Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-03-30, 11:24

Ha ! Ja tam byłem w ... 1994 roku !

Z towarzystwem z Międzybrodzia Żywieckiego. I powrót po północy do domu wójta gminy Cz. Powitał nas grą na akordeonie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2022-03-30, 11:27

No właśnie, jak dwa lata temu tam byłem, to po tej wizycie nie uznałbym tego miejsca za spokojne.
Ale np ostatnio tak też jest z H.Jaworową, parę lat temu mało znane miejsce, dziś, a raczej rok temu w tygodniu wieczorem kilkanaście osób, z for beskidzkich też co chwila zdjęcie z niej...
alicjaraczek
Posty: 323
Rejestracja: 2020-05-04, 09:59

Postautor: alicjaraczek » 2022-03-30, 11:35

laynn pisze:No właśnie, jak dwa lata temu tam byłem, to po tej wizycie nie uznałbym tego miejsca za spokojne.
Ale np ostatnio tak też jest z H.Jaworową, parę lat temu mało znane miejsce, dziś, a raczej rok temu w tygodniu wieczorem kilkanaście osób, z for beskidzkich też co chwila zdjęcie z niej...


Niestety, tak to przy rozwoju turystyki pieszej bywa, no nic dobrze, że jest jednak sporo takich miejsc gdzie jednak mało kto dociera i jest cisza i spokój
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-03-30, 11:38

laynn pisze: to po tej wizycie nie uznałbym tego miejsca za spokojne.


A to dziwne dla mnie. Byłem tam kilkanaście razy, we wszystkie pory roku. I tylko podczas naszego Zlotu było tam tłocznie i lekko niespokojnie :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2022-03-30, 11:39

Ja w poniedziałek leżakowałem na Kiczerze koło godziny w samotności, uroki poniedziałków w górach :)
laynn

Postautor: laynn » 2022-03-30, 11:54

Żeby znaleźć drzewo na opał, prawie do Porąbki trzeba było zejść.
To znak!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-03-30, 21:06

Ja bym proponował ścieżkę w koronach drzew ale taką z Żywca na Żar. I najlepiej przez Grojec.
Oczywiście z węzłami pieszymi w każdej wsi po drodze :D 3

Cóż moi drodzy - zaczyna się od ławeczki z wiatą a kończy na wieżach. W dobie popularyzacji turystyki to rzecz nie do zatrzymania. W sumie jestem pewien, że gdyby PTTK nie był jeszcze mentalnie i organizacyjnie w erze analogowej, a przy tym bidny jak mysz kościelna, to już dawno prócz malowania szlaków na drzewach stawiali by co popadnie, gdzie popadnie. Wyręczają ich więc w tym gminy i miasta.

Pomysły zapaskudzenia ładnych miejsc jakąś tam "infrastrukturą" pojawiają się też odnośnie Mędralowej, Hali Kamińskiego, Pilska (tu akurat PTTK chce coś napaskudzić) i wielu innych miejsc. O dużych kompleksach hotelarsko-narciarski-kolejkowych nie wspominając.
Czasem lepiej nie wiedzieć, jakie pomysły się rodzą w głowach włodarzy i przeróżnych organizacji :rol
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-03-30, 21:25

Kiedyś jak na Kiczerze nie było jeszcze żadnej wiaty ani ławeczki, to prawie nikt nie wychodził na sam szczyt. Szlak idzie trochę dołem, od południa i tylko tam było widać, że ktoś chodzi. Na polanę szczytową z widokiem na północ i wschód szło się przez gęsty las, praktycznie chaszczując.
Nie mam zdjęć, bo wtedy jeszcze nie miałem aparatu ;)
laynn

Postautor: laynn » 2022-03-30, 21:29

Od dziś trzeba przestać pisać relację. To kolejne, unikalne miejsca zostaną tylko w naszych głowach...
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-03-30, 21:33

Piotrek pisze:Pomysły zapaskudzenia ładnych miejsc jakąś tam "infrastrukturą" pojawiają się też odnośnie Mędralowej, Hali Kamińskiego, Pilska (tu akurat PTTK chce coś napaskudzić) i wielu innych miejsc. O dużych kompleksach hotelarsko-narciarski-kolejkowych nie wspominając.
Czasem lepiej nie wiedzieć, jakie pomysły się rodzą w głowach włodarzy i przeróżnych organizacji :rol

Kompleks wyciągów na Pilsku kupiła grupa Sobiesława Zasady i będzie go modernizować. Na Halę Miziową prowadzi aktualnie tylko orczyk, a można się spodziewać szerokiej "kanapy" dla narciarzy i dla turystów zapewne też. Dzierżawcy schroniska nie mogą się pewnie już doczekać przypływu gotówki.
Jakby ktoś chciał wiedzieć, co Sobiesław Zasada ma wspólnego z narciarstwem, to informuję że grupa posiada dwa wyciągi: w Świeradowie-Zdrój (Góry Izerskie) i na Magurze Małastowskiej (Beskid Niski).
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-03-30, 22:07

Tak więc świetlista przyszłość czeka nasze góry. Można się spodziewać, że pewna utrzymująca się równowaga w rejonie Miziowej, pomiędzy kupą turystów, narciarzy i wyciągów, a zachowaniem trzech użytków ekologicznych może zostać zachwiana.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2022-03-31, 06:58

Piotrek pisze:że gdyby PTTK nie był jeszcze mentalnie i organizacyjnie w erze analogowej, a przy tym bidny jak mysz kościelna


PTTK jest tak biedne jak kościół katolicki.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3475
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2022-04-03, 22:04

W górach piękna zima, drzewa oblepione dokumentnie, nawet w sezonie nie bywało tak świetnie. Już wyczekuję wiosny, ale daruję jej falstart, bo dziś było w górach rewelacyjnie. Mimo szarości (choć zdarzały się przebłyski słońca).
Pewnie w tygodniu większość się stopi, choć znów wieszczą jakieś ochłodzenie kolejne...
laynn

Postautor: laynn » 2022-04-07, 22:18

marekw
Posty: 3844
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2022-04-08, 07:02

Piotrek pisze:Pomysły zapaskudzenia ładnych miejsc jakąś tam "infrastrukturą" pojawiają się też odnośnie Mędralowej, Hali Kamińskiego,

Co tam chcą stawiać?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości