Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Fajny film wczoraj widziałem(am)

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-11-29, 22:20

Jak dla mnie świetny dokument , trochę zmienił mój obraz Afryki , polecam , zapewne jest gdzieś dostępny.
http://www.telemagazyn.pl/film/oblicza-afryki-751200/
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-30, 17:07

Krzyś66 pisze:zmienił mój obraz Afryki

A chciałoby Ci się rozwinąć myśl?
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-11-30, 22:19

To temat na dłuższą rozmowę w przyjaznej atmosferze.
Trochę rozjaśnił mi się obraz tym że sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana niż myślałem ; Murzyni mają ewidentną chęć rozwiązywania swych problemów i społeczeństwom wielu krajów afrykańskich bardzo na tym zależy wydawało się podczas oglądania tego filmu że znacznie bardziej im zależy na ich ojczyznach niż nam Białym na naszych .
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2015-12-01, 18:32

Obraz Afryki jest jeszcze inny jak go oglądasz z bliska. Myślę, że mógłbym tam zamieszkać :)
Choć nie wszędzie...
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-01, 20:53

w Namibii nie ma muzułmanów. To może być kiedyś jakieś alternatywne miejsce do zamieszkania, jak do Starego Świata przyjadą miliony "Turków" na bezwizowym ruchu. Czyli możliwe, że już w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8407
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-03, 21:10

dziś w nocy leciał "Ładunek 200", film rosyjski.

Masakra, tak porytych scen dawno nie widziałem. I to podobno w obrazie na faktach autentycznych. Jeśli radziecka prowincja lat 80. wyglądała choć w małej części jak w tym filmie - to ZSRR upaść musiał. Tylko czy teraz jest tam lepiej/inaczej?
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-04, 11:26

Oglądał ktoś może "Świętą górę" z bodajże lat 70-tych?
Wiem, że nic nie wiem.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-12-05, 11:25

Teraz "leci" w TVP historia dokument o Toradżach (plemię , lud , w Indonezji ) .Gdy to pierwszy raz oglądałem to "kopara" opadła na glebę i ciężko było dźwignąć :o-o
Z jednej strony szok , zaskoczenie zdziwienie z drugiej jednak dezaprobata dla tego "zaklętego kręgu " zapętlenia w które sami siebie wpędzają i które wielu z nich dołuje , wyniszcza.
Niesamowity obyczaj , polecam obejrzeć .
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-05, 14:25

Dziś na Canal+ o 21 leci "Birdman". Koniecznie trzeba zobaczyć, film niecodzienny, nieszablonowy a zarazem nie nużący jak jakieś pseudo -klimatyczno -psychologiczne gnioty :-)
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-12-15, 15:54

Przez debilne relacje sportowe nie obejrzałem wczoraj odcinka "Cesarzowej Ki" :(
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-15, 20:06

O to to. "Cesarzowej ..." nie oglądam ale najbardziej mnie wk.... jak z powodu skoków nie leci "Klan".
:)

Póki co mocno polecam "Noe: Wybrany przez Boga", film z zeszłego roku. Od razu uprzedzę, że to nie jest kolejna słodka produkcja jakimi karmi telewizja w okresie świątecznym ;) a film surowy, momentami wręcz brutalny ale świetne zrobiony i wciągający.
Z lektorem można obejrzeć np. na cda.pl, ostatnio też na Canal+ się pojawił.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-16, 15:55

Buba pisze: To co sie stalo np. na Ukrainie z majdanem jest dobrym przykladem.

Wczoraj w nocy leciał świetny film o Majdanie:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?g ... mu=1537847

Buba pisze:Vlado wiesz moze czy gdzies w necie jest dostepny do obejrzenia?

Dopiero premiera była w TVP2, trzeba śledzić;)

http://www.tvp.pl/tvp2/wydarzenia/dokum ... 2/22688054

https://www.youtube.com/watch?v=UEIeXkx3dhE
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6171
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-16, 16:10

Vlado pisze:Dopiero premiera była w TVP2, trzeba śledzić;)


To sie bede rozgladac- ale jakby tobie gdzies kiedys wpadlo w oko to podeslij!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-27, 20:34

Jako że w Święta wypada sie ukulturalnić toteż wyskoczyłem na "Gwiezdne wojny" i mówiąc krótko film wywala...w kosmos :-) . Dosłownie.
Po dość nijakich i płaskich częściach I-III ta jest całkowitym przeciwieństwem. Klimat, styl, niewielka dawka humoru idealnie nawiązują do IV-VI z lat 70/80, nawet wizualnie film zupełnie nie odstaje od tych kultowych części (oczywiście efekty bardziej współczesne ale nie sztuczne i plastikowe jak w I-III). Krótko mówiąc, jak ktoś lubi to się nie zawiedzie.
Han Solo i Księżniczka już podstarzali ale dają radę :) , sporo też nowych postaci, natomiast bohatery wokół ktorego dzieje się akcja (Luke Skywalker) pojawia się na moment w ostatniej scenie. Trochę mnie to zdziwiło z początku ale teraz zaczyna to pasować do siebie. Han solo ginie (pewnie H.Ford już się nie zgodził grać w kontynuacji) natomiast przym po części przejmie Luke Skywalker tym bardziej, że jak czytałem, mają być kolejne części.
I dobrze.

"Everest"- to już nie w kinie. Ruska kopia z polskimi napisami, jakość przyzwoita. A film też niczego sobie, ogląda się dobrze, nie nudzi, widoki piękne. Tylko sie zastanawiam czy film (chodzi o sam szczyt i najbliższą jego okolice) kręcili w plenerach naturalnych czyli w rejonie i na Evereście (pewnie mało prawdopodobne), naturalnych ale udających ten rejon czy może to przedstawione zdobycie szczytu to komputerowe bajery :rol
Film na faktach.

"Marsjanin"- obawiałem się przerostu hamerykańskiej dumy nad treścią (jak to często bywa w ich wielkobudżetowych produkcjach, ale za patriotyzm trza ich jednak chwalić, my tego nie mamy) a tu całkiem normalny film o gościu co utknął na Marsie. Kilka niedorzeczności się pojawia, jest chwila wzruszenia, ogólnie jednak film nie ma mielizn a to nie zawsze się udaje przy produkcjach 2 i pół godzinnych.
śrubka78
Posty: 28
Rejestracja: 2014-01-13, 21:57
Lokalizacja: spod potrójnej

Postautor: śrubka78 » 2015-12-27, 22:41

Też miałem okazje nadrobić przygotowane wcześniej fimy i oto moja świąteczan kinoteka:
Trup ( El Cuerpo) hiszpanski film -dla mnie rewelacja
Oldboy -koreanski film z roku 2003
Zodiac - film na faktach
Pogorzelisko (incendies)

Ogólnie kino ciężkie z ciekawymi zakończeniami jak ktoś lubi to polecam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 221 gości