Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Wypadki...

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-02-11, 14:29

Ponieważ tematy religijne wą ważne i wiele osób przywiązuje do nich bardzo dużą wagę dodam , że tego dnia, kiedy wróciliśmy żywi z Babiej, wieczorem w Zawoi poszliśmy z Ukochaną do kościoła na mszę, choć to nawet nie była niedziela. Tak normalnie do kościoła nie chodzimy. Dodam jeszcze, że w tym czasie kiedy my byliśmy w kościele, reszta grupy piła alkohol na kwaterze.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8376
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-02-11, 14:30

sprocket73 pisze:reszta grupy piła alkohol na kwaterze

a ksiądz w czasie mszy, czyli wynika, że tylko wyście byli poszkodowani ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-02-11, 14:31

Pudelek pisze:Takich instytucji są dziesiątki albo setki - do kasacji. Utrzymywanych z naszych podatków, a powinno ich nie być albo finansowanych z innych źródeł.

Zgadzam się w pełni, podobnie jak całkowicie się nie zgadzam, by był to akurat GOPR.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-02-11, 14:33

Pudelek pisze:ksiądz w czasie mszy, czyli wynika, że tylko wyście byli poszkodowani

nie martw się... nadrobiliśmy :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-11, 14:42

Pudelek pisze:Dobromił napisał/a:
Wg mnie oni chyba wszyscy kupują ubezpieczenie nie myśląc o tym, że ewentualnie nie musieliby tego robić i byliby ratowani za darmo.

i tyle w temacie


Co by być w temacie dodam, że jak jadę w góry np Słowacji, Czech, Słowenii lub Austrii to jestem ubezpieczony - mam wykupione AV. Mam bo wiem, że w tych krajach ( wszystkich które wymieniłem ? ) trzeba to ubezpieczenie mieć. Natomiast w polskich górach - jestem pracującym 21 rok obywatelem tego kraju, płacę podatki, składki zdrowotne, składki na ubezpieczenie w PZU i w AXA ( poprzez składkę do PTTK ), od wielu lat nie otrzymuję zwrotów podatku. Uważam, że tyle wystarczy - żadnego dodatkowego ubezpieczenia górskiego nie przyjmuję do wiadomości. Amen - na trzeźwo.
Ostatnio zmieniony 2015-02-11, 14:42 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-02-11, 14:43

Dobromił pisze:Natomiast w polskich górach - jestem pracującym 21 rok obywatelem tego kraju, płacę podatki, składki zdrowotne, składki na ubezpieczenie w PZU i w AXA ( poprzez składkę do PTTK ), od wielu lat nie otrzymuję zwrotów podatku. Uważam, że tyle wystarczy - żadnego dodatkowego ubezpieczenia górskiego nie przyjmuję do wiadomości.

Już to kiedyś pisałem pod Twoim analogicznym postem Złoniemile, ale powtórzę - podpisuję się pod tym obiema rękami i trzema nogami.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-11, 14:50

bton1 pisze:Już to kiedyś pisałem pod Twoim analogicznym postem Złoniemile


Popatrz jaki stały jestem w tym temacie :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-02-11, 14:50

GOPR powinien wrócić do źródeł. Kluczem jest słowo "ochotnicze". Czyli powinni ratować dla samej radości ratowania, a nie dla pieniędzy ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-11, 14:52

sprocket73 pisze:Czyli powinni ratować dla samej radości ratowania


Toś tu lekko przedobrzył panie Sprocket :) Już widzę szeregi altruistów dających radość ratownikom ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-02-11, 14:59

Ratują na ochotnika, czyli ratują kogo chcą i kiedy chcą. Jakby były szeregi chętnych do odratowania, to taki GOPRowiec miałby większy wybór kogo uratować. Byłby bardziej zadowolony. Uratowany też byłby bardziej zadowolony niż teraz, bo wiedziałby, że na jednego odratowanego przypada wielu nie uratowanych.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-02-11, 14:59

Dobromił pisze:
sprocket73 pisze:Czyli powinni ratować dla samej radości ratowania


Toś tu lekko przedobrzył panie Sprocket :) Już widzę szeregi altruistów dających radość ratownikom ;)


I Komitet Przeciwdziałania Nudzie u Ochotników.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-02-11, 15:53

sprocket73 pisze:Ratują na ochotnika, czyli ratują kogo chcą i kiedy chcą. Jakby były szeregi chętnych do odratowania, to taki GOPRowiec miałby większy wybór kogo uratować.


Najwiekszy procent odratowanych bylby wsrod zgrabnych nastolatek :lol

sprocket73 pisze:Ponieważ tematy religijne wą ważne i wiele osób przywiązuje do nich bardzo dużą wagę dodam , że tego dnia, kiedy wróciliśmy żywi z Babiej, wieczorem w Zawoi poszliśmy z Ukochaną do kościoła na mszę, choć to nawet nie była niedziela. Tak normalnie do kościoła nie chodzimy. Dodam jeszcze, że w tym czasie kiedy my byliśmy w kościele, reszta grupy piła alkohol na kwaterze.


Kilka razy w zyciu bylam na mszy w srodku tygodnia. I jest wtedy zupelnie inna atmosfera w kosciele, bo przychodza zwykle ci co chca, co czuja taka wewnetrzna potrzebe jakiegos wyciszenia czy kontaktu z zaswiatami.. W odroznieniu od niedzieli gdzie wiekszosc ludzi idzie z rutyny, bo trzeba, bo wypada, bo trzeba odbębnic i odhaczyc. Zupelnie inny swiat..
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Kaytek
Posty: 134
Rejestracja: 2013-10-02, 14:59

Postautor: Kaytek » 2015-02-11, 21:06

buba pisze:
Kilka razy w zyciu bylam na mszy w srodku tygodnia. I jest wtedy zupelnie inna atmosfera w kosciele, bo przychodza zwykle ci co chca, co czuja taka wewnetrzna potrzebe jakiegos wyciszenia czy kontaktu z zaswiatami.. W odroznieniu od niedzieli gdzie wiekszosc ludzi idzie z rutyny, bo trzeba, bo wypada, bo trzeba odbębnic i odhaczyc. Zupelnie inny swiat..


Buba!!!! Znam to!!! To tak jak browar pod nocnym w środku tygodnia - zero przypadkowości :)
Pudelek pisze:jestem zwolennikiem selekcji naturalnej.

Oj, oj uważaj, bo wiesz... Po tych kilku postach Twoich postach... Jakby to napisać??? Możesz się załapać... ;)
Ostatnio zmieniony 2015-02-11, 21:10 przez Kaytek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-02-11, 23:06

sprocket73 pisze:Początkowo szło się łatwo i przyjemnie. Szlak wiedzie drogą wśród drzew, więc nie wiało. Po dojściu do górnego poziomu kosodrzewiny zrobiliśmy sobie przerwę na jedzenie i herbatkę. To była ostatnia chwila wytchnienia. Następnie szlak wychodzi na odsłoniętą przestrzeń. Wiatr uderzył w nas z całej siły, ale spodziewaliśmy się takich warunków.


Ja bym pewnie w tym miejscu zawróciła,okropnie nie lubię wiatru.
Chociaż, gdybym była z Ukochanym, może by mnie przekonał aby iść dalej (ale nie po 30 latach małżeństwa, co to to nie)

@Pudel - nie wiedziałam, że masz w sobie tyle z Korwina.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8376
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-02-12, 00:21

Basia Z. pisze:@Pudel - nie wiedziałam, że masz w sobie tyle z Korwina.


z Korwinem nie mam akurat nic wspólnego. On proponuję de facto likwidację państwa - mnie wystarczyłoby usunąć lub zreformować zbędne instytucje, które służą głównie do marnotrawienia publicznych pieniędzy. Uproszczenie, odtłuszczenie, pozwolenie ludziom samym decydować czy chcą sobie szkodzić i jak żyć, miast żeby państwo było dobrą ciocią opiekunką. Przestać traktować wszystkich jak idiotów, co to trzeba ich ciągnąć za rączkę. Zamiast rzucać ryby - dać wędkę. Mniej socjalizmu w gospodarce, ale nie dziki chiński kapitalizm bez zasad, co sugeruje facet z muszką.

Korwin mówi dużo o wolności, ale w kwestiach ideologicznych on jest znacznie większą konserwą niż niejeden PiSowiec - przecież on tak nienawidzi wszystkiego, co jest inne (od pracujących i głosujących kobiet poczynając); nie przez przypadek tyle mówi o dyktaturze jednostki, bo tylko tak można przecież utrzymać społeczeństwo przy jego pomysłach. Czyli niby państwo nie wtrąca się do poczynań obywatela, ale pod warunkiem, że obywatel robi to, co państwo i wódz sobie życzy. No i do tego miłośnik (jeśli nie agent) putinowskiej Rosji i Chin - no nie, litości, jak mnie można z tą kreaturą, nawet częściowo, porównać? :o-o :-o

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości