głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Gry planszowe / karciane

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-06, 20:29

jest też wersja planszówkowa - układa się trasę z plastikowych elementów i "jeździ" autkami. Można dołożyć miejsca specjalne typu skocznia czy pętla :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-06, 20:47

Ty sobie tu żarty robisz :dev6 a ja poważnie mówię o grze, w którą się grało z dużym zaangażowaniem. I było przy tym sporo dobrej zabawy.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-06, 20:49

Ja proponuję na następnym zlocie zorganizować grę w kapsle, to takie bardziej aktywne. :-o
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2013-12-06, 20:51

Ojjjjj...... :D My mieliśmy tory na pół podwórza :P... ale czy to oznacza, że mamy dźwigać ze sobą następnym razem piwa butelkowe? Czy same kapsle? :-P
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-06, 20:55

Plastelinę, kapslę się same znajdą. :D
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2013-12-06, 20:58

Plasteliny ci u mnie pod dostatkiem :D....
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
forse
Posty: 210
Rejestracja: 2013-12-02, 20:10

Postautor: forse » 2013-12-06, 21:04

zawsze można kapsel z modeliny wyrzeźbić :D a co do samej gry, to ciekawe ilu byłoby chętnych ?
Grochu
Posty: 146
Rejestracja: 2013-09-29, 14:15
Lokalizacja: Bytom

Postautor: Grochu » 2013-12-06, 21:13

Vision pisze:Ja proponuję na następnym zlocie zorganizować grę w kapsle, to takie bardziej aktywne. :-o

Ja w to wchodzę w ciemno. Byłem MISZCZEM dzielnicy :usm
"Dziwny jest ten świat..."
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-10, 23:31

trochę gier z soboty...

Obrazek

Wyścig do Renu - to nazwa robocza, gdyż gra jest prototypem. Kumple wymyślają i wydają nowe gry albo spolszczone wersje zagranicznych - to jest gra wymyślona od nowa. Rok 1944, rywalizacja 3 alianckich dowódców, który z nich pierwszy zdobędzie linię Renu. Wbrew tematyce i planszy to gra ekonomiczna, a nie wojenna.

Obrazek

Ostatnia Wola
- gra dla kobiet, bo zamiast kasę zarabiać, trzeba wydawać :) Wygrywa ten, kto szybciej ogłosi bankructwo ;)

Obrazek
Tammany Hall - wybory burmistrza Nowego Jorku na przełomie XIX/XX wieku. Walka o głosy w każdej dzielnicy, musimy zdobyć poparcie której z 4 nacji - Niemców, Włochów, Anglików i Irlandczyków. Początkowo chciałem zdobyć poparcie naszych, ale w końcu, przez przypadek, popierali mnie Irlandczycy - w końcu do czegoś się przydali :D

Obrazek
Świat Dysku - Wiedźmy. Polska wersja autorstwa naszych znajomych. W sumie prosta gra.

Obrazek
Trio - gra dla spostrzegawczych, czyli kobiety mają problemy :D

Obrazek
Potwory w Tokio - wybrałem, z racji podobieństwa, pana w środku. Dwukrotnie pokonałem konkurentów - raz siłą, raz intelektem :)

Obrazek
Słynna Kolejka. Nie grałem, ale jakoś nie ciągną mnie gry ideologiczne...

Obrazek
Carcassonne - doskonała i przyjemna gra dla początkujących :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2013-12-11, 07:44

Pudelek pisze:Wyścig do Renu

Skojarzyło mi się z książką, którą ostatnio czytałem. O grze w sieci, która się zwała bardzo podobnie...
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/57142/demon
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-02-06, 22:51

garść zdjęć z tego roku młodego roku:

Ticket to Ride:Europe - ciekawa i fajna gra dla początkujących, a i bardziej doświadczeni zagrają. Klasyka.

Obrazek

Indonezja.
Dawno nie czułem się tak psychicznie zmęczony jak po tej grze. Dziwaczne zasady, jak dla mnie nuda i cholernie długie oczekiwanie na ruch.
Obrazek

Concordia.
Starożytny Rzym jest częstym motywem.
Obrazek

Sankt Petersburg
Obrazek

Pick a Polar Beer
dla spostrzegawczych ile łapek ma misiu :D
Obrazek

Kragmortha
musimy wykraść gnomem książkę z biblioteki kościotrupa ;)
Obrazek

Louis and Clark
bardzo dziki Zachód początków XIX wieku
Obrazek

kolejna klasyka mózgożerna - Le Havre
Obrazek

Cantenbury - zabudowujemy pola kolejnymi obiektami
Obrazek

i następna klasyka - Agricola.
Hodujemy krówki, owce i dziki, orzemy pola, sadzimy warzywka, zbieramy surowce, rozmnażamy się i budujemy kolejne izby chałupy. Czasem pomoże nam gnojarz albo inny pomocnik.
Obrazek

kopulujące owce z widokiem na rosnące warzywa
Obrazek

Robinson Cruzoe - czyli jak się nie dać pokonać wyspie
Obrazek

Nightfall - z wampirami w ręce...
Obrazek
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-02-06, 23:02

Miałam okazję na sylwestrowym wyjeździe grać w grę "Tabu".
Bardzo fajna gra. Jest zestaw kart i jest kilka zespołów (maksymalnie cztery).
Jedna osoba z zespołu losuje kartę na której jest jakaś nazwa - albo rzeczownik, albo nazwa własna albo postać, również zwrot lub powiedzonko. Mogą to być 2 lub 3 słowa.
Na tej samej karcie jest też kilka słów i zwrotów, których nie wolno używać (jak najściślej z tą nazwą związanych).

Osoba która wylosowała musi doprowadzić do tego aby jej drużyna odgadła hasło w czasie krótszym niż 3 minuty (do pomiaru czasu jest klepsydra) nie używając słów i zwrotów zabronionych. Jak zgadnie losuje szybko następne. Im więcej się odgadnie w ciągu tych 3 minut - tym więcej punktów otrzymuje drużyna.

Jest tez dodatkowa karta, którą się losuje i wylosowuje w ten sposób różne utrudnienia lub ułatwienia - np. dwukrotnie dłuższy czas, lub zgadywać może tylko jedna wybrana osoba. itd.

Za użycie słowa lub zwrotu z listy słów zabronionych są ujemne punkty karne i to dużo wyższe niż za odgadnięcie.

Fajne, ale wymaga refleksu, sporej wiedzy i zdolności kojarzeń.

Takie słowa mi się np. trafiły "porządek joński" (ale koleżanka która zgadywała jest architektem :) )
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-02-06, 23:11

tzw. gra imprezowa - bardzo fajna na spotkania, pod warunkiem, że towarzystwo nie jest zbyt drętwe albo zbyt schlane :D choć po kielonkach to można z najprostszej gry zrobić mózgożer :)

kiedyś na zlocie na Lasku graliśmy, czekając na większą ekipę, w Chessgeeka - karcianka, zagrywa się rózne akcje, aby zebrać "punkty luzu". Część towarzystwa była już mocno zjarana i oni widzieli w tych kartach kompletne cuda-niewidy :D

PS>w sobotę ustawiam się z Cegłą (znany ze Starych Wierchów) na Magie i Miecz - to polska wersja słynnej gry Talisman z początku lat 90. Absolutna klasyka, rarytas, w dodatku mam wszystkie wydane dodatki. Rozgrywka na kilka godzin, jeszcze przy flaszce w nią nie grałem ;)
Ostatnio zmieniony 2014-02-06, 23:18 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-02-07, 07:16

Pudelek pisze:tzw. gra imprezowa - bardzo fajna na spotkania, pod warunkiem, że towarzystwo nie jest zbyt drętwe albo zbyt schlane :D choć po kielonkach to można z najprostszej gry zrobić mózgożer :)



W drętwych towarzystwach nie bywam.

A po kielonkach owszem graliśmy, ale tylko po kilku.
Z gry o 3 w nocy 1 stycznia wycofałam się, gdyż przypuszczałam, ze nie będę wystarczająco inteligentna.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-03-06, 22:12

Na marcowe wieczory proponuję grę rodzinną:

Obrazek

:D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość