a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-07, 12:54

bluejeans pisze: Nie masz zielonego pojęcia o ich kulturze i mentalności, bo też nie możesz mieć, bazujesz tylko na propagandzie wrzuconej do sieci.


O to to.

Znalazłem w sieci taki wycinek z "GazWyborni":

"Choć czarni stanowią 13 proc. populacji w USA, to wśród więźniów - już 40 proc. Jeśli trend się utrzyma, co trzeci dzisiejszy młody czarny chłopak trafi kiedyś w swoim życiu do więzienia (dla porównania: co szósty Latynos i co szesnasty biały)."

http://wyborcza.pl/1,76842,11310649,Afr ... gorke.html

Kryptorasistowska propaganda. :-(

Czytajcie "Krytykę Polityczną", w ostateczności archiwalne numery "Żołnierza Wolności".
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-07, 12:59

Tatraman pisze:niewygodne dla Ciebie fakty.
Fakty? Nie widzę faktów, a przed skomentowaniem Twoich wypowiedzi powstrzymuje mnie moja kultura osobista.
Nie nalegaj więc na komentarz:)
Zapewniam jednak, że jeśli rozmowa zejdzie na płaszczyznę faktów (a nie chorych projekcji) i zwykłej ludzkiej wrażliwości, to chętnie wezmę w niej udział.

Pudelek, nie mam ochoty na przegadywanie się. Chciałam wyrazić swoją opinię i zrobiłam to. Przekonywać do swojego punktu widzenia nikogo nie mam zamiaru. Mam świadomość, że każdy sam steruje własnym umysłem. Poniekąd.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-07, 13:05

bluejeans pisze:Przekonywać do swojego punktu widzenia nikogo nie mam zamiaru.


Blue, nie traktuj nas proszę jak idiotów, dobrze? :lol

Gdybyś chciała wyrazić swoją opinię to byś ją po prostu wyraziła. Wrzucanie linków z cudzymi opniami, tendencyjnych listów oraz zarzucanie komuś ignorancji nie jest wyrażaniem swojej opinii ale próbą przekonywania do swojego punktu widzenia. A gdy okazuje się, że druga strona jest głucha na "argumenty", to zawsze rzuca się się "ja nikogo nie chciałam przekonać", aby się bezpiecznie wycofać ;)

Swoją drogą zastanawiam się... czy źle Ci dzisiaj w Polsce? Czy źle Ci w EU czy w ogóle Europie? Chyba nie aż tak bardzo, więc skąd ta chęć zniszczenia tego wszystkiego co obecnie w Europie funkcjonuje? Skąd taka desperacja w ściąganiu tutaj ludzi, którzy prędzej czy później rzucą się na nas wszystkich z nożami?
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 13:08 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-09-07, 13:06

Wiecie co mnie tu dziwi? Że ceper nie włącza sie do dyskusji. :D
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-07, 13:20

Pudelek pisze:Blue, nie traktuj nas proszę jak idiotów, dobrze? :lol

Gdybyś chciała wyrazić swoją opinię to byś ją po prostu wyraziła. Wrzucanie linków z cudzymi opniami, tendencyjnych listów oraz zarzucanie komuś ignorancji nie jest wyrażaniem swojej opinii ale próbą przekonywania do swojego punktu widzenia. A gdy okazuje się, że druga strona jest głucha na "argumenty", to zawsze rzuca się się "ja nikogo nie chciałam przekonać", aby się bezpiecznie wycofać ;)
Potem się nie dziw, że mam wątpliwości co do Twoich umiejętności oceny intencji ludzi obcych kultur, kiedy widzę, jak "rozpracowujesz" moje własne;)


Pudelek pisze:Swoją drogą zastanawiam się... czy źle Ci dzisiaj w Polsce? Czy źle Ci w EU czy w ogóle Europie? Chyba nie aż tak bardzo, więc skąd ta chęć zniszczenia tego wszystkiego co obecnie w Europie funkcjonuje?
Znów zgadujesz, znów nietrafnie.
Jakkolwiek nie rozwinę tego tematu, bo musiałabym się zwierzyć ze swoich planów, a nie mam takiego zamiaru.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-07, 13:43

Niech każdy miłosierny zaprosi sobie jedną rodzinę= jednego faceta i po problemie .Nie będziemy wszyscy za nich płacić , będą rozgęszczeni , będą mniej groźni , osoby miłosierne będą szczęśliwe . Ja gdy uznałem że należy pomóc rodzinom które uciekły z Mariupola to po po prostu to zrobiłem , ale oni potrzebowali tylko doraźnej pomocy , dziś większość z nich już pracuje.
Skoro filmik wrzucony przez Sokratesa kogoś nie przekonuje, nie jest powodem do zastanowienia , do refleksji to jedyne wyjście jak podałem wyżej .
A forum jakieś takie "rasistowskie" , tylko jeden głos """"""""" rozsądku"""""""""
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 14:18 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-09-07, 14:03

Krzyś66 przypomnij mi jaki filmik wrzuciłem?
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-09-07, 14:16

Krzyś66 pisze:A forum jakieś takie "rasistowskie" , tylko jeden głos """"""""" rozsądku"""""""""


Az sie czuje nieswojo na tym forum- ze sie tak zgadzam z wiekszoscia! :P
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 14:17 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-09-07, 14:18

Mirek pisze:Wiecie co mnie tu dziwi? Że ceper nie włącza sie do dyskusji. :D


wogole cos cepra ostatnio nie widac? moze rzucil robote i ruszyl w podroz dookola swiata? :D
i wroci kiedys zupelnie odmieniony? :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-07, 14:19

Mirku sorry , już poprawiłem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-09-07, 20:29

Tatraman pisze:Piotrek, zależy Ci na prawdzie, czy poprzez wrzucony link wyznajesz wiarę w pismo, którego naczelnym jest czołowy propagandzista obecnej władzy?


Ja do wszystkich mediów z założenia podchodze z dystansem, bo wiadomo że ludzie swoje poglądy mają i chcąc nie chcąc jakoś je przemycają.

Natomiast chciałbym w końcu poznać te media/źródła przekazu, które przekazują prawdę, bo co rusz słyszę tu na forum o mediach manipulowanych, mówiących nieprawdę itd, itp. (n.p. teraz od Ciebie)
W takim razie które sa te wiarygodne, prawdziwe??? Które nie kłamią, nie manipulują???
Już o to tu na forum pytałem, odpowiedzi nie usłyszałem :!
Nie wiem, może jestem za maluczki, niegodny zaszczytu ich poznania? albo to jakaś super undergroundowa sprawa dla wybranych???
Nie lubię takiej dziecinady "ja coś wiem, ale ci nie powiem".
Rzuć jakieś linki, co czytać, gdzie.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-07, 20:35

@Piotrek - osobiście uważam że takich mediów nie ma.

Sama przeglądam rano na szybko wiadomości z google w telefonie, bo oni wybierają po trochu z każdych. Ale przeważnie przeglądam tylko tytuły. Czasem jak mnie coś zainteresuje to wchodzę w link.

A tak w ogóle to się też ostatnio wkurzyłam na nasze media i czytam słowackie (tylko to za co nie trzeba płacić). Przy okazji ćwiczę język, a do polskich spraw oni podchodzą ze zdecydowanym dystansem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-09-07, 20:41

Basia Z. pisze:@Piotrek - osobiście uważam że takich mediów nie ma.


Ok, ale wiesz, nie raz pojawiają się tu wypowiedzi, że ta czy inna stacja/strona to manipulowane media (zazwyczaj w stronę TVNów, Polsatów, itd). Nie pada natomiast żadna propozycja alternatywy dla nich, choć rozmówcy wyraźnie sugerują, iż wiedzą, że takie istnieją. Zakładam też, że jeżeli ktoś wie co jest manipulowane, to musiał się o tym gdzieś dowiedzieć-ze źródła niezmanipulowanego, piszącego prawdę.
Chciałbym je poznać.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-07, 20:46

Monachium już przestało klaskać na powitanie kolejnych transportów...

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... uacja.html

Ciekawe czy będzie Oktoberfest? Do października to tam może być i kilkaset tysięcy młodych byczków i ten teren może się przydać na miejsce zakwaterowania dla tych biednych brodaczy. Poza tym nie bardzo wypada robić imprezę z alkoholem w jądrze przyszłego kalifatu europejskiego...
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 20:48 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-07, 21:19

Piotrze zadajesz dziwne pytania . No te które są prawdziwe masz w linkach od osób które piszą ,że te które wymieniasz są manipulowane , toż proste jak konstrukcja cepa.
Mnie absolutnie nie przeszkadza zarzut ,że np TVN jest manipulowany .Staram się czytać wyłącznie o konkretnym zdarzeniu , bez komentarzy i w wielu sprawach to wystarcza.Tu apropos Twego linku z Newsweeka .W odpowiedzi masz link od Tatramana głoszący Prawdę .Przeczytałem ten tekst i jest on typowy dla ludzi którzy znają Prawdę : najpierw masz kilka akapitów pomyj wszelakich a na końcu jest odpowiedź na zarzuty Newseeka : wiemy ale nie powiemy , to tez jest standard dla tej części społeczeństwa (ileż to razy Antonii czy Jarosław tak się wyrażali ).
A jak jest na prawdę w tej sprawie ... tego nie wiadomo .Znając pazerność dziennikarzy na sensację , możliwe jest ze ktoś ich wpuścił w maliny ; znając """wysoką kulturę """ pana Dudy i stosunek zarządzających związkami do reszty społeczeństwa ... wszystko jest możliwe.
Oczywiście media zagraniczne np BBC podaje informację w sposób zdecydowanie bardziej obiektywny ale o wielu sprawach w ogóle nie mówią , może to i dobrze .
Ja podobnie jak Basia przeskakuję po tytułach czasem coś rozszerzę a jak mam ochotę na ekonomię to czytam Kuczyńskiego i komentarze pod jego blogiem bo często są tam uwagi bardzo krytyczne od autora i daje to dość szeroki obraz. Czytałbym np Politykę ale za nerwowy jestem na wiele tematów tam poruszanych , przedstawiających inercję rządów PO. Nerwowy ... bo nie ma alternatywy a na nich już nigdy(no chyba że kontrkandydatem będzie kiedyś jakiś islamista )

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości