głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2022-02-27, 21:02

Póki co to konkretny wpierdol dostają.
Bałem się tych kadyrowców, a tu dostali łomot.

Niemniej, kurna niech się to już skończy, bo te wieści o atakach, napadach na cywilów, kierowania rakiet na szpitale, bloki, zaczyna przerastać człowieka. Mnie przynajmniej to się dalej nie mieści w głowie, czuje się jak na haju.
Ostatnio zmieniony 2022-02-27, 21:02 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-02-27, 22:22

Pudelek pisze:siusiakiem?

nie
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-02-28, 20:41

Zastanawiam się jaka część społeczeństwa Rosji jest świadoma tego co się faktycznie dzieje i z jakiej przyczyny. Spora część ma pewnie mózgi przemielone jedyną słuszną telewizją rządową, ale przecież w obecnych czasach są tez inne media, choćby internetowe, a Rosja to jednak nie Korea i coś tam przecież dociera.
Niby protestują, ale czy to jakaś większa fala czy może drobny % społeczeństwa?.
Tak czy siak nie chciał bym być Rosjaninem w najbliższych latach, wizerunkowo są spaleni. Wakacje to im chyba w Mongolii tylko pozostaną.
gar
Posty: 843
Rejestracja: 2016-01-06, 20:46
Lokalizacja: Orzegów

Postautor: gar » 2022-02-28, 21:12

Piotrek pisze:Wakacje to im chyba w Mongolii tylko pozostaną.

Nawet w Mongolii mogą ich nie przyjąć. Zostaje Armenia ?
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-02-28, 21:25

W sumie kraj duży, więc mogą sobie po swoje ziemi podróżować :)

A tu ciekawostka u naszych bratanków ;) Węgrów.

Węgierskie media państwowe, kontrolowane przez spółkę KESM, powiązaną z rządem Victora Orbana, "przedstawiają Ukrainę jako państwo upadłe, pozbawione politycznego przywództwa" — mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Agnes Urban, węgierska medioznawczyni. Według niej w trakcie wojny w Ukrainie uprawiana jest "propaganda przypominająca czasy komunizmu".

W stacji Hir TV, która należy do KESM, przedstawiają Ukrainę jako państwo upadłe, pozbawione politycznego przywództwa. (...) Stale ci sami trzej eksperci "tłumaczą" Węgrom, jak mają interpretować to, co dzieje się na Ukrainie — opowiada Urban. Według niej eksperci prezentują postawę prorosyjską, a jeden z nich porównuje prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do Adolfa Hitlera "mobilizującego Volkssturm w upadających nazistowskich Niemczech".


https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 8,79cfc278
laynn

Postautor: laynn » 2022-02-28, 22:33

Jak nie lubię Tuska, to im dobrze napisał.
Nie ordery od putina a jakaś posada w gazpromie by się przydała...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-02-28, 23:28

Orbanowi cały czas się marzy przyłączenie Zakarpacia. Gdyby Ukraina padła to może nawet by wymienił ten rejon zamiast członkostwa w EU...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-03-01, 12:54

Wspominaliśmy tu kilkukrotnie o prorosyjskim wschodzie Ukrainy, na co ja zwracałem uwagę, że to już w dużej mierze przeszłość, bo od 2014 roku te postawy się mocno zmieniły. Wczoraj wrzucano filmiki z Berdiańska - miasta nad morzem, kiedyś bastionu Janukowicza, gdzie mieszkają niemal sami rosyjskojęzyczni. Po zajęciu go przez "wyzwolicieli" ludzie wyszli na ulice śpiewając ukraiński hymn, z flagami - dekadę temu rzecz niesłychana. Z kolei w jednej z miejscowości w obwodzie charkowskim mer poddał ją Rosjanom - chyba jak na razie jedyny taki przypadek jawnej zdrady. Twierdził, że chodzi mu oczywiście o ludność cywilną. Co ludność cywilna myśli o tym pokazała dzisiaj - na maszt przed urzędem z powrotem wciągnęli ukraińską flagę i tak zareagowali na przejeżdżający samochód z ruskim oznaczeniem (ponoć był to ktoś z urzędników).
https://www.youtube.com/shorts/y4ZhK4lLPNg

Putin na pewno osiągnął jeden sukces - stworzył nowoczesny naród ukraiński, który się połączył z dwóch części w jedno, jak kiedyś szwajcarski. Szkoda, że za taką cenę...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2022-03-01, 14:34

Pudel, wygląda, że masz rację.
To teraz trzymajmy kciuki, żeby dali radę!
Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2022-03-01, 15:06

Co Madziarzy zapomnieli kto im czołgami zmiany robił..
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-03-01, 18:00

Pudelek pisze:Wspominaliśmy tu kilkukrotnie o prorosyjskim wschodzie Ukrainy, na co ja zwracałem uwagę, że to już w dużej mierze przeszłość, bo od 2014 roku te postawy się mocno zmieniły.


No dokladnie. Wschod i poludnie Ukrainy bylo zdecydowanie prorosyjskie do 2014 roku, ba! nawet Zakarpacie mialo nieco takowe ciagoty. Ale jak zobaczyli przykład grozy pod postacią Donbasu - to im z lekka przeszło. Bo wlasnie ta część Ukrainy, ktora dobitnie zaprezentowala swoją prorosyjskosc została totalnie wystawiona, olana i udupiona. Chcieli do Rosji, a ta im pokazała środkowy palec, jednoczesnie zostawiając im rolę poligonu na najblizsze lata. Bardziej naocznie nie da się pokazać ludziom, ktorą drogą nie nalezy isc...

Putin na pewno osiągnął jeden sukces - stworzył nowoczesny naród ukraiński, który się połączył z dwóch części w jedno, jak kiedyś szwajcarski. .


Jezdzac sporo po Ukrainie przez dwudziescia pare lat mialam wrazenie, ze cos takiego jak naród ukrainski nie istnieje, ze akurat tak wytyczono granice tego kraju za Sajuza i tyle. Bo troche narodowców na siłe wyszukujących sobie wątpliwych bohaterow, trochę proeuropejskich, trochę prorosyjskich, troche nostalgiczno - proradzieckich, a najwiecej mających totalnie w dupie sprawy narodowe, grunt zeby micha była pełna. No a teraz jest chyba własnie tak jak piszesz - w wyniku ostatnich wydarzen okazalo sie, ze ten naród zdecydowanie się pojawił? obudził? zjednoczył? Nie wiem jak nazwac ten proces... Ale narod teraz jest, czy to Lwów czy Mariupol...
P.S. Widac to nawet po naszych Ukraincach w Oławie. Ktorzy jeszcze niedawno byli podzieleni na dwie grupy miedzy ktorymi mocno iskrzyło, no a teraz nagle to sie bardzo zmienilo...

Szkoda, że za taką cenę..


Cena jest niestety masakryczna :(
Ostatnio zmieniony 2022-03-01, 18:19 przez buba, łącznie zmieniany 9 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-03-01, 22:59

trotyl pisze:Co Madziarzy zapomnieli kto im czołgami zmiany robił..

Madziarzy nie, ale Orban to nie Madziar, tylko sprzedajna dziwka... Jeszcze tuż przed inwazją tamtejsza kurwizja nieustannie nadawała jak to na Ukrainie faszyści sobie rządzą, a Rosja to pokój.

buba pisze:Cena jest niestety masakryczna

i będzie jeszcze mocno rosła w górę...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-03-02, 19:13

Moja ulubiona historia związana z wojną na Ukrainie - o Cyganach i czołgu. Fejk, nie fejk - ale taki malowniczy! :)

https://www.youtube.com/watch?v=He7uwgNq3GM
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-03-02, 22:36

Mnie bardziej podobała się podoba bzdura o rosyjskim żołnierzu, który wpadł na posterunek policji w jakimś miasteczko i poprosił o benzynę, bo mu się skończyła :lol

Z tym czołgiem to do tej pory nie wiadomo, czy traktor był rosyjski czy ukraiński ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-03-03, 13:01

Pudelek pisze:Mnie bardziej podobała się podoba bzdura o rosyjskim żołnierzu, który wpadł na posterunek policji w jakimś miasteczko i poprosił o benzynę, bo mu się skończyła


Bylo tez o rosyjskim oddziale, ktory sterroryzował galerie handlową w jakims miescie i glownie poginęły cywilne ubrania. Mundury ponoc zostaly w galerii na pryzmie, a chlopaki sie rozproszyły i udaly sie na zachodnią granice jako uchodzcy.

Skądinad niegłupi bylby pomysl! Nie zabijasz innych, nie zginiesz a jeszcze dostaniesz dach nad glową i miche zupy :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość