głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-02, 10:46

Zostawili sobie furtkę. Teraz mogą mówić, że to "tylko 2 tygodnie", a potem w razie czego się przedłuży. Z drugiej strony na podstawie tych przepisów można by zrobić w Wielkanoc np. zlot forum, o ile byłoby nas mniej niż 50 osób ;)

Nie, nie tak jak w Bawarii, nie wprowadzaj w błąd porównując wybory na burmistrza Monachium z ogólnokrajowymi wyborami prezydenckimi.

jak wiadomo w Monachium mieszka 35 milionów ludzi. Ale to potwierdza, że prawactwo po trupach do celu nadal prze.
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 10:47 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-02, 10:51

Bardzo, ale to bardzo jestem ciekaw kto, jak i na jakiej podstawie zweryfikuje korespondencyjnie, czy głos został faktycznie oddany przez określoną osobę.
Bo jeśli nie ma skutecznego mechanizmu takiej weryfikacji - to wybory nie są żadnymi wyborami.

Stalinowi by się podobało.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-02, 10:52

Prezes pisze:
telefon 110 pisze:Czyli tak jak w Bawarii.

Nie, nie tak jak w Bawarii, nie wprowadzaj w błąd porównując wybory na burmistrza Monachium z ogólnokrajowymi wyborami prezydenckimi.


To były wybory samorządowe na terenie landu Bawaria.

https://www.dw.com/pl/g%C5%82osowanie-k ... a-52983796

Można ?

Można.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-02, 10:55

Nadal nie na terenie kraju wielkości Polski.

A nie wiem, czy można.
Prezes pisze:Bardzo, ale to bardzo jestem ciekaw kto, jak i na jakiej podstawie zweryfikuje korespondencyjnie, czy głos został faktycznie oddany przez określoną osobę.

Bo jeśli nie ma skutecznego mechanizmu takiej weryfikacji - to wybory nie są żadnymi wyborami.

Znasz odpowiedź?
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 10:56 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-02, 11:08

Trzeba patrzeć pozytywnie... jest szansa, że znowu będzie frekwencja powyżej 95% jak za starych dobrych czasów :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-02, 11:12

Prezes pisze:Bardzo, ale to bardzo jestem ciekaw kto, jak i na jakiej podstawie zweryfikuje korespondencyjnie

zadajesz dziwne pytania. Starzy pzprowscy działacze z PiS podpowiedzą młodszym kolegom jak to się robi, a na pewno w wielu miejscach mogą się znaleźć jeszcze ludzie, którzy zasiadali w komisjach wyborczych w PRL-u. Oni doświadczenie mają we krwi.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-02, 11:14

Prezes pisze:Nadal nie na terenie kraju wielkości Polski.

A nie wiem, czy można.
Prezes pisze:Bardzo, ale to bardzo jestem ciekaw kto, jak i na jakiej podstawie zweryfikuje korespondencyjnie, czy głos został faktycznie oddany przez określoną osobę.

Bo jeśli nie ma skutecznego mechanizmu takiej weryfikacji - to wybory nie są żadnymi wyborami.

Znasz odpowiedź?


12.5 miliona mieszkańców to nie mało.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bawaria

Wzorce zaczerpnąć z Bawarii i po sprawie.

Wątpisz w niemiecką demokrację ? :)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-02, 11:15

sprocket73 pisze:Trzeba patrzeć pozytywnie... jest szansa, że znowu będzie frekwencja powyżej 95% jak za starych dobrych czasów :)


A pani Kidawa-Błońska zwycięży ze 120 % poparciem ? :)
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-02, 11:25

telefon 110 pisze:Wątpisz w niemiecką demokrację ?

Mało mnie interesuje niemiecka demokracja, bardziej odpowiedź na wcześniej zadane pytanie, której unikasz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-02, 11:37

A ja wczoraj przeczytalam, ze mozna dostac 30 tys. grzywny za "nieudostepnienie lokalu na potrzeby epidemiologiczne" :o-o Czyli co? Wbijaja do cepra na agro i mowia: "Koles teraz robimy tu szpital, do odwolania, wypad!".

Zastanawia mnie na ktorym etapie represji ludzie zaczeliby sie buntowac i aktywnie bojkotowac wprowadzone gowna? Czy gdyby faktycznie okazalo sie, ze "swietym prawem wlasnosci" mozna sobie d... podetrzec? Czy moze gdyby zaczeli zajmowac ludziom konta albo rekwirowac prywatne samochody? Czy gdyby sie okazalo, ze np. pokazal sie zabojczy wirus niebieskich ogonow (bo np. jakis "Afroamerykanin" wydymal krokodyla i sie roznioslo) i trzeba uspic wszystkie psy, bo one "roznoszą zaraze"? Czy moze dopiero na etapie jakby wprowadzili ukaz, ze kazdy musi oddac nerke, bo wirus niebieskich ogonow niszczy nerki, wiec trzeba miec zapas narządow dla potrzebujacych? Czy moze wszyscy ze spiewem na ustach i nerkami na talerzu by ruszyli do punktow pobran "bo jestesmy odpowiedzialni"??

To wszystko powyzej na dzien 2.04.2020 moze brzmi zabawnie i nierealnie... Ale mysle, ze gdybym rok temu napisala, ze zabronia uprawiac sport i chodzic po ulicy za reke (i to nie tylko gejom ale wszystkim :P ) - to byscie mnie wszyscy wysmiali...

Jedno jest pewne... Obecna sytuacja obalila wiekszosc rzeczy, w ktore wierzylam przez ponad 30 lat. Np. takie cos ze prawo istnieje. Bo prawo to zespol wymysłow na dzis, jutro beda inne!
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 11:38 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-02, 11:41

buba pisze:Jedno jest pewne... Obecna sytuacja obalila wiekszosc rzeczy, w ktore wierzylam przez ponad 30 lat. Np. takie cos ze prawo istnieje. Bo prawo to zespol wymysłow na dzis, jutro beda inne!

jest z tego jakiś plus ;) Od 2015 roku PiS wielokrotnie łamał prawo, ale większość osób to nie obchodziło, bo nie dotykało ich osobiście - co tam jakiś Trybunał, konstytucja, sądy i inne. Zawsze powtarzałem: poczekajmy co będzie, jak zaczną się czepiać zwykłych ludzi. I zaczęli - niektórzy zatem przeglądają na oczy ;) Ale nie oszukujmy się - większość społeczeństwa jest tak zatraszona, że w ramach "walki z wirusem" zgodziliby się nawet gdyby im wysłali wojsko do alkowy :rol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-02, 11:43

Pudelek pisze:można by zrobić w Wielkanoc np. zlot forum


Ja mysle, ze warto by zrobic dwa zloty - jeden w Wielkanoc, tylko musimy pić klęcząc i Pudel oprocz "Alkoholozmu" musi sie do tego czasu nauczyc intonowac jakas piesn pobozna.

A drugi zlot w okresie wyborow - wtedy tez zapewne rozne obostrzenia beda zlagodzone. A moze mozemy sobie wszyscy zalatwic karty go glosowania w powiecie np. bieszczadzkim? I to bedzie glejt aby tam dojechac?

Ja pisze zupelnie powaznie. Moze warto by zrobic takie zloty poki sie da, bo po wyborach to moga powprowadzac takie represje, ze wam sie nawet nie śniło.. Nic ich wtedy nie powstrzyma a durny i zmanipulowany narod wszystko kupi. Moze trzeba łapac okazje po jeszcze sa i pobawic sie poki nikt nie mierzy do nas z karabinu.
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 11:45 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-02, 11:46

buba pisze:Jedno jest pewne... Obecna sytuacja obalila wiekszosc rzeczy, w ktore wierzylam przez ponad 30 lat. Np. takie cos ze prawo istnieje. Bo prawo to zespol wymysłow na dzis, jutro beda inne!

Ale takie czasy kiedyś już były, że prawo było robione jakby przez kogoś obcego i narzucane siłą wbrew ludziom. Teraz, póki co, jeszcze większość zakłada, że wszystko dla ich dobra. Ale jeszcze trochę a ludzie i władza będą stali całkowicie po przeciwnych stronach.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-02, 11:52

Pudelek pisze:zgodziliby się nawet gdyby im wysłali wojsko do alkowy

Takie masz fantazje? ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-02, 11:55

buba pisze:Ale mysle, ze gdybym rok temu napisala, ze zabronia uprawiac sport i chodzic po ulicy za reke (i to nie tylko gejom ale wszystkim :P ) - to byscie mnie wszyscy wysmiali...



Geje mogli by chodzić jak dla mnie za rękę.

Ale nic po za tym.

W 2018 zmarło na AIDS 770 tysięcy ludzi i nikt nie mówi o epidemii.

https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakaz ... s-w-2018-r

Niektóre formy ekspresji homoseksualnej winny być zabronione prawnie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość