Ranking schronisk wg npm

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-07-26, 22:09

O tej harcowce w Walbrzychu to ja nawet nigdy nie slyszalam! a tyle razy szukalam jakiegos fajnego noclegu w Walbrzychu! Co to za cudo? Ktos byl tam i moze sie wypowiedziec na temat przydatnosci noclegowej dla bub? :D

Moze tam zrobimy zlot forum sudeckiego? Trzeba by zobaczyc czy jest daleko do "Adrii" :D

Zwykle na koncu takich list pojawiala sie Magura Malastowska, Kremenaros albo Bartne- wiec moje ulubione schroniska!
Ostatnio zmieniony 2017-07-26, 22:15 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2017-07-26, 22:56

noo, Bartne ze swoim dzierżawcą ma zawsze duże szanse, w pierwszym szeregu ze Śnieżnikiem ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2017-07-27, 18:51

buba pisze:O tej harcowce w Walbrzychu to ja nawet nigdy nie slyszalam! ..... Co to za cudo? Ktos byl tam i moze sie wypowiedziec na temat przydatnosci noclegowej dla bub?

Nie dam sobie głowy uciąć że to to, ale z TatąOjcem kimaliśmy kiedyś w Wałbrzychu w jakiś schronisku (może młodzieżowym? skleroza). W każdym razie warunki typowe jak w młodzieżowym, czyli "pod bubę" :-) z tym że było trochę dziwnie....
Byliśmy jedynymi nocującymi i prowadzący na noc sobie poszedł gdzieś (pewno do domu) zaznaczając, by nikomu nie otwierać a w razie problemów dzwonić do niego. No i późnym wieczorem ktoś walił do drzwi, bo chciał na nocleg, a prowadzący telefonu nie odbierał.
Niestety nie pamiętam jak to się skończyło, czy odebrał czy może ich wpuściliśmy?

Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-07-31, 15:14

Roztoka po raz kolejny pierwsza. Bardzo lubię to schronisko.Fajny klimat, pyszne jedzenie. Natomiast Leskowiec znów na szarym końcu, co uważam za niesprawiedliwe. Jedzenie smaczne, obsługa miła, kible posprzątane.Fakt,że nie ma klimatu, ale znam co najmniej kilkanaście gorszych schronisk, a są wyżej. Rozczarowuje też miejsce Bereśnika w dwudziestce najgorszych. :(
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2017-07-31, 17:12

Fakt, rozczarowuje. Ja bym Bereśnik umieścił jeszcze niżej :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

laynn

Postautor: laynn » 2017-07-31, 18:34

Ech, muszę ten legendarny Beresnik odwiedzić :D

Awatar użytkownika
kris_61
Posty: 293
Rejestracja: 2013-08-23, 09:12
Lokalizacja: Bytom

Postautor: kris_61 » 2017-07-31, 21:09

Piotrek pisze:Za ten prysznic na monety to sie słusznie Szwajcarce należy minus. Utknąłem tam namydlony zimą (było paskudnie zimno w pomieszczeniach i łazienkach) jakieś 10 lat temu, a widzę że nadal mają te opłaty za prysznic. Monety na drugi czy trzeci wrzut nie chciało mi przyjąć, przelatywała i jak ciul w pianie mocowałem się z tym urządzeniem :D


W ogóle kible czy prysznice na monety to porażka totalna ;(

Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2017-07-31, 21:24

Nie w temacie NPM , a czy któś wie dlaczego na tablicy pod Rawkami zamazany jest napis schronisko??
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2017-08-01, 01:21

Zapewne dlatego, że to już oficjalnie nie schronisko, ale "obiekt PTTK". Większość "schronisk" w Polsce funkcjonuje w ten sposób, można obchodzić regulaminy, przepisy i tym podobne. Obiekt nie gwarantuje turyście niczego :) Choć nie przeszkadza to często gospodarzom posługiwać się określeniem zbliżonym - np. "bacówka" (bo to faktycznie bacówka przypominająca zachodniobeskidzkie) a nie nic innego...

Ale osobiście do Rawek nie mam się z czym przyczepić, nocleg wspominam miło.

Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2017-08-01, 11:40

Pudelek pisze:Fakt, rozczarowuje. Ja bym Bereśnik umieścił jeszcze niżej :lol


Uderz w stół... byłam 100% pewna,że ktoś coś w tym stylu napisze... :lol :lol :lol
"Wokół góry, góry i góry

I całe moje życie w górach..."

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-08-03, 16:30

noo, Bartne ze swoim dzierżawcą ma zawsze duże szanse


Chyba najsympatyczniejszy i najbardziej goscinny opiekun schroniska jakiego spotkalam! ech... zeby wszedzie tacy siedzielI!

Pudelek pisze:Ja bym Bereśnik umieścił jeszcze niżej


ja tez!

Piotrek pisze:Nie dam sobie głowy uciąć że to to, ale z TatąOjcem kimaliśmy kiedyś w Wałbrzychu w jakiś schronisku (może młodzieżowym? skleroza). W każdym razie warunki typowe jak w młodzieżowym, czyli "pod bubę" z tym że było trochę dziwnie....
Byliśmy jedynymi nocującymi i prowadzący na noc sobie poszedł gdzieś (pewno do domu) zaznaczając, by nikomu nie otwierać a w razie problemów dzwonić do niego. No i późnym wieczorem ktoś walił do drzwi, bo chciał na nocleg, a prowadzący telefonu nie odbierał.
Niestety nie pamiętam jak to się skończyło, czy odebrał czy może ich wpuściliśmy?


Brzmi ciekawie! ostatnio tak mielismy w PTSMie w Scinawie. Ale nie wpuscilismy ekipy bo byla miejscowa, totalnie nabombiona i za bardzo nie bylo wiadomo o co im chodzi ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8367
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2017-08-03, 18:45

buba pisze:Chyba najsympatyczniejszy i najbardziej goscinny opiekun schroniska jakiego spotkalam! ech... zeby wszedzie tacy siedzielI!

być może akurat odstawił leki, albo - dla odmiany - zaczął je w końcu brać ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

gar
Posty: 842
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2019-07-16, 18:44

Tegoroczny ranking npm już jest. W Sudetach zgodnie z moimi doświadczeniami Łabski i Samotnia w dół, Odrodzenie i Jagodna do góry.
Ostatnio zmieniony 2019-07-16, 18:44 przez gar, łącznie zmieniany 1 raz.