głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-02, 11:56

buba pisze:A moze mozemy sobie wszyscy zalatwic karty go glosowania w powiecie np. bieszczadzkim?

nie czytasz najnowszych doniesień z PiSu: głosowanie ma być tylko korespondencyjne :P Wrzucisz kartę do koperty i oddasz albo wyślesz pocztą, a potem oni ją odpowiednio policzą. Do Bieszczad nie dotrzesz.

sprocket73 pisze:Takie masz fantazje?

jakieś takie smutne. To chyba alkowa cepra.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-02, 11:59

Pudelek pisze:
buba pisze:Jedno jest pewne... Obecna sytuacja obalila wiekszosc rzeczy, w ktore wierzylam przez ponad 30 lat. Np. takie cos ze prawo istnieje. Bo prawo to zespol wymysłow na dzis, jutro beda inne!

jest z tego jakiś plus ;) Od 2015 roku PiS wielokrotnie łamał prawo, ale większość osób to nie obchodziło, bo nie dotykało ich osobiście - co tam jakiś Trybunał, konstytucja, sądy i inne. Zawsze powtarzałem: poczekajmy co będzie, jak zaczną się czepiać zwykłych ludzi. I zaczęli - niektórzy zatem przeglądają na oczy ;) Ale nie oszukujmy się - większość społeczeństwa jest tak zatraszona, że w ramach "walki z wirusem" zgodziliby się nawet gdyby im wysłali wojsko do alkowy :rol


Moze jest jakis plus... Bo moze jest wiecej takich bub ktore przejrzaly na oczy. Bo ja niby nigdy za pisem nie przepadalam, ale uwazalam ich za mniejsze zlo... A teraz stracilam ta pewnosc.. (acz z drugiej strony nie jestem przekonana czy druga strona naszej sceny politycznej nie zachowala by sie niestety podobnie.. Trafilam wczoraj na artykul, gdzie Tusk opowiada jak spedza kwarantanne i jak przetrwac ten czas. I ani on ani inny Wałęsa nie krzyczy "Konstytucja" , "jebac pis" i nie filmuje sie jak ostentacyjnie biega. Nie okupują sejmu - choc wedlug mnie teraz jest na to czas i zapewne zyskali by sobie tym moje poparcie...

I tak szczerze powiem ci, ze strasznie sie dziwie, ze bardzo duzy procent spoleczenstwa buntowal sie bo trybunal, bo sady, bo aborcja i "moja dupa moja sprawa". Gdzie teraz jest ich wlasna dupa i gdzie sa oni? Te tysiace z czarnych i teczowych marszow? Gdzie sa ci obroncy wolnosci i praw? Zmienili opcje? I teraz juz kochają pis? Nawet jakbym chciala nie moge do nich dołączyc - bo ich nie ma!!!!!!!

Wiec sumarycznie plus chyba jednak maly... bo co jedna buba kontra tysiacom nowych kupionych zwolennikow, ktorzy na trzy cztery wyrzekli sie wszystkich praw obywatelskich, tych o ktore walczyli i dzisiatek innych...
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 12:07 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-02, 12:03

buba pisze:Gdzie teraz jest ich wlasna dupa i gdzie sa oni? Te tysiace z czarnych i teczowych marszow? Gdzie sa ci obroncy wolnosci i praw? Zmienili opcje? I teraz juz kochają pis?

może nie chcą dostać 30 tysięcy złotych kary za nielegalne zgromadzenie? Bo nie mam wątpliwości, że taka byłaby reakcja PiSu na jakikolwiek marsz protestacyjny. Natomiast w internecie wrze od samego początku, w Sejmie częściowo też, tylko co z tego, że skoro PiS ma władzę absolutną niemal?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-02, 12:07

Wrze w sejmie?? gdzie??

O prosze- wychodzi PO czy PiS to jedna banda... Rączka w raczke idą.. A za kulisami zapewne razem chleją i sie dobrze bawia..

https://www.dorzeczy.pl/kraj/131388/sej ... zeciw.html

Mieli racje ci, ktorzy od zawsze tak mowili! ze to tylko kabaret dla mas!

I przynajmniej mam czyste sumienie, ze dobrze zaglosowalam w ostatnich wyborach :P mala radosc, ale przynajmniej nie przylozylam do tego reki...
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 12:10 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-02, 12:09

buba pisze: Moze trzeba łapac okazje po jeszcze sa i pobawic sie poki nikt nie mierzy do nas z karabinu.


Buba

Ciesz się że to nie jest epidemia wirusa Ebola.

Wówczas niektóre dzielnice w Paryżu czy Goeteborgu dezynfekowali by za pomocą sarinu.

Nie oglądając się na wartości europejskie czy wartości z Mogadiszu.

Niemniej nie ulega wątpliwości, że wygenerowana obecnie panika jest niewspółmierna do stopnia zagrożenia.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-02, 12:12

telefon 110 pisze:Nie oglądając się na wartości europejskie czy wartości z Mogadiszu.


Obecna sytuacja utwierdzila mnie w tym, ze takie rzeczy nie istnieja. Nie istnieje prawo, nie istnieja wartosci. Istnieje propaganda i tłum baranow. Slyszales keidys o wartosciach wsrod baranow? No wlasnie...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-02, 12:13

Pudelek pisze:może nie chcą dostać 30 tysięcy złotych kary za nielegalne zgromadzenie?


Kto sie boi? Tusk? Wałesa? Biedron? I setki innych politykow? Toz dla nich to na waciki!

A nie daja przykladu spoleczenstwu jak sie olewa pis...
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 12:13 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
włodarz
Posty: 2696
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2020-04-02, 12:15

Narzekacie na cepra, że monotematyczny a monotematyczne pierdolenie Pudelka Wam nie przeszkadza?
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-02, 12:25

włodarz pisze:Narzekacie na cepra, że monotematyczny a monotematyczne pierdolenie Pudelka Wam nie przeszkadza?


Łapy precz od Pudelka.

Mnie tam się podoba ta jego gadka o ksenofobii i jednoczesne wychwalanie Żydów jak to biorą za mordę Arabów.

Toż to relikt Narodu Nazistów ! :lol
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-02, 12:25

Porównujmy jabłka do jabłek, a nie do np. śledzi. Tak co do tego p...lenia. Mnie nie przeszkadza.

telefon 110 pisze:Niemniej nie ulega wątpliwości, że wygenerowana obecnie panika jest niewspółmierna do stopnia zagrożenia.

Tego jeszcze chyba nie wiemy.
Faktem jest (to nie moje, gdzieś przeczytałem), że bez internetu i TV być może nie byłoby dzisiaj tematu epidemii.
Faktem są jednak również dziesiątki tysięcy dodatkowych (podkreślenie istotne) zgonów.
Nie wiemy natomiast jeszcze, w jakiej skali to się może rozwinąć.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-02, 12:30

https://next.gazeta.pl/next/7,173953,25 ... #s=BoxMMt2
Bardzo ładnie.
Mój szacunek dla stanowionego w brudnopisie prawa jest w poważnym niebezpieczeństwie.
Notabene:
Brudnopis. Jaki piękny nieoczekiwany kalambur.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-02, 13:02

Przepraszam bardzo - czy przypadkiem po tych "udanych" wyborach w Bawarii nie zwiększyła się ilość zarażonych ? Słyszałem coś takiego w TVN 24

P.s. Darujcie sobie bełkot co do telewizji TYV 24. Skoncentrujcie się na temacie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-02, 13:25

Prezes pisze:Faktem są jednak również dziesiątki tysięcy dodatkowych (podkreślenie istotne) zgonów.


W Polsce statystycznie w "normalnych" czasach umiera dziennie 1100 osób.
Odejście pięciu 70-letnio, 80- letnio osób ze stwierdzonym jednocześnie Covid-19 nie czyni różnicy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-02, 13:26

Żebym nie był monotematyczny i zbyt przyziemny, że ktoś nie może wyjść za stodołę i sobie pobiegać albo korespondować z Bawarią (wysyłałem tam swego czasu pocztówki świąteczne).
Takie teoretyzowanie jest nudne. Bardziej realne jest wspieranie innych - mówiąc wprost: nieudaczników życiowych. Może temat dysputy pójdzie w tym kierunku...
:dog2
Ostatnio zmieniony 2020-04-02, 14:02 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-02, 13:33

telefon 110 pisze:W Polsce

W Polsce.
Nie żyjemy w zamkniętej samowystarczalnej wspólnocie plemiennej. To, co się dzieje na świecie, ma wpływ na nas - od strony zdrowotnej i przede wszystkim gospodarczej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości