głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Wiesio
Posty: 343
Rejestracja: 2015-06-22, 17:29
Kontakt:

Postautor: Wiesio » 2016-02-09, 08:16

Tatraman pisze:Wiesiu, zwróciłeś uwagę na jedno zdanie w polecanym przez Ciebie tekście?
1. Zawsze postępuj zgodnie z prawem
Chcielibyśmy napisać, że na celowniku służb znajdują się tylko i wyłącznie przestępcy i jeśli nie łamiesz prawa, nie masz się czego obawiać.


Tak Tatramanie, zwróciłem :) Twoja uwaga opiera się jednak na założeniu, że w służbach są ludzie nieskazitelnie czyści, nie ulegający pokusom, naciskom, trzymający się ściśle litery prawa, potrafiący ze 100% pewnością odróżnić dobro od zła. No dobra- jesteś optymistą :)

Tatraman pisze:A że zawsze trzeba być profilaktycznie ostrożnym, by nie dać się inwigilować to inna rzecz.

Więc co się zaczęło?

Nawet politycy bardzo niechętni PAD mówią w mediach, że nie miał wyjścia i musiał tę ustawę podpisać, by nie było luki prawnej od 7 lutego. Wiesz, co to jest luka prawna? To znaczy, że nie ma żadnego prawa. Nawet mówią więcej, że nie ma w tej ustawie nic szczególnego i wychodzącego poza takie prawa w UE. Poprzedni rząd pisał tę ustawę półtora roku, a ten musiał uporać się z nią w 2 miesiące.

Faktyczne zagrożenia to jedno a skowyt opozycji to drugie. Zachować chłodny osąd zalecane.
Teraz trzeba trzymać PAD za słowo, że będzie konsultował nowelizację i poprawi niedoskonałości.

Tak trochę ten link to była mała prowokacja do dyskusji :) Generalnie mnie to ani grzeje ani ziębi, jednak fakt że pojawiają się takie artykuły oznacza, że kogoś one poruszyły i czyjeś obawy budzą?
Co do samej inwigilacji: możemy zrezygnować z mediów społecznościowych, kart kredytowych, rachunków bankowych, przejść na gotówkę, ale na to czy ktoś się nami interesuje już wpływu nie mamy... I niezbadane są powody, którymi ktoś może się nami zainteresować ;)
I tego w kontekście linku trzeba się obawiać?
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-09, 11:46

Pudelek pisze:a ja myślałem, że dobro Narodu :o-o


Jakbyś cytował "Mein Kampf". :)
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-02-09, 12:40

Wiesiu, czyli dałem się sprowokować? :)
Sam doświadczyłem, że po jakiejś mojej wrzutce dyskusja się rozpala, ale o logiczne, z empatią dyskutowanie nie ma co liczyć.
Warunkiem rzeczowej dyskusji jest, po prostu i aż, zdolność myślenia. Otwarty umysł niezbędny.
Tutaj tylko przedstawiamy swoje punkty widzenia i okopujemy się. Byłoby to jeszcze nie najgorsze, gdybyśmy adwersarzy nie poniżali, nie sprowadzali dyskusji do ośmieszania i wdeptywania w ziemię. Ale tak się dzieje właśnie, kiedy brak rzeczowych argumentów. Ale jeśli brak rzeczowych argumentów, to znaczy, że racja może być gdzie indziej. I tu dochodzimy do sprawy zasadniczej: przyznania przed samym sobą, że muszę coś poddać refleksji. Na myśl o tym wysiłku niektórzy po prostu wpadają w furię, z niektórych "nastawionych pokojowo i tolerancyjnie" wyłazi zawiść, chęć dokopania i poniżenia.
No dobrze, zostawmy to...

Polecam obejrzenie:

https://www.youtube.com/watch?v=A7ixwXiMTDo

https://www.youtube.com/watch?v=luQE_sPlZqk (od 6.00')

a wówczas perspektywa polskich dylematów ukaże się w innym wymiarze.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-09, 13:15

dobrze, że w starych komórkach nie było kamer, aparatów i tym podobnych :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-02-09, 14:09

Edit: Poniższy wpis na reakcję po linku zapodanym przez Telefona (gdzieś się zapodział podczas pisania tego postu):
http://niezalezna.pl/76034-muzulmanska- ... osil-wyrok
Ale dołożę od siebie:
http://www.fronda.pl/a/imigranci-grupow ... e,65397.ht
Telefon, ależ to jest tylko jednostkowe przypadki i nie wolno źle myśleć o całej muzułmańskiej społeczności.
A tak wogóle to trzeba się przyjrzeć ich zwyczajom i dać im możliwość bycia sobą, zwłaszcza, że są sfrustrowani, zagubieni. Ja bym zrewidował prawa europejskie w tym względzie.
Pocieszające, że już są tego dobre przykłady.
Np. w szkole w katolickim kraju zdejmuje się krzyż ze ściany wiszący tam od dziesięcioleci, bo jedno dziecko muzułmańskie wyraziło protest, że obecność krzyża stwarza u niego dyskomfort. W Brukseli i innych miastach nie stawia się choinki, by nie drażnić muzułmanów (choć w paru przypadkach oni mówią, że dziwią się takim posunięciom; że kultywowanie tradycji jest zrozumiałe). Przykładów jest naprawdę wiele (choćby ukrywanie narodowości przestępców). Jesteśmy na dobrej drodze. Bądźmy, otwarci, to nas ubogaca!

A propos telefonów... mam nieustanną pokusę powrotu do Nokii 6310i, telefonu legendy. Po prostu telefonu.
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 14:37 przez Tatraman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-09, 14:31

Ja mam 2310. Trochę nowsza, no i pokazuje kolory. Jeden wybrany kolor ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-02-09, 14:33

cezaryol pisze:Gdzieś mi się obiło o uszy, że ktoś kręcił nosem na putinizację Polski ;)
http://o2.pl/artykul/imigranci-napastow ... 036148353a

Cezary ta informacja to ściema, w nowomowie fejk.
Rzuć okiem na komentarze;)
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-02-09, 14:34

Edit: Pudel, No i dobrze, że masz w telefonie jeden kolor.
Jakbyś miał więcej, mogłyby Ci się ułożyć w tęczę :)
Ostatnio zmieniony 2016-02-09, 14:35 przez Tatraman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-02-09, 16:15

Tatraman pisze:A propos telefonów... mam nieustanną pokusę powrotu do Nokii 6310i, telefonu legendy. Po prostu telefonu.


Też miałem.
Zgrabne urządzenie.


Nie chce mi się już pisać. Zniechęcenie mnie dopadło.

Choroba zawodowa lekarzy w psychiatryku. :lol
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-02-09, 17:47

Nie choroba zawodowa, tylko lekarze psychiatrzy czasem bardziej potrzebują leczenia niż ich pacjenci. Ale kto im to powie! :)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-02-12, 11:33

Wiesio pisze:
Tatraman pisze:Wiesiu, zwróciłeś uwagę na jedno zdanie w polecanym przez Ciebie tekście?
1. Zawsze postępuj zgodnie z prawem
Chcielibyśmy napisać, że na celowniku służb znajdują się tylko i wyłącznie przestępcy i jeśli nie łamiesz prawa, nie masz się czego obawiać.


Tak Tatramanie, zwróciłem :) Twoja uwaga opiera się jednak na założeniu, że w służbach są ludzie nieskazitelnie czyści, nie ulegający pokusom, naciskom, trzymający się ściśle litery prawa, potrafiący ze 100% pewnością odróżnić dobro od zła. No dobra- jesteś optymistą :)




Zwrócenie uwagi na to, w jaki sposób te uprawnienia są nadużywane.
Dotyczy służb amerykańskich, ale u nas też pracują ludzie z wszelkimi ludzkimi wadami.

http://edgerunner.pl/masz-przede-mna-tajemnice/
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-02-14, 22:53

Dziś jestem wk(...) - by wyciąć kilka drzew, podobnie jak w 2011 roku, znów pisemko, mapka, wykaz drzew (gatunek, obwód pnia). Szlag jasny by trafił, bo w przeciwnym wypadku (...) przypieprzą nawet kilkaset tysięcy kary za wycięcie własnych drzew (stare lub przeszkadzające) i to w majestacie prawa. Co za debile! W ciągu miesiąca ktoś przyjedzie (ja też muszę jechać w tym czasie na działkę) na wizję lokalną i w ciągu 30 dni otrzymam stosowny papierek. Teraz wiadomo, co robią urzędasy! Program 500+ to kolejna granda ponad 7 tysięcy urzędasów - a od czego są już zatrudnieni w GOPS/MOPS?

Do jakiego stopnia panoszy się dziadostwo, podam przykład jednej z gmin rozliczającej odbiorców za wodę i ścieki, bo oto właśnie wybudowano kanalizację sanitarną dla części wioski (około 60 gospodarstw). W dotychczasowym programie wystarczyłoby zmienić zakres usług z "woda" na "woda+ścieki" u tych 60 odbiorców i żadnej dodatkowej pracy. Mamy debili w urzędach, więc do tego celu zatrudniono dodatkowe 2 (lub 3 osoby, w tym inkasenta), oddzielny pokój, komputer, rachunek bankowy, itp. Licząc łagodnie koszt zatrudnionej osoby na minimum 4.000 zł, to dodatkowe osoby generują koszt 8 lub 12 tysięcy miesięcznie (przyjmijmy jednak, że są dwie osoby, czyli 8.000 zł/m-c). Podzielmy te kwotę przez ilość odbiorców ścieków, czyli 8.000 /60 = 133.33 zł/m-c/odbiorcę kosztuje sama obsługa rozliczania /bez kosztu samej kanalizacji sanitarnej, oczyszczania ścieków, itp./. Czy ktoś płaci za ścieki zbliżoną kwotę. Komentarz zbędny.

Edit: zapomniałem dopisać: mieszkańcy są bardzo zadowoleni, bo otrzymują odrębne faktury za wodę i ścieki w różnych terminach /różne stany wodomierzy/ i jeśli opłacają faktury na poczcie, to dzięki temu poczta żyje (dwie faktury = dwie prowizje).
Ostatnio zmieniony 2016-02-14, 22:59 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-15, 13:39

- Polskie F-16 mogą uczestniczyć w patrolach w Syrii - zapowiedział szef BBN Paweł Soloch. Do udziału w patrolach zgłoszono cztery samoloty.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego spotka się w najbliższych dniach, by uzgodnić szczegóły techniczne. Soloch podkreślił jednak na antenie Trójki, że deklaracja polskiej strony o wysłaniu myśliwców jest wiążąca.

Szef BBN przypomniał też, że prezydent Andrzej Duda mówił o zaangażowaniu Polski w konflikcie z ISIS jako o "wyrazie solidarności z resztą naszych sojuszników". - Takiej samej solidarności oczekujemy w kwestiach wschodnich - podkreślił.

Soloch zapewnił jednak, że "na razie nie ma mowy o wysyłaniu żołnierzy" do Syrii.


komuś chyba zależy, aby IS zwróciła w końcu uwagę na Polskę. Skoro nie ma tu dużej ilości muzułmanów, to przynajmniej będzie można dowalić za udział "w krucjacie".

Jeśli do tego dojdzie, to będzie to jedna z bardziej durnych decyzji zagranicznych po 1989 roku... zwłaszcza, że w chwili obecnej to NATO (Turcja i częściowo USA z innymi krajami) wspiera w Syrii islamistów (m.in. Al-Nusrę, syryjski odłam Al-Kaidy - od kilku dni ostrzeliwują pozycje Kurdów z powietrza), a Rosja świeckie i legalne rządy a ostatnio Kurdów, którzy odnoszą największe sukcesy z IS. Jak rozumiem - polski rząd chce wesprzeć radykalny islam.

Jeśli też zgodnie ze słowami Solocha wysłanie myśliwców nie oznacza wysłania tam wojska to kto będzie je pilotował? Cywile? A jeśli siły Asada albo wspierająca ich Rosja zestrzeli agresora z szachownicą na blaszce to czy Duda wypowie wtedy wojnę Kremlowi?
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-02-15, 14:54

Pudelek pisze:Szef BBN przypomniał też, że prezydent Andrzej Duda mówił o zaangażowaniu Polski w konflikcie z ISIS jako o "wyrazie solidarności z resztą naszych sojuszników". - Takiej samej solidarności oczekujemy w kwestiach wschodnich - podkreślił.


Jeśli tak ma wyglądać nasza polityka zagraniczna to szkoda słów.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-15, 15:04

czyli tak jak pisałem - w ramach solidarności powinniśmy jak Turcja (w końcu sojusznik - jest w NATO) bombardować Kurdów albo dozbrajać islamistów z tzw. umiarkowanej opozycji (co czytam to hasło to mi się śmiać chce, choć powinno raczej płakać :lol ). A potem dostanie się kopa w dupę.

Swoją drogą ciekawe ilu członków NATO rzeczywiście wyśle nad Syrię wojska, nawet te symboliczne?... Jak na razie to trend jest odwrotny - z końcem lutego z udziału wycofuje się Kanada. Może im nie w smak było wspomagać Al-Kaidę razem z Turkami i patrzeć jak "sojusznik" swobodnie handluje sobie z IS?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość