a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-19, 16:45

Tatraman pisze:Pudel, wznieś się ponad poglądy, osądy i uprzedzenia i podejmij myślową próbę nad tym, kto zyskuje na różne sposoby na rzeczonym fałszywym alarmie bombowym.


Bylo kiedys takie madre powiedzenie ze szukajac winnych najlepiej sprawdzic kto osiagnal korzysci ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Vision

Postautor: Vision » 2015-12-19, 16:53

Pudelek pisze:i dziwnym trafem zawsze jest to nagonka na PiS podobnie jak u Sokratesa i innych z cyklu "ja na PiS nie głosowałem, ale..." bardzo przypadkowo zawsze obrywa się tylko przeciwnikom Jarosława, natomiast o poczynaniach PiSu "nie czuję potrzeby dzielić się w internecie"


Mi akurat takich rzeczy nie musisz zarzucać, tym bardziej, że ja przecież ponoć tylko narzekam na wszystko. ;) I nieraz tu pisałem o poczynaniach PiS'u i o ich pomysłach chociażby z 500 zł na dziecko, czy instalowaniu tu amerykańskich pachołków, więc czytaj uważniej. Jak też wiesz, jestem przeciwnikiem Unii Europejskiej, a szczególnie Traktatu Lizbońskiego, który to PiS z uśmiechem na twarzy podpisywał. I nie raz pisałem, że te partie są po prostu siebie warte. To samo sądzę o ogłupiałym tłumie który wyszedł na manifestację PiS'u w zeszłą niedzielę. I kawałek wyżej własnie pisałem jak to działa i jak organizuje się takie manifestacje. Jakby PiS się nie zareklamował, też by była tam garstka ludzi. I tak wygląda nasza demokracja od zawsze, która grupa przekona więcej ludzi to wygrywa, a potem reprezentują głównie swoje interesy przez całą kadencję. :-o Nie moja wina, że teraz widzę nagonkę głównie na PiS i manifestacje przeciwko nim, dlatego o tym teraz piszę. ;) Jakoś za rządów PO nie widziałem, żeby PiS za wszelką cenę próbował obalić władze, nawet przez całe 8 lat to znosił, a tu ktoś nie potrafił wytrzymać nawet tygodnia, a nawet nie potrafił sobie wyobrazić, że PiS może rządzić. Bo już przed wyborami utworzono Nowoczesną z Petru na czele, która po kilku dniach istnienia już miała poparcie w sondażach przeszło 5%. Więc już przed wyborami szykowano się na ewentualną zmianę władzy jakby poszło coś nie tak. Dlatego wniosek jest dla mnie oczywisty, że o żadną demokrację nie chodzi, tylko po prostu o obalenie rządów PiS'u bo to PiS i bo tak. Po prostu ludzie nie umieją się pogodzić z wynikami wyborów i takie są fakty. :-o Ja jako ten wg Ciebie przeciwnik PO, nie biegałem po miastach ze sztandarami i nie nawoływałem ludzi do obalenia władzy, po prostu się pogodziłem z wynikami wyborów, pomimo, że mi one nie pasowały i dalej to kontynuuję godząc się z obecnymi. :DD

Dalibyście chwile wytchnienia od tej nagonki, to znalazłbym czas, żeby dyskutować w ogóle o rządzie. ;) Póki co odnoszę wrażenie, że tylko się krzyczy, a rząd jeszcze nic nie zrobił. Żadna jego decyzja jeszcze nie wpłynęła na moje życie. Tak z rok trzeba było chociaż poczekać i na spokojnie zobaczyć co się będzie dziać. I wtedy podejmować jakieś działania.
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 18:50 przez Vision, łącznie zmieniany 7 razy.
włodarz
Posty: 2719
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2015-12-19, 17:29

włodarz pisze: Tak się wzięli i skrzyknęli bo prawo, bo Trybunał?

Vision ładnie rozwinął moją myśl w poście niżej.


Vlado pisze:Nie chcę wypowiadać się za przeciętnych Kowalskich, ale przeciętny Vładek nie protestował (mimo iż nikt nie lubi, gdy mu się coś zabiera), bo ma świadomość, że było to konieczne....


Było konieczne albo i nie było.

Basia Z. pisze:Ja też nie protestowałam i z moich bliskich znajomych tez nikt, bo maja taką samą świadomość, a poza tym prywatnie - chcą mieć wyższe emerytury.

Pracując do 67 roku życia będziemy mieli wyższe emerytury niż gdybyśmy pracowali do 65 roku, ale i tak będą one zdecydowanie niższe od wypłacanych obecnie.

_Sokrates_ pisze:Tak jak kradzież w majestacie prawa naszych składek z OFE, którą klepnął 'apolityczny' Trybunał? :-o

W majestacie prawa to nie są już nasze składki, więc nikt niczego nie ukradł.
Drugi filar to jeden wielki przekręt. Państwo pozwoliło prywatnym firmom nabić kabzę naszym kosztem.
Z każdego wpłaconego 1000 PLN cwaniaczki z góry pobierały 70 PLN. Potem przez rok tak umiejętnie pomnażali pozostały kapitał, że na koniec roku mogli się pochwalić zyskiem 50 PLN. Czyli po roku z mojego tysiąca miałem 980 zł. No fachowcy pierwszej wody, mistrzowie inwestowania.
Vision

Postautor: Vision » 2015-12-19, 17:32

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 18:26 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-12-19, 18:43

Tatraman pisze:Pudel, wznieś się ponad poglądy, osądy i uprzedzenia i podejmij myślową próbę nad tym, kto zyskuje na różne sposoby na rzeczonym fałszywym alarmie bombowym.


To jak z zhajcowaniem Reichstagu.

I jak wówczas okaże się że Georgi Dymitrow nie był winien. :/

Na szczęście mamy Lecha Wałęse. :P

http://polska.newsweek.pl/lech-walesa-s ... 900,1.html
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-19, 19:00

włodarz pisze:Drugi filar to jeden wielki przekręt.


Cały system emerytalny to jeden wielki przekręt.
No ale to temat na zupełnie inną dyskusję.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-19, 19:52

_Sokrates_ pisze:Tak jak kradzież w majestacie prawa naszych składek z OFE, którą klepnął 'apolityczny' Trybunał? :-o

Mimo swoich bardzo liberalnych poglądów gospodarczych, bardzo podobała mi się odwaga rządu Donka.
Każdy kto choć trochę śledzi gpw, bez problemu dostrzegał jak OFE pompowały rynek, będąc dawcą kapitału. Teraz gdy muszą zabiegać o każdego klienta, może w końcu zaczną szanować nasze pieniądze.

Buba pisze:Bo ich nikt nie zorganizowal i nie wydal na to kasy.. :rol

Bubo aż tak krótką masz pamięć? No przecież demonstracji było wtedy od groma...

Pudelek pisze:
Vision pisze:Więc bardzo prawdopodobne, że sami zadzwonili z informacją o bombie, żeby dalej uskuteczniać nagonkę na PiS.

może nawet głosowali na PiS, żeby potem uskuteczniać nagonkę na PiS :lol to jest chytrość!

Patrząc na liczbę głupot, które zrobiła nasza władza w przeciągu jednego miesiąca, dochodzę do wniosku, że jest to zwykła ustawka. Trzeba było odświeżyć po PO, przygotować Nowoczesną, zdyskredytować populistów ze skrajnej prawico-lewicy. Niektórzy prawdziwie uwierzyli w PiS ale ofiary na każdej wojnie muszą być.

A Jaro z Donkiem i mityczną grupą trzymającą władzę, popijają wino i śmieją się, patrząc jak ich genialny plan wchodzi w życie krok po kroku.
I dumni są z Polaków (szczególnie Jarka duma rozpiera), że w trudnych chwilach Polacy wciąż potrafią się zjednoczyć.
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 20:07 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-19, 20:01

Vlado pisze:bardzo podobała mi się odwaga rządu Donka.


"Trzeba szczegółowo poznać historię administracyjną i finansową dawnego ustroju, by zrozumieć, do jak bezprawnych i nieuczciwych praktyk może brak pieniędzy skłonić rządy łagodne, ale działające tajnie i bez kontroli, kiedy czas ostatecznie usankcjonuje ich władzę i uwolni je od strachu przed rewolucją, tą ostatnią ucieczką ludów."

Alexis de Tocqueville
Wiem, że nic nie wiem.
laynn

Postautor: laynn » 2015-12-19, 22:03

Vlado pisze:A Jaro z Donkiem i mityczną grupą trzymającą władzę, popijają wino i śmieją się, patrząc jak ich genialny plan wchodzi w życie krok po kroku.

Już parę lat temu to mówiłem. Że niby jedna a potem druga partia wychodzi. No ale nikogo to nie dziwiło.
Tylko ja mówiłem, że Donek z Kaczką na grila chadzają...
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-12-20, 00:54

Pieprzycie Panowie...
Polityka Tuska, krzesła, samoloty, rozdzielenie wizyt, doprowadziły do katastrofy.
Kaczyński nigdy nie odpuści Tuskowi i spółce. I ja bym nigdy nie odpuścił. Chyba, że po chrześcijańsku, tzn. po spełnieniu paru warunków. Ale wówczas to by była klęska pierwszego. To się więc nie zdarzy. Jaka więc mowa o dogadywaniu się JK z DT poza opinią publiczną...

A poza tym to jest starcie dwóch wizji: III RP powstałej na bazie zbyt daleko posuniętego kompromisu z "komunistami", którzy wymyślili okrągły stół (cho, cho, cho, jak delikatnie to ująłem!!!) a wizją rzeczywiście wolnej Polski, gdzie suwenerem jest naród.
Jedni chcą zachowania zgniłego kompromisu i będą go gloryfikować ze względu na korzyści, drudzy chcą uwolnienia kraju od zniewolenia o którym przeciętny obywatel nie ma zielonego pojęcia.

To jest oś podziału i nie ma innej.
To tak bardzo ogólnie oczywiście.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-20, 12:32

Tatraman pisze:Chyba, że po chrześcijańsku

zawsze mnie bawi jak różne mendy wycierają sobie gębę religią. I dlatego uważam, że dopóki zorganizowany kult jest w służbie polityków (niezależnie jakiej partii) dopóty jest to rak, który należy zwalczać wszelkimi możliwymi środkami.
Ostatnio zmieniony 2015-12-20, 12:35 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-12-20, 13:03

Bardzo rzeczowa i konstruktywna uwaga ;)
Tylko nie rozumiem dlaczego a propos mojego zdania.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-20, 13:04

Goebbels pisze:należy zwalczać wszelkimi możliwymi środkami.


Szykuj gaz i rozpalaj piece!
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-20, 13:15

Tatraman pisze:Tylko nie rozumiem dlaczego a propos mojego zdania.

to mnie akurat nie dziwi

_Sokrates_ pisze:Szykuj gaz i rozpalaj piece!

nie głosowałem na narodowych socjalistów :) Rozejrzyj się u siebie dookoła, zapewne znajdziesz tam kilku chętnych do stania z pogrzebaczem :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-20, 13:32

Goebbels pisze:Rozejrzyj się u siebie dookoła, zapewne znajdziesz tam kilku chętnych do stania z pogrzebaczem


Na razie widzę tylko ciebie.
Wiem, że nic nie wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości