głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-03-04, 16:02

laynn pisze:Teraz mieszkańcy Donbasu są wcielani do wojska i mają iść jako mięso armatnie na Kijów.

trzeba było nie przyjmować rosyjskich paszportów, to nie był obowiązek. Chcieli być częścią Matki Rosji, to niech teraz za nią giną. Życie.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2022-03-04, 17:53

A to tak.
Mnie tylko przerasta, ta "taktyka". Ci co ciągnęli do ruskich, mają co chcieli.
laynn

Postautor: laynn » 2022-03-05, 10:12

U żony w pracy, jedna osoba pisała do znajomego w rosji. Oni doskonale wiedzą, że to nie bratnia pomoc, że to nie wyzwalanie itd. Tylko wprost mówią, że się bardzo boją.
Zresztą w pracy kilka osób ma kontakt czy to poprzez gry, czy w inny sposób i oni wprost mówią, że żałują, że nie uciekli bo obecnie to jest jak za Stalina...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-03-05, 18:02

Z cyklu "niepotwierdzone kretynizmy wojenne":
oddział rosyjskich żołnierzy, który chciał wjechać windą na dach budynku. Zanim administracja uwięziła ich odcinając prąd, to zdążyli zapozować do kamery ;)

Obrazek
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-03-05, 20:25

Jadąc dziś autem przelatywałem po stacjach radiowych i zatrzymałem się na "Trójce" - nadawca publiczny - ponieważ wypowiadał się spec od dezinformacji. Mówił dość obszernie o akcji Rosjan z dezinformacją, o postach, wstawkach, niusach, fejkach itp, że jest ich coraz więcej, a liczba ich cały czas rośnie. Zwrócił też uwagę (bo to analizują) czego ta dezinformacja - otóż głównie jest to negatywna narracja w stosunku do UE oraz niektórych państw, przede wszystkim Niemiec i Polski, podważanie wiarygodności UE i zachodu itp. Cała ta ruska akcja dezinformacyjna ma na celu rozbicie jedności państw zachodu, wzbudzenie wątpliwości, złamanie jedności. I zaapelował, żeby uważać na różne tego typu negatywne informacje i nie dać się zmanipulować, bo cel jest jeden - rozbić jedność.

Ze 2 godziny później w domu przelatywałem przez kanały informacyjne, a oglądam wszystkie które mam dostępne po równo. I zatrzymałem się na Salonie Dziennikarskim na TVP Info - nadawca publiczny, ten sam co "Trójka". W Salonie prowadzący rozmawiał z kilkoma dziennikarzami, a tematem było ... jaka to Unia zła, jak nam robi pod górkę, nie pomaga, a w ogóle to wszystko wina Niemiec.

No jakby żywcem wyjęte z ust speca od dezinformacji :D .
Ręce opadają...
Wiadomo od dawna, że TVP działa jak ruska propagandowa tuba, na wzór Kremlowski i skąd Kurski bierze wzór ale sytuacja jest obecnie taka, że dali by se już sina. Będzie już ze 3-4 lata jak TVP napierdziela intensywnie na UE, już wszyscy wyznawcy co mieli to usłyszeć to usłyszeli :rol .
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2022-03-05, 21:26

Pudelek pisze:Z cyklu "niepotwierdzone kretynizmy wojenne":
oddział rosyjskich żołnierzy, który chciał wjechać windą na dach budynku. Zanim administracja uwięziła ich odcinając prąd, to zdążyli zapozować do kamery


I zanim weszli do windy specjalnie się otaśmowali prawie dookoła aby nikt nie mial wątpliwosci jacy to żołnierze? ;)
Tego jeszcze nie widzialam zeby nawet lampasy i gumkę od latarki na glowie mieli w odpowiednich barwach ;) To pewnie dla lepszego maskowania w terenie!
Ostatnio zmieniony 2022-03-05, 21:30 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-03-06, 02:52

Ale rzeczywiście tak jest - Ukraińcy mają żółte tasiemki, a Rosjanie w kolorach orderu świętego Jerzego, choć oczywiście nie zawsze je zakładają. Muszą się jakoś rozróżniasz, skoro połowa armii ukraińskiej też mówi po rosyjsku, a oddziały z dwóch stron często się przenikają i operują na wspólnym terenie, zwłaszcza w miastach, a umundurowania też podobne. Podobnie ze sprzętem - dlatego Rosjanie malowali te dziwne znaki na wozach, aby uniknąć "przyjacielskiego ognia", co i tak nie zawsze się udawało, bo były przypadki, że wzajemnie wybili sobie kilka czołgów albo zestrzelili samolot ;)

Co ciekawe - armia ukraińska wygląda zazwyczaj zdecydowanie bardziej nowocześnie, ta rosyjska z pierwszych dni inwazji bardziej przypominała jakąś bandę zbieraczy kartofli. Po zdjęciu powyżej widać, że tych przynajmniej lepiej wyposażyli, ale nie w rozum ;)
Ostatnio zmieniony 2022-03-06, 02:56 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2022-03-07, 15:04

Pudelek pisze:Z cyklu "niepotwierdzone kretynizmy wojenne"


Obrazek

I małe sprostowanie. Romowie absolutnie zaprzeczają, że ukradli Rosjanom czołg. Oni go uprowadzili... I proszą, by nie szkalować ich bezpodstawnymi oskarżeniami o kradzież. Jak mówi jeden z Romów – „Podjechali, zatrzymali się, wysiedli z wozów, nie zgasili silników, to sobie jeden z czołgów wziąłem”. :D
Ostatnio zmieniony 2022-03-07, 15:08 przez darkheush, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2022-03-07, 15:35

Romowie (ci od czołgu) zaje... mają od ruskich nowy towar.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=30hnrIbQJkQ[/youtube]
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6052
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2022-03-07, 16:44

Awatar użytkownika
darkheush
Posty: 2626
Rejestracja: 2013-07-07, 16:39
Kontakt:

Postautor: darkheush » 2022-03-07, 16:52

Sebastian pisze:I wszystko jasne:

Patrz ptk.11 na screenie, który wrzuciłem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2022-03-07, 21:59

Nr 16 to naciągnięcie - Rosjanie TYLKO ostrzelali pomnik - czołg :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 565
Rejestracja: 2013-11-12, 13:18

Postautor: Tomasz » 2022-03-09, 10:06

Lista firm, które nadal prowadzą interesy z ruskimi, trochę wpływów mają. Coca cola szybciutko się zawinęła jak się zaczął międzynarodowy bojkot, wystarczył jeden dzień .


Obrazek
laynn

Postautor: laynn » 2022-03-09, 11:51

Jest nie pełna ta lista...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2022-03-09, 18:30

W TV tak to pięknie wygląda a rzeczywistość nie do końca.
https://www.onet.pl/informacje/onetwars ... w,79cfc278
"Żarty się skończyły, wojewoda tylko udziela wywiadów, jak wszystko jest pod kontrolą, a my, wolontariusze, jesteśmy już na skraju wytrzymałości fizycznej i psychicznej" - napisała na jednym z portali społecznościowych, wyliczając kolejne braki.

"Nikt nie przestrzega reżimu sanitarnego, wojewoda nie dostarczył żadnych środków ochrony sanitarnej. Jeżeli chodzi o czystość - wojewoda zapewnił jedną osobę do sprzątania. Łazienki są w opłakanym stanie, uchodźcy sami sprzątają toalety. Nie dostaliśmy wsparcia ze strony żadnej organizacji, wszyscy wolontariusze to grupa znajomych, która zebrała się oddolnie. Pracują oni po 20 h dziennie"

Dotarły do nas też sygnały, że osoby, które głośno mówią o panującym na Torwarze chaosie i potrzebie szerszej pomocy, są przez służby wypraszane, z zakazem powrotu do obiektu.

Jednym z głównych jest, jak opisuje, brak środków finansowych na zakup leków dla uchodźców. Jak tłumaczy, lekarze wypisują recepty, a wolontariusze z własnych środków kupują lekarstwa (np. insulinę), ratując życie potrzebujących. Brakuje również posiłków i pieniędzy na nie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości