głosowanie na: ZDJĘCIE LIPCA

Mundial 2018 - komentarze :)

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12295
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2018-06-19, 22:17

No, ja mam całe zero.
laynn

Postautor: laynn » 2018-06-19, 22:26

A ja się śmiałem z Niemców...
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2018-06-19, 22:41

Dla tych co byli w pracy
Na szczęście ja też :D

https://www.youtube.com/watch?v=SXkg_12 ... ure=onebox

Dawno takich szmat nie widziałem
Cisy2
Posty: 735
Rejestracja: 2013-12-21, 18:35
Lokalizacja: Świebodzice

Postautor: Cisy2 » 2018-06-20, 01:51

telefon 110 pisze:Słabo się prezentują Niemcy i Anglia.

A na olimpiadzie w 1936 r były potęgami.

[url=https://images84.fotosik.pl/1098/ab90f571f9473117.jpg]Obrazek[/URL]

Historia toczy się kołem. :v


Nie, Kolego, nie były potęgami. Reprezentacja Niemiec przegrała w ćwierćfinale z Norwegią 0:2, natomiast Wielka Brytania (a nie Anglia) również w ćwierćfinale z... Polską 4:5 (tak, tak - polska reprezentacja zajęła wówczas czwarte miejsce, będąc o krok od brązowego medalu). Może jeżeli nie znasz historii piłki nożnej (również i tej "polskiej"), to raczej się nie wypowiadaj.

I jeszcze: Nie "na olimpiadzie w 1936 r.", lecz "na XI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie w 1936 r." Wbrew pozorom to istotna różnica.

I na koniec: podczas berlińskich igrzysk nie było meczu Niemcy - Wielka Brytania. Albo sam tworzysz historię, albo bardzo łatwo Tobą manipulować.

PS. Spróbowałem dojść do "źródła" tej fotografii. I znalazłem - wykonano ją podczas towarzyskiego (a nie olimpijskiego) meczu Niemcy - Anglia (a nie Wielka Brytania :) ) w 1938 r. w Berlinie, na Stadionie Olimpijskim. Oczywiście spotkanie to nie miało nic wspólnego ze zmaganiami olimpijskimi.

https://www.alamy.de/stockfoto-fussball ... 81856.html

Ponieważ jest to strona handlowa firmy sprzedającej grafikę cyfrową, podany przeze mnie link może być już za kilka dni nieaktywny!
Ostatnio zmieniony 2018-06-20, 02:58 przez Cisy2, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8392
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2018-06-20, 12:18

hehe, balonik pękł :lol a taki był ładny, amerykański :lol

W sobotę w czeskiej knajpie gadałem z jednym gościem o szansach Polaków na mundialu: oboje byliśmy zgodni, że jesteśmy pesymistami. Przecież właściwie wszystkie mecze po skończeniu eliminacji były w wykonaniu Polski słabe (pomijam mecz ze słabiutką Litwą), Nawałka niby coś tam sprawdzał, ale g...o sprawdzał. W samych eliminacjach też było bardzo dużo szczęścia, ale na turniej to już za mało. Dodając do tego słabego trenera kompletnie bez zmysłu taktycznego (a wynoszonego nad Wisłą pod niebiosa, nie wiadomo dlaczego) to wynik meczu z Senegalem (który sam nic nie pokazał) nie dziwi.

Oczywiście trudno mówić już o braku szans na awans, ale raczej obstawiam tradycyjne trzy meczu, czyli o wszystko i o honor. Bo już nawet nie porażkę chodzi, ale o styl - reprezentanci RP grali jakby im wszystko zwisało. Żenua.

Cisy2 pisze:Albo sam tworzysz historię, albo bardzo łatwo Tobą manipulować.

wstał z kolan, więc musi historię stworzyć na nowo ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2018-06-20, 14:45

No żeby choć Senegal zagrał super.
Ale kurna wbić sobie dwa gole...
Awatar użytkownika
AniaP
Posty: 382
Rejestracja: 2014-10-07, 11:46
Lokalizacja: śląskie

Postautor: AniaP » 2018-06-20, 15:37

hehe, balonik pękł :lol a taki był ładny, amerykański :lol


A jakie piękne dla ucha powstały utwory do tego wydarzenia :D
laynn

Postautor: laynn » 2018-06-20, 21:55

Całe szczęście, że nie mamy w grupie Iranu. Z piątkę byśmy przyjęli...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-06-21, 07:48

AniaP pisze:A jakie piękne dla ucha powstały utwory do tego wydarzenia :D


Piszesz o 'cudnych' siostrach czy o innych dziełach ? :D

Tak swoją drogą to ten bełkot pokroju miss mistrzostw, przeboju mistrzostw, maszynki do golenia mistrzostw, piwa mistrzostw, itd. jest wręcz radosny :)

laynn pisze:Całe szczęście, że nie mamy w grupie Iranu. Z piątkę byśmy przyjęli...


Dwa wpierdole z krajami islamskimi … Doszłoby do rozruchów …
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-06-21, 09:07

Ha ! Bydlaki i Prosiaki !

Typujący co kolejkę macie przewagę nad tymi co typowali "masowo" ! Znacie dokonania z pierwszej kolejki !

Ale wybaczam Wam ! ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2018-06-21, 09:28

No, już chciałem to pisać wcześniej, że bez sensu typować od razu wszystko. Chociaż to zależy kto jak do tego podchodzi, ale to takie trochę chybił trafił w totka. A z tą przewagą to ciężko powiedzieć, bo Neska też zagrała na chybił trafił jeszcze bardziej. ;) A łoi wszystkich jak leci. :D Ja niby kalkuluje, kombinuje i nic to nie daje, tylko coraz większy mętlik mam na jaki wynik postawić. ;)

Ale tak na poważnie jeszcze, to przecież można od nowa dać swoje typy albo edytować te co już się wcześniej dało, póki mecz się nie rozpoczął, to nie ma żadnego problemu.
Ostatnio zmieniony 2018-06-21, 09:33 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-06-21, 09:32

Nie !

P.s. Jak przegram to zawetuję wyniki konkursu ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
AniaP
Posty: 382
Rejestracja: 2014-10-07, 11:46
Lokalizacja: śląskie

Postautor: AniaP » 2018-06-21, 12:20

Piszesz o 'cudnych' siostrach czy o innych dziełach ? :D

Tak swoją drogą to ten bełkot pokroju miss mistrzostw, przeboju mistrzostw, maszynki do golenia mistrzostw, piwa mistrzostw, itd. jest wręcz radosny :)


To jak ze świętami, wszędzie i na wszystkim, symbole mistrzostw. Kasę się biję na takich wydarzeniach wręcz niemiłosiernie.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14536
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2018-06-21, 13:50

Mam kufel z Mistrzostw Europy 2008 i czapkę rogato - dzwoneczkową z Mistrzostw Świata 1998. Dobry, stary brat przywiózł. I na tym kończą się moje gadżety piłkarskie :)

P.s. Rękawiczek i dresu bramkarskiego do gadżetów nie zaliczam :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
AniaP
Posty: 382
Rejestracja: 2014-10-07, 11:46
Lokalizacja: śląskie

Postautor: AniaP » 2018-06-21, 15:23

Ja z Euro (któregoś tam) miałam gustowne spodenki, całkiem były fajne, ale jak to gadżet, po praniu się lekko rozdęły ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość