Odnawialne źródła energii - OZE

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-11-14, 15:30

laynn pisze:W niektórych autach co ileś km trzeba to ustrojstwo przepalić

Osobiście polecam wyrwanie DPFa w pizdu.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-11-14, 15:45

laynn pisze:kupić nowego diesla, kupujesz z DPFem, czyli z filtrem cząstek stałych
Wiem coś na ten temat :-( Najczęściej wyskakuję na działkę 8 km, więc przepala się automatycznie i śmierdzi.
Żarówki energooszczędne to dopiero porażka (ani ekologia, ani oszczędności), ale były w modzie jeszcze kilka lat temu.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-11-14, 16:33

Też kupuję tylko stary typ żarówek. U mnie są cały czas dostępne, tylko chyba się oficjalnie nazywają jakoś inaczej. Nie wiem jak bo kupując proszę o "żarówki" i dostaję to co chciałam.\

Energooszczędne ponad 15 lat temu kupowali moi Rodzice , skuszeni tym, że są ponoć ekologiczne. Prawie wszędzie się już przepaliły, tylko chyba w jednym miejscu w mieszkaniu zostały.
laynn

Postautor: laynn » 2014-11-14, 18:20

bton1 pisze:Osobiście polecam wyrwanie DPFa w pizdu.

Ja mam auto jeszcze bez tego. Za to mam silnik ze słabą dwu masą...Choć pewnie jeszcze kilka lat pojeżdżę zanim będę ją wymieniał (taką liczbę km robię :D ). A co do wycięcia, to nie wiem jak potem z przeglądem...
Basia Z. pisze:Prawie wszędzie się już przepaliły, tylko chyba w jednym miejscu w mieszkaniu zostały.

Ja mam w całym domu te enego oszczędne . Póki co aż takiego problemu nie miałem z nimi, właśnie więcej mi się przepalały te starego typu.
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2014-11-14, 21:54

Ja wymieniłem dwumasę z całym sprzęgłem, bo zaczęło się tłuc przy ostrzejszym depnięciu. Przy okazji poszedł DPF. Nie ma żadnych problemów na przeglądzie, nikt Ci tam emisji nie mierzy. A że dwie stokrotki padną przez te spaliny.. Mówi się trudno.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
laynn

Postautor: laynn » 2014-11-14, 22:58

Ja nie mam dpfa :D
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-11-14, 23:15

A ja nie mam sprzęgła :) Więc nie mam z kim pogadać /poza żoną/ w samochodzie
http://motoblisko.pl/artykuly/dwumasa-c ... j-portfelu
laynn

Postautor: laynn » 2014-11-15, 05:10

ceper pisze:A ja nie mam sprzęgła

Tfu, hamerykanin!
Dopóki nie będę kupował auta nowego, to nie ma co się pchać w automata, dlatego póki co mam 6tkę, a co! :D
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-11-15, 23:03

laynn pisze:ceper napisał/a:
A ja nie mam sprzęgła

Tfu, hamerykanin!
Sprzęgło musi być, tylko jeden pedał (rzecz) mniej.
A wypalanie cząstek stałych jest upierdliwe i trwa około 15 minut, nie powinno się go przerywać, więc silnik popracował na próżno trochę na działce. Nawet na 2-pasmowej drodze przestrzegam przepisów, jak przystało na wzorowego kierowcę :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-11-15, 23:06 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2014-11-16, 19:10

No jest upierdliwe. Dlatego cieszę się, że kupiłem auto z silnikiem, do którego nie stosowano tych filtrów. Obecnie już nie produkowany, z racji normy Euro 6 czy jak ona się tam zwie.
Ja obecnie też, staram się jeździć przepisowo, choć czasem ciężko z tą przepisowością. Np stosowanie u mnie 6biegu opłaca się (zarówno dla spalania mniejszego jak i mniejszego zużycia dwu masu) jadąc ponad 120km/h, co w naszym kraju dozwolone jest na ekspresówkach, czy też autostradach.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2018-10-11, 10:43

ceper pisze:Celem jest osiągnięcie 20% udziału OZE w produkcji energii elektrycznej, więc w uproszczeniu cena prądu musi wzrosnąć o 120% (80%*1 + 20%*7).
4 lata temu pisałem, że energia musi zdrożeć przez debilizmy UE. Przedsiębiorcy mają w tym roku podwyżkę 70% - to dopiero początek. Po wyborach wyborcom należy się nagroda. Póki co prezes trzyma w szachu prezesów spółek energetycznych, wszak to spółki ze znacznym udziałem Skarbu Państwa.

Dla mnie nie są uciążliwe opłaty za energię, stary miesięcznie to tylko promile. Lud właśnie te promile będzie musiał ograniczyć, by opłacić rachunki za energię, chyba że wystarczy mu pomroczność jasna. I właśnie dla nich będzie CZYNSZ+. :-/
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości