Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-04, 12:47

bton1 pisze:Ale Ty, Pudel, nie jesteś lepszy!!!

ja jestem z ultra gorszego sortu i mam w tyłku różne świętości, więc dałem sobie dyspensę ;)

laynn pisze:Czyli skoro moje nogi tam stały to jestem święty? Jak papież?

po kolejnej wizycie nabędziesz dar uzdrawiania!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-02-04, 12:50

Kto ukończył gimnazjum* - łapka w górę :)
Koledzy, pisałem przecież łapka w górę. Głowa też do góry. Też nie da rady? Czyżby wstyd?

Oto mój komentarz dotyczący inwencji twórczej ostatnich wpisów :)
Może nie święty, ale świetny, nie?

Edit: * dotyczy poziomu intelektualnego gimnazjalisty /wcześniej była np. 8-letnia szkoła podstawowa/ ...
Ostatnio zmieniony 2016-02-04, 13:01 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-04, 13:14

Basia Z. pisze: Cenna jest przyroda Tatr - i to jest prawdziwe dobro narodowe, a nie kolejka, która się przyczynia do niszczenia środowiska poprzez wywożenie na kopułę Kasprowego tłumów ludzi, którzy w inny sposób by się tam nie znaleźli.


Zgadza się.

Dlatego jestem za tym by maksymalnie ograniczyć presję kapitału na tereny ekologiczne prawnie chronione.

W tym ograniczyć zmiany własnościowe.

Motywacja starosty tatrzańskiego jest następująca:
"W niedawnym wywiadzie z GN Piotr Bąk, starosta tatrzański tłumaczył swoje zadanie do spełnienia w ramach samorządu.

- Jako starosta tatrzański mam za zadanie stać na straży majątku Skarbu Państwa, który jest wykorzystywany przez różne podmioty min. także PKL. Przypomnę, że PKP w 2013 r. sprzedało akcję spółki PKL. Natomiast część urządzeń na których PKL prowadzi działalność nie należy do tej spółki lecz do innych osób prawnych i fizycznych min. do Skarbu Państwa. Przykładowo na zboczach Kasprowego Wierchu trzy koleje linowe, budynki i budowle trwale z gruntem związane stanowią własność współwłaścicieli gruntu. Tymi współwłaścicielami jest Skarb Państwa i Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. PKL jedynie dzierżawi teren od Skarbu Państwa i PTTK, funkcjonując jako operator prowadzący działalność z zakresiu przewozu kolejami linowymi latem i zimą - wyjaśnia Piotr Bąk.

Starosta tatrzański przypomina, że część budynków, budowli i urządzeń należących do Skarbu Państwa i PTTK Polskie Koleje Linowe wydzierżawiają od PKP w Warszawie. - W oparciu o przesłanki wynikające z tego faktu PKP chce uwłaszczyć się na nieruchomościach Skarbu Państwa na Kasprowym Wierchu by potem dokonać kolejnej transakcji z PKL - twierdzi Piotr Bąk.

- Zaplanowaną operację można porównać do jednego z praktykowanych sposobów na przejęcie cudzej nieruchomości. Obywatel A wydzierżawia obywatelowi B działkę, na której obywatel B buduje kiosk za pieniądze obywatela C. Obywatel B dzierżawi działkę od właściciela - obywatela A, ale jednocześnie ma podpisaną umowę dzierżawy z obywatelem C, który nie jest właścicielem, ale bez wiedzy prawowitego właściciela pobiera czynsz dzierżawny za działkę jak właściciel. Po upływie wymaganego przepisami terminu obywatel C występuje do sądu z wnioskiem o zasiedzenie działki. Jako dowód podaje, iż od dawna władał tą działką jak właściciel i wydzierżawiał działkę obywatelowi B, a znajdujący się tam kiosk wzniesiono za jego zgodą i za jego pieniądze - wyjaśnia P. Bąk.

- Jako starosta odpowiedzialny za nieruchomości Skarbu Państwa na Kasprowym Wierchu do takiej sytuacji nie mogę dopuścić i wszelkimi dostępnymi środkami będę przeciwdziałał próbom uwłaszczenia się na majątku państwowym - dodaje starosta tatrzański. "

Na dzień dzisiejszy sytuacja jest taka
"Wojewódzki sąd administracyjny uchylił decyzję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o umorzeniu postępowania wszczętego z wniosku starosty powiatu tatrzańskiego."

Dokładnie będzie wiadomo gdzie nastąpiło naruszenie obowiązującego prawa gdy zostanie ogłoszone uzasadnienie wyroku.

Aaaaaa by nie było.
Źródło powyższego to "Gość" być może niedzielny. :-)
http://krakow.gosc.pl/doc/2956378.Decyz ... prawie-PKL
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-02-04, 13:16

telefon 110 pisze:Motywacja starosty tatrzańskiego jest następująca:


Mam dużą rodzinę, niech i oni czerpią korzyści z kolejki.

Towarzysz Tatraman pisze raz za czas piękne nowelki o sercu zostawionym w Tatrach, o szlachetnym dzialaniu PiS - u ... A potem i tak się okaże , że tubylce pod stołem podzielą się tortem. I cała patriotyczna otoczka pójdzie się ...
Ostatnio zmieniony 2016-02-04, 13:43 przez Dobromił, łącznie zmieniany 2 razy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-04, 13:41

Dobromił pisze:
telefon 110 pisze:Motywacja starosty tatrzańskiego jest następująca:


Mam dużą rodzinę, niech i oni czerpią korzyści z kolejki.



Być może.
Dlatego jestem za tym by likwidować o ile to możliwe wszelkie przyczynki do działalności biznesowej na terenie Tatr.

W każdym bądź razie tłumaczył jak powyżej.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2016-02-04, 13:43

telefon 110 pisze:Dlatego jestem za tym by likwidować o ile to możliwe wszelkie przyczynki do działalności biznesowej na terenie Tatr.


Wyburzamy schroniska ? :D ;) Ś.p. Cywiński cos takiego sugerował :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-04, 13:51

Dobromił pisze:
telefon 110 pisze:Dlatego jestem za tym by likwidować o ile to możliwe wszelkie przyczynki do działalności biznesowej na terenie Tatr.


Wyburzamy schroniska ? :D ;) Ś.p. Cywiński cos takiego sugerował :)


W zasadzie nie. Choć nad niektórymi obiektami noclegowymi po stronie słowackiej można było by się zastanowić.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-02-04, 18:49

Dobromił pisze:Wyburzamy schroniska ? :D ;) Ś.p. Cywiński cos takiego sugerował :)

Już kiedyś pisałem na innym forum, że dla ochrony Tatr, to by było coś wspaniałego;)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-02-04, 19:31

telefon 110 pisze:Dlatego jestem za tym by maksymalnie ograniczyć presję kapitału na tereny ekologiczne prawnie chronione.


telefon 110 pisze:Dlatego jestem za tym by likwidować o ile to możliwe wszelkie przyczynki do działalności biznesowej na terenie Tatr.


O z tym sie w pelni zgodze! :D

telefon 110 pisze:W tym ograniczyć zmiany własnościowe.


Mozna by tez kolejke rozebrac a teren na ktorym stoi skolektywizowac! a jako ze jest juz zdegradowany przyrodniczo moglby sluzyc na legalne dzikie biwaki dla wszystkich! :P

Vlado pisze:
Dobromił pisze:Wyburzamy schroniska ? :D ;) Ś.p. Cywiński cos takiego sugerował :)

Już kiedyś pisałem na innym forum, że dla ochrony Tatr, to by było coś wspaniałego;)


Tylko nie wyburzac calkowicie. Moglyby by zostac w stanie trwalej ruiny. Kamienne poszarpane mury lub omszale drewno by sie ladnie komponowaly z krajobrazem!
Ostatnio zmieniony 2016-02-04, 19:37 przez buba, łącznie zmieniany 6 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-04, 20:18

buba pisze:
Tylko nie wyburzac calkowicie. Moglyby by zostac w stanie trwalej ruiny. Kamienne poszarpane mury lub omszale drewno by sie ladnie komponowaly z krajobrazem!


Słowacy nie mają poczucia estetyki i smaku.

http://www.topky.sk/cl/10/169071/Odstra ... ky-Kamzika

Były ale zabrali.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-02-04, 20:20

telefon 110 pisze:
buba pisze:
Tylko nie wyburzac calkowicie. Moglyby by zostac w stanie trwalej ruiny. Kamienne poszarpane mury lub omszale drewno by sie ladnie komponowaly z krajobrazem!


Słowacy nie mają poczucia estetyki i smaku.

http://www.topky.sk/cl/10/169071/Odstra ... ky-Kamzika

Były ale zabrali.


Akurat to schronisko było bardzo ładnym budynkiem i nieźle się komponowało z otoczeniem, więc nie wiem czemu je rozebrali.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-04, 20:32

Eliminacja konkurencji...
http://www.sorea.sk/pl/vysoke-tatry/hor ... hrebienok/
...albo Gustav Husak uznał że zbyt wsiowo i obciachowo wygląda.
Oni się wówczas lubowali w "nowoczesnej architekturze" tak jak "Śląski Dom" i te cudaki nad Szczyrbskim Stawem.
Ostatnio zmieniony 2016-02-04, 20:32 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-02-04, 21:53

telefon 110 pisze:Eliminacja konkurencji...
http://www.sorea.sk/pl/vysoke-tatry/hor ... hrebienok/
...albo Gustav Husak uznał że zbyt wsiowo i obciachowo wygląda.
Oni się wówczas lubowali w "nowoczesnej architekturze" tak jak "Śląski Dom" i te cudaki nad Szczyrbskim Stawem.


Ale "Kamzika" rozebrali znacznie później. Śląski Dom powstał chyba w latach 60 (nie sprawdzam bo mi się teraz nie chce szukać), te cudaki postały przed FIS-em w Szczyrbskim Jeziorze. Natomiast w "Kamziku" sama kiedyś coś jadłam, były to chyba lata 80, a jeszcze dość długo potem, chyba aż do lat 90 stał pusty budynek.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-02-05, 00:49

Dobromił, ""towarzysz Tatraman" ma w dupie PiS, PO i inne dmuchane, a teraz wygaszane KODy. Tatraman ma w poważaniu prawdę, a przynajmniej tych, co szukają prawdy. Rozumiesz, co to jest wewnętrzna wolność? Nie rozumiesz - bo jesteś zniewolony fobiami, poprzez które bezrozumnie jeździsz po tych, którzy myślą inaczej niż Ty, które nie pozwolą Ci chociażby być jednością z górami. Twoje fobie nie pozwalają Ci być wolnym. To jest Twój problem. Nie projektuj go na innych.

Edit: dla mnie Kasprowy jest częścią Tatr, nie szkodzi, że omijaną ze względu na komercję i nieszczególny cel. Szanuje go ze względu chociażby na osoby niepełnosprawne, które mogą dostać się do Tatr poprzez kolejkę i być szczęśliwymi. Doświadczyłem tego kilkakrotnie.

Tylko umysły zniewolone mogą pogodzić się ze sprzedażą części Tatr obcemu kapitałowi. Koniec, kropka!
Ostatnio zmieniony 2016-02-05, 01:05 przez Tatraman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-05, 09:55

Tatraman pisze: Szanuje go ze względu chociażby na osoby niepełnosprawne, które mogą dostać się do Tatr poprzez kolejkę i być szczęśliwymi. Doświadczyłem tego kilkakrotnie.

Tylko umysły zniewolone mogą pogodzić się ze sprzedażą części Tatr obcemu kapitałowi. Koniec, kropka!


Góry ze swej natury nie są demokratyczne czy miłosierne. Nie widzę powodów by ten stan rzeczy zmieniać.
O ile kolejka ma dalej funkcjonować dobrze by było przekazać całość (włącznie z gruntami) TPN.
Był taki pomysł.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości