Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Sport

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12317
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2013-12-30, 09:57

Pudelek pisze: Do powiedzenia nic sensownego nie ma


dlatego jest taki medialny, bo gada od rzeczy
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-30, 15:30

na polityka by się nadawał idealnie
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-30, 19:27

chwastek pisze:taki swojski chłopina z niego jest.


jak dla mnie, to swojski to on był zanim zaczęła się cała ta heca. A teraz jego hehehe w każdej reklamie i każdej wypowiedzi bynajmniej nie wygląda mi na swojskie i naturalne...

chwastek pisze:Komu nie zdarza się mówić od czasu do czasu od rzeczy

ale nie cały czas :P
Ostatnio zmieniony 2013-12-30, 19:31 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-30, 20:59

I chłop sobie zarobi na swoim stylu bycia, może nawet sporo. Dobrze kombinuje, za jakiś czas i tak pójdzie w nie pamięć jak wielu sportowców a to co zarobi w swoje 5 min będzie jego.
Choc życzę mu by długo o nim było słychać i to nie w stylu "Mateji" :) ale z konkretnych osiągnięć
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-30, 22:07

chwastek pisze: bo trochę krzywdzące dla Piotra Żyły były to słowa.


dlatego to usunąłem, ale po prostu po kolejnym obejrzeniu jego gęby mam dość. Nawet sympatyczny facet parodiujący samego siebie w kolejnych idiotycznych reklamach (bo zbyt mądre one nie są) potrafi stać się obrzydliwy.

chwastek pisze:Dwójka dzieci w chałupie.

może jestem dziwny, ale uważam, że zawodowi sportowcy powinni zarabiać sportem, zwłaszcza, że akurat skoczkowie to chyba najlepiej opłacana grupa zimowa w Polsce (poza Kowalczyk). Reklamy - ok, jak już się coś osiągnie. A tutaj mamy typowe polskie podejście - raz wyskoczył, a już gwiazda. Ze swojego chłopa staje się kolejną kukłą, która się sprzedaje. No cóż, zawsze byłem surowy dla tych którzy za kasę szczerzą zęby w sztucznym uśmiechu...

Piotrek pisze:Dobrze kombinuje, za jakiś czas i tak pójdzie w nie pamięć jak wielu sportowców a to co zarobi w swoje 5 min będzie jego.

jak tak dalej pójdzie to faktycznie będziemy go pamiętać tylko z reklamy. Małysz też się błaźnił z telewizora reklamując np. gorący kubek :D, ale jego raczej nie z tego będziemy pamiętać. A Żyłę, jak na razie, z hehehe i z tego, że za długo spał :dev
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-30, 22:21

tak jak pisałem wyżej - mnie to nie dziwi, mnie to wkur...ia ;)

niestety, Lewandowskiego nie czytałem - jak zacznie w końcu grać, tak jak się od niego oczekuje, to może połknę w jeden wieczór :usm
Ostatnio zmieniony 2013-12-30, 22:21 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-30, 22:24

A wracając do turnieju, to ja bym nie powiedział, że źle im poszło, w końcu 6 polaków w 30-ce, to jest bardzo dobry wynik. Turniej 4 skoczni, to w ogóle specyficzny turniej i zawsze się rządził swoimi prawami. Małysz wygrał go raz i to tak trochę przypadkiem wyskakując znikąd, potem był w formie nie raz, a turnieju już nie wygrał. Wg mnie nie ma co panikować, po jednym konkursie, chłopaki dadzą radę. :-o Kiedyś był tylko Małysz i długo, długo nic, wcześniej to nikogo nie było, teraz jednak ta drużyna jest i to najlepsza w historii.

Bardziej irytują mnie te oceny za lądowanie, np Amman ląduje sobie na dwie nogi i ledwo ustaje te skoki, a noty z kosmosu, nie wiem za co.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-12-30, 22:48

Vision pisze:w końcu 6 polaków w 30-ce


apetyt rośnie w miarę jedzenia - na TCS Polacy mieli pokazać skrzydła, na razie im nie wyszło. Będę się jednak upierał, że ten konkurs był słaby.

Vision pisze:to w ogóle specyficzny turniej i zawsze się rządził swoimi prawami.

no i właśnie ponieważ to specyficzny turniej, to obawiam się, że Stoch już zaprzepaścił szansę na zwycięstwo, a przecież to było jego celem. Aby wygrać, należy być w dobrej formie w każdym konkursie - Małysz, gdy wygrywał, był tutaj 4-ty, a nie 13-ty... tutaj liczą się punkty.

Mnie z kolei irytują punkty za wiatr - karanie zawodników, którzy mieli szczęście/pecha trafić na dobry wiatr i to wykorzystali. Kiedyś tego nie było, zawody były jednak bardziej przejrzyste, można powiedzieć - romantyczne. A teraz wszystko wylicza komputer w zależności od pomiaru podmuchu, który nie zawsze bywa wiarygodny. Skoki zawsze miały element loteryjności pogodowej i niepotrzebnie to zmieniano. Bo czy teraz jest sprawiedliwiej? Większość skoczków ponoć twierdzi, że np. punkty za obniżenie belki i tak nie rekompensują mniejszych możliwości odlecenia...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-30, 23:01

Pudelek pisze:Będę się jednak upierał, że ten konkurs był słaby.


Nie mówię, że był rewelacyjny ale nie był zły. Bardziej chodziło mi o to, że jednak na podstawie jednego konkursu nie ma co, aż tak oceniać zawodników, na koniec sezonu będzie to lepsza ocena. ;)

Pudelek pisze:to obawiam się, że Stoch już zaprzepaścił szansę na zwycięstwo, a przecież to było jego celem.


To już raczej na pewno, traci już do lidera, dobre 17 metrów, w przełożeniu na 6 skoków to jednak sporo, tym bardziej, że dominatorem takim jak Małysz to on nie jest i raczej nigdy nie będzie. Małysz to przeskakiwał innych o dobre parę metrów, a ostatnio to jednak tak wyrównanie w tej czołówce. I też chyba na to ma wpływ właśnie ten przelicznik wiatru śmieszny i do tego jeszcze te majstrowanie belkami.

Ja też mam mieszane uczucia co do tego majstrowania przy wietrze i belkach. Ktoś przeskoczy skocznię i jest 20, a ktoś pyknie punkt K i jest w pierwszej trójce. :D
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2013-12-30, 23:38

Oberstdorf naszym nie wyszedł, bo nigdy im nie wychodził. Nawet Adaśko tu nie wygrał.
W Ga-Pa będzie podium Stocha i jeszcze ktoś w pierwszej dysze i inaczej pogadamy.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-12-31, 07:18

Ale to dopiero pierwszy konkurs, jeszcze może być różnie- znaczy lepiej.

chwastek pisze: jestem tylko mniej surowa.

O to to :) . Póki co skoczkowie przynoszą mniej wstydu (a czasem nawet i dają radość) niż piłkarze na których idzie nie miłosierna kasa a wyników od lat brak.
Vision

Postautor: Vision » 2013-12-31, 15:44

No Żyła sobie wolne na Nowy Rok wziął, wcale nie jest taki głupi jak tu wypisujecie, dzisiaj sobie pobaluje. :D

A Stoch jednak mocny, moim zdaniem forma jest, tylko ten Diethart też pokazał i to jest taki zawodnik nie wiadomo skąd, który może wygrać turniej. ;)
Vision

Postautor: Vision » 2014-01-01, 19:55

Jak tam po dzisjejszym konkursie?

Ja tam od Stocha nie oczekiwałem zwycięstwa w turnieju, ani nie uważałem, go za żadnego faworyta, bo jednak tak jak wcześniej mówiłem, dla mnie to turniej dziwny i Stoch po prostu mi do niego nie pasuje. Liczyłem na miejsce w pierwszej 5-ce wprawdzie, a na to jeszcze jest jakaś szansa...

Mimo wszystko jestem zadowlony, 4 polaków w 20ce, turnieju wg mnie to dobry wynik. Najważniejsza impreza dopiero przed nami. A w turnieju została trójka chyba tylko która się liczy jeszcze. Stawiam na młodego znikąd. ;)

A co myślicie o decyzji Kowalczyk apropo innego turnieju. ;) ?

Wg mnie to dobra decyzja, która może się różnie odbić na jej formie, ale wg mnie pokazała charakter, chociaż inni pewnie pomyślą, że jej wszystko przeszkadza i zachowała się jak dama jakaś. Ja jednak uważam, że tu kasa rządzi i chcieli uatrakcyjnić zawody i zwiększyć oglądalność, dając szanse innym, bo przecież nudne by było jakby wygrała poraz piąty. ;) Więc dobrze zrobiła.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-01-02, 07:19

chwastek pisze:Pudelek a czytałeś już biografię 24 letniego sportowca Roberta Lewandowskiego?


Jak chcecie to napiszę autobiografię 39 - letniego Dobromiła, bramkarza z ligi okręgowej :D

P.s. Poważniej pisząc to polecam "Spalonego" Iwana.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-01-02, 07:59

W skokach jak za starych dobrych lat - treningi i kwalifikacje dużo lepsze od konkursów.. No i nasi ewidentnie w słabszej formie niż jakieś 2 tygodnie temu.

A Justyna bardzo dobrze zrobiła, chociaż tym sposobem pewnie pożegnała się z PŚ w tym roku. Ale się trza szanować i już :)
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości