Czy góry mogą się znudzić ?

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-09-05, 11:04

lucyna pisze:No właśnie, tylko skały, skały i tłumy i tłumy i górale :D


Zeby chociaz ci gorale byli jacys prawdziwi a nie przebierancy w pseudoludowych strojach do zdjecia z turysta za kupe kasy ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..

Awatar użytkownika
tatromaniak
Posty: 323
Rejestracja: 2013-07-07, 19:55
Lokalizacja: Podhale

Postautor: tatromaniak » 2013-09-05, 11:09

Bieszczady dla mni to taki rozlegly teren dawnych PGR ow.
Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.

Bylem 2 razy w Bieszczadach / ostatnio 15 lat temu chyba / i dla mnie Lucyno ten rejon to zupelna dupowa nie pasujaca zupelnie do nazwy gora!!!

laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:10

Wiecie pamiętam Bieszczady z lat 90tych jak rodzice mnie zabrali tam. Teraz to już nie to...

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-09-05, 11:11

laynn pisze:Wiecie pamiętam Bieszczady z lat 90tych jak rodzice mnie zabrali tam. Teraz to już nie to...


to ja wlasnie o tych Bieszczadach pisze- ze bylam w nich zakochana.. ale zdechły :(

laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:16

Co racja to racja. Choć ja liczę, że niedługa podróż poślubna tam mnie rzuci...

Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-09-05, 11:17

tatromaniak pisze:Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.


Zupelnie inne postrzeganie gor! Dla mnie jak nie ma chwastow, blota i kurzu to nie gory! I fajnie jak w dolinach toczy sie normalne zycie a nie tylko komercha pod turystow. Jak sa prawdziwe wypasy, bacowki.. Jak w dolinach i na zboczach sa jakies zabytki swiadczace o odrebnosci regionu, o jego historii i kulturze... Jak mozna chodzic i biwakowac gdzie sie chce, palic ogniska i kapac sie w gorskich jeziorach..

Odnalazlam takie gory ktore łacza to wszystko- niebotyczne skaly, przejrzyste jeziora, potoki, bloto, kurz i chwasty, brak komerchy, zabytkowe budowle przeczepione do zboczy, prawdziwy folklor i wolnosc wedrowki.. Nawet lodowce tam widac..
Tylko te gory sa cholernie daleko.... :( i czesciej niz raz w roku nie jestem w stanie tam pojechac :(
Ostatnio zmieniony 2013-09-05, 11:25 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-05, 11:18

Zdaje się, w W Bieszczadach powoli budzą się z ręką w nocniku. Niby promocja tych gór opiera sie ciągle na "przyjeżdżajcie w nasze dzikie góry" a jednoczenie dzięki tej promocji nie wiele z tego już zostało.

lucyna

Postautor: lucyna » 2013-09-05, 11:20

tatromaniak pisze:Bieszczady dla mni to taki rozlegly teren dawnych PGR ow.
Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.

Bylem 2 razy w Bieszczadach / ostatnio 15 lat temu chyba / i dla mnie Lucyno ten rejon to zupelna dupowa nie pasujaca zupelnie do nazwy gora!!!

I tak trzymaj. Właśnie te przestrzenie mnie mamią.
Potoki mamy aż hej, skał magmowych na szczęście brak, a bajora, chwasty, błotko, błot i błocko to jest to co preferuję.

laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:23

Taa pojedz tam w długi week zobaczysz dzikosc jak nad morskim okiem 15go sierpnia

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-05, 11:25

A i zakapiora będzie można też wypożyczyć. Na wieczorne grillowanie :lol

Choć jak sobie przypomnę pierwszy kontakt z Bieczczadami i Tatrami to większe na mnie zrobiły wrażenie te pierwsze.
Ostatnio zmieniony 2013-09-05, 11:27 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Vision

Postautor: Vision » 2013-09-05, 11:31

A ja zaś szczerze mówiąc nie lubię podejmować takich tematów, nad wyższością gór wyższych nad niższymi, czy na odwrót. ;) To tak trochę jakbym rozmawiał o muzyce z fanem metalu, będąc fanem rocka i go przekonywał, że rock jest lepszy. Dla mnie wszystkie góry piękne są i nie tylko góry zresztą. Sam najbardziej lubię Tatry, ale do innych nic nie mam i chętnie wszędzie goszczę. Moim zdaniem w każdych górach idzie uciec od tłumów, komercji itp. tylko trzeba być w nich w odpowiednim czasie, tyle, że nie zawsze mi na tym zależy, bo lubię też posiedzieć przy zatłoczonym schronisku czasem i mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, a wiele razy byłem w Tatrach zupełnie sam, na obszarze co najmniej jednego kilometra. Poza tym co do tych Tatr jeszcze, to mam wrażenie, że w nich właśnie najmniej się zmienia, poza cenami w schroniskach, od wielu lat nie widzę tam żadnych nowych atrakcji, a turystów co raz więcej. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-09-05, 11:42 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.

laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:37

Każde góry mają swój urok. Tatry wysokość surowosc.
Bieszczady taki klimat wolności (w sensie że nigdzie się nie śpieszy), no i wieczorem czy nocą ta ciemności...
Zresztą inne pasma również swoje cechy mają.
Koniec wywodow ide do domu!!! :)

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10907
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-05, 11:43

laynn pisze: no i wieczorem czy nocą ta ciemności...

Dla tego to nie trzeba jechać w Bieszczady. W Sopotni Wielkiej (Żywiecki) jest strefa ciemnego nieba w związku z obserwacjami astronomicznymi prowadzonymi przez tamtejszą organizację.
Nawet lampy uliczne we wsi są specjalne co by mrok nieba utrzymać.
Obserwacje dostępne dla każdego.

laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:50

Wiesz Piotrze byłem w Żywieckim w nocy, i uwierz w porównaniu z Bieszczadami to tu jest jasno.

Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-09-05, 11:55

A ja właśnie mam ochotę na Bieszczady, chociaż kocham Tatry, i na pewno ta moja miłość będzie trwała wiecznie. Czuje jednak, że przyda mi się mała zmiana.
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."