Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-09-18, 10:04

Na Magurce Wilkowickiej? To tyle mnie tam widzieli.... :D
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-09-23, 16:40

Delikatnie zabieliło Tatry :zly :zly :
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod= ... 1&id=24494

Mam nadzieję, że za kilka dni się ,,odbielą". Prognozy średnioterminowe dają na to szanse. Choć wiadomo, że prognoza to tylko....prognoza ;)

Tragedia w Tatrach Polskich:
http://www.tygodnikpodhalanski.pl/?mod= ... 1&id=24443

Wypadek miał miejsca przy klamrach w ,,drodze" na Przełęcz pod Chłopkiem.

I ,,news" nad ,,newsy"
Karczma i pizzeria znikają spod Kasprowego Wierchu:
http://portaltatrzanski.com/aktualnosci ... i-pizzeria

Jak wynika z artykułu, PKL powyższe nie pasuje (hmm....ciekawe) i chce nadać temu miejscu bardziej ,,turystyczny charakter".
,,Śmiech na sali" i tyle......

Szkoda bo ładne dziewczęta tam występują ;)
Ostatnio zmieniony 2014-09-23, 16:41 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-09-23, 17:56

Kapitan Bomba pisze:
I ,,news" nad ,,newsy"
Karczma i pizzeria znikają spod Kasprowego Wierchu:
http://portaltatrzanski.com/aktualnosci ... i-pizzeria


No ciekawe. Gdyby faktycznie stało się tak jak piszą, to chyba pierwszy taki przypadek by był u nas. Ja bym się nie obraził gdyby się mnie cepeliowo tam zrobiło :-)
Ale z drugiej strony gdzie te tłumy spędza wolny czas po wyjeździe? Mam na myśli tłumy które dalej niż 50 m od stacji nie odchodzą :)
Awatar użytkownika
TataOjciec
Posty: 353
Rejestracja: 2013-09-17, 14:26
Lokalizacja: Z Blokowiska

Postautor: TataOjciec » 2014-09-23, 19:09

Nie wierzcie w takie rzeczy, pewnie chcą podnieść czynsz, to kura znosząca złote jajka, siedzi tam sieciówka która ma punkty w innych tez miejscach zwiazanych z wiadomą firmą .
Jedno mogę wam powiedzieć , jak zobaczycie co tam powstanie to wam szczeny opadną na podłogi. I tyle w temacie
Obrazek
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2014-09-23, 20:10

Mnie z Tatrami komponuje się niezobowiązujący sex, ale tego chyba tam nie zrobią...
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-09-25, 12:08

W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-09-29, 07:43

http://portaltatrzanski.com/aktualnosci ... rofilu-tpn

Spamują stronę TPN ws. koni.

Cytat ,,Dodatkowo internauci domagają się natychmiastowego wycofania koni"

Ja tam się nie domagam.

Sierpniowa demonstracja ws. koni zakończona ,,niewypałem" więc zmieniono sposób działania.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-09-29, 07:58

Kapitan Bomba pisze:
Sierpniowa demonstracja ws. koni zakończona ,,niewypałem" więc zmieniono sposób działania.


Przypuszczam, że jest to działanie kilkunastu, najwyżej kilkudziesięciu osób, które w ten sposób terroryzują całą resztę.
W tym również i mnie, która czasem zagląda na profil TPN aby poczytać ciekawe bieżące informacje, a nie chce czytać spamu.

Nieciekawa sytuacja i właściwie nie wiadomo jak się przed nią bronić.

W każdym razie na pewno nie należy podawać się tego rodzajowi terroru.
Można np. zlikwidować profil na facebooku, chociaż szkoda by było, bo jest pożyteczny.

Zainteresowani i tak dotrą do potrzebnych informacji na stronie TPN.

Zupełnie nie rozumiem braku chęci dogadania się ze strony eko-terrorystów.
"Ma być tylko tak jak to my sobie wymyśliliśmy".

Ze strony parku widzę chcę dogadania się i pójścia na ustępstwa, ze strony eko-terrorystów - żadnej.
Ostatnio zmieniony 2014-09-29, 08:01 przez Basia Z., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-09-29, 08:08

Basia Z. pisze:Przypuszczam, że jest to działanie kilkunastu, najwyżej kilkudziesięciu osób, które w ten sposób terroryzują całą resztę.


Tylko, dobrze o tym Basiu wiesz, że ta grupka ma poparcie uduchowionych, mistycznych, pajacowatych turystów, którzy na widok pracujących koni dostaja drgawek i zaczynają rozdzierać szaty.

Góral jakim chamem, zdiercą, itp jest to większość narodu wie. Ale góral konia nie zarżnie. Za bardzo mu ten koń jest potrzebny.

A eko - teroryści i mistyczni turyści - oddalcie się gwałtownie. Liczę, że przed tym oddaleniem się dostaniecie po plecach batem.

P.s. Okrucieństwo wobec zwierzęcia to było ukamieniowanie małego niedźwiedzia w okolicach Doliny Staroorbociańskiej.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-09-29, 08:20

Dobromił pisze:
Basia Z. pisze:Przypuszczam, że jest to działanie kilkunastu, najwyżej kilkudziesięciu osób, które w ten sposób terroryzują całą resztę.


Tylko, dobrze o tym Basiu wiesz, że ta grupka ma poparcie uduchowionych, mistycznych, pajacowatych turystów, którzy na widok pracujących koni dostaja drgawek i zaczynają rozdzierać szaty.

Góral jakim chamem, zdiercą, itp jest to większość narodu wie. Ale góral konia nie zarżnie. Za bardzo mu ten koń jest potrzebny.

A eko - teroryści i mistyczni turyści - oddalcie się gwałtownie. Liczę, że przed tym oddaleniem się dostaniecie po plecach batem.

P.s. Okrucieństwo wobec zwierzęcia to było ukamieniowanie małego niedźwiedzia w okolicach Doliny Staroorbociańskiej.


Ja to wszystko wiem, tylko pozostaje kwestia praktyczna - jak się przed tego typu cyber-terrorem bronić ?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-09-29, 08:38

Basia Z. pisze:jak się przed tego typu cyber-terrorem bronić ?


Bereza Kartuska ? :D ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
dagomar
Posty: 1273
Rejestracja: 2013-08-15, 21:40
Lokalizacja: z nizin
Kontakt:

Postautor: dagomar » 2014-09-29, 20:25

generalnie nie potrafimy
Wszyscy wiedzą, że ograniczenia prędkości są nadmierne i często bezsensowne, większośc znaków poziomych tudzież, wysepki na środku drogi uniemożliwiają wyprzedzenie roweru, straże miejskie z radarów ustanowiło źródło dochodów w związku z tym 90% kierowców łamie przepisy nagminnie, bo wg nich nie da się jeździć i co ?
Jak przychodzi co do czego, to popieramy fotoradary i ograniczenie do 30, piętnujemy piratów drogowych i żądamy krwi..., a pijani jak jeździli, tak jezdżą, i jak unikali odpowiedzialności (głównie finansowej), tak unikają.
Tak samo z końmi w Moku (nota bene one są naprawdę dobrze odkarmione i utrzymane, trochę z końmi miałem do czynienia) - nie ten problem podnosimy, który trzeba, ale nie znajdzie się nikt, kto publicznie przyzna, że konie, a nie samochodziki, powinny do Moka jeździć, bo od tego konie są, żeby woziły fury i jeźdźców
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-09-29, 21:24

dagomar pisze: kto publicznie przyzna, że konie, a nie samochodziki, powinny do Moka jeździć, bo od tego konie są, żeby woziły fury i jeźdźców


do Moka to powinno się chodzić piechotą, a nie wozić dupsko koniem czy samochodzikiem. Ktoś ma ochotę na przejażdżkę bryczkę to niech sobie pojezdzi np. po Krakowie...

Góral jakim chamem, zdiercą, itp jest to większość narodu wie.

e tam. Większość narodu właśnie nie wie, bo gdyby wiedziała, to by mnie dała tym chamom i zdziercom nawet dutka. Wiedzą nieliczni, którzy radośnie omijają tereny ze zbyt dużą ilością przedstawicieli tej nacji ;)
Ostatnio zmieniony 2014-09-29, 21:26 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-09-30, 07:43

Pudelek pisze:do Moka to powinno się chodzić piechotą, a nie wozić dupsko koniem czy samochodzikiem.


Demonizujesz.

Moko to tzw "świętość narodowa" więc pozwól, że tam bedą zawsze udawać się tłumy. W tym osoby w podeszłym wieku, chore, inwalidzi, itd. A konie się nie zmęczą.

Pudelek pisze:Większość narodu właśnie nie wie, bo gdyby wiedziała, to by mnie dała tym chamom i zdziercom nawet dutka.


No dobrze, możliwe, że zapędziłem się w ocenie świadomości narodu. Co nie zmienia faktu, że i tak by dali dutka klnąc pod nosem na zdzierstwo sztywnoportkowców :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2903
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-09-30, 08:31

Dobromił pisze:W tym osoby w podeszłym wieku, chore, inwalidzi, itd.

Z tym, ze często się zdarza, że osoby takie również idą tam pieszo.
W tym również widziany naocznie Pan bez nogi i chodzący o kulach.
I dlatego głównie z powodu takich osób, transport do ,,Moka" powinien być.
Po to aby każdy, kto nie może dojść tam siłami własnymi, mógł zobaczyć to cudne jezioro albo staw jak kto woli.

A że w wozach nadzwyczaj często można spotkać dobrze odżywionych 20-30 latków.....to osobny temat.
Także nie ma reguły.....

Ja też z tych wozów korzystałem (w drodze na dół) i bez względu na to, czy będą na mnie patrzeć z pogardą, korzystać nadal zamierzam. O ile jeszcze będą.
Ostatnio zmieniony 2014-09-30, 08:36 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości