Chochołowskiego na parking, a tydzień później ja i 2 osobników zostaliśmy zawiezieni w drugą stronę - pod wylot Doliny Starych Bocianów Robotniczych.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Kaytek
Posty: 134
Rejestracja: 2013-10-02, 14:59

Postautor: Kaytek » 2015-02-11, 10:29

Dobromił pisze:Ze Świętym ?
Tak, qrva, ze świętym.
Edit:
Dobromił pisze:Kultura górska rośnie. Ostatnio Prezesa zwieźli z Chochołowskiego na parking, a tydzień później ja i 2 osobników zostaliśmy zawiezieni w drugą stronę - pod wylot Doliny Starych Bocianów Robotniczych.


Pamiętaj, ze wiszą Ci jeszcze lot śmigłem.
Ostatnio zmieniony 2015-02-11, 10:31 przez Kaytek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-11, 10:32

Kaytek pisze:
Dobromił pisze:Ze Świętym ?
Tak, qrva, ze świętym.
Edit:
Dobromił pisze:Kultura górska rośnie. Ostatnio Prezesa zwieźli z Chochołowskiego na parking, a tydzień później ja i 2 osobników zostaliśmy zawiezieni w drugą stronę - pod wylot Doliny Starych Bocianów Robotniczych.


Pamiętaj, ze wiszą Ci jeszcze lot śmigłem.


Czy święty dalej pilnuje ?

P.s. Pamiętam. I jeszcze mi zapłacą odszkodowanie za złe warunki w aucie ratowniczym.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Kaytek
Posty: 134
Rejestracja: 2013-10-02, 14:59

Postautor: Kaytek » 2015-02-11, 10:34

Dobromił pisze:Czy święty dalej pilnuje ?

Pomroczny go zepsuł... W zeszłym miesiącu mało się na Mnicha nie wtarabanił, w sobotę wlazł na Rysy - nie pilnuje tylko się szwęda.

Siema Picasso - idę popracować :)
Ostatnio zmieniony 2015-02-11, 10:35 przez Kaytek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-11, 10:39

Kaytek pisze:w sobotę wlazł na Rysy


No popatrz - sobotnie zdjęcie :

Obrazek
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-02-11, 13:13

Kaytek pisze:
buba pisze:Sa tez takie rewelacje- ze juz na sam widok duzej ilosci sniegu wzywaja GOPR
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-g ... Id,1600117

Ciekawe czy spowrotem ze schroniska tez ich beda zwozic skuterami czy beda siedziec tam do wiosny az snieg stopnieje?


Mnie zwozili terenówką z Odrodzenia.

Możecie się śmiać, ale mieliśmy taką sytuację, ze w bardzo poważnej zamieci z Moją Piękną dotarliśmy do Odrodzenia i w bufecie od słowa do słowa - że zaraz zmywamy się do Karpacza (spróbujemy na szagę - przez Pielgrzymy).
Okazało się, ze facet z którym rozmawialiśmy jest GOPR-owcem, który stwierdził, że ma inne plany na noc niż szukanie nas w zamieci i że za godzinkę wraca do Karpacza i nie chce słyszeć, że nie wracamy z nim samochodem.
Dla nas bomba, bo wypiździło nas już tego dnia porządnie, walnęliśmy więc po jakimś browarze na ciepło i "taryfą" wróciliśmy do Karpacza. Bardzo miło.


Dla mnie bomba! I fajna przygoda! Co innego naprzykrzanie sie GOPRowcom , dzwonienie z wlasnej glupoty i ciaganie ich bez potrzeby a co innego zlapanie stopa w gorach! Na taka podwozke to ja bym sie tez nie obrazila. Skoro i tak jechal w tamta strone, a pogoda byla nieszczegolna- to czemu nie? :D Na zlot w Zygmuntowce tez jechalam na pace pługiem i bardzo mi sie to podobalo!
https://picasaweb.google.com/koza.zza.p ... 1997721730

Jakby mi w schronisku ktos zaproponowa powrot w doliny helikopterem tez bym nie marudzila :D
Ostatnio zmieniony 2015-02-11, 13:16 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2015-02-11, 14:14

buba pisze:Na zlot w Zygmuntowce tez jechalam na pace pługiem i bardzo mi sie to podobalo!
https://picasaweb.google.com/koza.zza.p ... 1997721730

Off nie górski ale morski (prawie), nawiązuje do buby i pługa.
W zimę stulecia, (a było to pod koniec lat 70-tych) udało mi się złapać na stopa pług śnieżny...kolejowy na trasie Gdynia Główna Osobowa - Władysławowo. Szkoda, że nie był na parowozie tylko na spalinówce...ale też było odlotowo. Szczególnie, że maszyniści w wyświechtanych kombinezonach oliwili zdrowo o mnie nie zapominając :D
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2015-02-11, 15:10

nes_ska pisze:http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/lawina-w-czeskich-karkonoszach-dluga-na-kilometr,157518,1,0.html

Niebezpieczne Karkonosze ;)


Kilka dni temu pod lawiną zginął jeden narciarz w czeskich Karkonoszach. Ostatnio sporych rozmiarów lawina zeszła w Jesionikach w Wielkim Kotle.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/300657-lavina-v-krkonosich-zabila-lyzare-dalsi-je-zraneny/

Śniegu jest sporo w dodatku zwiany z grani i nagromadzony na krawędzi. Wystarczy, że nieostrożny narciarz podetnie te zwały śniegu i o tragedię nietrudno.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-02-11, 22:57

creamcheese pisze:
buba pisze:Na zlot w Zygmuntowce tez jechalam na pace pługiem i bardzo mi sie to podobalo!
https://picasaweb.google.com/koza.zza.p ... 1997721730

Off nie górski ale morski (prawie), nawiązuje do buby i pługa.
W zimę stulecia, (a było to pod koniec lat 70-tych) udało mi się złapać na stopa pług śnieżny...kolejowy na trasie Gdynia Główna Osobowa - Władysławowo. Szkoda, że nie był na parowozie tylko na spalinówce...ale też było odlotowo. Szczególnie, że maszyniści w wyświechtanych kombinezonach oliwili zdrowo o mnie nie zapominając :D


Ja nie wiem czy dawniej to wszedzie byl taki zarabisty swiat czy to tylko ty przyciagales do siebie takie niesamowite przygody?? :D Bo to juz ktorys raz opisujesz takie rewelacje ze czlowiek to najwyzej sobie o takich moze pomarzyc! :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-02-11, 23:10

buba pisze:Ja nie wiem czy dawniej to wszedzie byl taki zarabisty swiat czy to tylko ty przyciagales do siebie takie niesamowite przygody?? :D Bo to juz ktorys raz opisujesz takie rewelacje ze czlowiek to najwyzej sobie o takich moze pomarzyc! :D


Są ludzie, których przygody lubią, niezależnie od miejsca i czasu.
Ty przecież też do takich należysz.
creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2015-02-12, 06:25

Bubo...za 30 lat nikt i Tobie nie uwierzy, ze byłaś normalna :D
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości