Quiz dla Tatroholików (Tatry)

Zagadki, zabawy i konkursy górskie.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-05-10, 15:01

Jak miałbym już obstawić, to Kozia Przełęcz od Koziej Dolinki.
Iwona S
Posty: 244
Rejestracja: 2013-08-22, 13:00

Postautor: Iwona S » 2015-05-10, 15:09

Nie. No więc tak...łańcuch znajduje się nie na szlaku. Pomyślałam sobie że może to nieprzyzwoicie pokazywać to zdjęcie więc jeśli moderatorzy uznają że nie pokazujemy fotek zrobionych poza szlakiem to zdejmijcie tę fotkę a ja dam coś innego.
Różnica między teorią a praktyką jest taka że np. teoretycznie można być człowiekiem a praktycznie świnią. (S. Kuligowski)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-05-10, 16:20

To znam tylko trzy miejsca takie... Na Baranią Przełecz od zielonego stawu - tą obstawiam
i jeszcze łomnica i gerlach
Iwona S
Posty: 244
Rejestracja: 2013-08-22, 13:00

Postautor: Iwona S » 2015-05-10, 16:37

No to może jeszcze ktoś zna inne miejsca bo droga na Baranią Przełęcz to nie jest. Ani na Łomnicę ( jeszcze nigdy nie byłam na Łomnicy) ani na Gerlach ( a gdzie tam są łańcuchy?)

Niemniej w jednej z tych trzech propozycji zbliżyłeś się do miejsca w którym zrobiłam fotkę.
Różnica między teorią a praktyką jest taka że np. teoretycznie można być człowiekiem a praktycznie świnią. (S. Kuligowski)
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12313
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-05-10, 17:12

Aaaaaa kojarzy mi się, że chyba był na jednej z prób... ale może coś pochrzaniłem.
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-05-10, 17:17

To może droga z Doliny Jastrzębiej na Czarny Przechód i dalej na Kołowy?

Co do Gerlach idąc przez Batyżowiecki Żleb są w 2 miejscach łańcuchy. Jedne na samym dole przy zejściu do Dol. Batyżowieckiej. Drugie pod samym szczytem (stan na lipiec 2014) Resztę pozdejmowali ;)
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)

https://www.facebook.com/leszek.tatry
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-05-10, 17:51

Leszek Tatry pisze:Resztę pozdejmowali

Byli to ,,złomiarze" poszukujący surowców do punktu skupu ;)
Horscy wodcowie nie mieli oczywiście z tym nic wspólnego ;)

Leszek Tatry pisze:To może droga z Doliny Jastrzębiej na Czarny Przechód i dalej na Kołowy?


Podobna ,,płyta" z łańcuchami (nie wiem czy jeszcze tam są) była przed progiem Doliny Dzikiej pod Miedzianą Siklawą z lewej. Ale tamta była bardziej pochylona niż na zdjęciu Iwony S
Iwona S
Posty: 244
Rejestracja: 2013-08-22, 13:00

Postautor: Iwona S » 2015-05-10, 21:00

Tępy dyszel pisze:Podobna ,,płyta" z łańcuchami (nie wiem czy jeszcze tam są) była przed progiem Doliny Dzikiej pod Miedzianą Siklawą z lewej


Niestety, nie. NB ten pierwszy od dołu łańcuch został zdjęty ale zostały kotwy wiąc można się samemu ubezpieczyć jeżeli zaistnieje taka potrzeba.


Leszek Tatry pisze:Co do Gerlach idąc przez Batyżowiecki Żleb są w 2 miejscach łańcuchy. Jedne na samym dole przy zejściu do Dol. Batyżowieckiej.



Na pewno masz rację. Jakoś mi umknęły. zrestą w zeszłym roku schodziłam przez Wielicką Próbę. Tam były jakieś klamry.


To może droga z Doliny Jastrzębiej na Czarny Przechód i dalej na Kołowy?



Nieco prezyzyjniej proszę. Jesteś blisko ale jeszcze tej odpowiedzi nie mogę uznać.
Różnica między teorią a praktyką jest taka że np. teoretycznie można być człowiekiem a praktycznie świnią. (S. Kuligowski)
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-05-10, 21:12

Płyty wyprowadzające na Krzywą Uboczną
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)



https://www.facebook.com/leszek.tatry
Iwona S
Posty: 244
Rejestracja: 2013-08-22, 13:00

Postautor: Iwona S » 2015-05-10, 21:17

Leszek Tatry pisze:Płyty wyprowadzające na Krzywą Uboczną



Taka terminologia jest mi obca i niestey nie mogę ani potwierdzić ani znegować :)

Możesz opisać własnymi słowami?
Różnica między teorią a praktyką jest taka że np. teoretycznie można być człowiekiem a praktycznie świnią. (S. Kuligowski)
Iwona S
Posty: 244
Rejestracja: 2013-08-22, 13:00

Postautor: Iwona S » 2015-05-10, 21:23

Tak na marginesie to ja nie znam się aż tak dokładnie na topografii Tatr ale jeszcze do tej pory nie spotkałam się z nazwą tego miejsca choć byłam tam już kilka razy. Ludzie z którymi kiedyś tam szłam sami nazwali to miejsce. Prokuratorska Ławka - no bo to...lewizna i prokurator za to grozi. Nazwa mi się podoba ale jeszcze nie znajduje się na mapie Tatr... :D
Różnica między teorią a praktyką jest taka że np. teoretycznie można być człowiekiem a praktycznie świnią. (S. Kuligowski)
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-10, 21:25

Iwona S pisze:i prokurator za to grozi.


Gwałciliście świstaki?
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-05-10, 21:29

To się nie dogadamy ;) Niektórych nazw nie ma na mapach ale są w przewodnikach taternickich ;)
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)



https://www.facebook.com/leszek.tatry
Awatar użytkownika
Leszek Tatry
Posty: 226
Rejestracja: 2014-11-17, 19:46

Postautor: Leszek Tatry » 2015-05-10, 21:47

Powiem tak, tam są lub były łańcuchy tylko w dwóch miejscach. O jednych napisał Tępy Dyszel o drugich ja. Jeżeli to jest to podejście o którym pisałem to albo ja albo Tępy Dyszel odgadł zagadkę. To już kolejna zagadka której autor nie potrafi podać prawidłowej odpowiedzi. Jak tak dalej będzie to chyba przestanę się w to bawić ;)
Ostatnio zmieniony 2015-05-10, 21:52 przez Leszek Tatry, łącznie zmieniany 2 razy.
"... Wspinanie kojarzy mi się nie tyle ze stawaniem na szczycie, co ze spoglądaniem na drugą stronę. Bo zawsze masz przed sobą nowe horyzonty, ku którym zmierzasz..." (Chris Bonington)



https://www.facebook.com/leszek.tatry
Iwona S
Posty: 244
Rejestracja: 2013-08-22, 13:00

Postautor: Iwona S » 2015-05-10, 22:25

Obrazek


w miejscu zazanaczonym na czerwono znajdują się łańcuchy. Jeśli są to płyty wyprowadzające na Krzywą Uboczną to zgadłeś ale

Leszek Tatry pisze: droga z Doliny Jastrzębiej na Czarny Przechód i dalej na Kołowy?


ta odpowiedź jest trochę nieprecyzyjna bo te płyty wyprowadzają dopiero do Doliny Jastrzębiej.






Leszek Tatry pisze: To już kolejna zagadka której autor nie potrafi podać prawidłowej odpowiedzi. Jak tak dalej będzie to chyba przestanę się w to bawić


Nie musisz przestawać, raczej ja przestanę bo zabawy zaczynają mnie mierzić kiedy traktuje się je zbyt poważnie.
Różnica między teorią a praktyką jest taka że np. teoretycznie można być człowiekiem a praktycznie świnią. (S. Kuligowski)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości