głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

ankieta samochodowa

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-02-16, 10:19

A co powiecie na ten model z przerzutką przy kierownicy?
Obrazek
Lubię, gdy mi sam włącza wycieraczki podczas deszczu, ostrzega o możliwej gołoledzi, o zapięciu pasów...
Samochód musi dbać o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów :)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-02-16, 10:42

ceper pisze:A co powiecie na ten model

ładny kolor :)
ale obawiam się, że moc za mała...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-02-16, 15:05

Oceniamy tylko stylistykę pojazdu, pozostałe parametry i wyposażenie są identyczne jak w pozostałych wozikach. Ten model nawet po 20 latach rdza z trudem bierze :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-02-16, 18:26

OKi doki. To teraz ja napiszę coś od siebie. Jeździłem wszystkimi tymi autami w grudniu. Przyglądałem się, uważnie porównywałem wyposażenie, negocjowałem ceny. Ogólnie celowałem w benzyniaka z mocniejszym silnikiem. Od 165 koni w przypadku Mazdy do 200 u Opla.

Moje zestawienie wyglądało by tak:

5) Nissan Pulsar. Niby wszystko z nim w porządku, w sensie, że sylwetka ładna, bogate wyposażenie, jeździ normalnie, cena rozsądna... ale nie ma nic takiego, co by mnie urzekło.

4) Mazda 3. Zewnętrznie najpiękniejsze auto. Bardzo dobrze się prowadzi. Jednak 2 litrowy silnik wolnossący daje znacznie mniej emocji niż silniki turbo jakie były u konkurencji. W środku wykończona najlepszymi materiałami, ale pewne elementy nie pasują do reszty, np. jakby przyklejony wyświetlacz LCD, albo skrajnie tandetny elektroniczny obrotomierz. Cena rozsądna, ale nie negocjowalna, a do tego za wszelkie dodatki liczą sobie kosmiczną kasę (np. koło dojazdowe 2000 zł).

3) Hyundai i30. Na testach jako jedyni dali mi tą wersję, którą chciałem kupić - sport 186 koni. Jeździło to super. Najpiękniejsze zegary ze wszystkich. Najbardziej dynamiczny wygląd. Niestety dużym mankamentem było dla mnie to, że auto miało pełen full wypas i nie dało się zrezygnować z rzeczy, które uważałem za zbędne, np. koła 18 cali, ksenony, tapicerka ze wstawkami ze skóry. Cóż z bólem musiałem zrezygnować z i30, ale uznałem, że to zbyt luksusowe auto dla mnie.

2) Opel Astra. Ładnie się prezentuje z zewnątrz, w środku nieco gorzej, ale nie jest źle - zegary ładne, reszta ujdzie. Po jeździe próbnej autem z silnikiem 1,4 125 KM, który na papierze wyglądał całkiem dobrze, byłem nieco rozczarowany jego możliwościami. Do tego zawieszenie - w Oplu jest identycznie jak w Nissanie - belka skrętna. Auto się giba na boki, jeździ normalnie, czyli bez rewelacji. Jednak dobre wyposażenie i dobra cena sprawiły, że się wahałem.

1) Ford Focus. Z zewnątrz bardzo ładny, w środku nie podobają mi się zegary. Grube niebieskie wskazówki - jak można takie coś było dać. Poza wskaźnikami reszta przypadła mi do gustu. Wcale nie jest kosmiczny jak Star-Trek (podobno wersja przed liftem taka była). Do jazdy dali mi trzycylindrowy 1 litrowy silnik 125 KM. Wsiadłem i rakieta. Zaskakująco dynamiczny silnik. Ale największy atut to zawieszenie. Odczuwalnie lepsze niż u konkurencji - prowadzi się jak po sznurku. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Do tego Forda można było sobie dowolnie skonfigurować, a cenę mocno negocjować.

Tak więc padło na Forda. Wczoraj odebrałem z salonu - jestem zadowolony.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-02-16, 18:35

Pogratulować!
Cała moja rodzina, włącznie ze mną, śmiga Toyotami.
Ja wybrałbym japończyka :)
Dla Ciebie niech Ford będzie najlepszy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-16, 18:38

i tak wszystko na chińskich częściach :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-02-16, 18:40

Japońska Mazda 3 produkowana jest w Meksyku... co prawda dla mnie to nie miało znaczenia, bo nie mam takich uprzedzeń, ale dla kogoś innego może mieć ;)
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2016-02-16, 18:52

I jak takim czerwonym autkiem wjechać w krzaczory na nocleg?? ;)
in omnia paratus...
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-16, 19:43

Zaskoczyles mnie. Myślałem, że wygra i30.
No faktycznie ten polift ma ciut mniej star trekowy kokpit.
Zaskoczony też jestem wybranym silnikiem. Podobno przy spokojnej jeździe mało pali, przy mocniejszej już nie tak mało. Ale prowadzenie Fordow...super :-)
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-02-16, 19:50

laynn pisze:Podobno przy spokojnej jeździe mało pali
no nie wiem... jeszcze tej cechy nie odkryłem... strasznie korci, żeby depnąć, a jak się depnie, to średnie wychodzi ponad dychę, ale tego się spodziewałem
tzn. silnik mam 182 KM, a na jeździe testowej miałem ten 1-litrowy

TNT'omek pisze:jak takim czerwonym autkiem wjechać w krzaczory na nocleg
normalnie... ostrożnie, żeby nie porysować
Ostatnio zmieniony 2016-02-16, 19:53 przez sprocket73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-02-16, 20:38

sprocket73 pisze:koła 18 cali, ksenony, tapicerka ze wstawkami ze skóry. Cóż z bólem musiałem zrezygnować z i30, ale uznałem, że to zbyt luksusowe auto dla mnie.
Małe koła, zaś ksenony i skóra to już prawie standard. :)
sprocket73 pisze:średnie wychodzi ponad dychę
Mój automat pali średnio dychę ... ropy, ale czasem pozwalam konikom pobrykać :)
Nad i40 się zastanawiałem chwilę, ale pojechałem z żoną do stolicy się rozejrzeć i w jednym z salonów po 10 minutach żona była zauroczona i karta poszła w ruch...
Pudelku, z opóźnieniem odpowiadam na Twe pytanie: tak, jestem w powiecie ewenementem, mój samochód chyba też /przynajmniej nie widziałem sobowtóra nawet w innym kolorze/
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
laynn

Postautor: laynn » 2016-02-16, 20:47

Aaa myślałem, że wybrałeś ten 1,0.
Ja mam 125 koni i też mnie z początku ciężko było z nich nie korzystać. Masz 6biegów, to w trasie się ta 6tka przydaje. Mój przy 140 km/h pali mi 6,6 obroty w granicy 2400 :-) .
Ps. jak kiedyś będzie okazja, to z miłą chęcią się przejadę jako pasażer, bo mam ochotę, swoje zmienić na jeden z tych silników ecoboost. Tylko ja myślałbym nad 204km... :D
Ostatnio zmieniony 2016-02-16, 21:00 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5715
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-02-17, 08:16

ceper pisze:
sprocket73 pisze:koła 18 cali
Małe koła
taa... małe... chyba jak na rower ;) W Focusie mam 16.

Laynn, jak chciałbyś obejrzeć auto, to zapraszam :)

p.s.
Dzisiaj rano jak wyszedłem z domu i zobaczyłem pozamarzane szyby w autach to się ucieszyłem. Wsiadłem, włączyłem silnik, znalazłem przycisk od podgrzewania szyby, włożyłem płytę CD i zanim usłyszałem muzykę szyba była calutka rozmrożona. Kurwa magia :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8393
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-02-17, 10:37

nie wiem jak jest teraz, ale ponad dekadę temu podgrzewana przednia szyba w Focusach była wyróżnikiem na tle innych aut tej klasy :) To faktycznie jest niesamowicie wygodne, choć aż tak szybko u mnie już nie działa (dziś mi rozmroziła w jakąś minutę ;))
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-02-17, 10:48

sprocket73 pisze:W Focusie mam 16.
W leganzie mam chyba 17, ale to staruszek - przez 15 lat standard urósł także o parę cali. Trafiłem na tak idealny egzemplarz, że praktycznie bezusterkowy, wszystko dopracowane w przeciwieństwie do ostatniego zakupu - niemieckiej bylejakości, by nie rzec wprost (...). Stresu i nieprzespanych nocy trochę miałem, ale jakoś z tym muszę żyć - ostatecznie źle nie jest, ale zawsze rzetelność porównuję do siebie.
sprocket73 pisze:zanim usłyszałem muzykę szyba była calutka rozmrożona
To lusterka też :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości