Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-04-09, 23:16

sokół pisze:A tak w ogóle, po świętach trzeba w maskach chodzić.

Po znajomości mogę załatwić wam takie "klubowe" maski ochronne, jeśli ktoś jest zainteresowany.


[url=https://images89.fotosik.pl/346/0bf63106ad01f482.jpg]Obrazek[/URL]


Takie maski? :haha Dziękuję ale nie,nie będę społeczeństwa bardziej stresować.Ludzie i tak dość są przestraszeni . :DD
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-09, 23:29

Hmm, może by wystarczyły na postraszenie policjantów? Albo chociażby terytorialsów?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-09, 23:44

Dziś oglądałem filmiki jak policja się przypierdala do ojca, który wyszedł z trójką dzieci pod blok. I do kierowcy, który mieszka w Skierniewicach a policja go zatrzymała w Łodzi.
Emocji wiele, a po stronie policji zero wyrozumiałości. Szczególnie w sytuacji z dziećmi, choć sami ci ludzie też idą od razu na zadry z policją.

Co do wymiany opon. Można, jest to podstawowa czynność życiowa, gdy autem jeździmy do pracy.
I mam zagwozdke. Jeżdżę do pracy autem, ale koła trzymam u matki, 20km ode mnie. W mieszkaniu nie mam miejsca na nie, to mogę pojechać po nie?
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-09, 23:50

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-10, 00:03

laynn pisze:Co do wymiany opon. Można, jest to podstawowa czynność życiowa, gdy autem jeździmy do pracy.

według policji nie, bo na zimowych też można jeździć

laynn pisze:I mam zagwozdke. Jeżdżę do pracy autem, ale koła trzymam u matki, 20km ode mnie. W mieszkaniu nie mam miejsca na nie, to mogę pojechać po nie?

do rodziny możesz jechać zawsze. Mówisz, że jedziesz pomóc itp.

laynn pisze:O z rejonów Pudełka
https://www.wiesci24.pl/2...e=socialnetwork

policyjnej hołocie odbiło, chyba jak nigdy dotąd. Dlatego kiedyś tam pisałem do Prezesa, że ja w żadną przyzwoitość służb nie wierzę - bo to banda. Lata przyjmowania byle kogo robią swoje. Wreszcie mogą pokazać swoją siłę i władzę.
To, co w ciągu ostatnich 5 lat bydlaki z PiSu zrobili z tym społeczeństwem to woła o pomstę do nieba... Dekady miną zanim wróci normalność.
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 00:07 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-10, 00:24

Prezes pisze:Nie, to jest identyczna postawa, jak powstrzymanie się od głosowania za komuny. Wtedy też były wybory i wtedy wynik również był znany.
Nie do końca. Za komuny w wyborach nie mógł sobie wystartować nikt z opozycji, a teraz jeszcze może wystartować każdy. Być może to ostatnie takie wybory i ostatnia szansa, żeby ich powstrzymać bez wychodzenia na ulicę i robienia rewolucji.

Pudelek pisze:policyjnej hołocie odbiło, chyba jak nigdy dotąd
Niestety to prawda. A nie dalej jak w ostatnią sobotę na spacerze, cały czas kłóciłem się z Ukochaną o "zakaz wejścia do lasu". Ona twierdziła, że to tak na wyrost, żeby ludzi przystopować, a w praktyce nikt nie będzie się czepiał, szczególnie gdzieś na uboczu. A ja byłem zdania, że uaktywnią się zakompleksieni służbiści, którzy będą się wyżywać - i już takich filmików jest wysyp.
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 00:25 przez sprocket73, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-10, 00:34

sprocket73 pisze:Nie do końca. Za komuny w wyborach nie mógł sobie wystartować nikt z opozycji, a teraz jeszcze może wystartować każdy. Być może to ostatnie takie wybory i ostatnia szansa, żeby ich powstrzymać bez wychodzenia na ulicę i robienia rewolucji.

sprockecie, powstrzymać to ich można byłoby przy normalnych wyborach. To coś wyborami nie jest. Komuna była bardziej uczciwa pod tym względem, bo nie udawała, że mają demokrację. Jak można by później walczyć z PiSem posiadając mandat zdobyty przy takim złamaniu prawa? Poza tym chyba naprawdę nie sądzisz, że PiS pozwoliłby sobie teraz na porażkę - jadą na chama, bo wiedzą, że za kilka miesięcy ci wszyscy którym "tarcza" nie uratowała pracy powieszą ich na latarniach. Ale wtedy będzie za późno, władza zakonserwowana na kilka lat, a może by i tak stan wyjątkowy wprowadzić - cenzura, podporzadkowanie prasy będzie w sam raz. A suwerenowi rzuci się jakieś poluzowanie rygorów jakby co... Rewolucję należałoby zacząć od rozstrzelania części sąsiadów, bo według ostatnich badań jedynie 12 procent osób w Polsce jest przeciwnych takiemu zestawowi zakazów, a niezmiennie Duda ma ponad 50 poparcia (i tylko ja jakoś nie mam szczęścia trafienia na jego wyborcę).

Nie, przyzwoity człowiek nie może sobie splamić rąk udziałem w tej hucpie. Ja wiem, że część osób pomyśli tak jak Ty, ale to droga donikąd. Jeśli byłaby duża frekwencja, to PiS zyska dodatkowy argument, że ludzie zaakceptowali ten przekręt.

sprocket73 pisze:Niestety to prawda. A nie dalej jak w ostatnią sobotę na spacerze, cały czas kłóciłem się z Ukochaną o "zakaz wejścia do lasu". Ona twierdziła, że to tak na wyrost, żeby ludzi przystopować, a w praktyce nikt nie będzie się czepiał, szczególnie gdzieś na uboczu. A ja byłem zdania, że uaktywnią się zakompleksieni służbiści, którzy będą się wyżywać lecząc własne kompleksy - i już takich filmików jest wysyp.

u mnie na razie Straż Leśna ogranicza się do pouczeń. Ale już dziś czytałem, że przygotowywane są drony do śledzenia obywateli z powietrza, aby można było szybko reagować. Szykują nam zapierdol taki, jakiego miesiąc temu jeszcze nikt by sobie nie wyobraził i to ku radości wielu mieszkańców tego grajdołka :rol
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 00:35 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-10, 01:09

Pudelek pisze:Nie, przyzwoity człowiek nie może sobie splamić rąk udziałem w tej hucpie. Ja wiem, że część osób pomyśli tak jak Ty, ale to droga donikąd. Jeśli byłaby duża frekwencja, to PiS zyska dodatkowy argument, że ludzie zaakceptowali ten przekręt.

Hmm... czyli jak wezmę udział w wyborach korespondencyjnych, to będziesz mnie uważał za człowieka nieprzyzwoitego? Zakładam, że w komisjach liczących głosy będą przedstawiciele różnych partii, jeszcze będzie patrzenie sobie nawzajem na ręce i ogólnie rzecz biorąc wynik wyborów nie będzie zafałszowany. Kaczor liczy na to, że teraz jeszcze wygra. Wypłacił emerytom, podwyższył górnikom, dogadał się z kościelnymi. Jeżeli jego przeciwnicy zbojkotują wybory, to naprawdę wygra bez kantów. Dlatego tak im zależy, żeby te wybory były już teraz, kiedy jeszcze mają duże poparcie.
Jeżeli uważasz, że oszustwo wyborcze będzie już teraz, to dlaczego przejmujesz się frekwencją? Za komuny nie było żadnego problemu aby frekwencja zawsze była w okolicach 99%.
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-10, 08:19

Pudelek pisze:według policji nie, bo na zimowych też można jeździć

Ale przy takich temperaturach na zimowych oponach jest dłuższe hamowanie. Czyli w razie awaryjnej sytuacji, lepiej jechać na letnich.
Jest i odpowiedź Samego Ministerstwa Zdrowia:
https://dorzeczy.pl/kraj/135899/czy-w-c ... rowia.html

Jeszcze ten film z ojcem
https://youtu.be/zjghZUrE0GI
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-10, 09:16

https://youtu.be/el0prDXwxQI

Kawałek na czasie :D
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 09:17 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-10, 10:00

Pudelek pisze:Rewolucję należałoby zacząć od rozstrzelania części sąsiadów, bo według ostatnich badań jedynie 12 procent osób w Polsce jest przeciwnych takiemu zestawowi zakazów, a niezmiennie Duda ma ponad 50 poparcia (i tylko ja jakoś nie mam szczęścia trafienia na jego wyborcę).


Czy posiadasz wystarczające zapasy gumy od majtek aby tak strielać ???

sprocket73 pisze: A ja byłem zdania, że uaktywnią się zakompleksieni służbiści, którzy będą się wyżywać - i już takich filmików jest wysyp.


Jak świat światem zawsze tacy istnieli- wszędzie.

By się o tym przekonać starczy przejrzeć filmiki z protestów "żółtych kamizelek" w necie.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-10, 10:17

telefon 110 pisze:Jak świat światem zawsze tacy istnieli- wszędzie.

Nie wszędzie i nie zawsze daje im się natomiast narzędzia do tak imponującej "samorealizacji". Obszar interpretacji ostatnio stanowionego "prawa" pozostający w rękach policjantów jest skandalicznie szeroki.

Pudelek pisze:Dlatego kiedyś tam pisałem do Prezesa, że ja w żadną przyzwoitość służb nie wierzę - bo to banda. Lata przyjmowania byle kogo robią swoje. Wreszcie mogą pokazać swoją siłę i władzę.

Mimo wszystko wszystkich bym do jednego wora nie wrzucał. Fakt, że średni poziom spadł, ale to jest wynikiem takiej, a nie innej atrakcyjności pracy w Policji.
Co jest naprawdę smutne, to poziom wypowiedzi wysokich funkcjonariuszy w mediach.
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 10:19 przez Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2020-04-10, 10:24

Ceper od dwóch dni się nie pokazał na forum. To pewnie wina PiS-u. :lol

Nie da się tego już czytać, jeden napierdzielał non stop o alkowach, to drugi monotematycznie jedzie na PiS... Idę do roboty..
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-10, 10:50

sokół pisze:to drugi


… trzeci, czwarty, piąty …

I słusznie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-10, 10:56

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... =BoxOpImg1

Jak widać - zachowane są wszystkie środki ostrożności.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości