Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-01-27, 09:04

Ponoć przy wspólnym stole korzysta z dóbr osób trzecich zapominając o wyciągnięciu własnych zapasów :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2016-01-27, 09:14

Dobromił pisze:Ponoć przy wspólnym stole korzysta z dóbr osób trzecich
Pewnie wychodzi z założenia że Pan Bóg kazał się dzielić :D .
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-01-27, 09:18

Dobromił pisze:Ponoć przy wspólnym stole korzysta z dóbr osób trzecich zapominając o wyciągnięciu własnych zapasów :)
Takiego kompana mi brak, bo żona mi pakuje różne smakołyki, zaś na miejscu priorytetem są dania kuchni regionalnej i mam dylemat. Przecież nie będę targał z powrotem łakoci, dodatkowo narażając się przy tym na gniew żony :!
A jak wydam za mało, to strasznie przeżywam jej teksty typu "ty sknero, znów dziadowałeś!"
Ostatnio zmieniony 2016-01-27, 09:19 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-01-27, 09:47

Dobromił pisze: przy wspólnym stole korzysta z dóbr osób trzecich


Dodać środek przeczyszczający do czegoś i wystawić na stół. Ale byłby cyrk, przodowy wyprawy z brązową plamą na dupie.
Cóż mogę napisać, od dawna wiedziałem, że gość ma wybitnie przerośnięte ego. I wysoce zawyżoną ocenę własną. Ale żeby wyjadać innym żarło? To prawdziwy guru.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-01-27, 09:52

sokół pisze:To prawdziwy guru.


Guru gurski ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-02-02, 14:47

Przejęcie Kasprowego Wierchu unieważnione przez sąd

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,4442 ... z-sad.html

Czy ktoś mógłby mi objaśnić o co tu właściwie chodzi ?
Bo ja nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-02, 15:12

to proste. PiS obiecał góralom na powrót kolejkę w polskich rękach, więc ją mają :)

Jest to doskonała promocja Polski dla przyszłych potencjalnych inwestorów zagranicznych w tego typu rzeczy :lol Gorzej, jeśli wszyscy (bo przecież nie Skarb Państwa, których pieniędzy nie rodzi z powietrza) będzie musieli się składać na odszkodowania...
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 15:12 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2016-02-02, 16:18

"Nieznani sprawcy zdewastowali i zbezcześcili symbole religijne Cmentarza Wojennego nr 58 na Magurze Małastowskiej. Faktem tym są poruszone najbardziej osoby związane ze Stowarzyszeniem Magurycz, które niedawno pracowały w tym miejscu.

Wszelkie możliwe informacje związene z tym zdarzeniem, prosimy przekazywać policji lub bezpośrednio do Stowarzyszenia Magurycz.

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym Stowarzyszenie Magurycz:

Nieznani sprawcy, którzy podpisali się symbolem Polski Walczącej (zapewne tzw. "patrioci") zbezcześcili cmentarz wojenny nr 58 na Magurze Małastowskiej, na którym - na marginesie - tak długo pracowaliśmy odbudowując piramidę i wykonując masę innych prac.

Na kamiennej piramidzie pojawiła się swastyka, znak Polski Walczącej oraz słowo ... "h*j". Na krzyżach powieszona gwiazda Dawida, pentagram, swastyki, napis "666" oraz gustowne zawołanie "w********ć mordercy".
Fakt został zgłoszony policji.
Nawet nie wiemy jak skomentować. Opadły nam szczęki..."
za: www . halogorlice . info
Głupota ludzka nie zna granic ...
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2016-02-02, 19:34

Aż przykro czytać...
"Pożar XVI-wiecznego kościoła w Libuszy koło Gorlic. Zabytek całkowicie spłonął"
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/go ... e-splonal/
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-02-02, 21:20

Malgo Klapković pisze:Aż przykro czytać...
"Pożar XVI-wiecznego kościoła w Libuszy koło Gorlic. Zabytek całkowicie spłonął"
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/go ... e-splonal/


Ten kościół spalił się w roku 1986, został wtedy podpalony (podpalacz był podobno chory psychicznie). Ocalało wtedy bardzo niewiele, praktycznie samo prezbiterium i szczątki ścian. Potem z wielkim trudem go odbudowano, gdyż brakowało pieniędzy. Jeszcze nie był gotowy, był w trakcie odtwarzania polichromii (która kiedyś w tym "oryginalnym" kościele była najcenniejsza). Niestety nie miałam okazji być w tym oryginalnym kościele, byłam tam kilka lat temu kiedy był w trakcie odbudowy i stały ściany ale nie było wyposażenia. A potem tylko wielokrotnie przejeżdżałam.
Bardzo żal kolejnego straconego cennego zabytku.
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 21:21 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-02-02, 22:24

Pudel, rozumiem, że lepiej, by kolejka na Kasprowy została we władaniu nieokreślonego zagranicznego właściciela, niż gdyby miała wrócić w polskie ręce za przyczyną PiS?

Dla jasności: przejęcie nie nastąpiło w celu doinwestowania (kolejka była po renowacji).
To kura znosząca złote jaja!
Trudno Ci zrozumieć, że pewne dobra narodowe nigdy nie powinny być przedmiotem sprzedaży?
A jeśli PiS szuka dróg odwrócenia tej haniebnej transakcji, to chwała mu za to.
Dla mnie nazwa partii, która zechce odzyskać kolejkę jest bez znaczenia.
To, że została sprzedana, jest znakiem czasów, w których pieniądz jest bogiem, a jego wyznawcy tracą rozum.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-02-02, 22:35

Trzeba zacząć od tego, że ta kolejka w ogóle nie powinna istnieć.
A jak już jest to jej oddziaływanie na środowisko powinno być do maksimum zminimalizowane.

Znam poglądy przedstawicieli TPN na którego terenie ta kolejka się znajduje.
Dla parku i dla przyrody tatrzańskiej najlepsza jest sytuacja "stabilna".

Z poprzednim właścicielem park się po wielu latach dogadał, wykonane zostały wszelkie badania naukowe dotyczące jej oddziaływania na środowisko.
Kolejka oraz wyciąg od strony Gąsienicowej nie mogą już być rozbudowywane bez szkody dla środowiska. Natomiast pozostawał jeszcze pewien margines dotyczący wyciągu od strony Goryczkowej. Ten wyciąg mógłby być rozwijany (w pewnym dość ograniczonym zakresie).

Ale za dużych możliwości inwestor by tu nie miał i nie będzie miał. Chodzi o maksymalną pojemność "ludzi" na kopule Kasprowego.
Nie rozumiem zupełnie o co ten cały raban, skoro obojętnie kto będzie właścicielem kolejki to i tak nie może w nią inwestować i zwiększyć przepustowość.
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 22:35 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2016-02-02, 22:37

Basia Z. pisze:Nie rozumiem zupełnie o co ten cały raban, skoro obojętnie kto będzie właścicielem kolejki to i tak nie może w nią inwestować i zwiększyć przepustowość.

O to co zazwyczaj czyli o to kto będzie czerpał z niej niemałe zyski.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-02-02, 22:44

gar pisze:
Basia Z. pisze:Nie rozumiem zupełnie o co ten cały raban, skoro obojętnie kto będzie właścicielem kolejki to i tak nie może w nią inwestować i zwiększyć przepustowość.

O to co zazwyczaj czyli o to kto będzie czerpał z niej niemałe zyski.


Nie pamiętam sytuacji dotyczącej sprzedaży kolejki, ale chyba PKL sprzedały ją w przetargu.
Czy nie ?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-02, 22:56

Basia Z. pisze:Ale za dużych możliwości inwestor by tu nie miał i nie będzie miał.

Spokojnie - czasy się zmieniają. Co to za problem teraz tak zmienić prawo, aby kolejkę szło rozbudować? Dla PiSlamistów kwestia ochrony przyrody nigdy nie była żadnym priorytetem (przypominam choćby Dolinę Rospudy za rządów obecnego ministra). W nocy zrobi się nagłe zebranie Sejmu, przyklepie odpowiednią ustawę raz i dwa, a Niezłomny o poranku podpisze. Górale by się ucieszyli. A wiadomo, że to co dobre dla górali to dobra zmiana dla wszystkich. Co tam jakieś świstaki czy kozice - dutki się liczą! Bo cosik ostatnio "zimową stolicę Polski" wielu narciarzy pomija...
Ostatnio zmieniony 2016-02-02, 22:57 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości