Biało-czerwona na szlaku

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2024-06-22, 21:02

Całkiem fajne miejsce na minilekcję patriotyzmu – szczególnie w dzisiejszych niespokojnych czasach.


A mnie to trochę .... przeraża.
Nie sama obecność flagi w górach, ale świadomość że doszło już do tego, że rodzice/opiekunowie zamiast partiotyzm wpajać dzieciom w domach i w życiu codziennym, swoją postawą, muszą mieć ku temu jakieś "zajebiste" miejsce. Wtedy sobie o tym przypominają. Szczyt, środek torfowiska, może komin ciepłowni, albo jeszcze jakieś inne mega miejsce. Wtedy ewentualnie zwracają na to uwagę.
Małymi kroczkami widzę, że zaczyna się to samo z epatowaniem wiary - jak wszystko tapetuje się papieskimi szlakami i krzyżami (do obrzydzenia), tak pewno będzie i z barwami narodowymi.
Bo kto przeciw, ten bezbożnik, a teraz pewno jeszcze zdrajca i Niemiec ;)

Obawiam się, że taka akcja na szeroką skalę sprowadzi naszą flagę, patriotyzm do groteski. Tak jak właśnie z papieskimi szlakami, krzyżami, drogami krzyżowymi co rusz.
Dla mnie - jako dla katolika i patrioty - to uwłaczające.
Ostatnio zmieniony 2024-06-22, 21:07 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

kerib
Posty: 7
Rejestracja: 2024-06-11, 17:32

Postautor: kerib » 2024-06-22, 22:06

Piotrek pisze:doszło już do tego, że rodzice/opiekunowie zamiast partiotyzm wpajać dzieciom w domach i w życiu codziennym, swoją postawą, muszą mieć ku temu jakieś "zajebiste" miejsce. Wtedy sobie o tym przypominają


Jestem zaskoczony jak daleko poszedłeś w ocenie scenki, którą opisałem. Przypuszczam, z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że tata z maluszkiem wybrali się na niedzielny wypad na Skrzyczne, mały zobaczył flagę, zapytał tatę, a ten mu wyjaśnił. Tylko tyle i już. Po co dorabiać do tego jakąś teorię? Czym tu się przerażać? I skąd wiesz, że ten rodzic/opiekun - jak to piszesz - nie wpaja dziecku w domu i w życiu codziennym patriotyzmu?

Dodałem swoją luźną uwagę, że to fajne miejsce na minilekcję patriotyzmu, ponieważ uważam, że wędrówka szlakiem to fajne miejsce i dużo czasu na pogaduszki na różne tematy - także te "patriotyczne". Ani lepsze, ani gorsze od innych miejsc i okazji, i tych innych miejsc i okazji w żadnym stopniu niewykluczające.

"Obawiam się, że taka akcja na szeroką skalę sprowadzi naszą flagę, patriotyzm do groteski."
Czekam na kogoś, kto w pełni zrozumie moje intencje...

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2024-06-22, 23:12

Dodałem swoją luźną uwagę, że to fajne miejsce na minilekcję patriotyzmu

Dodałeś swoją luźną uwagę, to daj też możliwość innym wyrażać swoje zdanie. W takim chyba celu prowadzi się rozmowy i wymianę opinii.

Może i zbyt jaskrawo się wyraziłem, ale prawdę mówiąc jestem zniesmaczony, jak się wartościami takimi jak patriotym i wiara szasta na lewo i prawo, robiąc z nich kicz.
No cóż poradzę :)

kerib
Posty: 7
Rejestracja: 2024-06-11, 17:32

Postautor: kerib » 2024-06-22, 23:24

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni; Albowiem jakim sądem sądzicie, takim sądzeni będziecie, i jaką miarą mierzycie, taką wam odmierzono będzie"

Dobrej nocy...
;)