a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-09, 21:39

Basia Z. pisze:
telefon 110 pisze:Problem jest w tym że niektóre informacje nie są podawane- są przemilczane. Tego typu praktyka jest często stosowana np. w Szwecji.


Przecież jeżeli się korzysta z Internetu to do świadomego użytkownika dociera właściwie każda ważna informacja (nie piszę o pierdołach w stylu w jakiej sukni wystąpiła pani X i co jej było widać).


Tak.
Ale nieraz wymaga to poszukiwań w necie. Bywa że informacja na dość profesjonalnym portalu jakim jest tvn24 jest fragmentaryczna. By dowiedzieć się czegoś więcej korzystam z serwisów BBC, CNN etc.
Jest to często spotykane i podejrzewam jest celowym działaniem.

Przy okazji wrzucę jeszcze jeden wg. mnie ciekawy i na czasie cytat z netu.

"W przeszłości, gdy ludności zostały narzucone zmiany, wychodziła ona na ulice, protestowała a nawet wszczynala zmieszki. Głównym powodem tego konfliktu był fakt, że zmiana była wyraźnie ogłaszana przez rządzących i rozumiana przez ludność. To było nagłe i skutki mogły być jednoznacznie analizowane i oceniane. Dzisiaj, kiedy elita potrzebuje aby część jej programu została zaakceptowana przez ludność, jest to czynione przez odczulanie. Program, który może być sprzeczny z najlepszym pojętym interesem publicznym, jest powolnie, stopniowo i powtarzalnie przedstawiany światu poprzez filmy (poprzez zaangażowanie ich fabuły), teledyski (które sprawiają, że jest to fajne i sexy) lub wiadomości (które przentują to jako rozwiązanie dzisiejszych problemów). Po kilku latach wystawiania mas na określony program, elita otwarcie przedstawia koncepcję świata i, z powodu psychicznego programowania, jest ona przyjmowana z ogólną obojętnością i biernie akceptowana. Technika ta wywodzi się z psychoterapii."
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-09, 21:50

telefon 110 pisze:
Tak.
Ale nieraz wymaga to poszukiwań w necie. Bywa że informacja na dość profesjonalnym portalu jakim jest tvn24 jest fragmentaryczna. By dowiedzieć się czegoś więcej korzystam z serwisów BBC, CNN etc.
Jest to często spotykane i podejrzewam jest celowym działaniem.



A to jasne.
Z tym, że co innego "uwypukli" TVN a co innego radio Maryja.

Ja nawet się specjalnie nie wysilam, bo jak pisałam mam bardzo ale to bardzo różnych znajomych, nie tylko w Polsce i o różnych poglądach. Jedna słucha radia Maryja, inny tylko TVN, jeszcze ktoś inny RTVS (słowacka telewizja o lewicującym profilu). Jeżeli ktoś z nich uzna coś za bardzo istotną wiadomość to udostępnia tą informację na swoim wallu, a u mnie też się to pojawia. W ten sposób mogę bez wysiłku śledzić różne informacje z różnych punktów widzenia. Jak się dzieje coś istotnego (tak jak teraz) to bywa to uciążliwe, bo bardzo dużo różnych informacji dostaję.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-09, 21:58

Basia Z. pisze:
A to jasne.
Z tym, że co innego "uwypukli" TVN a co innego radio Maryja.


Oczywiście.

Dlatego by wyrobić sobie własną wartościową opinię na daną kwestię, dobrze jest korzystać z szerokiego spektrum informacji.
Podobnie rzecz się ma przy zgłębianiu konkretnych zagadnień związanych z historią. Publikacja jednego autora w temacie to zdecydowanie za mało.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-09, 22:55

Link związany z polityką informacyjną w Szwecji.
Interesujące są zwłaszcza końcowe wnioski:
http://www.gatestoneinstitute.org/6381/ ... ica-gwaltu
Ostatnio zmieniony 2015-09-09, 22:56 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-09-09, 23:00

Krzyś66, daleki jestem od ataku personalnego na Ciebie. Ja wogóle niespotykanie spokojny człowiek jestem :) Czasem tylko upierdliwy. Wykorzystałem Twoją reakcję do tego, żeby pokazać, że kobieta ma prawo nie wyrażać zgody, skoro jest o to pytana, bo tak stanowią przepisy prawa. I dla mnie to nic śmiesznego, choć mogłeś się oczywiście śmiać. Jednocześnie przez to zwróciłem uwagę na być może w części (nie znam go w szczegółach) durnotę tego prawa. K woli ścisłości, to wola rodzica nie obejmuje oficjalnych zdjęć grupowych, może się burzyć przy zdjęciach grupowych wycieczkowych, ale i tu nauczyciel może być spokojny. Inna rzecz fotki np. podczas akademii itp. Durnota polskiego prawa, to temat rzeka. Ale dajmy już spokój.

Co do moich uwag na temat mediów i rozumnego oglądu spraw. Napisałem to wyraźnie: jest roztropnym przyjrzeć się sprawie z różnych stron, a to po to, żeby na końcu nie czuć się baranem.
Dlatego podałem linka przeciwważnego, by skontrować ot wrzuconego jako jedynie słuszny i bezdyskusyjny link Piotrka. Dodam, że Frondy nie czytuję, ale szukając wiadomości w wiarygodnych źródłach natrafiłem na tamtą. Napisałeś Piotrkowi: W odpowiedzi masz link od Tatramana głoszący Prawdę.Przeczytałem ten tekst i jest on typowy dla ludzi którzy znają Prawdę : najpierw masz kilka akapitów pomyj wszelakich a na końcu jest odpowiedź na zarzuty Newseeka : wiemy ale nie powiemy , to tez jest standard dla tej części społeczeństwa (ileż to razy Antonii czy Jarosław tak się wyrażali ).
Podaję ten link jeszcze raz : http://www.fronda.pl/a/newsweek-uderza- ... 56482.html
I proszę Cię wykaż mi sposoby manipulacji Frondy. Dla mnie jest tam suche podanie informacji bez jakiejkolwiek próby interpretacji. Ja się nie odnoszę do treści oświadczenia, które redakcja zamieściła, tak, jak wiele innych mediów. Teraz możemy go lepiej zrozumieć po konferencji prasowej Dudy. Ocena tego to inna sprawa, ale nie o tym rozmawiamy. I masz rację: mój link głosił prawdę – Było oskarżenie, była zapowiedź odpowiedzi zawarta w zamieszczonym oświadczeniu – to wszystko. Bądźmy rzetelni, bo inaczej znów trzeba zadać pytanie o sens rozmów pełnych insynuacji i nieścisłości.
Jedno jest pewne: lisia gazeta wskrzesiła Dudzie teściową, która nie żyje od dwudziestu lat :)

Piotrek, napisałeś: I wcale nie muszę sie deklarować które media traktować jako pewnik rzetelności, bo z każdych można wyciągnąć to co trzeba. Nie z każdych możesz wyciągnąć to, co trzeba. Dyskusja o mediach, to temat nieskończony. Tak krótko: 95% lokalnych mediów jest w rękach niemieckich. W zeszłym roku tylko jedno z nich wspomniało o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Mówi Ci to coś? Każdy rozgrywa swoje interesy. Dlatego jestem uczulony na gazetę robioną przez Żydów dla Polaków i moje wyczulenie po wielekroć okazało się uzasadnione.
A tak dla ciekawości: powiedz mi ile lokalnych gazet w Niemczech jest w rękach innych niż niemieckie? Ułatwię Ci: 0%0%0%0%!

O, przepraszam, mała poprawka do mojej dotychczasowej wiedzy. Własnie teraz znalazłem:
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/21255 ... iu-tytulow

I ręczę Ci: w mediach głównego nurtu nie znajdziesz takich informacji. Narodowi to niepotrzebne. Dla narodu to szkodliwe. To pieprzona wpolityce.pl, Radio Maryja, niezależna.pl to podaje.
I jeszcze inna rzecz: kto będzie się śmiał z tych, którzy mówią, że Polska jest dzisiaj kondominium niemieckim? Tych, którzy próbują coś z tym zrobić nazywa się awanturnikami, szkodnikami, ale część klasy politycznej, tak jak część społeczeństwa ma mentalność niewolnika. Pedagogika wstydu narzucona przez GW też przynosi wymierne owoce. Ale to też temat niezgłębiony.
Kto ma rozum niech myśli.

Bluejeans, już bym naprawdę nie chciał. Dwukrotnie pouczasz mnie co to jest parlament i podajesz liczbę posłów i senatorów. To wygląda na próbę poniżenia. Czy tak mam to traktować?
Ja tylko pisałem o posłach, którzy głosowali za referendum, a to byli określeni parlamentarzyści.
Tylko proszę Cię, nie pisz mi po raz trzeci :)

Dobrej nocy wszystkim :)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-09, 23:31

Tatraman pisze:To wygląda na próbę poniżenia. Czy tak mam to traktować?
Takie interpretacje zarezerwowane są dla Krzysia, nie wchodź z nim w konkury! ;>
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-09-09, 23:39

O, kobieto przynosząca ulgę, dzięki :)
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-10, 08:19

" Tygodnik Newsweek, a tak właściwie gazetka partyjna PO, już od dłuższego czasu dołączył do grona „brukowców”. Coraz więcej publikacji w nim zamieszczanych można określić jako nekrofilię dziennikarską, a tytuł „hieny roku”, przyznawany dziennikarzom tej gazety, jest jak najbardziej zasłużony. Tytuł ten dołącza do grana pro-platformowych oszczerców, którzy w sposób niczym nie poparty, próbują wmówić społeczeństwu mój udział w jednostkach znienawidzonego ZOMO. Za to pomówienie jedna osoba już przeprosiła. Resztę też do tego zmusimy.

Jako wydawnictwo jednoznacznie prorządowe, kierowane przez tzw. „dziennikarza” prowadzącego z jednej strony wyjątkowo stronniczy program w TV publicznej, a z drugiej przyjmującego świecidełka i ordery od polityków rządzącego obozu władzy, brnie w pogoń za tanią sensacją dla odbudowania spadających nakładów. Hołdując idei liberalizmu we wszystkich sferach życia publicznego, funkcjonariusz partyjny/redaktor naczelny Tomasz Lis znalazł sobie wrogów w Kościele i związkach zawodowych, ze szczególnym „uwielbieniem” Solidarności. Jak widać rozpoczął prywatną wendettę wobec mojej osoby i całego NSZZ „Solidarność”, próbując odegrać się za porażkę sądową jego małżonki, która musi sprostować swoje wypowiedzi wobec mnie.

Przygotowywany artykuł, widząc już po pytaniach i pseudo dokumentach, które zostały nam przesłane, jest ewidentnie pisany na zamówienie. Ma podważyć wiarygodność i zaufanie społeczne do NSZZ „Solidarność” i jego lidera, co ma szczególne znaczenie przed zapowiedzianą kolejną kampanią społeczną „Solidarności” - „Sprawdzam polityka”. Dziwnym trafem (a może nie) ma to miejsce w chwili, gdy zaufanie społeczne do „Solidarności” osiąga rekordowy poziom, przewyższając notowania rządowych mocodawców. Rozumiem, że trudno spokojnie przyjąć do wiadomości fakt, iż XXXV lecie narodzin Związku przebiegające pod hasłem „Solidarność pokoleń”, którego uwieńczeniem był entuzjastycznie przyjęty w Polsce i zagranicą koncert MY NARÓD, to wielki sukces Związku. "

Tatramanie jeśli wg Ciebie to jest rzetelne dziennikarstwo i prawda w odpowiedzi na fałsz innej gazetki ... to nie mamy pola do dyskusji . Dla mnie poziom Faktu prezentowany w tych akapitach to dziennikarskie dno.
Brakło tylko jak w GP aluzji do pochodzenia narodowego Lisa , wtedy byłby już najwyższy poziom prawicowego dziennikarstwa.
(Piotrkowi zacytowałeś moją odpowiedź)A odniosłem się szerzej bo jakieś 7/10 wypowiedzi Błaszczaka czy Mastalerka są skonstruowane dokładnie w ten sposób.Na proste pytanie dziennikarza , najpierw jest pakiet pomyj pod adresem rządu a potem odpowiedź . To są stare wzorce z tzw minionej epoki .Dawna prasa też najpierw musiała przedstawić rys historyczny uwzględniając czy to kułackie pochodzenie czy imperialistyczne pieniądze stojące za danym pismem czy organizacją a potem przechodziła do meritum .Mnie bierze obrzydzenie jak słyszę , czytam coś takiego .
Ostatnio zmieniony 2015-09-10, 08:42 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 2 razy.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-09-10, 08:46

Krzyś, zlituj się. Przeczytaj jeszcze raz.

http://www.fronda.pl/a/newsweek-uderza- ... 56482.html

Napisałem:
I proszę Cię wykaż mi sposoby manipulacji Frondy. Dla mnie jest tam suche podanie informacji bez jakiejkolwiek próby interpretacji. Ja się nie odnoszę do treści oświadczenia, które redakcja zamieściła, tak, jak wiele innych mediów. Teraz możemy go lepiej zrozumieć po konferencji prasowej Dudy. Ocena tego to inna sprawa, ale nie o tym rozmawiamy. I masz rację: mój link głosił prawdę – Było oskarżenie, była zapowiedź odpowiedzi zawarta w zamieszczonym oświadczeniu – to wszystko. Bądźmy rzetelni, bo inaczej znów trzeba zadać pytanie o sens rozmów pełnych insynuacji i nieścisłości.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-10, 09:18

Tatramanie jeśli te trzy akapity to dla Ciebie sucha informacja to ja kończę wymianę zdań w tym temacie.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-10, 11:53

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-10, 13:00

islamski najazd zatacza coraz szersze kręgi...
http://www.wprost.pl/ar/520530/Dania-za ... migrantow/

I tutaj najlepiej widać, jak to "przed bombami" uciekają ci niby uchodźcy - Dania zmniejszyła zasiłki (przeciwko czemu protestowała część społeczeństwa, bo przecież to stygmatyzowanie imigrantów; o tym, że tamci mogliby się wziąć normalnie do roboty to nikt nie pomyślał), więc lecimy do Szwecji, gdzie bomb i mordowania będzie jeszcze mniej...

Swoją drogą - gdyby grupa innych ludzi nie chciała opuścić pociągu, toby policja się z nimi nie patyczkowała. Jednak widać, że wyznawcy Allaha są traktowani według innej kategorii - w sumie trudno się dziwić, jak wprowadzą szariat to funkcjonariusze, którzy podnieśli by na nich rękę straciliby głowę jako pierwsi, więc lepiej się zabezpieczać... :rol

A jak Korwin mówił ostatnio w parlamencie EU że radykalne obcięcie socjalu zlikwidowałoby większość problemów z migrantami to europosłowie robili wielkie oczy... Nie cierpię się zgadzać z Korwinem, ale mijają miesiące z muzułmańskimi hordami, a nikt, prócz Duńczyków, nie wpadł na pomysł najprostszy z możliwych...
Ostatnio zmieniony 2015-09-10, 13:04 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-10, 13:37

Pudelek pisze:A jak Korwin mówił ostatnio w parlamencie EU że radykalne obcięcie socjalu zlikwidowałoby większość problemów z migrantami to europosłowie robili wielkie oczy... Nie cierpię się zgadzać z Korwinem, ale mijają miesiące z muzułmańskimi hordami, a nikt, prócz Duńczyków, nie wpadł na pomysł najprostszy z możliwych...


Ale po co ?

Pieniądze się znajdą na zasiłki dla imigrantów. Poczynią oszczędności w ZUS-ie podwyższając wiek emerytalny do 75 lat. :)
Jak nie będzie się chciało pracować to można zaciągnąć kredyt na odwróconą hipotekę (przepisy już są- kolejna zdobycz socjalna) i oddać majątek za pół darmo.

Nie styknie ?
To ustanowią podatek katastralny w odpowiedniej wysokości.
Służby komornicze do egzekwowania długów mamy na światowym poziomie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-10, 14:18

telefon 110 pisze:Poczynią oszczędności w ZUS-ie podwyższając wiek emerytalny do 75 lat.

jeśli nadal chcemy utrzymywać całe zastępy grup uprzywilejowanych emerytalnie (a "chcemy", bo społeczeństwo głosuje na partie, które chcą) to i migrantów nie trzeba do podwyższenia tego wieku - ktoś musi pracować na górników, hutników, policjantów, żołnierzy itp. - młodych emerytów albo rolniczy KRUS (czyli w tym przypadku również na Korwina, w końcu to rolnik pełną gębą :D)
Ostatnio zmieniony 2015-09-10, 14:19 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-09-10, 15:42

Krzyś66 pisze:Tatramanie jeśli te trzy akapity to dla Ciebie sucha informacja to ja kończę wymianę zdań w tym temacie.


Krzyś, to ja mam do Ciebie proste pytanie: podaj nazwisko dziennikarza Frondy, który tak manipuluje.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości