głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-03-15, 19:06

Obszerne fragmenty przemówienia V. Orbana podczas uroczystości związanych ze Świętem Narodowym (15.03.16):

Węgierskie serca radują się również tym, że jak w decydujących bitwach powstania węgierskiego, obecnie też jest z nami legion polski. Witam rozentuzjazmowanych potomków generała Bema. Witamy przedstawicieli wielkiego narodu polskiego. Jak zawsze podczas wspólnej tysiącletniej historii,tak teraz też jesteśmy z Wami w walce, którą prowadzicie za wolność i niepodległość Waszej ojczyzny! Razem z Wami zawiadamiamy Brukselę: więcej szacunku dla Polaków, więcej szacunku dla Polski! Bóg Was tu przyprowadził!

Dziedzictwo jest, Węgrzy żyją, Buda stoi. Jesteśmy kim byliśmy, będziemy kim jesteśmy. Znają nas, jesteśmy szanowani przez mądre narody. Zachowujemy dawne prawa. Czy odniesiemy sukces, czy powstanie niezależna, poszanowana na świecie ojczyzna, o którą walczyli w 1848, jeszcze nie wiemy. Wiemy, że gwiazdy Europy są chwiejne, więc czekają nas próby. Obecne czasy zadają nam pytanie, czy mamy być niewolnikami,czy wolni? Los Węgrów jest powiązany z narodami Europy, dziś żaden naród nie może być wolny, jeżeli Europa nie jest wolna. Europa jest bezsilna, jest jak więdnący kwiat zjadany przez tajne robactwo. 168 lat po wiośnie ludów, nasza wspólna ojczyzna, Europa, nie jest wolna.

Szanowni Świętujący!

Europa nie jest wolna, wolność zaczyna się wypowiedzeniem prawdy. Dziś w Europie zakazane jest powiedzieć prawdę. Kaganiec jest kagańcem, nawet z jedwabiu. Jest zakazane powiedzieć, że dziś nie przybywają uchodźcy, lecz Europie zagraża wędrówka ludów. Jest zakazane powiedzieć, że dziesięciomilionowe tłumy czekają w gotowości, żeby ruszyć w naszym kierunku. Jest zakazane powiedzieć, że migracja przynosi przestępstwo i terror do naszych krajów.

Jest zakazane powiedzieć, że tłumy innej cywilizacji są zagrożeniem dla naszego stylu życia, kultury, zwyczajów, tradycji chrześcijańskich. Jest zakazane powiedzieć, że ci co wcześniej przybyli zamiast integracji zbudowali własny świat, z własnymi prawami, ideami, które rozwierają tysiącletnie ramy Europy. Jest zakazane powiedzieć, że to nie łańcuch przypadkowych i nieumyślnych konsekwencji, lecz zaplanowana akcja, tłum ludzi prowadzonych na nas.

Jest zakazane powiedzieć, że w Brukseli dziś pracują nad tym, żeby jak najszybciej przywieźli i zasiedlili u nas obcych. Jest zakazane powiedzieć, że celem zasiedlenia jest przerysowanie wzorów religijnych i kulturalnych Europy i przebudowanie etnicznych podstaw, usuwając ostatnie bariery internacjonalizmu, czyli państwa narodowe. Jest zakazane powiedzieć, że Bruksela zabiera kawałki naszej narodowej suwerenności, że w Brukseli pracują nad planem Stanych Zjednoczonych Europy, do czego nikt, nigdy ich nie uprawnił. Dzisiejszy przeciwnicy wolności są inni niż dawni władcy, czy władcy systemu sowjeckiego. Innymi metodami zmuszają do poddania się. Dziś nie zamykają w więzieniach, nie zabierają do łagrów, nie okupują czołgami państwa przywiązane do własnej wolności. Dziś wystarczą ataki prasy światowej, stygmatyzacja, straszenie i szantaż. Czy raczej wystarzczyło. Do tej pory.
Narody Europy obudziły się, uporządkowują się i niedługo wstaną. Narody Europy zrozumiały, że chodzi o ich przyszłość. Nie tylko dobrobyt i wygodne życie, praca, ale nasze bezpieczeństwo i pokój jest zagrożony. Śpiące w dobrobycie narody Europy wreszcie zrozumiały, że zagrożone są zasady, na których Europa została zbudowana.
Europa to chrześcijaństwo, wspólne życie wolnych i niezależnych narodów, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, wyścig fair, solidarność, honor, pokora, sprawiedliwość i miłosierdzie. To niebezpieczeństwo nie atakuje nas jak wojny i katastrofy nagle. Wędrówka ludów to cicha woda, która wytrwale rwie brzegi. Pokazuje się, jako sprawa humanitarna, lecz jej prawdziwa natura, to zajęcie przestrzeni. To co dla nich jest zajęciem przestrzeni, dla nas jest utratą przestrzeni.

Wojownicy praw człowieka czują potrzebę, aby nas pouczać i oskarżać. Ponoć jesteśmy wykluczający i wrodzy. Prawda jest taka, że nasza historia, to historia przyjmowań i łączenia kultur. Kto zgłaszał się jako nowy członek rodziny, sojusznik, czy przybysz uciekający aby przeżyć, tego wpuściliśmy i znalazł u nas nową ojczyznę. Kto przybył, aby zmienić nasz kraj, uformować nasz naród na własną modłę, kto przybył z agresją i wbrew naszej woli, zawsze spotkał sprzeciw.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-15, 19:12

Ringer Axel Springer donosi:

"Szwedzcy posłowie chcą zdelegalizować oddawanie moczu na stojąco."

http://podroze.onet.pl/aktualnosci/szwe ... jaco/8dttc

ale:
http://psychotronicznyswiat.blogspot.co ... iczna.html


Znajomość prawa w krajach innostrannych to podstawa.
Ostatnio zmieniony 2016-03-15, 19:28 przez telefon 110, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-03-15, 19:48

:o-o

Szwedzi to już kompletnie odpłynęli...
Wiem, że nic nie wiem.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2016-03-15, 20:08

Jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji w oświadczeniu cytowanym przez "Gazetę Wyborczą" ogłosił, że rozpoczyna bezterminową głodówkę przez KPRM. Domaga się publikacji wyroku TK.
http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... spartandhp

Widać, że plany mają dopracowane do perfekcji. Nawet człowieka do głodówki wybrali w przemyślany sposób :D
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-03-15, 20:20

cezaryol pisze:Nawet człowieka do głodówki wybrali w przemyślany sposób :D


Ciekawe ile wytrzymałby były poseł Kalisz? :lol
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-15, 20:31

_Sokrates_ pisze::o-o

Szwedzi to już kompletnie odpłynęli...


Długa noc polarna, niskie poziomy w butelkach, mało optymizmu.

W takiej Danii (bardziej na południu) problemom stawia się czoło.

http://gadzetomania.pl/11548,wolnosc-ro ... dla-kobiet
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10939
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-03-15, 20:37

Pomysłodawcą jest poseł szwedzkiej partii lewicowej, Viggo Hansen. Uznał, że praktyki oddawania moczu dyskryminują kobiety, ponieważ te nie mają możliwości korzystania z toalety na stojąco. Zamierza przedstawić swój projekt w parlamencie.


No to już jest totalny odjazd. Ciekawe co będzie, gdy sobie uświadomi, że mężczyźnie nie mają możliwości karmienia piersią :D
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-03-15, 21:21

Nie śmiejcie się z głodówki KODowca. Może on chce być jak ci: ;)

http://adonai.pl/cuda/?id=68
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2016-03-15, 21:25

To jaka to głodówka ;)
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-03-15, 21:39

Fakt, to najpożywniejsze jedzenie :D
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6145
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-03-15, 22:39

Tatraman pisze:Kaganiec jest kagańcem, nawet z jedwabiu.


Fajnie powiedziane!

Piotrek pisze:Ciekawe co będzie, gdy sobie uświadomi, że mężczyźnie nie mają możliwości karmienia piersią :D


Pewnie zabronia karmienia piersia bo to dyskryminuje mezczyzn :P

Tatraman pisze:Nie śmiejcie się z głodówki KODowca. Może on chce być jak ci: ;)

http://adonai.pl/cuda/?id=68


Pewnie koles zaluje ze u nas nie ma w zwyczaju komunii winkiem zapijac :P
Ostatnio zmieniony 2016-03-15, 22:45 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-03-15, 23:27

_Sokrates_ pisze:Pudelek ta grafika byłaby dużo przyjemniejsza dla oka gdyby te drapacze chmur zamienić na budynki Berlina, Moskwy czy Brukseli :D


Jak najbardziej w tym temacie:

http://www.dwutygodnik.com/artykul/6426 ... szcze.html
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-03-16, 01:06

Piotrek pisze:No to już jest totalny odjazd.


News sprzed 3 lat (7 maja 2013), słyszałem już o tym z kilkadziesiąt razy, rok temu byłem w Szwecji i zupełnie legalnie oddawałem mocz na stojąco - ba, pisuarów jest więcej niż normalnych kibli, przynajmniej w Sztokholmie.

Ale widać to wystarczy, aby się ludzie podniecili :lol .

Ciekawe kto ma większą polewkę - telefon, wrzucając nie pierwszy raz wiekowe "newsy" czy ci, którym ciągle podbijają się wyświetlenia :D

Wiadomość o masturbacji jest z 2014 roku - czy telefon przypomniał sobie o nim podczas ostatniego walenia konia, czy to tylko przypadek? :zso
Ostatnio zmieniony 2016-03-16, 01:09 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2016-03-16, 01:19



Świetny gość! Inteligentny Polak, to obecnie rzadki okaz ;) Dzięki Basiu :ok

Wszystkie trzy części super, a "RZEŹ POSPOLITA: Potop marsjański i polska wędrówka ludów" genialne :D
"Upał, a potem najazd barszczu Sosnowskiego" zostawię sobie na jutro:)
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-03-16, 07:09

Pudelek pisze:rok temu byłem w Szwecji i zupełnie legalnie oddawałem mocz na stojąco


Ja też dyskryminuje kobiety ale nie obnoszę się z tym ostentacyjnie po ogólnodostępnych forach! :rol
Wiem, że nic nie wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości