głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-03-11, 17:57

Najważniejsza jest modlitwa - dziś rano w radio tę kwestię poruszył arcybiskup, nazwiska nie pamiętam. Otrzymałem 2 SMS-y o treści:

Pilna modlitwa! 11 marca o godz. 20 cały świat, a szczególnie Polska, modli się do Trójcy Przenajświętszej i Niepokalanego Serca NMP o powstrzymanie koronawirusa i ochronę naszych rodzin. Część Chwalebna różanca świętego oraz koronka do Bożego Miłosierdzia. Proszę jak najszybciej przekazać dalej.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6052
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-03-11, 18:02

przypomina mi się taka anegdotka, jak to ksiądz po mszy czytał ogłoszenia parafialne:
1. potrzebny jest nowy samochód dla proboszcza, taca z całego tygodnia idzie na ten cel.
2. jeden z naszych parafian zachorował na ciężką chorobę wymagającą skomplikowanego leczenia, pomódlmy się za niego.
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 18:48

Sebastian pisze:przypomina mi się taka anegdotka

Smutne.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-03-11, 20:18

Czytałem wypowiedź Terlikowskiego o niezamykaniu kościołów. On jest człowiekiem i chorym psychicznie i niebezpiecznym dla otoczenia.

A to co napisał Sebastian to dzieje się stale.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-03-11, 20:20

Obrazek
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-11, 20:32

:D dobre

Prezes pisze:
Niestety jak dotąd kościołów nie zamknęli i to jest w świetle wielu innych słusznych decyzji skandal.


Myślę, że gdyby na tace można było ofiarę on-line płacić i byłoby to standardem, to by zamknęli bez wahania.
A tak...nie ma mszy, kasa pusta.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-03-11, 21:05

I do tego można sprowadzić ten temat. Dla zarobku zrobią wszystko. Np. zarażą setki ludzi.

P.s. Bardzo proszę nie rozdzierać szat i nie gadać o obrazie uczuć religijnych.
Ostatnio zmieniony 2020-03-11, 21:06 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-03-11, 21:26

Religia tu nie ma nic do rzeczy! Tu chodzi tylko o pieniądze!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-11, 22:25

Sebastian pisze:przypomina mi się taka anegdotka, jak to ksiądz po mszy czytał ogłoszenia parafialne:
1. potrzebny jest nowy samochód dla proboszcza, taca z całego tygodnia idzie na ten cel.
2. jeden z naszych parafian zachorował na ciężką chorobę wymagającą skomplikowanego leczenia, pomódlmy się za niego.


No i co na to wierni zgromadzeni w kościele ?

Oburzyli się ?

Trochę jedziesz po bandzie komentując to na co ludzie przeznaczają własne pieniądze w formie darowizny.
Taki trochę Biedroń.
https://www.wnp.pl/parlamentarny/spolec ... 37076.html
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-11, 23:00

Dobromił pisze:I do tego można sprowadzić ten temat. Dla zarobku zrobią wszystko. Np. zarażą setki ludzi.

można w tym dostrzec pewne plusy: wśród uczęszczających na msze większość stanowią ludzie starsi, czyli żelazny elektorat PAD-a, często uważający wirusy za lewacki wymysł, szczepienia za zło, a modlitwę za najlepszy lek. Bóg przecież rozpozna swoich...

PS>Terlikowski oczywiście nie ma racji, że rząd nie może zamknąć kościołów. Może, jak najbardziej. Ale nie chce. Tylko przy takim wzroście zachorować za półtora tygodnia pójdą głównie do nich fanatycy, a tych zupełnie mi nie żal. Choć oczywiście mogą zarazić innych...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 23:02

Taaa, po bandzie.

Telefonie, proszę o relacje codziennie z mszy. No chyba, się nie boisz? Arcybiskup i księża Cię ochronią.
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 23:04

U mnie osoby chorej, kaszlącej mogę nie obsługiwać.
Tylko jak wpadnie tłum zombi z kościołu, to i CKM nieda rady.

W Biedronce można jeszcze coś kupić. Ale za kilka dni to może tylko makulaturę...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-11, 23:06

laynn pisze:W Biedronce można jeszcze coś kupić. Ale za kilka dni to może tylko makulaturę...

bez przesady. U mnie w większości Biedronek nie zauważyłem żadnych większych braków. Za to gigantyczne kolejki do niektórych aptek. Zastanawiam się co ludzie tam kupują, pyralginę na pół roku??
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-11, 23:10

laynn pisze:Taaa, po bandzie.

Telefonie, proszę o relacje codziennie z mszy. No chyba, się nie boisz? Arcybiskup i księża Cię ochronią.


Laynn

Nie pamiętam byś głosił konieczność zamykania gej klubów, a stan epidemii wirusa HIV czy syfilisu jest tam zjawiskiem permanentnym.

"Z publikowanego dziś w „Rzeczpospolitej" raportu wynika, że 7,2 proc. homoseksualistów spośród ok. 400 przebadanych bywalców gejowskich klubów w Warszawie jest nosicielami wirusa HIV. Czy można powiedzieć, że kluby tego typu są wylęgarnią wirusa?"

https://www.rp.pl/Wiadomosci/308019898- ... n-HIV.html

Najwyraźniej wzmożenia działa tylko w jedną stronę.
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-11, 23:14

Byłeś dziś? Żona o pracy, ja po 21.
Kasza jaglana z kasz/ryży. Mięsa zero. Mrożonek warzywnych brak. Byłem w dwóch. W jednej nic prawie z puszek. Zaraz wrzucę zdjęcia, nie moje ale kolegów z pracy.
Zwracam uwagę, że od jutra powoli zamykają szkoły, przedszkola itp. Dziś się zaczęło szaleństwo zakupów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość