Sport

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2019-06-12, 11:15

Pudelek pisze:oczywiście! Reprezentacja to autopromocja, to kontrakty reklamowe! Mniej znani zawodnicy mogą się wypromować i trafić do lepszych klubów,


Karim Benzema potwierdza powyższe:

"- Dlaczego nie śpiewam hymnu? Jeżeli wsłuchamy się w słowa, to usłyszymy, że opowiada o wojnie, a tego nie lubię. Grałem dla reprezentacji Francji wyłącznie ze względów sportowych, ale moim krajem jest Algieria. Mam 30 lat, dwójkę dzieci i chciałbym, żeby znały moje nastawienie - oznajmił."

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... t-algieria
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2019-06-12, 13:19

Pudelek pisze:Reprezentacja to autopromocja, to kontrakty reklamowe! Mniej znani zawodnicy mogą się wypromować i trafić do lepszych klubów, starsi mają dodatkową kasę, często za mały wysiłek.

Absolutnie się nie zgadzam. Normalną ścieżką jest trafienie DO kadry Z dobrego klubu a nie odwrotnie. Kadra gra średnio jeden mecz na miesiąc - jaki klub na tej podstawie ściąga zawodnika?

Pudelek pisze:Dziwnym trafem z reprezentacji rezygnują zazwyczaj ci, którzy mają już kasy tyle, że nią wręcz srają. Ci ciągle na dorobku robią to znacznie rzadziej.

A to nie zazwyczaj rezygnują Ci, którzy są już starzy i "zgrani"?

gar - jak dla mnie podsumowałeś w punkt.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-06-12, 13:28

Pamiętacie Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej i drużynę "Kataru" ?

P.s. Jak teraz czytam kolega gar pamięta :D
Ostatnio zmieniony 2019-06-12, 13:29 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2019-06-12, 13:36

bton1 pisze: Normalną ścieżką jest trafienie DO kadry Z dobrego klubu a nie odwrotnie

ehe. W silnych reprezentacjach tak, ale niekoniecznie w Polsce. Ktoś by w Europie słyszał o takim np. Pazdanie gdyby nie grał w kadrze?

bton1 pisze:A to nie zazwyczaj rezygnują Ci, którzy są już starzy i "zgrani"?

i bogaci, więc mogą sobie na rezygnację z kadry pozwolić.
Ostatnio zmieniony 2019-06-12, 13:37 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2019-06-12, 14:27

Pudelek pisze:bton1 napisał/a:
A to nie zazwyczaj rezygnują Ci, którzy są już starzy i "zgrani"?

i bogaci, więc mogą sobie na rezygnację z kadry pozwolić.

Peszko na przykład :D? Nadinterpretujesz Pudel.

Pudelek pisze:Ktoś by w Europie słyszał o takim np. Pazdanie gdyby nie grał w kadrze?

A kto o nim słyszał w Europie :D? Przecież gra w 13.klubie mizernej ligi tureckiej..
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Vision

Postautor: Vision » 2019-06-12, 15:48

Pudelek pisze:Przyczepiłeś się do tego Brazylijczyka jak rzep do psiego , ale nawet zakładając, że jego intencje nie były w żaden sposób związane z finansami (w co wątpię)


Chyba chodzi o Kubańczyka, a jak o niego to o kasę mu wg mnie nie chodziło. To najlepszy i najlepiej zarabiający siatkarz na świecie, od 7 lat nie grający w żadnej kadrze. Jeszcze w kadrze siatkówki to ta kasa jest taka sobie, tylko się najeździć i namęczyć trzeba. ;) Warunki też pozostawiają trochę do życzenia, o czym wspominał wielokrotnie Wlazły i że przez to z tej kadry już dawno temu zrezygnował. Chociaż bardziej pewnie chodziło o samą pomoc po kontuzji, której się tam nabawił, a właściwie nieudzielenie mu jej, bo ma przecież od tego klub. ;) Ale przy okazji wygarnął trochę więcej. A w takim Bełchatowie i kasa i warunki o wiele lepsze na bardziej profesjonalnym poziomie. Sama reprezentacja też chyba jakoś specjalnie nie musiała o Kubańczyka zabiegać, w końcu to dwukrotni aktualni mistrzowie świata i bez niego. ;) Co nie wyklucza tego, że wzmocnieniem może być ogromnym.

Inaczej też jest porównywać piłkę do siatkówki i w ogóle różne reprezentacje. Bo okoliczności bywają różne. Ale bardziej podzielam zdanie Bitona. W większości sportów, szczególnie właśnie tych popularnych grubą kasę i stałą wypłatę to się w klubie zarabia, a nie w reprezentacji. Owszem, może pomóc się wypromować, ale to chyba tym słabym, tylko, że z założenia w reprezentacji, grają Ci najmocniejsi, co właśnie kasy i tak już mają sporo. ;) Jak dla mnie to jednak chodzi bardziej o sportowy aspekt i osiągnięcie czegoś więcej. Taki Leon z Kubą nigdy daleko by nie zaszedł, z Polską może zostać mistrzem świata. :)

Pierwszy przykład z brzegu, trzeba byłoby prześledzić więcej, żeby było bardziej miarodajnie... ale taki Lewandowski, za całe eliminacje do MŚ 2018, zgarnął wg danych około 150 000 Euro, za miesiąc gry w Bayernie ma 5 razy tyle. Trwały te eliminacje ponad rok, wprawdzie meczy tylko 10, ale do tego zgrupowania, wyjazdy itp. Więc pewnie z dwa miesiące w pracy by się uzbierało. ;) No i też awans się do tego przyczynił, bo gdyby nie awansowali to kasa byłaby dużo mniejsza. A tam miesiąc, niezależnie od wyników, wyjazdów mniej i bliżej, więcej w domu i po miesiącu ponad milionik na koncie. :)

Akurat Pazdan to jest trochę inny przypadek. On uchodził za duży talent jako młody obrońca, w zasadzie zaledwie po 2 miesiącach gry w Ekstraklasie trafił już do reprezentacji seniorów jako 20 latek. Był też wtedy powołany do kadry na Mistrzostwa Europy przez Benhackera, co też o czymś świadczy. Że jako 20 latek dostał takie powołanie, jako obrońca, gdzie stawia się raczej na o wiele bardziej doświadczonych graczy. Potem wprawdzie jego talent niestety zgasł, ale w Jagiellonii Białystok po 7 latach znów się przebudził. Stąd też transfer do Legii i powołanie po latach znów do reprezentacji. Teraz wprawdzie znów przygasł, ale nie jest to byle kto i obserwowało go właśnie już wiele klubów jak grał w Białymstoku. Tam też został Obrońcą Roku w polskiej ekstraklasie, zanim trafił ponownie do reprezentacji. Na Mistrzostwach Europy się wybił jeszcze bardziej, ale nie było to tak, że wziął się tam z przypadku. ;) Tylko już jako gracz Legii i jeden z najlepszych polskich obrońców w tamtym czasie.

bton1 pisze:Przecież gra w 13.klubie mizernej ligi tureckiej..


Jakiej mizernej. :D Oni Mistrzów Świata robią jak chcą... :) :P

Obrazek

A tutaj wszyscy na Polaków narzekają, ja tu to bardziej zdanie sprocketa podzielam. Rewelacji w samej grze może nie było, ale wyniki cieszą. A z Izraelem było już całkiem dobrze, a sam wynik rewelacyjny. Izrael to też nie jacyś chłopcy do bicia, grali w ostatnich czasach z Hiszpanią, Belgią, Portugalią, Włochami i żadna z tych drużyn nie wyszła z tej konfrontacji lepiej niż Polska ostatnio. ;)
Ostatnio zmieniony 2019-06-12, 17:46 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2019-06-12, 18:10

Tej wiosny skreśliłem piłkę nożną (w wykonaniu panów) z listy zainteresowań. Jednym z ważniejszych powodów było to, co się dzieje w polskich (i nie tylko) klubach. Kupuje się (albo przychodzą za darmo) wszelki szrot, co o graniu w najlepszych ligach może tylko pomarzyć, zamiast dać szansę miejscowej młodzieży. Absolutnie nie jestem za tym, by nie zasilali polskiej ligi obcokrajowcy, ale: 1) nie aż tylu, 2) mają wzmacniać drużynę, a nie ją uzupełniać.
Przestałem się interesować, kto gra w mojej ulubionej drużynie, przestałem kojarzyć twarze z nazwiskami, bo to przeważnie meteory. O "sile" polskiej ligi niech świadczy fakt, że jeden z czołowych strzelców - Soriano, przechodzi do VVV Venlo...
Piłkarze z zagranicy - ależ jak najbardziej, ale tacy, których będę miło wspominać, gdy już odejdą, np. Edi Andradina czy Vlastimir Jovanovic.
Duży europejski kraj ma ligę, którą pod względem poziomu sportowego należałoby sklasyfikować z grubsza na 35 miejscu (na tym kontynencie) :rol
Ostatnio zmieniony 2019-06-12, 18:11 przez kristoff73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2019-06-15, 16:16

To jest prawdziwa Liga Mistrzów:
https://www.youtube.com/watch?v=-gKkzg04zcs

Uczcie się ;)
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2019-06-16, 13:24

Dziś polscy piłkarze ręczni walczą z Izraelem o awans do mistrzostw Europy. Porażka oznacza brak awansu na wspomniany turniej i kompletną kompromitację reprezentacji. Szanse są, bo nasi reprezentanci dali już radę przegrać z Izraelem na wyjeździe i uratować 1 punkt z amatorami z Kosowa (gdzie w reprezentacji gra aż 2 zawodowców).
laynn

Postautor: laynn » 2019-07-12, 08:44

Nikt nie komentuję występy kadry B lub C siatkarzy w finale LŚ czy jak ją tam teraz zwią?
Szkoda, że te mecze są w środku nocy...

No i przychodzi myśl, by porównać siatkę do potykaczy, tfu kopaczy, choć w wydaniu podwórkowym, czyli zespołów z niby ekstraklasy, którzy grając z potęgą z Gibraltaru mają szczęście, że nie przegrywają.
Ale co się dziwić, jak szefunio, Boniek chwali taktykę "autobus w polu karnym" młodzieżowej drużyny i ośmiela się dyskutować z Lewym, że ten by też wolał mieć medal LM grając defensywnie (autobus w polu karnym zostawmy dla naszych drużyn potykaczy).

No dobra koniec kpin. Czy jest jakiś kraj, którego drużynę może pokonać jakaś ekipa z "ekstraklasy"? Ja już takich nie widzę.

:lol :lol :lol
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-07-12, 09:08

laynn pisze:Nikt nie komentuję występy kadry B lub C siatkarzy


Masz odpowiedź dlaczego

laynn pisze:Szkoda, że te mecze są w środku nocy...



Bardzo żałuję, wcześniejsze wszystkie oglądałem.

laynn pisze:Czy jest jakiś kraj, którego drużynę może pokonać jakaś ekipa z "ekstraklasy"


Może Watykan.

A co do tematów okołopiłkarskich. Jestem "dumny" z występu patriotycznej młodzieży w "barwach" Cracovii.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2019-07-12, 09:19

Dobromił pisze:Masz odpowiedź dlaczego

No ale pokonanie Brazylii w najmocniejszym składzie ( o pasterzach z Iranu nie wspominam :P ) to nie powód do skomentowania? :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-07-12, 09:30

laynn pisze:
Dobromił pisze:Masz odpowiedź dlaczego

No ale pokonanie Brazylii w najmocniejszym składzie ( o pasterzach z Iranu nie wspominam :P ) to nie powód do skomentowania? :)


Wolałbym zobaczyć i skomentować :)

Ale fakt jest faktem - cieszą te wyniki.

P.s. I proszę Cię - nie pisz "pasterze". To trochę taki poziom "patriotycznego rycerstwa".
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2019-07-12, 11:07

Dobromił pisze:I proszę Cię - nie pisz "pasterze"

No cóż, pewnych zachowań nie lubię i postawa tych dumnych siatkarzy mnie wkurza. Ot mam jeszcze jedno określenie, którym się posługuję w domu, ale tu go nie napiszę. Coś o kozach :D
Dobromił pisze:Ale fakt jest faktem - cieszą te wyniki

Siatkarze drużyna B lub C - Brazylia 3-2
Polska U21-Hiszpania U21 0-5
Ostatnio zmieniony 2019-07-12, 11:07 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2019-07-22, 07:58

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,25015 ... BoxSportMT

"Tracimy punkty na własnym stadionie. Każda drużyna przyjeżdża na Łazienkowską jak po swoje. Nie czuje respektu do najlepszego klubu w kraju. Tak być nie może.'

Urocze :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości