Wypadki...

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-02-12, 12:51

Pudelek pisze:w Polsce też można, jeśli jesteś duży i tłusty i to ci się w organiźmie "traci" :D znam osoby, które po 2 piwach dmuchną i się mieszczą w normie :D


Toperz sie miesci po jednym bez problemu. A np. ja nie! To jest jawna dyskryminacja! :P
Ostatnio zmieniony 2015-02-12, 12:53 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
AniaP
Posty: 382
Rejestracja: 2014-10-07, 11:46
Lokalizacja: śląskie

Postautor: AniaP » 2015-02-12, 12:53

Natomiast jesli bedzie zwarcie instalacji w scianie, uderzy piorun albo podpali mnie jakis oszolom - to bym oczekiwala ze uratuja mnie za darmo.


To ci powiedzą że miałaś niesprawną instalację, piorunochron do dupy itd. To skrajne przypadki ale nasi inspektorzy budowlani i tam podobni, są czasem zaskakująco dziwni ;)

Wracając, jeżeli podczas potwornej pogody, która faktycznie zaskoczy ( w wypadku wyjścia w warunkach pięknej pogody), odezwą Ci się nagle problemy krążeniowo-oddechowe, co zrobisz? Ja bym się nie wahała wezwać pomoc, bo samej guzik zdziałam.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-02-12, 13:03

AniaP pisze:odezwą Ci się nagle problemy krążeniowo-oddechowe, co zrobisz? Ja bym się nie wahała wezwać pomoc, bo samej guzik zdziałam.


W przypadku powaznych problemow- oczywiscie zrobilabym tak jak ty. Ale chyba nie o tym jest ta cala rozmowa, tylko o tym co napisalam pare postow wyzej:

buba pisze:A wracajac do gor i GOPRu- bardzo jestem ciekawa statystyk- ile interwencji to powazne wypadki, zlamane nogi, zawały serca, ludzie przywaleni przez drzewa a ile to turysci "zaskoczeni", "zmarznieci", "przestraszeni", "zagubieni".. Mysle ze takie liczby moglyby duzo powiedziec w tej dyskusji....
Ostatnio zmieniony 2015-02-12, 13:03 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-02-12, 13:51

Dobromił pisze:Trza załapać się do branży pogrzebowej. Może być duże zapotrzebowanie.

Niedaleko mojej roboty jest wywieszone ogłoszenie nt. posezonowej wyprzedaży nagrobków I zniżka -20%.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-12, 13:57

bton1 pisze:wyprzedaży nagrobków


Dawno, dawno temu, w odległej dzielnicy miasta mego - w Zabłociu, wstąpiłem w szeregi piłkarzy nożnych klubu TS Soła Żywiec. Klub ten ( powstały w 1922 roku ) od lat był nazywany Nieboszczką. Z powodu ogólnej biedy, stałego uciekania przed upadkiem, itd. Obecnie sponsorem klubu jest ... zakład pogrzebowy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-02-12, 17:20

Dobromił pisze:wstąpiłem w szeregi piłkarzy nożnych klubu TS Soła Żywiec.

Czy sprzedałeś albo kupiłeś mecz ?

Co do motywu przewodniego dyskusji. Uważam, że akcje TOPR/GOPR jak do tej pory powinny być bezpłatne bo w zasadzie i tak są...płatne.
Z naszych podatków, składek zdrowotnych, darowizn + sponsorzy + odpis 1% na Fundację Ratownictwa Tatrzańskiego (,,odpisałem" na ten cel, analogicznie jak w zeszłym roku).

Z tą postulowaną dodatkową odpłatnością to lekki przerost formy nad treścią.
Skoro turyści mieliby płacić, to czemu nie np. rowerzyści, deskorolkarze, quadowcy ?
Też hobby kontuzjogenne i nawet bardziej ryzykowne niż turystyka pisza.
Ostatnio zmieniony 2015-02-12, 17:26 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-02-12, 22:28

Gdyby ubezpieczenia miały wejść w życie to musiały by być zapisy, że pokrywanie akcji jest bezwarunkowe. Obojętnie czy to nieszczęśliwy wypadek czy ratowanie idioty który dla jak skoczył z wieży widokowej. Inaczej, znając życie, ubezpieczyciel w co drugim-trzecim przypadku zacznie drążyć i uchylać się od pokrycia kosztów akcji.
I składka musiała by być sensowna, powiedzmy 50 zł na rok albo 2 zł za dzień (dla tych co sporadycznie w góry chodzą).

Kiedyś byłem "za" ubezpieczeniem w górach ale z czasem doszedłem do wniosku, że skoro pijaczynę który się połamał, żuli jakichś napranych albo durni co lubią skakać po dachach (też hobby) ratują z moich składek bezpłatnie, to dlaczego mnie nie można uratować w przypadku problemów w górach? Uczciwie płacę podatki (pijaczyny raczej rzadko) więc dlaczego znów mam być obywatelem drugiej kategorii?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-02-13, 07:38

Kapitan Bomba pisze:Czy sprzedałeś albo kupiłeś mecz ?


Nic o tym nie wiem.

Kapitan Bomba pisze:Z tą postulowaną dodatkową odpłatnością to lekki przerost formy nad treścią.


Zróbmy tak - jak ktoś, np Ziaro, chce płacić, ubezpieczać się, to niech to robi. Zawsze to milej jak ktoś płaci aby kogoś innego mogli ratować. Dobry chłopak z niego jest, niech do czegoś się przyda. Inni, stale pracujacy, płacący wszelkie skladki, niech radosnie idą w góry - swoje już zapłacili.

Piotrek pisze:Kiedyś byłem "za" ubezpieczeniem w górach


Pamiętaj o tym w Zimniku :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-02-15, 12:00

Wypadek śmiertelny na Babiej Górze

http://kontakt24.tvn24.pl/cialo-ultrama ... 57974.html

Zawsze jak czytam takie informacje to boję się czy to nie jest ktoś znajomy :(

Koledzy mieli być w Zawoi na imprezie urodzinowej, dziś mieli się wybrać na Babią, ja tym razem ze względów rodzinnych nie pojechałam.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-02-15, 18:09

Wczoraj go pewnie mijałem, były 2 albo 3 osoby biegające po Babiej, wiatr był bardzo silny, mógł się wychłodzić :| .
mazeno
Posty: 287
Rejestracja: 2014-12-20, 13:46

Postautor: mazeno » 2015-02-15, 20:26

.....
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 02:07 przez mazeno, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 912
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2015-02-15, 21:29

mazeno pisze:nie zdazylby sie wychlodzic, nie lucek...
na trzy dotychczasowe edycje memorialu wojtka kozuba trzy razy byl na podium (dwa razy wygral, raz 3. miejsce).
biegaj w spokoju po niebieskich graniach.


Spotkaliśmy go wczoraj na Babiej. Wyglądał na zawodowca... Masakra
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-02-21, 19:40

Lawina na Czerwonych. Z trupem, niestety.

http://wiadomosci.onet.pl/podhale/lawin ... rach/gkcll
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2015-02-23, 16:14

http://tatromaniak.pl/aktualnosci/c/zag ... i-co-dalej Ktokolwiek widział ktokolwiek wie..............byłem wczoraj na Słowacji w rejonie Polskiego Grzebienia i wcześniej widziałem przelatujący śmigłowiec :-/ , cholera wie co się z nimi stało .
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-02-24, 15:26

Tatrzański urwis pisze:cholera wie co się z nimi stało

Niestety to, czego od początku się spodziewano..
http://24tp.pl/?mod=news&strona=1&id=26466
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości