a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-07, 21:39

No to właśnie z prasy słowackiej:

https://dennikn.sk/234656/prepacte-ale- ... m/?ref=tit

Abstrahując od całej złożoności sprawy, która wcale nie jest prosta, nie jest czarno-biała i ja na prawdę nie wiem jak sobie z nią poradzić - to w tej chwili mniej więcej tak to wygląda.

Zawsze się dziwię ludziom, którzy mają na wszystko proste lekarstwa, bo ja nie mam.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-09-07, 21:59

Krzyś66 pisze:Piotrze

Być może brak użycia niektórych emotek zmieniło brzmienie moich pytań na aż zbyt poważne ;) (choć nie pytałem ironicznie, żeby było jasne)
Oczywiście linki podawane czytam ale nie powiem, przydała by się lista takich stron/mediów. Jedna, konkretna.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-07, 22:13

Basiu bo nie ma łatwych odpowiedzi na trudne pytania , łatwych rozwiązań trudnych spraw .Musisz wybrać mniejsze zło .
Dla mnie relacje ze Szwecji , relacje znajomych z Belgii , filmik z Luton to realna przyszłość napływu muzułmanów .Mnie to przeraża , ja się na to nie zgadzam i jestem przeciw ich przyjmowaniu .Natomiast uchodźcy chrześcijanie , i owszem będzie kłopot , będą problemy ale nigdy takie jak w Luton .
Musimy też my Polacy zdawać sobie sprawę z tego ,że władca Rosji jest kompletnie nie przewidywalny i może nam w każdej chwili "zafundować" masową migrację Ukraińców .I wolę abyśmy się na to przygotowali a nie przyjmowali nie wiadomo ilu (bo żaden humanitarny urzędas nie mówi że zrobią stop na granicach ) migrantów z tamtych rejonów .
Politykom i wielu celebrytom jest łatwo być miłosiernym kosztem społeczeństwa .Jak będą problemy to oni nie będą mieszkać w dzielnicach z muezinem drącym gardło o świcie tylko tacy jak Ty , ich koszty ponoszone na utrzymanie tych ludzi nie będą dotykały w istotnym stopniu - Ciebie tak etc etc...
Podejrzewam że masz poglądy w tej sprawie jak Blue , ja mam odmienne , szanuję Twoje ale gdybyś była decydentem to czy dla spokoju własnego sumienia skazałabyś dużą część społeczeństwa na zagrożenia jakie masz linkach???
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-07, 22:26

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#MTstream

Następni się przedarli... jutro będą następni, pojutrze następni. Ile osób musi dotrzeć do EU, aby ich obrońcy zrozumieli, że oni będą napływać bez końca, dopóki ktoś będzie chętny ich przyjmować?

Ostatnio był sparaliżowany transport kolejowy w Budapeszcie, teraz zamknięta główna droga na Bałkany. Czy ów gorliwy miłośnik migrantów (tak to ładnie podpisała GW pod jednym ze zdjęć - choć raz prawidłowo) z Budapesztu nadal będzie twierdził, że to wina reżimu Orbana? :-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-07, 22:39

Krzyś66 pisze:Jak będą problemy to oni nie będą mieszkać w dzielnicach z muezinem drącym gardło o świcie tylko tacy jak Ty ,


Mam za oknem, dosłownie na przeciwko kościół, gdzie zegar wybija nie tylko godziny ale i kwadranse i mi to w ogóle nie przeszkadza. Słyszę dokładnie każde słowo z odprawianych nabożeństw (tylko raz w niedzielę, gdyż jest to kościół ewangelicki). Pod samym oknem jeżdżą mi tramwaje i też mi to nie przeszkadza, a muezinów słyszałam (dawno temu byłam w Syrii) i też mnie to nie budziło ;)

To oczywiście żartuję. Wiem, że są ludzie, którym przeszkadza bicie dzwonów kościelnych.

Myślę, że jeśli w ogóle chcieliby u nas zamieszkać jacyś uchodźcy - to można ich przyjąć tylko na zasadzie pełnej dobrowolności ze strony przyjmujących, nic na siłę.
Nawet na forum miejskim dyskutowaliśmy o tym i ktoś miał pomysł taki:
Znajdujemy w zasobach miejskich mieszkanie, którego już na prawdę nikt nie chce (są takie), grupa ochotników pomaga w remoncie i do takiego mieszkania może się wprowadzić rodzina emigrancka. Zadaniem władz miejskich byłoby znalezienie dla nich pracy, zadaniem organizacji samorządowych i po prostu życzliwych ludzi - pomoc w sprawach codziennych.

Krzyś66 pisze: ich koszty ponoszone na utrzymanie tych ludzi nie będą dotykały w istotnym stopniu - Ciebie tak etc etc...


Koszty (dość znaczne) ma ponoć pokrywać Unia Europejska, tak przynajmniej czytałam.

Krzyś66 pisze:Podejrzewam że masz poglądy w tej sprawie jak Blue , ja mam odmienne , szanuję Twoje ale gdybyś była decydentem to czy dla spokoju własnego sumienia skazałabyś dużą część społeczeństwa na zagrożenia jakie masz linkach???


Powtarzam - tylko na zasadzie pełnej dobrowolności, jeżeli się znajdzie parafia, miasto, gmina, organizacja, lub inna grupa ludzi która zgodzi się ich przyjąć i pomóc przy ich integracji i to nie tylko doraźnie, ale przez wiele lat. Inaczej to nie ma sensu, bo ci ludzie się zetkną z ostracyzmem i z hejtem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-07, 23:09

Wydawało mi się że są moralnymi libertynami (aktywiści Ruchu Palikota).
Myliłem się. :/


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 75210.html

Są niemoralni. :o-o
Ostatnio zmieniony 2015-09-07, 23:18 przez telefon 110, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-07, 23:16

bydło nie traktuje samic jako osobników gorszej kategorii i nie zabija innego bydła z powodu jego religii - zatem nie wiem w czym znowu zawiniły niewinne zwierzęta, że się do nich przyrównuje :zly
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-07, 23:31

Pudelek pisze:bydło nie traktuje samic jako osobników gorszej kategorii i nie zabija innego bydła z powodu jego religii - zatem nie wiem w czym znowu zawiniły niewinne zwierzęta, że się do nich przyrównuje :zly


Tęczowa Armia nas obroni i bydło nasze (kozy, kozice i inne). :)

https://www.youtube.com/watch?v=ImD-xB493Jg
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-09-08, 09:40

Pudelek pisze:http://wiadomosci.gazeta....u.html#MTstream

Następni się przedarli... jutro będą następni, pojutrze następni. Ile osób musi dotrzeć do EU, aby ich obrońcy zrozumieli, że oni będą napływać bez końca, dopóki ktoś będzie chętny ich przyjmować?


Zawsze myslalam ze jak jakas grupa probuje nielegalnie przekroczyc granice, jest agresywna i wdaje sie w walki z policja/straza graniczna czy przybrzezna to sie do nich otwiera ogien.. Ciekawe czy jakby szly rosyjskie wojska i krzyczaly "Niemcy, Niemcy" to tez ich wszyscy wpuszcza bez jednego wystrzalu? Sorry ale jak to tak wyglada to moze wogole rozwiazac policje, wojsko, pogranicznikow, rozpuscic do domow? Skoro nie wykonuja swojej pracy, dostaja kase za darmo to trzeba ich zwolnic - moze niech kwiatki w parku podlewaja?

Za ZSRR potrafili sobie jakos poradzic z problemem uszczelnienia granic- sistiema pod pradem, pas zaoranej ziemi i kulka w łeb dla odwaznych i zdeterminowanych. Minelo kilkadziesiat lat, technika poszla do przodu i nie umieja granicy przypilnowac?

Pudelek pisze:Czy ów gorliwy miłośnik migrantów (tak to ładnie podpisała GW pod jednym ze zdjęć - choć raz prawidłowo) z Budapesztu nadal będzie twierdził, że to wina reżimu Orbana? :-o


Zawsze mialam duzy szacunek dla Orbana ze leje rowno na UE i dba o interesy swojego kraju i ludzi w nim zyjacych. I sadzilam ze facet ma jaja... Zawsze zalowalam ze u nas nie ma takiego polityka. Ale teraz duzo stracil w moich oczach tym ze tak samo jak reszta unijnych pedałkow nie potrafi sobie poradzic z granica i swobodnym naplywem tej tłuszczy...

Basia Z. pisze:Koszty (dość znaczne) ma ponoć pokrywać Unia Europejska, tak przynajmniej czytałam.


Jak ja albo ty gdzies wyjedziemy to nam nikt zadarmo nic nie da... Ale jak sie wysmarujemy po gebie pasta do butow- to juz tak.. Sorry ale dla mnie to jest wlasnie rasizm- dyskryminacja białych ludzi.
Ostatnio zmieniony 2015-09-08, 10:03 przez buba, łącznie zmieniany 7 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-09-08, 09:44

telefon 110 pisze:Tęczowa Armia nas obroni i bydło nasze (kozy, kozice i inne). :)

https://www.youtube.com/watch?v=ImD-xB493Jg


a to ten od "sarny jelenie" :lol :lol :lol :lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-08, 10:15

buba pisze:
Pudelek pisze:http://wiadomosci.gazeta....u.html#MTstream

Następni się przedarli... jutro będą następni, pojutrze następni. Ile osób musi dotrzeć do EU, aby ich obrońcy zrozumieli, że oni będą napływać bez końca, dopóki ktoś będzie chętny ich przyjmować?


Zawsze myslalam ze jak jakas grupa probuje nielegalnie przekroczyc granice, jest agresywna i wdaje sie w walki z policja/straza graniczna czy przybrzezna to sie do nich otwiera ogien.. Ciekawe czy jakby szly rosyjskie wojska i krzyczaly "Niemcy, Niemcy" to tez ich wszyscy wpuszcza bez jednego wystrzalu? Sorry ale jak to tak wyglada to moze wogole rozwiazac policje, wojsko, pogranicznikow, rozpuscic do domow? Skoro nie wykonuja swojej pracy, dostaja kase za darmo to trzeba ich zwolnic - moze niech kwiatki w parku podlewaja?

Za ZSRR potrafili sobie jakos poradzic z problemem uszczelnienia granic- sistiema pod pradem, pas zaoranej ziemi i kulka w łeb dla odwaznych i zdeterminowanych. Minelo kilkadziesiat lat, technika poszla do przodu i nie umieja granicy przypilnowac?

Pudelek pisze:Czy ów gorliwy miłośnik migrantów (tak to ładnie podpisała GW pod jednym ze zdjęć - choć raz prawidłowo) z Budapesztu nadal będzie twierdził, że to wina reżimu Orbana? :-o


Zawsze mialam duzy szacunek dla Orbana ze leje rowno na UE i dba o interesy swojego kraju i ludzi w nim zyjacych. I sadzilam ze facet ma jaja... Zawsze zalowalam ze u nas nie ma takiego polityka. Ale teraz duzo stracil w moich oczach tym ze tak samo jak reszta unijnych pedałkow nie potrafi sobie poradzic z granica i swobodnym naplywem tej tłuszczy...

Basia Z. pisze:Koszty (dość znaczne) ma ponoć pokrywać Unia Europejska, tak przynajmniej czytałam.


Jak ja albo ty gdzies wyjedziemy to nam nikt zadarmo nic nie da... Ale jak sie wysmarujemy po gebie pasta do butow- to juz tak.. Sorry ale dla mnie to jest wlasnie rasizm- dyskryminacja białych ludzi.
Stalin byłby z Ciebie dumny. :ok
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-09-08, 10:20

Dwa różne głosy:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... omosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... omosc.html

Przepraszam, ale co do kwestii, w których zostałem zaczepiony, odniosę się nieco później.
Jak siła odśrodkowa wypchnie mnie z kieratu :)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-08, 10:35

bluejeans pisze:Stalin byłby z Ciebie dumny. :ok


Jesteś po stronie towarzysza Trockiego ? :o-o
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-09-08, 10:38

Stalin byłby z Ciebie dumny. :ok


Jasne- albo Stalin albo musisz milowac skrajna hipokryzje... To albo otwieramy na osciez granice na caly swiat i niech kto chce niech wjezdza i wozi co chce- uchodzcy, turysci, terrorysci, zielone ludziki, przemytnicy i handlarze narkotykow. Niech jezdza w te i wewte. A jesli jednak nie otwieramy i nie podejmujemy takiej decyzji to nie gadajmy ze straz graniczna nie upilnowala granicy i kilka tysiecy ludzi "sie wdarlo", nie wiadomo co wwiozlo i nic im za to. Tzn. nie tylko nie zostana ukarani ale jeszcze dostana mieszkania, pomoc medyczna i utrzymanie? A rosyjski turysta zeby wjechac do unii i wydawac pieniazki na zwiedzanie musi miec trudna do zdobycia wize. A jak zachoruje to musi miec ubezpieczenie bo inaczej buli. Nie mowiac o emigrantach ekonomicznych z tamtych stron swiata..
A polski obywatel wjezdzaja do swojego kraju ze wschodu podlega kontroli celnej i nie moze wwiezc nabialu i ryb. Bo to rozsadnik chorob i groznych zarazkow. Ktos sprawdzal czy imigranci nie maja ryby w kieszeni? albo jakie nieznane choroby przywoza?
Nie jest to paranoja i totalny brak logiki?
Ostatnio zmieniony 2015-09-08, 11:17 przez buba, łącznie zmieniany 7 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-08, 11:27

buba pisze:Za ZSRR potrafili sobie jakos poradzic z problemem uszczelnienia granic- sistiema pod pradem, pas zaoranej ziemi i kulka w łeb dla odwaznych i zdeterminowanych. Minelo kilkadziesiat lat, technika poszla do przodu i nie umieja granicy przypilnowac?

z ZSRR to akurat sobie radzili z tymi, którzy chcieli uciec z kraju, a nie się do niego dostać ;) Taki system w oczywisty sposób nie wróci, bo by musieli np. wysiedlić ludzi z pasów przygranicznych, a raczej nikt nie będzie burzył tamtejszych miejscowości ani robił strefy zakazanej jak dziś na Białorusi.

buba pisze:Zawsze mialam duzy szacunek dla Orbana ze leje rowno na UE i dba o interesy swojego kraju i ludzi w nim zyjacych

Orban leje na EU, ale jednocześnie przykleja się do Putina - choć to może wydawać się nieprawdopodobne, lecz Węgry są jeszcze bardziej uzależnione od surowców rosyjskich niż Polska. A Orban jeszcze to pogłębił. Więc jednak z dwojga złego jeszcze wolę Merkel niż Władimira z jego porządkiem. Dlatego bawi mnie wskazywanie przez PiS Orbana jako wzoru - w końcu ta partia jest mocno antyrosyjska, a odwołuje się do polityka, który z Putinem jest bardzo blisko ;)

No i jeżdżąc po Węgrzech mam jakieś dziwne wrażenie, że lepiej już tam było :rol więc ten cud gospodarczy, o którym mówią zwolennicy Orbana, dla mnie jest nieobecny.
Ostatnio zmieniony 2015-09-08, 11:27 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości