Usługa Picasaweb

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-25, 07:57

Apropo nicka, to zawsze wszyscy coś mówili, że jest problem ze zmianą go w zwykłej Picasie, żyłem w tym przeświadczeniu kilka lat i mnie to wkurzało, bo nie mogłem go zmienić, a miałem taki byle jaki jak wpisałem ileś lat temu. No ale co ciekawe ostatnio udało mi się to zrobić, bez żadnych problemów, nick się zmienił natychmiast na jaki chciałem. :-o
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-11-25, 14:49

a jak to zrobiłeś? bo mi kilka miesięcy temu Picassa sama zmieniła adres z PudelekIV na kombinację cyfr i nie potrafię tego odwrócić...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-25, 15:00

Normalnie, chyba coś właśnie zmienili w tej sprawie, bo kiedyś tego na pewno nie było. Jak jesteś na swoich albumach klikasz w prawym górnym rogu, obok nicka, w ta ikonkę "OPCJE" ---> "USTAWIENIA" i pierwsza pozycja to zmiana nicka. Ale to jest tylko zmiana nicka, którą wyświetla się przy komentarzach i jako Twoja nazwa, a z adresem to chyba nie ma nic wspólnego, bo mi wyświetla ten z poczty gmail. :DD Czyli jeszcze inny, ale nie żadne cyfry.

EDIT: Ale teraz widzę, że trzecia pozycja to jest właśnie zmiana adresu URL (tam są właśnie dwie opcje: numer i normalna nazwa) i tam się da coś też pozmieniać. :-)
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 15:06 przez Vision, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-11-25, 15:08

no właśnie u mnie ten jakiś czas temu zniknęła możliwość adresu jako normalnej nazwy - google pewnie liczy, że w akcie desperacji przejdę na Gówno Plus...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-25, 15:12

Tak, tylko kiedyś to "menu" całkiem inaczej wyglądało, u mnie to teraz tak wygląda:

Obrazek

I po kliknięciu w "zmień swój adres URL", mam coś takiego:

Obrazek

I da się to przełączyć.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2013-11-25, 15:42

ja nie mam opcji "zmień swój adres URL", choć kiedyś miałem - to ewidentnie jakiś spisek
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2013-11-25, 15:56

Pudelek pisze:ewidentnie jakiś spisek

Ewidentnie Cię tam nie lubią :D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-11-25, 16:32

To jest trochę zamotane. Kiedyś w Picassie miałem możliwość ustalenia swojej końcówki w adresie i ustawiłem. Potem mi to zniknęło i kojarzę, że to w okresie jak nazwa Picassy i G+ zmieniła się na jedną nazwę konta (oczywiście było pytanie czy chcę).
Teraz jak wpisze adres Picassy z tą wybraną przeze mnie nazwą/adresem to strona się otwiera ale adres wraca do cyferek.
Sądzę, że wszystko zacznie być "normalne" gdy już Google wymuszą całkowicie zrezygnowanie z Picassy na rzecz G+, trochę to jeszcze potrwa ale tak będzie.
Bo narazie to jest bajzel, różne funkcje się pojawiają, znikają, wygląd też się zmienia.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2013-11-25, 19:08

Vision pisze:Tak, tylko kiedyś to "menu" całkiem inaczej wyglądało, u mnie to teraz tak wygląda:

Ja zaglądałem przed chwilą i nie mam opcji zmiany nazwy użytkownika. Co więcej - dostałem maila, że jeśli nie podam imienia i nazwiska to usuną moje konto i powiązane z nim galerie.
Jeśli nie przejdę na gówno+ to chyba szlag wszystko trafi :dev
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-25, 20:46

Piotrek pisze:Potem mi to zniknęło i kojarzę, że to w okresie jak nazwa Picassy i G+ zmieniła się na jedną nazwę konta (oczywiście było pytanie czy chcę).


No bo to tak jakoś było, ja też wtedy coś popieprzyłem, ale potem znalazłem gdzieś w opcjach, żeby rozłączyć te usługi i mieć każdą oddzielnie, dalej się to jakoś da odłączyć, tylko nie wiem jak, już teraz. Poza tym u niektórych w galeriach jest nick, na niebiesko jako taki niby link, a u niektórych na czarno nieaktywny, nie wiem czy też od tego to nie zależy... bo ja mam na czarno nieaktywny, a Pudla jest niebieski właśnie.

Piotrek pisze:Sądzę, że wszystko zacznie być "normalne" gdy już Google wymuszą całkowicie zrezygnowanie z Picassy na rzecz G+, trochę to jeszcze potrwa ale tak będzie.


Normalnie to będzie wtedy. :P

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 20:54 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-11-25, 20:54

Vision pisze:Poza tym u niektórych w galeriach jest nick, na niebiesko jako taki niby link, a u niektórych na czarno nieaktywny, nie wiem czy też od tego to nie zależy...

Zdaje się, ze jak nick niebieski, czyli aktywny, to użytkownik ma profil/konto na G+, wtedy klikając na nick w ten profil się przechodzi.

Filmik ciekaw :lol
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-25, 20:57

Piotrek pisze:wtedy klikając na nick w ten profil się przechodzi.


U Pudla to jest jeszcze inaczej. :) Bo u niego jak komentuje to ma ten nick czarny, a jak wejdziesz na profil, to ma niebieski, a jak w niego klikniesz to wywala:

404. That’s an error.
Nie można znaleźć żądanego adresu URL na tym serwerze. That’s all we know.


:)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-11-25, 21:17

Sprawdziłem, faktycznie.
Pudel jakiś dziwny jest z tego wynika :lol . N.p. Kris75 ma taki sam kolor jak Pudelek a po kliknięciu wchodzi się w profil.
Vision

Postautor: Vision » 2013-11-25, 21:24

Piotrek pisze:Zdaje się, ze jak nick niebieski, czyli aktywny, to użytkownik ma profil/konto na G+


To też nie jest tak do końca, bo jak teraz to sprawdziłem, to u niektórych ewidentnie przechodzi na konto Google + co widać w lewym górnym rogu, a u niektórych tylko na profil Google, a to dwie różne rzeczy z tego wynika. U mnie zaś się nie da przejść z picasy na ten zwykły profil Google, ale też go mam, bo ja na niego wejść umiem, tylko nie z picasy, mam to po prostu jakoś rozdzielone. :-o

O, pod tym linkiem, mam też to coś:

Google

ale to nie jest google +.
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 21:30 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-11-25, 22:18

Bo to jest zakręcone jak baranie rogi :rol A nie powinno.

Więc tak, ja to rozumiem, że aby mieć swoją Picasse, YouTube, Bloggera, profil i inne rzeczy to trzeba mieć konto na Googlach bo to ich produkty.
Ale Google chcą to wszystko jakoś skomasować w jeden "organizm" stąd powstało G+ gdzie powoli łaczy się ludziom ich konta w różnych usługach. W efekcie jak się wejdzie do kogoś na G+ to tam ma zdjęcia (z Picassy), filmy (z YT), wpisy (czyli ten profil z dodawaniem postów).
Zamysł dobry, mnie odpowiada że nie muszę się osobno logować na Picasse i YT bo tu mam wszystko pod ręką ale irytuje mnie, ze to dość mozolnie chodzi.
I brakuje mi kilku funkcji z Picassy (n.p. ustawianie okładek albumów, choć kiedyś w G+ to było).
Za to na plus jest w końcu adres, znaczy jego końcówka, teraz mam prosty do zapamiętania a nie te kombinacje cyferek i liter.
Ostatnio zmieniony 2013-11-25, 22:19 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości