Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-10, 10:57

sprocket73 pisze:Zakładam, że w komisjach liczących głosy będą przedstawiciele różnych partii, jeszcze będzie patrzenie sobie nawzajem na ręce i ogólnie rzecz biorąc wynik wyborów nie będzie zafałszowany.

założenie może być błędne. Po pierwsze - na tych wyborach zależy tylko PiSowi, więc przedstawicieli innych partii nie będzię tam ciągnęło, zwłaszcza w przypadku nadal występującego zagrożenia wirusem. Po drugie - Kidawa chyba stwierdziła, że nie będzie narażać swoich wyborców, więc od tej strony w ogóle może nie być chętnych. Możliwe, że inni pójdą w jej ślady.

Jeżeli jego przeciwnicy zbojkotują wybory, to naprawdę wygra bez kantów.

nie wygra bez kantów, ponieważ całe te wybory są kantem.

sprocket73 pisze:Jeżeli uważasz, że oszustwo wyborcze będzie już teraz, to dlaczego przejmujesz się frekwencją?

wydaje mi się, że napisałem to dość jasno: te wybory są NIELEGALNE, ale jeśli ludzie na nie pójdą, to staną się legalne. I nie będzie nikt mógł powiedzieć po latach, że Duda wygrał nieuczciwie. Chcesz brać udział to bierz, ale, niestety, w ten sposób pośrednio wspierasz PiS, bo go niejako rozgrzeszasz.

Prezes pisze:Co jest naprawdę smutne, to poziom wypowiedzi wysokich funkcjonariuszy w mediach.

jaka góra, taki dół. Od tygodnia odnoszę wrażenie, że obecnie największym zagrożeniem w Polsce nie jest wirus, ale służby: wirus prędzej czy później przeminie, a te zachowują się jak spuszczone ze smyczy psy. Chamskie, bezkarne i z całkowitym przekonaniem, że włos mi z głowy nie spadnie. Zapewne to przekonanie nie bierze się znikąd, przecież nie słyszałem ani słowa samokrytyki z policyjnej centrali. I nie mamy pewności, czy tak nie zostanie na stałe, zwłaszcza, że będą pustki w budżecie.

laynn pisze:Jest i odpowiedź Samego Ministerstwa Zdrowia:
https://dorzeczy.pl/kraj/...wa-zdrowia.html

łaskawcy, "wydali zgodę". W ciągu miesiąca przenieśliśmy się do kraju, gdzie każdorazowo trzeba uzyskać na coś zezwolenie. :o-o Tyle tylko, że pały i tak interpretują prawo po swojemu i niekoniecznie muszą się tą zgodą przejmować.
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 10:59 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-10, 11:21

Pudelek pisze:wydaje mi się, że napisałem to dość jasno: te wybory są NIELEGALNE, ale jeśli ludzie na nie pójdą, to staną się legalne
Bzdury piszesz, od kiedy to coś nielegalnego stanie się legalne jak ludzie to zrobią? ;)

Pudelek pisze:Chcesz brać udział to bierz, ale, niestety, w ten sposób pośrednio wspierasz PiS, bo go niejako rozgrzeszasz.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=KSVEm5mnk_c[/video]
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-10, 11:28

sprocket73 pisze:Bzdury piszesz, od kiedy to coś nielegalnego stanie się legalne jak ludzie to zrobią?

aha, czyli sam przyznajesz, że te wybory są nielegalne :P To po kiego grzyba brać udział w czymś nielegalnym? Naprawdę dziwię się trochę Twojej naiwności w to, że PiS zapewni uczciwe liczenie głosów, jeśli złamali wszystko z tym związane.

Głosuj. Jarosław zaciera ręce :P Przecież dokładnie o to mu chodziło.
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 11:29 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-10, 11:38

Obrazek

:D
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 11:39 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-10, 11:53

Pudelek pisze:aha, czyli sam przyznajesz, że te wybory są nielegalne
Nie przypisuj mi na siłę swojego zdania, nic takiego nie napisałem. Co do legalności, to są takie organy jak TK i SN - ich zapytaj. A Ty siedź na dupie dumny z siebie i zadowolony, że dałeś im popalić nie głosując.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-10, 12:03

sprocket73 pisze:Co do legalności, to są takie organy jak TK i SN - ich zapytaj.

kpisz czy o drogę pytasz? Obecny TK i SN? Ty chyba naprawdę żyjesz w jakieś alternatywnej rzeczywistości.

Od pewnego czasu posiadam zdolność czytania i nie muszę zadawać pytań tym wydmuszkom, bo wystarczy sięgnąć do konstytucji, która jasno pisze, co to są wybory. Ta hucpa wyborami nie jest. Chcesz brać w tym udział, to weź, ale nie ubieraj się w szaty zatroskanego o kraj przeciwnika PiSu, bo grasz dokładnie taką rolę, jaką Ci przeznaczono.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5744
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-10, 12:11

Tak jak wspomniałem siedź na dupie zadowolony z siebie.
Wesołych Świąt i bez odbioru :)
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-10, 12:12

sprocket73 pisze:Co do legalności, to są takie organy jak TK i SN - ich zapytaj.

Z tym TK to tak żartem chyba napisałeś? :)

Ja to widzę tak:
Po pierwsze, w aktualnej sytuacji te wybory nie są w pełni bezpieczne. Zobaczymy, jak będzie w maju, ale nie zamierzam narażać rodziny w imię legitymizacji wyboru jedynie słusznego kandydata.
Po drugie w kształcie przewidzianym ostatnimi regulacjami głosowanie nie spełnia kryteriów wyborów w demokratycznym kraju ani wymogów konstytucyjnych.
Po trzecie nikt nie będzie w stanie sprawdzić uczciwości i legalności oddanych głosów.
Po czwarte nie życzę sobie, żeby władza (zwłaszcza obecna) mogła sprawdzić, na kogo głosowałem.
Po piąte kandydaci (poza jednym) nie mają żadnych szans prowadzenia skutecznej kampanii.

Idąc na wybory powiedziałbym: OK, zgadzam się na 1,2,3,4,5.
Nie, nie zgadzam się.

Im więcej będzie rycerzy walczących z wiatrakiem pomimo wszystko, tym wyższa frekwencja, tym większa legitymizacja tych "wyborów".
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-10, 12:19

sprocket73 pisze:Wesołych Świąt i bez odbioru

i wzajemnie :) Sorry, że trochę mnie poniosło. Nie ma sensu się tu wzajemnie boksować, bo to i tak niczego nie zmieni. Każdy z nas zrobi to, co będzie uważał za słuszne. O ile te "wybory" w ogóle się odbędą.

Prezes pisze:Im więcej będzie rycerzy walczących z wiatrakiem pomimo wszystko, tym wyższa frekwencja, tym większa legitymizacja tych "wyborów".

o tym cały czas piszę. Szlachetne pobudki zostaną wykorzystane do przyklepania gówna.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-10, 13:38

sprocket73 pisze:Tak jak wspomniałem siedź na dupie zadowolony z siebie.


Pudelek buja w obłokach.

A to mu się marzy że zaraza wygubi starych katoli (potencjalny elektorat Dudy), a to kombinuje z rozstrzeliwaniem sąsiadów.

Zapał rewolucyjny chłopa ogarnia - jak sam pisze.

Trza nie być obojętnym i głosować na Kamysza-Kosiniaka. On Ci jeden z pomocą PSL-u jest w stanie uczynić porządki w Spółkach Skarbu Państwa.

Wykosi towarzystwo pisowskie równo z ziemią, niczym żniwiarz łany zboża.


Wesołych Swiąt Sprockecie.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-10, 13:55

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,258 ... #s=BoxMMt3
Prawie co trzeci zakażony po kontakcie ze służbą zdrowia.
W DPS-ach też tragedia, pielęgniarki dostają nakazy pracy.

Z problemem należy walczyć zamykając lasy i ścigając rowerzystów.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-10, 16:09

https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki ... warantanny

Towarzyszu Telefon110 ! Ty często pisujesz o różnych elitach. Co powiesz na aresztowanie syna przedstawiciela obecnej elity kulturalnej ?
Ostatnio zmieniony 2020-04-10, 16:11 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2020-04-10, 16:12

Za notoryczne łamanie kwarantanny dostał 10 tysięcy. Dobrze, że nie jeździł rowerem, bo zapłaciłby 2 tysiące więcej.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-10, 16:13

Prezes pisze:https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,25860506,niemal-co-trzeci-pacjent-z-koronawirusem-zarazil-sie-w-szpitalu.html#s=BoxMMt3
Prawie co trzeci zakażony po kontakcie ze służbą zdrowia.
W DPS-ach też tragedia, pielęgniarki dostają nakazy pracy.

Z problemem należy walczyć zamykając lasy i ścigając rowerzystów.


To wręcz wzorcowe przedstawienie przysłowia "Kowal zawinił, Cygana powiesili".
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2020-04-10, 16:21

Dobromił pisze:
Co powiesz na aresztowanie syna przedstawiciela obecnej elity kulturalnej ?


Syn Martyniuka należy do elity kulturalnej ?

Po za tym należało się juniorowi jak psu micha.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości