Wypadki...

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Wypadki...

Postautor: Tępy dyszel » 2024-07-16, 13:23

Coldman pisze:Mam zamiar tam iść za tydzień, mam nadzieję, że szlak będzie już otwarty

Moim zdaniem, mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1260
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Wypadki...

Postautor: Coldman » 2024-07-16, 18:51

Tępy dyszel pisze:
Coldman pisze:Mam zamiar tam iść za tydzień, mam nadzieję, że szlak będzie już otwarty

Moim zdaniem, mało prawdopodobne.



Dobra, sprawdziłem zdjęcia na stronie TANAP, faktycznie jest grubo. Ale łatwo można zmienić trasę :D
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 34
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Re: Wypadki...

Postautor: 1OO » 2024-08-02, 17:39

Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Re: Wypadki...

Postautor: Tępy dyszel » 2024-08-08, 16:03

Awatar użytkownika
1OO
Posty: 34
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Re: Wypadki...

Postautor: 1OO » 2024-08-12, 22:20

Powielasz dyrdymały niemieckich pismaków.

Niedźwiedzie nie atakują ludzi. Jak już bronią się przed co głupszymi przedstawicielami.

Dla przykładu kiedyś coś mi zaczęło śmierdzieć, przez co obudziłem się na nocce w lesie. Na zegarze jeszcze chciałem pospać 1,5h ale rozglądam się co tak podejrzanie cuchnie i obok siedział sobie niedźwiadek. Zorientował się ze się obudziłem i w zwierzęcym języku postawił klocka, dając mi do zrozumienia że to jego teren. Wtedy dopiero zaczęło walić. Dogadaliśmy się bez słów. Obok znaczy dobre kilka metrów, w swej "prywatnej przestrzeni". Z której szybko mogą doskoczyć do np. robiących im zdjęcia lub konfrontujących w inny sposób.

Innym razem przyleciał sprawdzić zwęszony prowiant. Zobaczył że w śpiworze kręci się właściciel, chwilę posiedział i odszedł szukać szczęścia gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9748
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Wypadki...

Postautor: Adrian » 2024-08-13, 05:55

1OO pisze:Powielasz dyrdymały niemieckich pismaków.

Niedźwiedzie nie atakują ludzi. Jak już bronią się przed co głupszymi przedstawicielami.

Dla przykładu kiedyś coś mi zaczęło śmierdzieć, przez co obudziłem się na nocce w lesie. Na zegarze jeszcze chciałem pospać 1,5h ale rozglądam się co tak podejrzanie cuchnie i obok siedział sobie niedźwiadek. Zorientował się ze się obudziłem i w zwierzęcym języku postawił klocka, dając mi do zrozumienia że to jego teren. Wtedy dopiero zaczęło walić. Dogadaliśmy się bez słów. Obok znaczy dobre kilka metrów, w swej "prywatnej przestrzeni". Z której szybko mogą doskoczyć do np. robiących im zdjęcia lub konfrontujących w inny sposób.

Innym razem przyleciał sprawdzić zwęszony prowiant. Zobaczył że w śpiworze kręci się właściciel, chwilę posiedział i odszedł szukać szczęścia gdzie indziej.


Czy w którymś przypadku ty też "zaznaczyłeś" teren w emocjach ? ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Re: Wypadki...

Postautor: Piotrek » 2024-08-13, 23:11

Niedźwiedzie powinno się wybić a w miejsca ich siedlisk postawić widokowe wieże. Albo mega ławki.
Turysta w terenie powinien się czuć bezpiecznie, móc kupić sobie bez problemu piwo i mieć odpowiednią ilość ekspozycji na selfi :!
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9748
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Re: Wypadki...

Postautor: Adrian » 2024-08-14, 05:05

Piotrek pisze:Niedźwiedzie powinno się wybić a w miejsca ich siedlisk postawić widokowe wieże. Albo mega ławki.
Turysta w terenie powinien się czuć bezpiecznie, móc kupić sobie bez problemu piwo i mieć odpowiednią ilość ekspozycji na selfi :!


W końcu ktoś to powiedział :brawo1
Awatar użytkownika
1OO
Posty: 34
Rejestracja: 2024-07-29, 22:34

Re: Wypadki...

Postautor: 1OO » 2024-08-15, 17:40

W miarę wyraźnie opisałem kto złamał etykietę. Do trzech razy sztuka. Następnym razem trzymajcie kciuki za niedźwiedzia ;) A na poważnie polecam z rana przy obozowisku poszukać na ziemi ślady ciekawskiego towarzystwa z kierunku nocnych szelestów. Skrajnie rzadkie spotkania, chyba że ignoruje się tabliczki z behemotami, co jest skrajnie nieodpowiedzialne. W tym sezonie modne są dzwoneczki, które kojarzą mi się z bucikami dla dzieci w głębokim PRLu. Moja opinia nie nadaje się do publikacji. Sprawdziłem w nocy dużo lepiej niesie się odgłos kijków.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości