głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Piwo...

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-08-04, 20:43

maurycy pisze:Ha, ha Wy zaś o tym piwie. Zamiast spożywać to tylko piszecie :P
Mniej teorii, więcej praktyki :lol
Tia, od tej praktyki wątroba mi strajkuje. :DD
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-08-04, 21:13

Z praktyki - właśnie leci Tmavy Lezak "Kapucin" z browaru Konrad. Nie lubię ciemnych piw, ale to jest zajebiste :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-08-04, 22:01

Czesi mają znacznie lepsze piwa ciemne niż Polacy, ale i w RP można znaleźć ciekawe - np. Celtyckie Witnica w Kostrzynie ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-08-04, 22:13

Pudelek pisze:Celtyckie Witnica w Kostrzynie ;)


Okropieństwo :P
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
forse
Posty: 210
Rejestracja: 2013-12-02, 20:10

Postautor: forse » 2014-08-04, 23:49

nes_ska pisze:
Pudelek pisze:Celtyckie Witnica w Kostrzynie ;)


Okropieństwo :P

Ciekawe, czy "smaczniejsze" od "Ursa rosa z Kremenarosa" :P
http://4.bp.blogspot.com/-7Hew91HU4oM/U ... G_1575.JPG
Vision

Postautor: Vision » 2014-11-15, 20:33

Ten Ciechan faktycznie jest taki dobry? Bo w sumie nie piłem, a dzisiaj natrafiłem na taki wywiad...

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... hash=60137

I tak się zastanawiam czy będzie z tego jakiś pożytek, czy z czasem po prostu te regionalne piwa w ramach większej popularności, nie zaczną zbliżać się smakiem do tych teraz najbardziej komercyjnych. Tym bardziej, że już planują zapuszkowanie, w sumie racja, że piwo w puszkach lepiej się sprzedaje, ale jednak do mnie to nie przemawia. Ja tam czuję istotną różnicę między piwem ze szkła, a z puszki, na wielką niekorzyść puszki, co w przypadku regionalnego, z założenia oryginalnego i wyszukanego piwa ;) wg mnie, nie idzie w parze.

Ja ostatnio to piję głównie Miłosława i Raciborskie i mi smakują całkiem wybornie. :-o
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-11-15, 20:47

Vision pisze:Ten Ciechan faktycznie jest taki dobry? Bo w sumie nie piłem, a dzisiaj natrafiłem na taki wywiad...

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/new ... hash=60137

I tak się zastanawiam czy będzie z tego jakiś pożytek, czy z czasem po prostu te regionalne piwa w ramach większej popularności, nie zaczną zbliżać się smakiem do tych teraz najbardziej komercyjnych.



Ciechan po prostu było pierwsze.
Miodowe mi smakowało, ale teraz znalazłam lepsze (wg mojego osobistego smaku) np. bardzo lubię miodowe i wiśniowe z browaru "Fortuna".
Ostatnio piłam też miodowe z browaru "Grybów", pewnie dostępne tylko lokalnie, ale rzeczywiście pyszne.
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 910
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-11-15, 21:54

Basia Z. pisze:Miodowe mi smakowało, ale teraz znalazłam lepsze (wg mojego osobistego smaku) np. bardzo lubię miodowe i wiśniowe z browaru "Fortuna".
Ostatnio piłam też miodowe z browaru "Grybów", pewnie dostępne tylko lokalnie, ale rzeczywiście pyszne.

Fortuna też mi smakowała. Generalnie robi za kultowe piwo, chociażby w Krakowie. W równie kultowej knajpie w Krakowie z miejscami plażowymi nad samą Wisłą, z widokiem na Wawel :) W sumie oferują tam same Fortuny. Piłem śliwkową, ocena 4+.
Z moich ostatnich odkryć to Trybunał trójsmakowy :D. Do kupienia ostatnio nawet w Żabce. Polecam :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-11-16, 12:39

Vision pisze:Ten Ciechan faktycznie jest taki dobry?


Ciechan BYŁ dobry. Oczywiście w porównaniu z koncerniakami nadal jest, ale to już nie to, podobnie jak Lwówek. Kiedyś był dostępny tylko w sklepach specjalistycznych, teraz prawie wszędzie, co spowodowało wzrost produkcji i, co za tym idzie, pogorszenie jakości. Z piw tego narodowca najlepsze są, moim zdaniem, Bojany.

Vision pisze:Tym bardziej, że już planują zapuszkowanie, w sumie racja, że piwo w puszkach lepiej się sprzedaje, ale jednak do mnie to nie przemawia.

to tylko kolejne potwierdzenie, że nie jest to już mały, regionalny browar.

Ja zawszę lubię to porównywać z Czechami. Tam w puszkach dostępne są tylko wybrane piwa wielkich lub popularnych browarów. Małe i średnie browary w ogóle nie mają puszek!

Vision pisze:Ja ostatnio to piję głównie Miłosława i Raciborskie i mi smakują całkiem wybornie. :-o

Raciborskie Ciechana wali na głowę! Zimne Twierdzowe w ciepły dzień albo po wysiłku to jak ambrozja :) I właściciel Raciborskiego nie dorabia żadnej ideologi do swej działalności.

Miłosław też jest całkiem dobry, zwłaszcza niebieski :)

Ostatnio piłam też miodowe z browaru "Grybów", pewnie dostępne tylko lokalnie, ale rzeczywiście pyszne.

Grybów też można już dostać w całej Polsce
Ostatnio zmieniony 2014-11-16, 12:39 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-11-16, 13:00

Ja mam zdanie zgoła odmienne-mnie akurat od Jakubiaka najmniej leży Bojan (poza czarną IPĄ). Raciborskie jest jak dla mnie marne, a Miłosław to odrobinę lepszy koncerniak dostępny w każdej Żabce.
Ale zgadzam się, że puszkowanie ostatecznie przekreśla 'lokalność' browaru.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-11-16, 13:29

fakt dostępności w Żabce trudno uznać za minus, tam są teraz naprawdę dobre piwa dostępne
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-11-16, 13:44

Minus czy nie minus, idąc tokiem rozumowania takim, że zwiększenie produkcji danego piwa odbywa się kosztem jakości, to i Miłosław szałowy być nie może.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-11-16, 13:56

w sumie racja, choć ja Miłosława widziałem w Żabce jeszcze zanim pojawiły się tam inne piwa regionalne
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-11-16, 21:16

Dzisiaj padłem na ryj.. W tesco dwie lodówy z piwami z Pinty, po 7,99 sztuka. Czy ktoś tu zna krajowy regionalny browar poza moim własnym?
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Vision

Postautor: Vision » 2014-11-16, 21:28

bton1 pisze:Czy ktoś tu zna krajowy regionalny browar poza moim własnym?


Twoje jak naprawdę jest dobre, też za niedługo będzie w TESCO. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości