a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-11-24, 13:02

Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 13:07

podobno ma duże doświadczenie - od czasów gimnazjum regularnie gra w gry wojenne na konsolach i komputerze
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-24, 13:22

buba pisze:Na wojnie mozna swietnie zarobic, wiec od czasu do czasu gdzies trzeba cos rozpetac. No i trzeba pilnowac zeby jakis daleki kraj spoza kliki nie stal sie zbyt silny i np. taki Kadafi nie wprowadzil waluty opartej na zlocie czy srebrze do rozliczen ropy.


Z Irakiem było podobnie, też chciano się uniezależnić bardziej od dolara. To wspaniałomyślni amerykanie wymyślili sobie bajkę o bombie atomowej, która to spowoduje katastrofę. Do dzisiaj żadnej bomby nie znaleziono, a Irak rozpieprzony. Swoją drogą zrobił to kraj, który ma praktycznie najwięcej takich bomb. I jako jedyni w historii ich użyli przeciwko ludności. Ale straszą świat każdym innym krajem, że może to zrobić. Teraz Iran ma taką bombę i jak nie zainterweniują to zginiemy.

buba pisze:Zreszta wierzac mediom Ukraina tez jest szczesliwa ze stracila Krym, ma ciagla wojne i rozpierdol na sporej czesci terytorium, skloconych obywateli , rozwalona do konca gospodarke i ludzie dostaja emeryture warta 1/5 tego co kiedys. Naginely tysiace ludzi z obu stron (tyle trupow to chyba od czasu Stalina nie bylo w tym kraju), miasta, drogi, koleje, kopalnie poniszczone, wiele ludzi nie wie jak ogrzeje sie w najblizsza zime- ale jest zajebiscie bo jest "demokracja" i nawet gdzieniegdzie powiewa flaga UE... Nieprawdaz ze tak to przedstawiaja nasze obiektywne i wolne media?


No media jak to media, mają swoją prawdę. Szczerze mówiąc sporo czytałem mediów z tamtej strony nie tych zachodnich i wg mnie tak jest najlepiej wyrobić sobie o czymś zdanie. Tylko u nas przecież jest promowana namiętnie rusofobia i wszystko co ze wschodu od razu na wstępie uznaje się za bajkę. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-11-24, 13:39

Centralna Rada Żydów w Niemczech domaga się ograniczenia liczby imigrantów.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 96835.html
Czyżby obecny rząd Niemiec planował zrealizować do końca postanowienia z Wannsee ?
Czas dać odpór brunatnej sile i wdrożyć plan Morgenthau'a w życie.
Przemienić Niemcy w kraj miodem i mlekiem płynący, zamieszkały przez spokojnych ludzi. :-)
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-11-24, 14:02

Pudelek pisze:więcej patologii, a więc ich kręgu wyborczego


Takimi żenującymi tekstami tylko sobie wystawiasz świadectwo.
Wiem, że nic nie wiem.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-11-24, 14:03

Już gdzieś kiedyś napisałem, jakie szczęście że jestesmy w NATO. :usm
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-24, 14:19

Mirek pisze:Już gdzieś kiedyś napisałem, jakie szczęście że jestesmy w NATO. :usm


Faktycznie, w 39 też mieliśmy niesamowite szczęście być w sojuszu z Wlk. Brytanią i Francją.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-11-24, 14:25

Jedno mnie w tej całej dyskusji (z obu stron) zastanawia.
Każdy z Was widzi minusy, tylko u tej "drugiej strony".

To właściwie nawet nie jest dyskusja, bo cała rozmowa sprowadza się do tego, że po podaniu jakiegoś linku nie pada odpowiedź, a tylko "z drugiej strony" podawany jest inny link, na zupełnie inny temat, na zasadzie "a u was murzynów biją", czyli "Wasi robią / robili coś jeszcze gorszego".

Poza tym ta wiara w moc i prawdę jaka płynie z ekranów telewizora.
Ja nie wiem, TV oglądałam od początku lat 60 kiedy rodzice kupili telewizor, potem miałam długą przerwę w czasie studiów. Potem oglądałam przez jakiś czas w okresie stanu wojennego ale mi zbrzydło i potem znowu od roku 1989 do około 2005.
Od roku 2005 nie mam telewizora.

I od zawsze wiem że "telewizja kłamie", a raczej przedstawia fakty takie jakie są dla tej akurat stacji wygodne, podnoszą oglądalność itd. Dlatego wszystko co się widzi w telewizorni trzeba przepuszczać przez mocny filtr własnego rozumu.

Poza tym teraz Internet daje na prawdę duże możliwości, nie trzeba nawet czytać naszej prasy, można ważne wiadomości przeczytać na CNN.

Mój mąż czyta regularnie codziennie prasę rosyjską (oczywiście w Internecie), zarówno "państwową" jak i niezależną, bo takie tam jeszcze istnieją.
Ja czytam prasę słowacką, bo daje dystans do naszych spraw.

I zupełnie nie rozumiem zdenerwowania na dziennikarzy, na TVP na prasę, ona "taka już jest" i trzeba to przyjąć z całym dobrodziejstwem inwentarza, a przede wszystkim posługiwać się własnym rozumem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 14:34

_Sokrates_ pisze:
Pudelek pisze:więcej patologii, a więc ich kręgu wyborczego


Takimi żenującymi tekstami tylko sobie wystawiasz świadectwo.


prawda boli, prawda? :zso Nie martw się, dostaną 500 zł na dziecko, staną się bogaci i już nie będą patologią :)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-11-24, 14:42

Pudelek pisze: Nie martw się, dostaną 500 zł na dziecko, staną się bogaci i już nie będą patologią :)


Nie pińcset ale tysiąc , nie złotych ale euro.

Będą bogaci i Ty będziesz mógł skorzystać na tym (dorabiając). :)
http://amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=453
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 14:50

Vision pisze:Faktycznie, w 39 też mieliśmy niesamowite szczęście być w sojuszu z Wlk. Brytanią i Francją.

generalnie to tak. Nawet formalne wypowiedzienie wojny Adolfowi przez Paryż i Londyn w 1939 roku spowodowało, że tą wojnę ostatecznie przegrał tak, a nie inaczej. Bo nie jest pewne czy w ogóle ruszyłby na Francję, a atak na Wielką Brytanię byłby zupełnie niepotrzebny, podobnie jak np. na Norwegię. A wtedy atak na ZSRR mógłby wyglądać inaczej - może Hitler zdołałby zająć Moskwę i Leningrad, Stalin podpisałby separatystyczny pokój, itd, itd, itd.

Oczywiście Polacy by chcieli aby Francuzi i Brytyjczycy już 3 września umieraliby za kraj nad Wisłą (co ostatecznie zapewne szybko zakończyłoby wojnę), ale to tak nie działa.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-24, 14:51

Dzięki decyzjom europejskich parlamentarzystów jest szansa, że islamski uchodźca znajdzie schronienie w każdym polskim domu. Przynajmniej w domu wyborców PO.


No w Niemczech już też dużo o tym piszą i nawet coś tam kombinują chyba z ustawami, że Twój dom, to już nie Twój dom, tylko państwo sobie go zagospodaruje wg potrzeb. ;) Nie wiem ile w tym prawdy, ale w Polsce już też były badania opinii publicznej na temat przyjmowania uchodźców. I jedno z pytań brzmiało: Czy jest pan/pani za przyjmowaniem uchodźców do swojego domu. Czy jakoś tak, więc przygotowania w tym kierunku jakieś są. Co ciekawe, nawet byłem zdziwiony wynikami tego sondażu, bo dosyć dużo procent opowiedziało się na tak. Że przyjmie sobie uchodźca pod swój dach.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-24, 15:02



Pamietam ze jeszcze niedawno duzo ludzi mowilo ze w PiSie to siedza same stetryczale dziadki z przestarzalymi pogladami a wogole to 90% ich wyborcow to geriatria ktora w ciagu najblizszych 10 lat kopnie w kalendarz. I ze po ktoryms tam roku zycia powinno sie odbierac prawa wyborcze bo demencja starcza, zbytnia podatnosc na propagande katolickich rozglosni itp. I ze o przyszlosci kraju powinni decydowac przede wszystkim mlodzi bo to oni beda w tym kraju zyc i pracowac. A teraz zauwazylam ze przy tych wyborach sie nagle opcja zmienila- jak sie okazalo ze wsrod najmlodszych wyborcow lub tych co beda mogli glosowac za kilka lat wygrywa w cuglach taki Korwin z Kukizem (bo taki chyba byl wynik w gimnazjach,liceach i wsrod studentow). I sie teraz okazalo ze "gownarzeria nic nie wie o zyciu, zna tylko swiat gier komputerowych i fejsbuka"

Czyli jak? bierne i czynne prawo wyborcze tylko dla ludzi z przedzialu wiekowego 30-50 lat?
:lol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-24, 15:03

Pudelek pisze:Oczywiście Polacy by chcieli aby Francuzi i Brytyjczycy już 3 września umieraliby za kraj nad Wisłą (co ostatecznie zapewne szybko zakończyłoby wojnę), ale to tak nie działa.


No to też własnie do tego piłem, jak takie organizacje czy sojusze działają w praktyce. I też kiedyś tu wspomniałem o tym jak nie dawno, Arabia Saudyjska stanęła na czele ONZ-owskiej Rady Praw Człowieka. Co dla mnie jest tylko potwierdzeniem, co te wszystkie organizacje są warte i jak od nich bije hipokryzją. Na czele organizacji, która ma zagwarantować m. in. ochronę praw człowieka staje państwo, które chyba najbardziej je łamie. Ścinają co paręnaście godzin głowę swojemu obywatelowi. Żeby było śmieszniej, już gdzieś tam wystąpili, że z gejami i lesbijkami cyckać się nie będą i nie zamierzają respektować tego prawa, które w ONZ panuje. ;) A samo ONZ nie miało nic przeciwko. W tym wszystkim dobre jest też dla mnie to, że przecież w większości Ci solidaryzujący się z tęczowymi, chcą tutaj też uchodźców. Ciekawe jaka będzie ich tolerancja wobec tych uchodźców, jak będą chcieli wybić im tych tęczowych z głowy. ;) Ale wtedy może się w końcu przekonają, co to jest prawdziwa nietolerancja wobec tęczowych, tą co wcześniej wmawiali tym normalnym, co tylko tego nie lubili. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 15:19 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-24, 15:14

Vision pisze:No w Niemczech już też dużo o tym piszą i nawet coś tam kombinują chyba z ustawami, że Twój dom, to już nie Twój dom, tylko państwo sobie go zagospodaruje wg potrzeb. ;)


A jednoczesnie wciaz utrzymuja ze kolektywizacja to bylo samo zlo? i opowiadaja o swietej wlasnosci prywatnej? :rol czy juz nie?

O zamieszkanych domach jeszcze nie slyszalam ale o tym ze wladze Niemiec oswiadczyly ze moga rozdysponowac do swoich celow pustostany- ktore maja swoich wlascicieli to i czytalam i mowili mi znajomi co w Niemczech mieszkaja.. A to ze wlasciciel pustostanu nie chce oddac swojej prawnie udokumentowanej wlasnosci na takie cele to ich nie interesuje... To juz bylo- i mialo swoja nazwe...

No ale to jest ok i nie trzeba sie burzyc a gorsza zbrodnia jest ze nasi menele dostana kase na dzieci? :rol (co wedlug mnie tez bardzo madre nie jest- lepiej by dawali na dzieci np. ulgi podatkowe to by wyeliminowalo ze ludzie nie chca pracowac tylko sie mnoza jak kroliki)

Vision pisze:W tym wszystkim dobre jest też dla mnie to, że przecież w większości Ci solidaryzujący się z tęczowymi, chcą tutaj też uchodźców. Ciekawe jaka będzie ich tolerancja wobec tych uchodźców, jak będą chcieli wybić im tych tęczowych z głowy. ;)



mozna by ich gdzies razem umieszczac zeby sobie to wyjasnili w swoim gronie :P

Vision pisze:wtedy może się w końcu przekonają, co to jest prawdziwa nietolerancja wobec tęczowych, tą co wcześniej wmawiali tym normalnym, co tylko tego nie lubili. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 15:28 przez buba, łącznie zmieniany 7 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości