a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-12-16, 13:12

Pudelek pisze:
telefon 110 pisze:W polityce wewnętrznej starał się lawirować pomiędzy trzema największymi siłami politycznymi, tj.: socjalistami, Partią Centrum i prawicą

tak, wiem, czytałem to. Równie dobrze można napisać, że był rządem chrześcijańskiej demokracji albo prawicowym.

Nie pamiętam dokładnie, ale zdaje się, że wszystkie ówczesne partie głosowały za przystąpieniem do wojny a konkretnie o zbrojeniach (po decyzje o wybuchu wojny zdaje się że nie leżała w rękach Reichstagu), RÓWNIEŻ socjaliści. Tak wyglądała socjalistyczność rządu tego pruskiego arystokraty.


Jakoś tak to było. Nie jestem w tej chwili przytoczyć dokładnej rozpiski głosowań.
Niemniej również socjaliści (sam przyznajesz) byli za projektem "mittelEuropa".
I to jest niewątpliwe nawiązanie do tego co czynią Niemcy obecnie.
Chęć zdominowania.
Nie za sprawą środków militarnych (boją się) ale za sprawą środków ekonomicznych.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-16, 13:23

telefon 110 pisze:Niemniej również socjaliści (sam przyznajesz) byli za projektem "mittelEuropa".

byli za zbrojeniami wobec wybuchu wojny - to chyba normalna reakcja każdej normalnej partii politycznej, że jeśli doszło do działań zbrojnych, to nie obcina się funduszy na zbrojenia.

Natomiast koncepcja Mittel Europy nigdy nie weszła pod żadne głosowanie publiczne, a jako projekt powstała w kręgach militarystyczno-prawicowych i to już w trakcie wojny, a nie w momencie wybuchu. Tak więc wiązanie socjalistów z ich poparciem dla podporządkowania sobie centralnej Europy jest mocno naciągana.

telefon 110 pisze:I to jest niewątpliwe nawiązanie do tego co czynią Niemcy obecnie.
Chęć zdominowania.
Nie za sprawą środków militarnych (boją się) ale za sprawą środków ekonomicznych.

a to Niemcy są jakimś wyjątkiem? A Francja? A USA? A Rosja? A Chiny? A Polska w okresie międzywojennym (i przed rozbiorami)?

To niestety normalne, że duże państwa usiłują w jakiś sposób podporządkować słabsze i mniejsze. A Niemcy gospodarczo (bo nie militarnie) są chyba obecnie najmnocniejszą gospodarką Europy, więc najbardziej rzuca się to w oczy, no i sądziedztwo, bo różne kraje mają różne pola zainteresowania ekspansją (może poza Chinami, którzy cisną się wszędzie). Wszędzie mamy wpuścić muslinów aby pomieszali geny? Toż nawet islamistów może zabraknąć!
Ostatnio zmieniony 2015-12-16, 13:25 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-16, 13:32

R0BERT pisze:W ogonku to jest Szwajcaria.

Narodowiec fajne się ośmieszył;)
Jedyne co zostało zmasakrowane to reguły logiki i argumentacji.


Drugiego i trzeciego nie darzę sympatią.
Pierwszego polecam szczególnie Bubie i Sokratesowi, wytrzymajcie przez 3,5 minuty;)

Buba pisze: To co sie stalo np. na Ukrainie z majdanem jest dobrym przykladem.

Wczoraj w nocy leciał świetny film o Majdanie:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?g ... mu=1537847
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-16, 13:48

buba pisze:
Basia Z. pisze:W ogóle to mam jakieś deja wu.


Zaskoczylas mnie! Sugerujesz ze w latach 70-80 tych jakby rozpisano uczciwe wybory to komuna by wygrala? :-o


W PRL-u były wybory, w telewizji mówili, że uczciwe. Sama głosowałam, nikogo nie skreślając, bo człowiek i tak nie liczył na to, że coś się zmieni.
Raz mnie nawet pokazali w TV jak to studenci Politechniki głosują.

Tak było do roku 1980, potem ludzie poczuli, że coś się jednak może zmienić (mimo stanu wojennego i wszelkich represji)
Vision

Postautor: Vision » 2015-12-16, 13:56

Pudelek pisze:le to przecież prawda Sugerujesz, że gazeta powinna kłamać?


Czyli wcześniej przez lata kłamała i było w porządku? Sugeruję tyle, że ludzie żyją tym co im media podrzucą, a nie kierując się jakimiś podstawowymi zasadami i wartościami. Nie przeszkadza im to, że np. ktoś okrada ich na miliony, czy zabije w na Bliskim Wschodzie 200 tyś. niewinnych cywilów, wstrząsa nimi za to widok jednego zmarłego dziecka na plaży, bo tak każdą media. ;) A jak zobaczą jakiegoś drobnego przestępce co ukradnie czekoladę w sklepie, czy rozwali przystanek to pierwsi polecą podpierdolić tam gdzie trzeba, jaki to zły człowiek.

Pudelek pisze:atomiast tutaj od dnia wyborów regularnie słyszę, że PiS jest przedstawicielem większości społeczeństwa.


Jak dla mnie to jest czepianie się słówek. Nie raz wcześniej słyszałem, jak zwycięzcy wyborów, okrzykiwali się wybrańcami narodu, co dla mnie ma to samo znaczenie, tylko inaczej jest obrane w słowa. Widziałem też jak Komorowski dzielił Polaków, krzycząc jak to nie ma zgody na brak zgody. Było to też faktycznie takie demokratyczne. Ale wtedy media nie robiły z tego takiego rozgłosu. Konstytucja jest łamana i naginana od dawna, o czym nie raz tu pisałem, ale też nigdy media nie robiły takiego rozgłosu, więc było to mało ważne. Teraz też ten cały KOD, to też akcja zorganizowana i sponsorowana, podobna do tej na Ukrainie, więc jak to nie ucichnie, to skończyć się może podobnie jak tam. No ale może ludzie tak chcą, to są na właściwiej drodze. Ale jest też duże prawdopodobieństwo, że to tylko taka sztuczka, żeby lud czymś zabawić, w międzyczasie przeforsowując kolejne ważniejsze pomysły. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-12-16, 14:14 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-12-16, 14:00

Pudelek pisze:

a to Niemcy są jakimś wyjątkiem? A Francja? A USA? A Rosja? A Chiny? A Polska w okresie międzywojennym (i przed rozbiorami)?
[/quote]
W pewnym sensie jest tak jak piszesz .....
ale...
Niemcy są prekursorem nienormalności w tym dziele.
W sensie darwinistycznym to zbrodniczy naród.
I należy się temu oprzeć ze wszystkich sił.
Zlikwidować zagrożenie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-16, 14:08

telefon 110 pisze:Niemcy są prekursorem nienormalności w tym dziele.
W sensie darwinistycznym to zbrodniczy naród.

Niemcy prekursorami?? A państwa kolonialne co wyczyniały całe wieki w Afryce, Azji i Amerykach? Szło im znacznie lepiej z wieloma narodami, niż Niemcom z żydami...

W sensie darwinistycznym nie ma zbrodniczych czy niewinnych narodów. Są tylko okoliczności w których dany naród może się nimi stać. Patrzenie tylko przez pryzmat II wojny światowej na całą historię społeczeństwa jest bardzo "wiarygodne". Bo pomijając okres III Rzeszy zachowanie mieszkańców Niemiec w niczym nie różniło się od zachować ich sąsiadów i reszty Europy.
Ostatnio zmieniony 2015-12-16, 14:08 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-16, 14:16

Vision pisze:. Ale wtedy media nie robiły z tego takiego rozgłosu.


Ja jednego nie rozumiem, najeżdżasz na media, a przecież media są różne. Mamy obecnie pełne spektrum - od prawa do lewa. Jest wolność prasy, wolność zgromadzeń - i bardzo dobrze.

Ja osobiście czytam różne media - ale w niektóre przedstawione tam fakty wierzę, w niektóre - nie wierzę, gdyż przeczą zdrowemu rozsądkowi. Wielokrotnie tez spotkałam się (no niestety zwłaszcza w mediach prawicowych) z fałszywkami, które były potem prostowane. Dotyczyło to dla przykładu wielkości ostatnich demonstracji.

Kto ci w końcu broni czytać tylko jedną gazetę i wierzyć w to co w niej napiszą. Nie rozumiem o co masz pretensje do mediów - one takie są jakie są, każde ma swoją prawdę, a Twoim zadaniem jako człowieka myślącego jest umiejętnie je czytać.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-16, 14:18

Pudelek pisze:
telefon 110 pisze:Niemcy są prekursorem nienormalności w tym dziele.
W sensie darwinistycznym to zbrodniczy naród.

Niemcy prekursorami?? A państwa kolonialne co wyczyniały całe wieki w Afryce, Azji i Amerykach? Szło im znacznie lepiej z wieloma narodami, niż Niemcom z żydami...



Nie wspominając nawet o ZSRR, w którym we tym samym mniej więcej czasie zamordowano w różny sposób około 20 mln własnych obywateli.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-12-16, 14:19

Pudelek pisze:
telefon 110 pisze:Niemcy są prekursorem nienormalności w tym dziele.
W sensie darwinistycznym to zbrodniczy naród.

Niemcy prekursorami?? A państwa kolonialne co wyczyniały całe wieki w Afryce, Azji i Amerykach? Szło im znacznie lepiej z wieloma narodami, niż Niemcom z żydami...

W sensie darwinistycznym nie ma zbrodniczych czy niewinnych narodów. Są tylko okoliczności w których dany naród może się nimi stać. Patrzenie tylko przez pryzmat II wojny światowej na całą historię społeczeństwa jest bardzo "wiarygodne". Bo pomijając okres III Rzeszy zachowanie mieszkańców Niemiec w niczym nie różniło się od zachować ich sąsiadów i reszty Europy.


a) Niemcom to szło z dawien dawna:
http://wyborcza.pl/alehistoria/1,129848 ... rects=true
To nie jest tylko patrzenie przez pryzmat dws. Patrz punkt a)
b)zbrodnie w Belgii w trakcie pws.
Brak czasu by pisać o innych teutońskich zbrodniach.

Niemcy są chore z nienawiści.
By to zmienić trza sprowadzić imigrantów z Erytrei.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-16, 14:23

Pudelek pisze:To tak jakby Rosjanie bombardowali teraz partyzantkę KOD-u za zgodą i we współpracy z wojskiem PiS-u, a lotnictwo Luksemburga polowało na Kempę, Błaszczaka i Kaczyńskiego, bo wielki książę Luksemburga chciałby na czele polskiego rządu postawić Zandberga :lol

Pudlu udało Ci się to porównanie;)

Pudelek pisze:Państwo Islamskie działa według prawa bożego, a więc według ich myślenia i ich zwolenników - całkowicie legalnie. Również całkowicie legalnie morduje niewiernych, także w Europie, bo Koran im na to pozwala.

Gdyby dochodzić, co było pierwsze kura czy jajo, zabrnęlibyśmy do amerykańsko-radzieckiej zimnej wojny, a jak byś się uparł, to i do średniowiecza;)
Ofiar cywilnych w krajach objętych wojną nie będę tu zliczał.
W krajach, w których wojny nie ma, czyli w Jemenie i w Pakistanie od ataków amerykańskich dronów, według różnych szacunków zginęło już 3000-5000 tys przypadkowych osób, w tym mnóstwo dzieciaków.
W tym samym czasie zginęło może kilku ukrywających się przywódców al-kaidy, których nie dało ująć się w inny sposób.
Program który miał eliminować, tak na prawdę produkuje kolejne pokolenia terrorystów.
Do USA jest daleko, Europa jest za drzwiami i jako sojusznik USA będzie obrywać za ich politykę.
Spróbuj sobie odpowiedzieć, co byś zrobił, gdyby cała Twoja niewinna rodzina zginęła, bo ktoś z tylko sobie zrozumiałego powodu, postanowił nacisnąć przycisk dżojstika?
Ja nie wiem, może z bezradności i nienawiści założyłbym pas i poszedł do metra.
Ostatnio zmieniony 2015-12-16, 14:29 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-12-16, 14:24

Basia Z. pisze:
Pudelek pisze:
telefon 110 pisze:Niemcy są prekursorem nienormalności w tym dziele.
W sensie darwinistycznym to zbrodniczy naród.

Niemcy prekursorami?? A państwa kolonialne co wyczyniały całe wieki w Afryce, Azji i Amerykach? Szło im znacznie lepiej z wieloma narodami, niż Niemcom z żydami...



Nie wspominając nawet o ZSRR, w którym we tym samym mniej więcej czasie zamordowano w różny sposób około 20 mln własnych obywateli.


Proszę się zaznajomić ze źródłami .
Trocki mówił o sobie
-nie jestem Żydem, jestem komunistą.
Tymczasem Niemcy to czysty Narodowy Socjalizm.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-16, 14:29

telefon 110 pisze:a) Niemcom to szło z dawien dawna:

ja tego nie neguję, tylko wyrzynanie całych naród uskutecznili europejscy kolonizatorzy już kilka wieków wcześniej. Niemcy byli pod tym względem mocno opóźnieni.

b)zbrodnie w Belgii w trakcie pws.

a zbrodnie Belgów w Kongo całe dekady wcześniej? Proporcjami nawet nie ma co równać...

telefon 110 pisze:Niemcy są chore z nienawiści.

o Polakach mówią często to samo.

By to zmienić trza sprowadzić imigrantów z Erytrei.

i chorzy z powodów religijnych mieszając się z chorymi z nienawiści mają dać zdrową rasę? Tego by nawet chyba Rosenberg nie wymyślił!

Basia Z. pisze:Nie wspominając nawet o ZSRR, w którym we tym samym mniej więcej czasie zamordowano w różny sposób około 20 mln własnych obywateli.

różnica jest taka, że generalnie w Niemczech zbrodnie III Rzeszy są przez obecnych obywateli potępiane, a Hitler cieszy się sympatią w dość wąskim gronie, a w Rosji zbrodnie ZSRR są często tłumaczone w różnym stopniu (za czasów Putina częściej), a Stalin uważany jest za wielkiego polityka i wodza.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-16, 14:35

Vlado pisze:W krajach, w których wojny nie ma, czyli w Jemenie i w Pakistanie

w Jemenie jak najbardziej jest wojna - domowa. A w Pakistanie na pograniczu afgańskim właściwie nigdy się nie kończy.

Vlado pisze:Spróbuj sobie odpowiedzieć, co byś zrobił, gdyby cała Twoja niewinna rodzina zginęła, bo ktoś z tylko sobie zrozumiałego powodu, postanowił nacisnąć przycisk dżojstika?

na pewno nie poszedłbym mordować niewinnych ludzi.
To raz.

Dwa - ci, którzy zabijają na ulicach europejskich miast to nie są osieroceni Syryjczycy, Jemeńczycy i Irakijczycy. To obywatele Europy zachodniej, najczęściej tu urodzeni, a na pewno wychowani. Oni zabijają z czystej nienawiści. Ich rodziny nadal żyją pod Paryżem, Brukselą czy Londynem, nie polują na nich drony.

Owszem - akcje samobójcze rodzin ofiar się zdarzają na Bliskim Wschodzie, zdarzały się w Rosji, kiedy brały w nich udział wdowy po zabitych bojownikach (tyle, że ci bojownicy najczęściej z własnej woli uczestniczyli w wojnie z Rosją i zginęli w czasie walk, to jednak inna kategoria). Ale nie w Europie zachodniej. Teraz może być inaczej, jeśli zaczną się wysadzać migranci, przybyli na zaproszenie Merkel.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-16, 14:45

ja nie napiszę "na pewno" bo nie wiem co bym zrobił, obojętnie gdzie bym mieszkał, widząc jak ktoś niszczy mój kraj i zabija moich bliskich.
jak u lekarza, można "leczyć" objawy, lub poszukać przyczyny, co sam trafnie robisz w niektórych postach powyżej.
Ostatnio zmieniony 2015-12-16, 14:48 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości