Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5770
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2020-04-20, 20:12

Adrian pisze:To brzmi jak kawałek z filmu "Chłopaki nie płaczą"

Może i ten kawałek jest jak z filmu, ale taki właśnie ma być ;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-20, 20:22

włodarz pisze:Panowie od cywilizacji i lustra, nie rozpędzajcie się. Powtórzę: każdy człowiek kiedyś umrze, prędzej czy później. Macie może jakieś argumenty przeciwko tej tezie?


Jakie Twe słowa są mądre, jaka filozofia w nich tkwi, ile dobroci z nich wypływa... Jak to fajnie lekko napisać na klawiaturze, że ktoś umrze np prędzej. Tak wiem, kilkanaście zgonów dziennie w Polsce to nic. Tak rzecze statystyka. Ona prawdę Ci powie , ona wskaże Ci drogę. Adrian a ten kawałek też znasz ?

P.s. Jakieś 80 lat temu po polskiej ziemii chodzili tacy pewni przyjemniaczkowie. W spółkach austriacko - niemiecko - "trawnikowych" obsługiwali pewne obozy, w których też filozoficznie podchodzili do życia innych. Tak mi się to ogólnie skojarzyło.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-20, 20:28

Kto był dziś w lesie?
Obrazek

Ja tak :)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-04-20, 20:29

Prezes pisze:Jakże wygodnie i pozornie sprytnie jest bronić tezy odartej z wcześniejszego kontekstu.
Tylko niekoniecznie elegancko, ale kto by się tam przejmował.

Jak kto woli, to w sumie może być przydatna umiejętność - np. w politykę można pójść.

A tymczasem pod Tatrami wrze.
https://podroze.onet.pl/polska/koronawi ... ry/hr7rnrp
Tamże piszą:
""Naszym zdaniem Tatry powinny zostać otwarte dla ogółu wtedy, kiedy będzie można otworzyć bazę hotelarską i gastronomiczną. Jeżeli będzie już na tyle bezpiecznie, żeby otworzyć bazę hotelarską, to wszyscy będą mogli przyjeżdżać do Zakopanego i iść w góry. W chwili obecnej baza hotelarska jest zamknięta. Ideą rządu, jeżeli chodzi o poluzowanie restrykcji, było udostępnienie lasów i terenów spacerowych dla lokalnych mieszkańców, czyli szlaki w Tatrach powinny być udostępnione dla ludzi tu mieszkających, natomiast nie dla kogoś, kto przyjechałby tu z drugiego końca Polski" – powiedział PAP starosta tatrzański Piotr Bąk."

Czyli co: nie bedzie dutków - nie bedzie Tater?


Powinny być dutki bez turystów. Z tego Pana starosty też dobro i umiłowanie bliźniego wychodzi.


Wiktor ... z Tobą u boku to nas żaden mundurowy nie zaczepi ...
Ostatnio zmieniony 2020-04-20, 20:30 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2020-04-20, 20:44

Dobromił pisze:Tak wiem, kilkanaście zgonów dziennie w Polsce to nic. Tak rzecze statystyka.
To nie obóz koncentracyjny. Ponad 1100 dziennie, w tym rzeczone kilkanaście. Wiesz, że pieniądze biorą się z pracy? Tego pewnie nie wiesz, że rząd nie ma pieniędzy i każdy kredyt będą spłacać pracujący (następne pokolenia) + dodatkowo stres i drobne wyrzeczenia dla milionów Polaków. Przeczytaj wstawiony tekst przez Pudelka i wyciągnij wnioski.
Ostatnio zmieniony 2020-04-20, 20:46 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6115
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-20, 20:49

laynn pisze:Kto był dziś w lesie?

Ja tak :)


E tam, jak już można to nie ma frajdy.

Ja byłem wczoraj (19 kwietnia) na terenach zielonych!

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2020-04-20, 21:13

Ja byłam, ja, ja, ja! Jutro też idę, a w sobotę jadę w góry! :D
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6115
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-04-20, 21:15

Gdzie się wybierasz?
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 791
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2020-04-20, 21:18

Dobromił pisze:
włodarz pisze:Panowie od cywilizacji i lustra, nie rozpędzajcie się. Powtórzę: każdy człowiek kiedyś umrze, prędzej czy później. Macie może jakieś argumenty przeciwko tej tezie?


Jakie Twe słowa są mądre, jaka filozofia w nich tkwi, ile dobroci z nich wypływa... Jak to fajnie lekko napisać na klawiaturze, że ktoś umrze np prędzej. Tak wiem, kilkanaście zgonów dziennie w Polsce to nic. Tak rzecze statystyka. Ona prawdę Ci powie , ona wskaże Ci drogę. Adrian a ten kawałek też znasz ?


Ja chyba znam - Dezerter - spytaj milicjanta
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2020-04-20, 21:22

Sebastian pisze:Gdzie się wybierasz?


Długo się zastanawialiśmy i wybraliśmy Łabowską, jedziemy rodzinnie z bratem i bratową ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2020-04-20, 21:43

Prezes pisze:Jeśli jesteś ciekawa, to sprawdź. Dzisiaj nie ma problemu z dostępem do takich danych.
https://www.gazetaprawna....i-zakazeni.html
20% przyrostu zgonów jest Twoim zdaniem znaczące, czy może być i do zaakceptowania?


Chcialabym zobaczyc konkretne i wiarygodne dane - ile zmarlo ludzi w marcach poszczegolnych lat, powiedzmy od 2000 roku do teraz. Rok po roku. W owych Wloszech. A nie jaki procent wzrostu w stosunku do sredniej krzywej spadku nachylenia grupy wiekowej.
Bo gdzies sie przewinely informacje ze owszem, w marcu 2020 zmarlo wiecej niz rok, dwa temu, ale w 2017 zmarlo wiecej niz w 2020 - a szału z tego jakos nikt nie robil... A 5 a 6 a 17 lat temu? Ale obawiam sie, ze obecnie to moga byc bardzo poufne dane...

laynn pisze:Ja z szokiem przeczytałem słowa buby.
Dziwi mnie jednak, że wcześniej nie pozbyli się babci...


Ale ktore slowa i ktorej babci? Tej co wczesniej pisalam, ze zmarla na raka a wpisali jej ze na wirusa?
Ostatnio zmieniony 2020-04-20, 21:52 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2020-04-20, 21:54

Cóż, statystyki statystykami, można i nimi rozmawiać o śmierci, zgonach i trupach oraz równoważyć wagę zgonów nad stratami lub zyskami ogólnymi.

Jest jednak - o dziwo - jeszcze jedna strona medalu, czyli zwykłe ludzkie cierpienie z powodu straty osoby bliskiej. Śmierć żony, ojca, dziecka itd. i żal po tej stracie trudno łagodzić stwierdzeniem, "że przecież prędzej czy później każdy umrze".
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-04-20, 21:59

Chcialabym zobaczyc konkretne i wiarygodne dane - ile zmarlo ludzi w marcach poszczegolnych lat, powiedzmy od 2000 roku do teraz. Rok po roku.


Ja też. I zwrócę na to uwagę. I, niezależnie, co tam znajdę, uważam, że obecne ograniczenia są, z grubsza rzecz biorąc, słuszne. Jeśli ktoś jest radykalnie odmiennego zdania, to albo nie przyjrzał się sprawie dokładnie, albo jest z ZUS-u ;)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
laynn

Postautor: laynn » 2020-04-20, 21:59

Piotrek, o właśnie. W samo sedno.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-04-20, 22:06

buba pisze:Chcialabym zobaczyc konkretne i wiarygodne dane - ile zmarlo ludzi w marcach poszczegolnych lat, powiedzmy od 2000 roku do teraz.

Chciałabyś - to sobie poszukaj. Nie, to nie są informacje tajne.
Jak znajdziesz - to przeanalizuj dane i wtedy formułuj wnioski na temat epidemii. Odwrotna kolejność jest mało przekonująca.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości