głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-07, 22:29

Homunculus pisze:Za platformersów Pb 95 była prawie po 6zł

i była również za 3,50, więc jeszcze PiSowi daleko do tego
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-04-07, 22:44

A kto jest tak odważny, żeby lac paliwo na stacjach auchan? Ja kiedys wlałem tam gazu do auta to zastanawiałem się, kiedy mi silnik wybuchnie. A na paliwie z carrefoura kiedyś fiatem uno nie szło pociągnąć więcej, jak 80 na godzinę. I to z wiatrem!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-07, 22:53

Kiedyś dość często tankowałem przy Auchanie w Żorach. Nigdy nie miałem żadnych problemów, ba, raz na nim jechałem na bałkańską objazdówkę. Natomiast z uno to się nie dziwię, one rzadko jeżdżą więcej nawet na dobrym paliwie :P
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-04-07, 22:55

Nie gadaj, moje uno fire raz nawet jechało 140! Na autobanie przed Łodzią. No to było świetne auto do miasta, wszędzie tym szło zaparkować. Ale w trasę... powyżej 80 km/h to już nie było własnych myśli słychać w kabinie.
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2020-04-07, 23:18

Pudelek pisze:i była również za 3,50, więc jeszcze PiSowi daleko do tego

Przytocz sobie jakiś wykres wstecz paliw w Polsce z goglarki , pamiętam że po krachu w związku z upadkiem Lehman Brothers na przełomie 2008-2009 chwilowo benzyna była tania , a pózniej już cały czas pod górkę.
sokół pisze:A kto jest tak odważny, żeby lac paliwo na stacjach auchan?

W Krakowie cysterny prawie ze wszystkich stacji tankują się na tych samych nalewakach , ja nigdy nie czułem jakiś braków mocy.
there is no money and will not be
JVR
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-07, 23:35

Przytaczam. Dokładnie w ten sam sposób PiS "obniżył" ceny - jeszcze na początku lutego średnia cena wynosiła 4,87. A rok temu ponad 5,20.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Homunculus
Posty: 336
Rejestracja: 2017-03-30, 19:38

Postautor: Homunculus » 2020-04-07, 23:56

Wtedy to obowiązywała taka strategia.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tusk-T ... 50104.html
there is no money and will not be

JVR
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9682
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-08, 07:02

I że tanie paliwo to zasługa PiS-u :o-o ?!?! O Ku.wa ...
:smi4
Z pewnością cena paliwa to zasługa PiS-u, Platformy itd. Ale ich podatków wjeb..ych w tą cenę, bo gdyby nie "ONI" to paliwo było by tanie
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-08, 07:39

Adrian pisze:I że tanie paliwo to zasługa PiS-u

To żałosne, ale całkiem sporo ludzi zapewne tak uważa.

A wirusa wypuścił pewnie Tusk, tak jakoś z bezsilności, albo co.
I to Tusk przepieprzył ostatnie pięć lat koniunktury rozdając forsę na prawo i lewo zamiast inwestować w sektory państwa i gospodarki, które tego wymagają.

Żeby w obecnej sytuacji wrzucać linki sprzed sześciu lat, próbując udowodnić już nawet nie wiem co... Czasem warto pokonać własne zacietrzewienie i choć przez chwilę próbować pomyśleć niezależnie.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-08, 09:42

Prezes pisze:A wirusa wypuścił pewnie Tusk, tak jakoś z bezsilności, albo co.
I to Tusk przepieprzył ostatnie pięć lat koniunktury rozdając forsę na prawo i lewo zamiast inwestować w sektory państwa i gospodarki, które tego wymagają.


Rozdawnictwo socjalu podobno generuje wzrost gospodarczy.

"Trzymając się tego bardziej realistycznego rachunku i zakładając, że w 2015 r. przybędzie do Niemiec łącznie 800 tysięcy uchodźców, sfinansowanie ich przyjęcia kosztować będzie Niemcy około 10 mld euro rocznie. Fratzscher wychodzi z założenia, że w 2016 r. do Niemiec napłynie dalsza podobna liczba uchodźców, co oznaczać będzie wzrost wydatków o kolejne 10 mld euro, co odpowiadać będzie 0,6 proc. PKB Niemiec."

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... darki.read


Zawsze fascynowało mnie zjawisko pogardy tzw. "elit" "ten kraju " dla reszty tubylców.

Coś co winno być rodzajem symbiozy zmutowało do relacji "pasożyt-żywiciel".

I te kompleksy wyniesione na wyżyny sztuki.

https://nczas.com/2020/02/29/janda-skar ... em-swiata/

Fenomenalne. :-)



Ps.

Przecenia się rolę Tuska w historii najnowszych dziejów.

Aż tak samodzielny to on nigdy nie był i nie jest.

To raczej zdolny podwykonawca poleceń.

Posiada za to bardzo korzystną umiejętność pijarową chowania się po kątach w obliczu trudnych sytuacji.

Tak jak choćby ostatnia dwutygodniowa kwarantanna.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1980
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-08, 09:52

Nikogo nie obchodzą historie sprzed lat i opowiadanie o winach, wadach i zaletach Tuska.
Tego już nie ma.
I nie da się tym usprawiedliwić ani przykryć zaniedbań obecnej ekipy (tak, poprzednie wszystkie też mają sporo za uszami, ale to nie one rządzą od pięciu lat).

telefon 110 pisze:Zawsze fascynowało mnie zjawisko pogardy tzw. "elit" "ten kraju " dla reszty tubylców.

Jak lubisz się bawić w retrospekcje, to spytaj premiera, on coś tam o misce ryżu chyba kiedyś opowiadał.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-08, 10:18

Prezes pisze:I nie da się tym usprawiedliwić ani przykryć zaniedbań obecnej ekipy


Której to "psim obowiązkiem" jest ratowanie kraju.

telefon 110 pisze:Zawsze fascynowało mnie zjawisko pogardy tzw. "elit" "ten kraju " dla reszty tubylców.


Zawsze mnie "fascynowało" tworzenie tzw elit.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9682
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-08, 10:21

Prezes pisze:Nikogo nie obchodzą historie sprzed lat i opowiadanie o winach, wadach i zaletach Tuska.
Tego już nie ma.
I nie da się tym usprawiedliwić ani przykryć zaniedbań obecnej ekipy (tak, poprzednie wszystkie też mają sporo za uszami, ale to nie one rządzą od pięciu lat).


W twojej wypowiedzi jest zawarte wszystko, co powinien wiedzieć każdy obywatel ... Zgadzam się z tobą w 100% choć politycznie jestem upośledzony ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-08, 10:33

Bo to taka wygodna metoda na usprwiedliwianie, partactwo, złodziejstwo i wszystko co złe i nie odpowiednie - bo inni też tak robili. I każda ekipa w sumie to stosuje.
Cóż, taką metodą w zasadzie wszystko idzie uzasadnić, nawet ponowne wprowadzenie prawa pierwszej nocy tylko z zabezpieczeniem, bo przecież kiedyś było i to bez antykoncepcji, więc o co chodzi :D

Widziałem w necie mema, gdzie Beata Szydło mówi, że za PO nie wykonano żadnego testu na koronawirusa a my już kilka tysięcy.
I to jest kwintesencja absurdu ciągłego odwracania się wstecz.

Teraz nie ma Tuska, nie rządzi PO/PSL/SLD bo poszli w piach za swoje niedbalstwa, wiec nie wymaga się teraz od nich działania oraz przyzwoitości tylko od obecnie rządzących.
Teoretycznie proste, ale chyba nie do końca, skoro ciągle się słyszy "a za PO".
Ostatnio zmieniony 2020-04-08, 10:38 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9682
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-04-08, 10:39

Piotrek pisze:Bo to taka wygodna metoda na usprwiedliwianie, partactwo, złodziejstwo i wszystko co złe i nie odpowiednie - bo inni też tak robili. I każda ekipa w sumie to stosuje.
Cóż, taką metodą w zasadzie wszystko idzie uzasadnić, nawet ponowne wprowadzenie prawa pierwszej nocy tylko z zabezpieczeniem, bo przecież kiedyś było i to bez antykoncepcji, więc o co chodzi :D

Widziałem w necie mema, gdzie Beata Szydło mówi, że za PO nie wykonano żadnego testu na koronawirusa a my już kilka tysięcy.
I to jest kwintesencja absurdu ciągłego odwracania się wstecz.

Teraz nie ma Tuska, nie rządzi PO/PSL/SLD bo poszli w piach za swoje niedbalstwa, wiec nie wymaga się teraz od nich działania oraz przyzwoitości tylko od obecnie rządzących.
Teoretycznie proste, ale chyba nie do końca, skoro ciągle się słyszy "a za PO".


To trochę Becie poniosło :haha

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości