głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Usługa Picasaweb

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-14, 19:56

W ostateczności też tak będę robił - tzn. główną galerią będzie Google Photos, do której można podlinkować sam album, natomiast zdjęcia w relację będą musiały być z flickra, aby się wszędzie wyświetlały. Eh...

Chyba, że samo google zauważy problem i to zmieni...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2016-02-14, 20:00

Znalazłem łatwiejszy sposób na pozyskanie linka do zdjęć. Share photo obok gwiazdki pod zdjęciem. Tylko dodatkowo wyskakuje podpis pod zdjęciem ;)

ObrazekIMGP2092 by Pudelek V, on Flickr
Ostatnio zmieniony 2016-02-14, 20:04 przez Robert J, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-02-14, 22:01

Ja jeszcze tego nie ogarnęłam. Nie mam teraz za bardzo czasu.

Ale jak to - likwidują cały program "Picasa", który używałam do wysyłki zdjęć ?

A jakbym tak po prostu go nie odinstalowywała i próbowała działać na nim dalej ?

Tak bardziej ogólnie - bardzo mnie denerwuje ten cały "pęd do nowości" - i to, że uparli się aby coś ciągle zmieniać, chociaż stare działało dobrze.

Naczelna zasada informatyków brzmi "coś działa dobrze - to nie ruszaj", no ale nie da się.
Zmieniają się systemy operacyjne, stare programy nie działają na nowych systemach.

Wkurzyło mnie nie dawno coś takiego:
Miałam na telefonie zainstalowaną bardzo pożyteczną aplikację "mapy.cz" w wersji 3.coś tam.

Mam Androida 3.coś tam i nie planuję w najbliższym czasie zmieniać telefonu.
Telefon mi się zawieszał, więc po zachowaniu zdjęć, historii SMS-ów i kontaktów zresetowałam go do ustawień fabrycznych. Potem musiałam od nowa instalować aplikacje.
No i niestety okazało się, że aplikacja została w międzyczasie zmieniona do wersji 4.coś tam a ta nie współpracuje z Androidem 3.coś tam.

Cholera mnie bierze.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-02-14, 22:41

Z mapy.cz też to przerabiałem, bo chciałem dać innej osobie smartfon, więc czyszczenie karty oraz przywracanie ustawień fabrycznych na smartfonie. I mapy.cz są w ...

Nierzadko sypię piorunami na Windows 8 i 10 (na kilku komputerach i laptopach mam Windows 7 - 2x 32 bity i 2x 64bity) i testowo na jednym komputerze (przez Virtualbox) Windows10. Do wielu urządzeń, np. niektórych laserówek HP brak sterowników /to akurat u klienta/ lub skanera /to już miałem pod Win7/. Po co tworzyć takie badziewie?! Podobno w Windows11 zostanie przywrócone wiele ułatwień z Windows7.
To podobnie jak z wybrańcami narodu. Upierdolą jakiś twór, naród się wzburzy, potem debile przyznają, że są niespełna rozumu i przywracają poprzedni stan rzeczy. A naród się cieszy, jacy oni dobrzy. Ja bym ich od razu do Oświęcimia, by geny nie zostały dalej przekazane.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-15, 10:30

Basia Z. pisze:A jakbym tak po prostu go nie odinstalowywała i próbowała działać na nim dalej ?

Nie do końca rozumiem, ale chyba od 15go marca nie będzie można dodawać zdjęć do picasy web, czyli program nie będzie przesyłał zdjęć?
Sam jestem ciekaw czy do samej obróbki zdjęć będzie on działał? Mimo, że obecnie przez rawy już z niego za wiele nie korzystam, to jednak się czasem przydaje.
Basia Z. pisze:Tak bardziej ogólnie - bardzo mnie denerwuje ten cały "pęd do nowości" - i to, że uparli się aby coś ciągle zmieniać, chociaż stare działało dobrze.

Ja nie rozumiem, po co to google photo. Był + i jak ktoś chciał z telefonu przesyłać zdjęcia to w nim mógł to robić ( z początku właśnie dwa lata temu nie wracałem na starą picase przez nabycie telefonu z androidem i z tego korzystałem ), a jak ktoś nie chciał, to mógł mieć starą wersję i sobie tam działać...
Najgorsze to, że i Pudel i Robert chyba się szykują do zostania w tym google photo, a jak wszyscy zauważyli póki co to działa to strasznie mozolnie. Ja miałem nadzieję, że chłopaki coś znajdą i coś zaproponują, a wynika z tego, że za bardzo nic "w miarę" porządnego nie ma...
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-15, 10:37

Mi teraz chyba zainstalował system nowe aktualizację i komputer mi strasznie zwolnił, kiedyś pozbyłem się takiej upierdliwej informacji o możliwości przesyłania zdjęć na chmurę (wtedy na Plusa), teraz znów mi to wyskoczyło. A chrome działa wolno jak szlag.
Basia Z. pisze:Telefon mi się zawieszał, więc po zachowaniu zdjęć, historii SMS-ów i kontaktów zresetowałam go do ustawień fabrycznych. Potem musiałam od nowa instalować aplikacje

Ja tak miałem na samsungu (tylko mi się przy resecie nie włączył i wszystko straciłem), teraz zmieniłem model i co do tej marki to chyba tylko modele z górnej półki są warte zakupu (o ile nie mówimy o cenie, bo ta za nie jest wymyślona z kosmosu), ja poszedłem w jeden z chińskich marek i póki co jestem w pełni zadowolony.
No i nie aktualizuje obecnie aplikacji dopóki mi działają.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-15, 12:17

laynn pisze:Najgorsze to, że i Pudel i Robert chyba się szykują do zostania w tym google photo, a jak wszyscy zauważyli póki co to działa to strasznie mozolnie. Ja miałem nadzieję, że chłopaki coś znajdą i coś zaproponują, a wynika z tego, że za bardzo nic "w miarę" porządnego nie ma...

to nie jest takie proste. Raz - że po 10 latach googla nie chcę zaczynać wszystkiego od nowa. Dwa - stare galerie zostawię w PWA o ile będzie to nadal możliwe. Mam tylko nadzieję, że nie zmienią się adresy zdjęć, bo wtedy wszystkie relację zostaną bez fotek, o blogu nie wspominam. Liczę, że chociaż to będzie rozwiązane z głową, bo inaczej masa ludzi straci efekty swojej pracy blogowej czy forumowej.
Trzy - na pewno zakładam nową galerię. Flickr czy g? I jedne i drugie mają swoje wady z tego co tu zauważyłem. Flickr ma strasznie dużo jakiś duperel, których nie ogarniam. No i chyba nie ma polskiej wersji, co sprawia, że niektóre rzeczy mi umykają. Nie ma możliwości segregowania albumów, o czym pisałem. Czyli albo je wrzucam po kolei albo dupa. Podpis pod zdjęciem jest na tyle w dole, że za każdym razem trzeba je zniżać. Z kolei na google photos nie można chyba komentować - przynajmniej ja nie widzę takiej opcji. Paranoja!

Jeśli chodzi o prędkość to zdaje się, że oba "projekty" działają u mnie podobnie...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-15, 12:26

Pudelek pisze:to nie jest takie proste.

O tym to już nie wspominam...
Sam mam ponad 250 galerii na picasie, nie widzę tego by je od nowa ładować na tego flickra...
Też mam nadzieję, że obecne galerie na picasie zostaną. Póki co z musu będę na tej googlowej galerii. Sam tego flickra muszę zobaczyć, bo jeszcze nie zdążyłem się rozejrzeć.
Ale skoro obie takie są prędkie...to masakra...
Vision

Postautor: Vision » 2016-02-15, 12:29

Pudelek pisze:Nie ma możliwości segregowania albumów, o czym pisałem. Czyli albo je wrzucam po kolei albo dupa.


Jest możliwość i to bardzo prosta. U góry klikasz "You", potem z rozwijanej listy "Organize" i u góry przechodzisz na "Albums & Collections" i masz listę albumów, wystarczy je tylko myszką poukładać (poprzeciągać) jak Ci się podoba i w takiej kolejności się później wyświetlają.
Ostatnio zmieniony 2016-02-15, 12:33 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-15, 12:42

oo, to już jest coś.

Choć jak pisałem - najbardziej mi spędza z sen wizja, że będę musiał setkę postów w blogu edytować, jeśli google by pozmieniało adresy starych zdjęć... Roboty na miesiąc.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2016-02-15, 12:44

Mi tam się ten filckr nawet podoba, u mnie chodzi szybko, ale u mnie google też w miarę szybko chodzi i nie wiem co Wam tak muli. ;)

Dodatkowe zalety jakie widzę, to przede wszystkim ilość dostępnego miejsca na zdjęcia 1TB. No i gołym okiem żadnej kompresji nie widać i jakość zdjęć jest zajebista, czego o google nie można powiedzieć, bo jednak ta kompresja tam jest widoczna. ;) Powiększenie jak dla mnie też na plus, ale to już kwestia gustu i przyzwyczajenia. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-15, 12:46

Właśnie założyłem tego flickra.
Więc zobaczę co i jak. A jako, że z angielskim u mnie rewelacja, to Viz się spodziewaj wieeelu pytań, ok? :)
Co do mulenia, u mnie zainstalował mi program do przesyłania zdjęć z dysku na chmurę, właśnie go odinstalowałem i chrome śmiga jak dawniej. Nie wiem jak google photo...
Vision

Postautor: Vision » 2016-02-15, 12:54

Ja sam się na tym nie znam. :P Bo nie mam tam galerii, wczoraj założyłem konto, żeby zobaczyć co i jak. :)
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-15, 12:59

Oj tam. I tak Cię będę męczył :P
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-15, 18:18

Założyłem tego flickra, dziś dla próby chciałem wrzucić ostatnią relację. Od 14tej się ładuje 140zdjęć. Jest po 18tej, mam 135zdjęć załadowanych. Wam też tak wolno to idzie?
Czy ja coś źle robię?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości