Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-31, 14:46

Pudelek pisze: I teraz mają tą swoją "Europę ojczyzn" tak jak chcieli, za to pierwsi krzyczą o tym, że EU się nie sprawdziła. Typowe dla nich.


We Włoszech z tego wszystkiego to nawet hajcują te unijne flagi.

https://nczas.com/2020/03/28/czy-wlochy ... ych-wideo/

Znać nikomu tam nie jest do radości.

https://www.youtube.com/watch?v=VnT7pT6zCcA
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-03-31, 14:47

Pudelek pisze:Akurat jeśli ktoś siedzi w domu to może to być dobry czas na remont


No zajebisty czas na remont (ktory kazdy jest generatorem halasu). Czyli ludzie mają byc uwiezieni w domach, pracowac z domu - i jeszcze cale dnie tam spedzac przy wyciu wiertarek i trzesacych sie scianach???? :o-o
Ostatnio zmieniony 2020-03-31, 14:49 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-03-31, 15:04

Ja bym bimber pędził. Z założenia to cicha robota :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-03-31, 15:21

Piotrek pisze:Ja bym bimber pędził. Z założenia to cicha robota :)


Pod warunkiem ze nie walnie - jak za czasow mojego liceum w jednej z dzielnic Bytomia. Dzwiek byl jakby gaz wybuchl i pol bloku rozerwalo. Wszyscy mieszkancy wybiegli przed blok. I ocenili ze blok stoi... ale po elewacji cos plynie... Zaciek byl na kilka pieter! A zapach jaki! Jednoznaczny! :D

Solidnie ktos tam do sprawy podszedl!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-31, 15:22

buba pisze:No zajebisty czas na remont (ktory kazdy jest generatorem halasu). Czyli ludzie mają byc uwiezieni w domach, pracowac z domu - i jeszcze cale dnie tam spedzac przy wyciu wiertarek i trzesacych sie scianach????

ale przecież ludzie robią remonty poza epidemią i jakoś jest to dozwolone, nie? Osoby mieszkające w domach też nie mogą remontować? Mam znajonych których wysłali na siedzenie w domu i oni ten czas spędzają, że dłubią sobie coś na ogródku czy w warsztacie i do tego też potrzebowali odwiedzić odpowiedni sklep. A jeśli ktoś hałasuje cały dzień pod pretekstem remontu to jest to zwykłe zakłócanie spokoju, a nie remont. Można spróbować im odpowiedzieć np. puszczaniem na całą parę muzyki metalowej albo Arki Szatana :D

Piotrek pisze:Ja bym bimber pędził. Z założenia to cicha robota

ale jak nie masz odpiwedniego sprzętu to i tak musisz go nabyć w sklepie :P
Ostatnio zmieniony 2020-03-31, 15:24 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
dakOta
Posty: 1040
Rejestracja: 2014-01-01, 02:24
Lokalizacja: Kraków

Postautor: dakOta » 2020-03-31, 15:31

Prezes pisze:
dakOta pisze:Nie wiem, jak Wy - ale ja wolę sama sobie narzucić ograniczenia i pilnować zasad bezpieczeństwa z własnej woli niż pod przymusem. Skuteczniejsze.

Skuteczniejsze dla Ciebie. Dla ogółu - nie, bo trzech innych będzie miało ograniczenia gdzieś.

A czas jest taki, że zachowania każdego z nas przekładają się właśnie na efekt dla całości populacji. Stąd niestety wyżej wspomnianych trzech innych należy trzymać za mordę.


Pisząc "ja" miałam na myśli ludzi w ogóle - wydaje mi się, że skuteczniej się działa z przekonania, a nie przymusu. Zaś "trzymanie za mordę" systemowe już mieliśmy, wydaje mi się, że też przeżyłeś i jeśli uważasz, że jest to najlepszy sposób kształtowania społeczeństwa, to... jestem zdziwiona.


telefon 110 pisze: [...] To się sprawdza w społeczeństwach wyedukowanych, zdyscyplinowanych , możliwie jednorodnych kulturowo.


Tu się raczej zgadzam. A nie chciałbyś w takim społeczeństwie żyć? Jeśli tak, to - cóż. Samo się nie zrobi, trzeba w tym kierunku po prostu działać. i być może to

telefon 110 pisze:Kij i marchewka w pakiecie.

Dotkliwe sankcje gospodarcze nałożone na Turcję ewentualnie miliard euro plus na utrzymanie imigrantów tam.

Pięć minut i po kryzysie.
jest jakimś sposobem, by osiągnąć założony cel.
Tylko ze wciąż skupiamy się na kiju. Warto jednak pomyśleć o marchewce.
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-31, 15:46

dakOta pisze:A nie chciałbyś w takim społeczeństwie żyć? Jeśli tak, to - cóż. Samo się nie zrobi, trzeba w tym kierunku po prostu działać. i być może to

nie podpuszczaj go, bo jeszcze wyjdzie na ulice eliminować tych kulturowo obcych

Buba, rząd cie nie posłuchał albo zrozumiał odwrotnie: zamiast aresztu domowego dla seniorów będzie dla nieletnich :lol
Ostatnio zmieniony 2020-03-31, 16:06 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-31, 16:14

W sklepach budowlanych gdyby ludzie robili zakupy pod remont, to ok. Tylko połowa klientów to ludzie 60+, którzy łażą bez celu, bądź kupują kwiatki. Jak rozumiem zakup klopa, gdy ktoś uszkodzi ten w domu, to czy kwiatki są aż tak pilną remontową potrzebą?

A, że wprowadzono takie a nie inne zakazy... ludzie tyle lat żyli pod komuną, że pewnie jeszcze dwa pokolenia by trzeba, by się mentalność zmieniła. Obecnie na pewno jeszcze potrzebuje nasze społeczeństwo bata nad sobą.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-31, 16:17

Pudelek pisze:ale jak nie masz odpiwedniego sprzętu to i tak musisz go nabyć w sklepie
Oj tam oj tam. Do wyboru do koloru.
https://www.olx.pl/oferta/bimbrownik-de ... e;promoted
Sam się zastanawiam.

Natomiast (analogie do stanu wojennego znów się nasuwają) nie jestem pewien - pędzenie bimbru jest już legalne, czy nie?

dakOta pisze:Pisząc "ja" miałam na myśli ludzi w ogóle - wydaje mi się, że skuteczniej się działa z przekonania, a nie przymusu. Zaś "trzymanie za mordę" systemowe już mieliśmy, wydaje mi się, że też przeżyłeś i jeśli uważasz, że jest to najlepszy sposób kształtowania społeczeństwa, to... jestem zdziwiona.

Przeżyłem i nie uważam, żeby to była metoda na budowanie świadomego społeczeństwa. Uważam natomiast, że kiedy społeczeństwo jest w swojej większości jednak nieświadome, a sytuacja wymaga podjęcia pilnych i skutecznych działań - nie ma innego wyboru, niż wymuszenie ich systemem nakazowo - zakazowym.
System próśb i argumentów ćwiczyli zdaje się na początku w Italii.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-31, 16:28

laynn pisze:A, że wprowadzono takie a nie inne zakazy... ludzie tyle lat żyli pod komuną, że pewnie jeszcze dwa pokolenia by trzeba, by się mentalność zmieniła. Obecnie na pewno jeszcze potrzebuje nasze społeczeństwo bata nad sobą.

tutaj bardziej bym wskazał mentalność komunistyczną rządzących - niektóre zakazy są idiotyczne i robione na siłę, żeby coś pokazać, a wszystkie niezgodne z prawem, bo dalej nie ma stanu wyjątkowego! Okej, zakaz wychodzenia nieletnich - nie wyjdzie 17-latek, ale 18-to już jak najbardziej... Można by posłać nastolatka aby zrobił zakupy - nie, lepiej wysłać tam babcię. Mieszkasz z kimś w jednym domu, śpisz, jesz, ale na ulicy nie możesz być bliżej niż 2 metry. Posrało? I to ciągłe ględzenie o parkach jako bombie epidemiologicznej, podczas gdy ostatnio mamy serie zakażeń w jednostkach samorządowych i państwowych - szpitale, domy opieki, przychodnie itp. - a nie na wolnym powietrzu. Nałożono na właścicieli sklepów obowiązek dostarczenia środków ochrony, ale jednocześnie ich nie ma, bo rząd sprawę zasrał dawno temu. Tak to kierować państwem i ja potrafię! Na wybory mam iść, ale biegać lepiej nie, bo to niebezpieczne... No sorry, ale to się w ogóle kupy nie trzyma.

Prezes pisze:System próśb i argumentów ćwiczyli zdaje się na początku w Italii.

jednak inna skala, gdy się popatrzy na wychodzących w ładną pogodę w Polsce a we Włoszech - tam do pewnego momentu nawet lokalni politycy zachęcali do olewania wirusa, mimo zakazów funkcjonowały restauracje i knajpy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-03-31, 16:36

Jasne, inna skala. Ale sedno problemu podobne.

Już raz wspomniałem - skoro już jako kraj poszliśmy tą drogą, chociaż raz bądźmy konsekwentni i spróbujmy tego nie spieprzyć.

Mamy jako naród trochę taki nawyk, że każdy wie lepiej i robi co uważa. Ponieważ najczęściej rządzą tym krajem durnie, często faktycznie wychodzimy na tym nieźle. Ale epidemia to nie jest czas na "wolnoć Tomku" i robienie, co się komu podoba. Jak ktoś narobi przez to gnoju - to nie tylko sobie.
Brak decyzji o odwołaniu wyborów nie stanowi tutaj alibi.
Sądzę (obym się nie mylił), że strach o własny tyłek nie pozwoli im na przeprowadzenie tych wyborów.
laynn

Postautor: laynn » 2020-03-31, 16:45

tutaj bardziej bym wskazał mentalność komunistyczną rządzących - niektóre zakazy są idiotyczne i robione na siłę, żeby coś pokazać, a wszystkie niezgodne z prawem, bo dalej nie ma stanu wyjątkowego!

Ja już dawno mówiłem, że widzę w obecnej władzy duże podobieństwo do kominy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-03-31, 16:54

Prezes pisze:Już raz wspomniałem - skoro już jako kraj poszliśmy tą drogą, chociaż raz bądźmy konsekwentni i spróbujmy tego nie spieprzyć.

laynn pisze:Ja już dawno mówiłem, że widzę w obecnej władzy duże podobieństwo do kominy.


ale przecież oni to właśnie pieprzą - zamykają państwo bez podstaw prawnych. To już komuna była niejednokrotnie bardziej praworządna
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-03-31, 17:08

Pudelek pisze:
ale przecież oni to właśnie pieprzą - zamykają państwo bez podstaw prawnych.


Ustawa uchwalona gdy PO miała większość parlamentarną.

https://www.politykazdrowotna.com/55900 ... ch-u-ludzi

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDe ... 0082341570

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/s ... 09848.html
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6170
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-03-31, 17:30

Prezes pisze:skoro już jako kraj poszliśmy tą drogą, chociaż raz bądźmy konsekwentni


Czyli jak jedziesz drogą i sie okazuje ze prowadzi w przepasc to walisz dalej? Ja bym jednak wolala zawrocic!

Pudelek pisze:Tak to kierować państwem i ja potrafię!


Mysle, ze zrobilbys to o niebo lepiej! Nie zawsze sie z toba zgadzam ale przynajmniej nie jestes debilem - i w tym co glosisz jest jakas konsekwencja i sens!

Pudel na prezydenta! :D

Pudelek pisze:Buba, rząd cie nie posłuchał albo zrozumiał odwrotnie: zamiast aresztu domowego dla seniorów będzie dla nieletnich


Zapewne mnie nie lubia i chcieli mi zrobic na zlosc? :P
Ostatnio zmieniony 2020-03-31, 17:33 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości