głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Fajki...

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-30, 12:41

kris75 pisze:Mam też kolegów co zakupili owe e-papierosy większość wróciła do zwykłych fajek.


tatromaniak pisze:E-papieros to wielka lipa z entuzjazmem na początku niemal u każdego rzucającego to dziadostwo nikotynowe !!!


A ja Wam powiem, że trochę jesteście w błędzie, bo e-papierosa wcale nie wymyślono po to, żeby rzucać palenie :rol Kto tak myśli to dał się nabrać. Wymyślone to zostało, przez to, że wprowadzili w wielu miejscach publicznych zakaz palenia i to miało być rozwiązaniem na ten zakaz. To, że nasi dystrybutorzy wypisują takie hasła, że to dobre na rzucenie palenia, to tylko hasła reklamowe, żeby się sprzedawało i nic więcej. E-papieros jest bardzo dobrym zamiennikiem papierosa i taką rolę ma spełniać i ją spełnia, co widać choćby po mnożących się punktach sprzedaży tego wynalazku i chodzących z tym coraz więcej ludzi. Chociaż można tam też wlać płyn beznikotynowy i sobie palić, ale na ten temat nic nie wiem bo nikt z moich znajomych tego nie próbował, a mam wielu znajomych co to pali. ;) Tak czy tak, to nie jest po to żeby rzucać palenie :! Jest to po to żeby palić inaczej i przy okazji wiele plusów z tego wynika...

PS: Jedyne czego się można obawiać, to tego, że za parę lat w jakiś badaniach wykryją w tym jakieś świństwo... bo póki co jest to dosyć zdrowy sposób palenia. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-07-30, 12:57 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-07-30, 13:03

Vision pisze:PS: Jedyne czego się można obawiać, to tego, że za parę lat w jakiś badaniach wykryją w tym jakieś świństwo... bo póki co jest to dosyć zdrowy sposób palenia.


Oczywiście. Produkt jest zbyt krótko na rynku żeby już pojawiły się jego ofiary. A będą.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-30, 13:07

Póki co jest nieźle, 400 miesięcznie zaoszczędzone, lepiej się po tym człowiekowi dycha, nie śmierdzi... :-o Więc jak ktoś i tak pali, to wydaje mi się, że to mniejsze zło. ;)

Dobromił pisze:A będą.


To ja będę jedną z pierwszych, bo palę to od początku jak to weszło na polski rynek i w internecie był tylko jeden sklep z tym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2013-07-30, 13:20

Vision pisze:To ja będę jedną z pierwszych


No to za czasu spijmy się.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-30, 13:31

Być może e-spijmy w przyszłości. :)
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-07-30, 14:15

Vision pisze: Wymyślone to zostało, przez to, że wprowadzili w wielu miejscach publicznych zakaz palenia i to miało być rozwiązaniem na ten zakaz.


Akurat u mnie w robocie było wyraźnie wskazane, że elektronicznych papierosów też nie można palić w pomieszczeniach, głównie z tego powodu, iż nie wiadomo czy to szkodzi, czy nie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Malgo Klapković, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-07-30, 14:24

Jak to Gosia w Polsce, najlepiej na wszelki wypadek zakazać wszystkiego... u mnie w jednej firmie też z tym cyrki były, ale z innego akurat powodu.
wysoka
Posty: 62
Rejestracja: 2013-07-09, 22:24

Postautor: wysoka » 2013-07-31, 22:03

Rzadko jeżdżę komunikacją miejską i nie wiem czy to co ostatnio zaobserwowałam to już standard czy odosobniony przypadek. Otóż w zatłoczonym w godzinach szczytu tramwaju stał mężczyzna wieku średniego paląc e-papierosa i wydmuchując dym na współpasażerów.

Widok był nieprzyjemny, a sytuacja dla stojących w jego otoczeniu co najmniej niezręczna.

Podsumowując: palacze, e-palacze nie bądźcie egoistami i szanujcie zdrowie i komfort życia niepalących :-o.
Ostatnio zmieniony 2013-07-31, 22:21 przez wysoka, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-08-01, 00:03

wysoka pisze:Otóż w zatłoczonym w godzinach szczytu tramwaju stał mężczyzna wieku średniego paląc e-papierosa i wydmuchując dym na współpasażerów.


A no bo to już trochę przesada, to fakt, ja tam nie latam z tym w śród ludzi i nie uważam, że dzięki temu wszystko mi wolno, jakoś się trzeba zachować mimo wszystko... :-o Zresztą o tym już też mówiliśmy w temacie o tolerancji na szlaku. :-)
Ostatnio zmieniony 2013-08-01, 00:43 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-08-05, 20:02

Właśnie przeszedłem na te e. Jestem póki co zadowolony. Dość kurzenia tamtych. Dwanaście lat chyba wystarczy.
Acha, nie podjąłem jeszcze decyzji, jak będzie w górach. Ale raczej odpuszczę "papierowe".

dzięki Wizi
Ostatnio zmieniony 2013-08-05, 20:02 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-08-12, 20:03

sokół, jak tam Ci idzie e-palenie, wytrzymujesz jeszcze? czy już to rzuciłeś. ;)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6144
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-08-12, 23:24

A mnie od jakis 17 lat srednio wychodzi paczka fajek rocznie :lol Po prostu czasem mam smaka, w jakims milym towarzystwie albo okolicznosciach czasoprzestrzeni. Najbardziej lubie takie skręciki jak eco robi albo papierosy bez filtra (najlepiej takie ze wschodu co maja czarny dym :lol najfajniejsze biełomorki :P

Obrazek

Obrazek

Lubie zapach papierosow a fajki w szczegolnosci. A nie pale wiecej bo wiem ze to niezdrowe. Nie rozumiem jak to niektorych wciaga w nałog bo ja nigdy po sobie takowych objawow nie widzialam
Ostatnio zmieniony 2013-08-12, 23:25 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2481
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2013-08-13, 10:45

buba pisze:Nie rozumiem jak to niektorych wciaga w nałog bo ja nigdy po sobie takowych objawow nie widzialam

Dzięki Bogu i mnie nie wciągnęło palenie papierochów, wystarczyło, że raz się "przepaliłam" i od dobrych 8 lat nie zakurzyłam ani jednego fajka, choć nie powiem, do piwka czasami ciągnie albo w nerwach, ale jak sobie przypomnę co może dziać się potem... Poza tym szkoda mi pieniędzy! O zdrowiu nie wspomnę. Wydaje mi się jednak, że są osoby, które mają predyspozycje do nałogu papierosowego, znałam parę takich osób, co zapaliły fajka 5-6 razy i już musiały palić wiecznie, chociaż może to dla szpanu było?
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-08-13, 10:48

Vision pisze:sokół, jak tam Ci idzie e-palenie, wytrzymujesz jeszcze?


Elegancko, jeden dzień zawahania był ale białego w ryju od tygodnia nie miałem. I dobrze mi z tym.
Vision

Postautor: Vision » 2013-08-13, 11:52

To jeszcze z tydzień i Ci się zwróci zestaw i znów możesz normalnie palić ;) No chyba, że kupiliście jeden na 2 osoby, to już się zwróciło w sumie...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość