Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-02-07, 19:27

Basia Z. pisze:To już bardziej mnie ciekawi gdzie się podziewają pieniądze za bilety w Bieszczadzkim PN, gdzie te bilety są prawie dwukrotnie droższe.

Hm, gdyby była ...to by nam na pewno powiedziała ;)
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-02-07, 20:08

A niech podnoszą.. to i tak są ceny, które nie robią wielkiej różnicy - chyba złotówka nie będzie decydować o iść albo nie iść..
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-02-07, 20:16

O to to, dobrze mówisz :-) , to nie jest jakaś drastyczna podwyżka.
Co prawda kilkuosobowa rodzinka przyjeżdżając na parę dni to jednak odczuję ale ogólnie patrząc, wiele innych usług na przełomie kilku lat poszło do góry znacznie więcej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-02-09, 10:48

Dziękuję za wyważone odpowiedzi. Sam bym tak odpowiedział.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2014-02-17, 12:37

Ostatnio zmieniony 2014-02-17, 12:37 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-02-17, 14:35

w naszym pięknym kraju to całkiem możliwe -
"Boję się, że padną oskarżenia na ludzi, których nie powinno to dotknąć, a po każdej kolejnej wyprawie, będzie „ekspedycja” sędziów i prokuratorów szukających błędów."
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2014-02-17, 15:01

Tak jak powiedział Peter Hamor specjalnie na tą okoliczność powstanie nowy zawód : prokurator wysokościowy :lol . Komuś na górze chyba się nudzi :/ .
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-02-17, 16:51

Tatrzański urwis pisze:Tak jak powiedział Peter Hamor specjalnie na tą okoliczność powstanie nowy zawód : prokurator wysokościowy :lol . Komuś na górze chyba się nudzi :/ .


Ktoś zgłosił do prokuratury podejrzenie przestępstwa to prokurator z urzędu musi się tym zająć i tyle. Problem nie po stronie prokuratora tylko po stronie tego co zgłosił.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2014-02-17, 17:03

Basia Z. pisze:Ktoś zgłosił do prokuratury podejrzenie przestępstwa
Dla mnie sam ten zarzut jest po prostu śmieszny i tyle w temacie.
Basia Z. pisze: Problem nie po stronie prokuratora tylko po stronie tego co zgłosił.
Problemem jest nieudolność Polskiego prawa i jego egzekwowanie. Należało by zmienić kodeks postępowania cywilnego ale to już inna sprawa , zresztą Berbece i Kowalskiemu i tak już nic życia nie wróci.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-02-17, 17:50

Ale jak byś zmienił prawo? To musi być z automatu- jest zgłoszenie to prokurator musi się zająć. Jeżeli uzna, że nie ma podstaw to zamyka sprawę.
Ciężko było by to inaczej rozwiązać, to by musiał być jakiś "arbiter" określający które zgłoszenie jest zasadne ale to znów masło maślane, bo trza by dodatkowych ludzi zatrudniać do tego co i tak prok robi
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-02-18, 10:22

A co myślicie o budowie wielkiego ośrodka narciarskiego w Beskidzie Małym?
Ostatnio, w relacji z wycieczki na Potrójną, wyraziłem się ,że żal patrzeć na stojący i niszczejący wyciąg. ALe on już jest i mógłby działać...

Ale to to już przesada :

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... lodzy.html

A tu sprzeczna informacja Dziennika Polskiego:

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... l?cookie=1
Ostatnio zmieniony 2014-02-18, 10:25 przez TNT'omek, łącznie zmieniany 1 raz.
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-02-18, 11:54

Ja mam takie zdanie, abstrahując całkowicie od ekologii i od protestów ekologów.

Warunki meteorologiczne takie u nas są jakie są, zwłaszcza w niższych górach (do 1000 m npm), co bardzo dobitnie widać w tym roku.
Z kolei naśnieżanie też nie będzie działało przy takich a nie innych warunkach hydrologicznych.
Już 2 lata temu i w zeszłym roku ludziom w całych Karpatach i na Pogórzach wysychają studnie, a taka armatka śnieżna zużywa mnóstwo wody, skąd więc ją brać ?
I nawet w nocy są temperatury powyżej zera.
Jeżeli ktoś chce budować ogromne ośrodki narciarskie i liczy na to, że w jakiejś niezbyt odległej perspektywie czasowej mu się to zwróci, to albo jest fantastą, albo ma za dużo pieniędzy.

A budowa bez zezwoleń ?
Ja tego nie rozumiem, czy ci ludzie żyją na księżycu i sądzą, ze im wszystko wolno ?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-02-18, 12:03

Basia Z. pisze:A budowa bez zezwoleń ?
Ja tego nie rozumiem, czy ci ludzie żyją na księżycu i sądzą, ze im wszystko wolno ?


Połowa Zakopanego tak powstała :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
śrubka78
Posty: 28
Rejestracja: 2014-01-13, 21:57
Lokalizacja: spod potrójnej

Postautor: śrubka78 » 2014-02-18, 12:40

Podobnie jak z kanapą zaczynają od doopy strony a potem pchają kolesi bo mamy miliony to nam można.Ogólnie jestem przeciwny tak dużej ingerencji w tym rejonie.
jak gdzieś juz pisałem


1.inwestycja prywatna więc kasa będzie spływała do kieszeni inwestora! gmina i sołectwo będą miały z tego goowno.

2.Będą miejsca pracy. tylko że nikt nie pisze że śmieciówki po najniższych kosztach po 12 h na dobę. Jako że turystyka więc praca w weekendy jako standard.

3. Rzyki nic z tej inwestycji nie będą miały.
Dodatkowo więcej turystów=większy ruch samochodowy. A tu brak jakiegokolwiek chodnika czy ścieżki rowerowej. Rzyki mają idealną strukturę do budowy ścieżek rowerowych i dziwię się że nikt na to nie może w urzędach wpaść. Drogi powiatowe biegną wzdłuż rzek i pomiędzy nimi jest pas zieleni który świetnie nadaje się na chodniki i ścieżki rowerowe!!!!!!!!!!

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły za i przeciw niech pisze może ludzie z urzędów zobaczą co potrzeba jak im napiszemy. Powinno się zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców wraz ze wzrostem turystki.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-02-18, 15:00

śrubka78, jesteś miejscowy więc tracisz obiektywizm ;)

A czy ja mam coś z tego ,że wybudowano w okolicy 3 hipermarkety?
Bez jaj ,mnie chodzi głównie o ochronę Beskidu Małego....
Myślisz ,że każdy mieszkaniec okolicy inwestycji , coś będzie z niej miał??
Pracę , odszkodowania i dofinansowanie do otworzenia agroturystyki... i wolne weekendy :D

Rozumiem ,że uruchamiają baseny termalne, aqa parki w miejscach gdzie są gorące żródła.
Ale ośrodki narciarskie w tak niskich górach?? Tu śniegu brakuje ,żeby dobrze w zimie pochodzić, żeby namiot rozbić na platformie, o jamie śnieżniej nawet nie mówię...
W tym kraju to śnieg leży tylko na chodnikach i jezdniach :D
Zajazd na sąsiedniej przełęczy ma wyciąg , tak przy okazji, ale nastawiony jest na luksus, wygodę i gastronomię. Dlatego funkcjonuje bo ludzie do tego ciągną...lubią wygody i dobre żarcie w górach...
Piękne obiekty powstały na Słowacji i nie bardzo potrafią je obłożyć klientelą...
Ostatnio zmieniony 2014-02-18, 15:08 przez TNT'omek, łącznie zmieniany 1 raz.
in omnia paratus...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości