a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-06, 20:58

Basia Z. pisze:A z ciekawszych rzeczy - dla tych co mają dostęp do FB - świadectwo bezpośredniego świadka - Polaka mieszkającego w Budapeszcie tuż obok dworca Keleti. Nie znam człowieka, ale nie mam powodu aby mu nie wierzyć.

https://www.facebook.com/...19/?pnref=story

ja też faceta nie znam, ale...

Banda Orbana przedstawiała sytuację w swojej propagandzie Węgier jako kraju mlekiem i miodem płynący, że to do Węgier ciągną miliony z całego świata.

nie spotkałem się z taką propagandą bandy Orbana. Od początku słyszałem z jego ust, że na Węgry cisną się uchodźcy, aby przedostać się dalej. Więc nie wiem co mówi na Węgrzech, ale w Europie o czymś takim nie słyszano.

policja węgierska tydzień temu zaczęła ludzi z pociągów wyciągać (pod pretekstem, że niby złamali prawo, bo nielegalnie przekroczyli granicę)

NIBY?? Gdyby ci ludzie legalnie przekroczyli granicę to dawno byliby w Rzeszy.

Co ciekawe, i chyba oczywiste, uchodźcy wokół Keletiego nie śmiecą, bo zwyczajnie nie mają czym - nie mają nic.

co ciekawe - ja na zdjęciach wokół dworca widziałem syf. Mieszkaniec Budapesztu go przeoczył?

Organizacje pomagające w Budapeszcie uchodźcom wielkimi literami informują, żeby nie przynosić ani ubrań, ani kanapek, ani konfitur.

po co przynosić, skoro lądują potem w koszach?

W Orbanistanie absurd goni absurd. Viktor Orban w sprawie uchodźców zrobił z Węgier pośmiewisko, teraz postawił na czystą przemoc.

Przypomnę, że do niedawna według porozumień z Dublina państwem, które jest władne nadać status uchodźcy, jest pierwsze państwo unijne, na terenie którego znalazł się uchodźca - w przypadku uchodźców w Budapeszcie jest to Grecja, ponieważ niemal wszyscy przybyli przez Grecję. Niemcy jednak porozumienia z Dublina zawiesiły de facto rok temu, a de iure tydzień temu - teraz każdy Syryjczyk może złożyć w Niemczech wniosek o status uchodźcy, niezależnie, przez jaki kraj przybył do Niemiec. Viktor Orban wymachiwał szabelką w obliczu "imigranta-wroga", a tu nagle się okazuje, że "wroga" nie ma, bo "wroga" Niemcy zabrali do siebie.

czyli przełóżmy na normalny język: Niemcy i inne kraje jednostronnie przestały stosować się do umów/uzgodnień międzynarodowych. Autor tekstu najwyraźniej to popiera. Stosowanie się do tych uzgodnień przez Orbana to pośmiewisko. I to hasło "każdy Syryjczyk" - nie, każdy! Również z krajów które z Syrią nie mają nic wspólnego.

Wczoraj złożono w Parlamencie węgierskim projekt ustawy kryminalizujący bycie uchodźcą. Każdy, kto przybył na Węgry nielegalnie, popełni przestępstwo, i zostanie osadzony w obozie karnym. (Już obecnie węgierskie obozy dla uchodźców niewiele się różnią od obozów karnych, ale media mają zakaz zbliżania się, więc nie wiadomo, co tam się dzieje).

przestepcy powinni lądować w obozie karnym, a nie w sanatorium. I facet niestety się znów myli - nielegalne przekraczanie granicy od dawna jest na Węgrzech przestępstwem.

Wczoraj pół dnia skrobałem marchewki i szorowałem kociołek, potem ruszyliśmy na plac z kanapkami, ja w grupie zbierającej śmieci. Chodzę więc po parku i zbieram śmiec

czy czasem ten facet nie pisał, iż tam nie ma śmieci??

Dopiero teraz widzę, że skasował mi się akapit wyjaśniający, dlaczego widzimy głównie mężczyzn: po pierwsze media węgierskie mają zakaz pokazywania, że wśród uchodźców są dzieci, a że dzieci raczej są blisko kobiet, to media czerpiące ze źródeł węgierskich pokazują przewagę mężczyzn i wprowadzają w błąd, zgodnie z intencją władz węgierskich. Po drugie mężczyźni kładą się spać w parku tuż przy alejkach, na widoku, a kobiety raczej w głębi parku, z dala od alejek i wzroku przechodniów, za krzakami lub ogrodzeniem z patyków i ciuchów. Dlatego jeśli idziesz alejką wieczorem w parku, to również widzisz głównie mężczyzn.

:lol :lol :lol
oczywiście. Media w całej Europie mają zakaz Orbana pokazywania dzieci i kobiet? Bo z każdej granicy i miejsca są te same obrazki - absolutna większość uchodźców to mężczyźni.

Ale kiedy w podziemiach Keletiego Studio Event puściło na ścianę Tom i Jerry, nagle widzisz, że 90% uchodźców to dziec

padnę :) a kto ma oglądać film jak nie dzieci? :lol Wiadomo, że na kilka tysięcy osób grupa dzieci zawsze się znajdzie, ale nawet na zamieszczonym tam zdjęciu widać, że nie jest ich dużo.

Prasa potwierdza, że przez te kilka dni kryzysu zarówno kanclerz Niemiec, jak i Austrii naciskali i wydzwaniali do Viktora Orbana, żeby się opamiętał i zaczął aplikować prawo unijne odnośnie ochrony granicy zewnętrznej Unii i zasad udzielania azylu, a mianowicie przypomnieli Orbanowi, że Węgry mają obowiązek uchodźców godnie przyjąć i spisać tożsamość, pobrać odciski palców itepe w celu, żeby móc rozważyć wniosek o azyl od uchodźców, a imigrantów zarobkowych odesłać.

panie, pan chyba ma rozdwojenie jaźni. Najpierw cały czas jedzie po Orbanie, że chce egzekwować prawo unijne i nie puszcza tego motłochu dalej, a teraz, że ma jednak to robić? Prawo unijnie nie pozwala Orbanowi przesłać ich dalej! Każe zarejestrować, ale muslimy tego nie chcą!

Niestety, ale autor to kolejny pożyteczny idiota. W dodatku zaprzeczający sam sobie, kluczy, kręci i kombinuje. Do faceta nie dochodzi, że gdyby każdy premier postępował jak Orban, to problemu z Keleti by nie było, gdyż ci ludzie nie zostaliby przepuszczeni dalej. Strumień ludzi byłby w ogóle znacznie mniejszy, gdyby wiedzieli, że nie mają w Europie na co liczyć. Do faceta nie dociera, że tylko siłą można zmusić tych ludzi do zarejestrowania się i zostania.

W ogóle gościu jest kompletnie niewiarygodny, bo widać że głównym celem wpisu jest dokopanie Orbanowi. Orban to, Orban tamto, dyktatura Orbana itp. Nie jestem miłośnikiem tego pana, ale to w tej chwili jeden z nielicznych przywódców z jajami. Do tego określenia z tekstu to zwykła demagogia: po pierwsze nazywanie tych ludzi uchodźcami. To nie są uchodźcy - dopóki się nie zarejestrowali nie mają takiego statusu, zarejestrować się nie chcą i tak naprawdę nikt nie wiem kim są, bo nikt ich nie sprawdzał! Czy to ludzie ze zburzonych miast, czy poplecznicy Assada, czy terroryści czy po prostu ci, którzy mają ochotę na niemiecki socjal. Dla tego człowieka to widać żaden problem - rozumiem, że tak samo chętnie wpuści na Węgry bez żadnej kontroli każdego Ukraińca, Rosjanina, Uzbeka, mołdawskiego Cygana i każdego kto ma ochotę, bo po co coś takiego jak kontrola?

Trochę on mi przypomina ludzie z polskich partyjek - dla dokopania mojego wrogowi jestem w stanie podpalić własną chałupę.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-06, 21:00

telefon 110 pisze:Pierońsko ciekawy głos w dyskusji:

http://www.fronda.pl/a/mo...ytaj,56403.html

przecież to sterowana ogólnie informacja, a Orban dotarł i tam i zakazał fotografowania kobiet, w ogóle Grecja to Orbanoland i szuka na siłe wrogów itp itp itp...

PS>głos za uchodźcami od Polaka za granicą nie jest sterowany odgórnie, głos przeciw - już tak :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-06, 21:01

http://www.fronda.pl/a/raport-onz-nie-p ... 56481.html

Jak się to ma do wpisu naocznego świadka z Budapesztu? Orban przekupił już ONZ czy zrobił im laskę?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-09-06, 22:03

Tak trochę wtrącę między ten imigrancki temat
http://polska.newsweek.pl/piotr-duda-af ... 025,1.html
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-06, 22:12

i z wielkiej polityki wróciliśmy na polskie salony ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-09-06, 23:05

Ciekawie posłuchać co oni myślą o prawie państwa, w którym żyją...

https://www.youtube.com/watch?v=XFXNJfwcCDs
Wiem, że nic nie wiem.
Vision

Postautor: Vision » 2015-09-06, 23:25

Do białych kobiet w ogóle są bardzo przyjaźnie nastawieni...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=i-bBp1sC6p4[/youtube]

I ta ich przyjazna religia...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=I6SX9H4luRY[/youtube]

I na Polskę też ma przyjść czas...

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/23347 ... m-choudary
Ostatnio zmieniony 2015-09-06, 23:27 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-09-06, 23:38

Piotrek, zależy Ci na prawdzie, czy poprzez wrzucony link wyznajesz wiarę w pismo, którego naczelnym jest czołowy propagandzista obecnej władzy?

Ja szukając prawdy znalazłem coś takiego:

http://www.fronda.pl/a/newsweek-uderza- ... 56482.html
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-09-07, 08:31

Basiu możesz napisać co tam było? Bo ;Niestety, ta treść jest obecnie niedostępna
Być może użyty link wygasł lub strona jest widoczna tylko dla grupy odbiorców, do której nie należysz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-09-07, 08:36

Tatraman pisze:Piotrek, zależy Ci na prawdzie, czy poprzez wrzucony link wyznajesz wiarę w pismo, którego naczelnym jest czołowy propagandzista obecnej władzy?


Widzisz Dziki - zostałeś rozpoznany :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2015-09-07, 08:55

Mirek pisze:Być może użyty link wygasł lub strona jest widoczna tylko dla grupy odbiorców, do której nie należysz.


Nie wiem który to był post, ale któryś z tych pierwszych trzech chyba, na tablicy tego pana, no chyba że go usunął już. ;)

https://www.facebook.com/ArkadiuszKarski?fref=ts

Jakby ktoś miał jakieś niemowlaki na zbyciu i nie chciał ponieść odpowiedzialności bycia ojcem, to z powodzeniem można tego gościa wpisać w rubrykę ojciec. Bardzo dobroduszny pan, przygarnie i wychowa z miłą chęcią ze swoim mężem.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-07, 09:08

O Luton słyszałem już parę lat temu .Nasi znajomi mieszkali na Wsypach parę lat .Kolega z racji swej pracy czasem musiał jechać do tego miasta , to co jest na filmie całkowicie zgadza się z tym co nam opowiadał .
Czy zwolennicy wpuszczania do nas czy innych krajów Europy muzułmanów mogli by się odnieść do tego filmu ? Czy dalej chcą być miłosierni kosztem innych ?
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 09:14 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-09-07, 09:18

Basia Z. pisze:Ja już natrafiłam na facebookowego virala pod tytułem "Uchodźcy z Syrii Terroryzują Polskę, sprawdź czy twój rejon jest bezpieczny".

Wiadomo w co będą klikać idioci.

A z ciekawszych rzeczy - dla tych co mają dostęp do FB - świadectwo bezpośredniego świadka - Polaka mieszkającego w Budapeszcie tuż obok dworca Keleti. Nie znam człowieka, ale nie mam powodu aby mu nie wierzyć.

https://www.facebook.com/notes/13689234 ... nref=story
o ten link chodzi.
Vision

Postautor: Vision » 2015-09-07, 09:25

Wiem o który Ci chodzi, ale z racji, tego, że właśnie nie działa, to Ci podałem link do całej jego tablicy. Ale faktycznie chyba zniknął ten post, są za to inne podobne na ten temat, bo to akcja na szerszą skalę. ;)

O, ale jest tutaj ten tekst, to to samo. Propagandowe media mają większą siłę rażenia, niż jakiś tam pan Karski i jego facebookowa tablica. ;)

http://pilnujprawdy.natemat.pl/153813,e ... ieczenstwa
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 5 razy.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-09-07, 11:10

Specjaliści od pilnowania prawdy. Swojej prawdy.
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 11:30 przez Tatraman, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości