głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Sport

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2016-12-31, 11:44

Było dobrze, ciekawie jak pójdzie reszta z czwórki.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-12-31, 11:47

Raczej do kwalifikacji do drugiego.

Nie no, w tym sezonie aż miło patrzeć na naszych. Co prawda Austria wygląda najlepiej, ale jakby na to nie patrzeć, tłuczemy się z Niemcami o drugie miejsce w Pucharze Narodów (chyba tracimy siedem punktów) a reszta stawki daleko z tyłu, więc nie jest źle.

Szkoda tylko, że skoczków mamy tylko pięciu, bo Murańka to chyba specjalnie skacze słabo, żeby zaraz iść na grzańca, a Ziobro to pewnie skacze po kilku grzańcach.
W zeszłym sezonie podobał mi się Stękała, ale gdzieś zaginął. Szkoda.

Kruczek za to z Włochami w ogóle nie przyjechał hehehe taki ma team.
Vision

Postautor: Vision » 2016-12-31, 11:50

sokół pisze:Raczej do kwalifikacji do drugiego.


Nie no, najpierw są zawsze dwie serie próbne. ;) Ja tam śledzę na żywo obie serie, właśnie się zaczęła pierwsza.

http://www.skijumping.pl/live/

sokół pisze: bo Murańka to chyba specjalnie skacze słabo, żeby zaraz iść na grzańca, a Ziobro to pewnie skacze po kilku grzańcach.


Murańka to w ogóle nie wiem co w tej kadrze robi, od 10 lat słyszę, że to młody talent i cały czas gdzieś na końcu stawki jest i nie zapowiada się, żeby kiedykolwiek miało się to zmienić. A Ziobro wczoraj jakby trochę pecha miał, tzn. ewidentnie źle wyszedł z progu i bardziej skupił się na łapaniu równowagi w locie, niż na odległości, ale wydaje mi się, że jest też w niezłej formie i następnych konkursach szansę na 30-tkę ma.
Ostatnio zmieniony 2016-12-31, 11:56 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-12-31, 11:57

Ja skoki śledzę na bieżąco wraz z treningami i raczej się orientuję, a napisałem tak, bo:
Vision pisze:Zaraz seria próbna do drugiego konkursu


A to nie seria próbna do konkursu, tylko dwa treningi do kwalifikacji, gwoli ścisłości seria próbna będzie jutro (jedna seria) przed pierwszą serią skoków.

Ale myślę, ze Ty tez o tym doskonale wiesz, tylko dwuznacznie napisałeś.
Vision

Postautor: Vision » 2016-12-31, 12:02

A no tak, masz rację, tak jakoś skrótowo i na szybko to napisałem, o treningi mi chodziło. ;) Chociaż tu bym się spierał, bo jednak jak dla mnie to są treningi do konkursu a nie do kwalifikacji. Chociaż różnie można to nazywać. ;)

No ale bardziej chodziło mi o to, że już po tych 2 skokach w treningach i jeszcze tym trzecim w kwalifikacjach coś więcej będzie można powiedzieć. Ziobro np. teraz całkiem nieźle skoczył. We wcześniejszych skokach przed pierwszym konkursem też nieźle skakał, tylko ten skok konkursowy mu ewidentnie nie wyszedł.
Ostatnio zmieniony 2016-12-31, 12:08 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-12-31, 12:15

Trzeba w niego wierzyć. Im więcej naszych będzie lepiej skakać, tym korzystniej. Niemniej martwi słaba forma reszty. O Stękale pisałem, ale patrz, głośno było o talentach kilku zawodników. I co? Zniszczoł, Wolny. Biegun. Formę mają jak my na Pilsku kiedyś tam.
Vision

Postautor: Vision » 2016-12-31, 12:17

No te mistrzostwa Polski ostatnio wyglądały fatalnie, sam fakt, że zawodników było bardzo mało, to jeszcze taka przepaść, między kadrą A, a resztą. Wprawdzie paru skoczków z zaplecza kadry A nie było, ale pokazali w Pucharze Kontynentalnym na co ich stać. Na dwa konkursy, tylko Biegun w trzeciej dziesiątce w jednym z konkursów.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2016-12-31, 12:26

Wczorajszy konkurs super. A chłopaki cały czas z niedosytem, to mi się podoba. Będzie dobry sezon!
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2016-12-31, 12:33

No, pierwszy trening niezły. Trzech w dyszce. Może być miło jutro.
Wolf
Posty: 179
Rejestracja: 2016-12-17, 20:44
Lokalizacja: Tychy/Katowice

Postautor: Wolf » 2017-01-01, 07:25

Skoki już nie mają tego klimatu co kiedyś za czasów Małysza. Jego rywalizacja ze Schmittem czy Hannawaldem to było coś. A kompletnie bym zlikwidował noty na styl bo to często wypatrza wynik zawodów. Widział ktoś aby oceniano np styl w skoku o tyczce, w dal albo wzwyż? :o-o
Dobromił pisze:Kiedy jedziesz na Ogólnoświatowy Zlot Głupków Internetowych ?
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-01-01, 16:10

Wiz, Ziobro to jednak as jest treningu. Dziś przepadł. Ale kur** poleciały, jak wylądował. :lol
Vision

Postautor: Vision » 2017-01-01, 16:20

No w konkursach się pali... chociaż ja tam dalej widzę jego szansę na 30-kę jak się spręży, no i lepiej niech on sobie poskacze niż Murańka. ;)

Ale Stoch w drugiej serii odpalił, szczerze mówiąc myślałem, że dzisiaj trochę punktów straci. W ogóle konkurs znów w wykonaniu Polaków rewelacyjny. :-o

No i straszny ścisk w klasyfikacji turnieju, podium raczej pewne, ale o zwycięstwo będzie bardzo ciężko. Kraft będzie skakał u siebie i presja dużo mniejsza, bo już ten turniej wygrał, a Tande, co tu dużo mówić, jest w rewelacyjnej formie, jak dla mnie ciut lepszej od Stocha i gdyby nie ten pierwszy skok ostatnio, to już by mu trochę odskoczył. No ale tu właśnie jest szansa, że Stoch jest bardziej regularny i doświadczony, a Tande zdarzają się wpadki, ale za to chyba jako jedyny na ten moment, jest wstanie odlecieć na parę metrów pozostałym w pojedynczym skoku. No jeszcze Domen jest w stanie, ale on się już w sumie nie liczy. ;)
Ostatnio zmieniony 2017-01-01, 16:29 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-01-01, 16:56

No mnie tam akurat cieszy ze prewce są z tyłu bo zawsze sobie muszę upatrzyc kogoś kogo nie lubię no i od jakiegoś czasu nie lubię właśnie ich. Szczególnie mi było fajnie jak się Peter kilka razy wydupczyl.

Ale racja. Bardzo wyrównane to wszystko i aż żal mi dupe ściska że w środę idę na południe do pracy.
Vision

Postautor: Vision » 2017-01-01, 17:02

W ten sposób na to patrząc, to ja tam Petera lubię, za to już Domena nie za bardzo. Ale najbardziej to nie lubię Freund'a. ;) A do Ziobry mam taki sentyment, odtąd jak zaczął mi przypominać jednego sympatycznego użytkownika tego forum. :D
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2017-01-01, 17:04

No fakt, podobieństwo jest dość spore. :) Też mi się to kilka razy przewinęło przez myśl. Ale idąc tym tropem, Johanson chyba często czyta nasze forum i na cześć jednego usera też się do niego w pewien sposób upodabnia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości