Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Się dzieje

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-07-24, 07:16

Adrian pisze:Bo bawić trza się umieć

A jak: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... mogli.html

Mówiąc szczerze - nie kumam. Da się prawie normalnie żyć, wprowadzone ograniczenia nie są już jakieś mocno dotkliwe - po wuj nam teraz te wszystkie wesela, wiece i inne imprezy? Przecież to jest obecnie główne źródło syfu, który bez tego w zasadzie mógłby zostać ograniczony do rozmiarów śladowych.
Może by mi to zwisało gdyby nie zagrożenie, że przez ów syf mogą mi znów dzieci do szkoły nie puścić, a to jest poważna dziura w edukacji o poważnym wpływie na ich przyszłość.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-07-24, 07:50

Prezes pisze:
Adrian pisze:Bo bawić trza się umieć

A jak: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... mogli.html

Mówiąc szczerze - nie kumam. Da się prawie normalnie żyć, wprowadzone ograniczenia nie są już jakieś mocno dotkliwe - po wuj nam teraz te wszystkie wesela, wiece i inne imprezy? Przecież to jest obecnie główne źródło syfu, który bez tego w zasadzie mógłby zostać ograniczony do rozmiarów śladowych.
Może by mi to zwisało gdyby nie zagrożenie, że przez ów syf mogą mi znów dzieci do szkoły nie puścić, a to jest poważna dziura w edukacji o poważnym wpływie na ich przyszłość.


Wczoraj na Słowacji zanim wszedłem do schroniska przygotowałem maseczkę, ale zrezygnowałem gdy zobaczyłem że w środku tłum ściśniętych ludzi i nikt nie miał maski, taka sytuacja :-/
Awatar użytkownika
kristoff73
Posty: 606
Rejestracja: 2019-05-15, 20:47
Lokalizacja: ST SD KGR TK SB

Postautor: kristoff73 » 2020-07-24, 08:40

zrezygnowałem


Z wejścia czy z założenia maseczki? ;)
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-07-24, 08:55

To samo było w Popradskim Plesie, tyle że tam jest akurat dość przestronnie - w zasadzie tylko obsługa nosiła maski, wśród pozostałych wyjątki mogłem policzyć na palcach jednej ręki.
Nawet myślałem, że u nich już nie trzeba, ale sprawdziłem i przynajmniej na tamtą chwilę był obowiązek w pomieszczeniach zamkniętych.
Zresztą - z jednej strony obsługa w masce, z drugiej facet za barem przyjmuje gotówkę i tymi samymi rękami podaje Ci kawę. Jakiejś dezynfekcji stołów też nie zauważyłem.

Generalnie mi to pasowało, bo człowiek się przystosowuje i przynajmniej przez parę dni było normalnie jak dawniej. Ale po fakcie jakieś tam refleksje przychodzą.
Ostatnio zmieniony 2020-07-24, 08:57 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-07-24, 13:13

kristoff73 pisze:
zrezygnowałem


Z wejścia czy z założenia maseczki? ;)

No wiadomo że z maseczki, przecież nie z Kofoli ;)

U nas normalnie zakłada, zawsze mam ze sobą, a tam zostałem zbity z tropu, bo nawet ci którzy mieli założone po chwili ściągali bo pewnie czuli się totalnie wyobcowani, ja się tak poczułem i dla tego schowałem maskę z powrotem do kieszeni.
laynn

Postautor: laynn » 2020-07-24, 14:26

Ciniarz :P
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-07-24, 16:15

laynn pisze:Ciniarz :P


??? :no6
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-07-30, 08:04

A propo SIĘ DZIEJE, byłem 2-3 dni temu w Mysłowicach.Od kilku lub więcej lat zauważyłem niezbyt wesołą sprawę.Posłuże się przykładem Mysłowic,jadąc autobusem komunikacji miejskiej do dzielnicy (?) Morgi widziałem wiele opuszczonych mieszkań w tzw familokach (i nie tylko) i lokali użytkowych typu sklep, biuro itp.O ile lokale użytkowe które stoją puste i szukają nowych użytkowników to widzę w wielu miastach ,a ilość pustych mieszkań jest szokująca.W niektórych domach na 20-30 mieszkań było zasiedlone po kilka lokali.W moim rodzinnym Wałbrzychu jest tak od dawna,Wodzisław na razie nie ma tak złej sytuacji ale ilośc pustych lokali zwiększa się co raz bardziej.Widziałem też na osiedlach domków jednorodzinnych prawdziwe że tak powiem pałace i inne tego typu budowle.A jeszcze kilka lat temu nie było to AŻ tak widoczne,a jak widzę sytuacja pod tym względem pogarsza się.
laynn

Postautor: laynn » 2020-07-30, 09:42

Adrian pisze:
laynn pisze:Ciniarz :P


??? :no6

Na Kudłaczach, w środku byłem jedyną osobą w maseczce. I rypało mnie, że inni jej nie mają ;)
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 9775
Rejestracja: 2017-11-13, 12:17

Postautor: Adrian » 2020-07-30, 11:19

Mirek pisze:A propo SIĘ DZIEJE, byłem 2-3 dni temu w Mysłowicach.Od kilku lub więcej lat zauważyłem niezbyt wesołą sprawę.Posłuże się przykładem Mysłowic,jadąc autobusem komunikacji miejskiej do dzielnicy (?) Morgi widziałem wiele opuszczonych mieszkań w tzw familokach (i nie tylko) i lokali użytkowych typu sklep, biuro itp.O ile lokale użytkowe które stoją puste i szukają nowych użytkowników to widzę w wielu miastach ,a ilość pustych mieszkań jest szokująca.W niektórych domach na 20-30 mieszkań było zasiedlone po kilka lokali.W moim rodzinnym Wałbrzychu jest tak od dawna,Wodzisław na razie nie ma tak złej sytuacji ale ilośc pustych lokali zwiększa się co raz bardziej.Widziałem też na osiedlach domków jednorodzinnych prawdziwe że tak powiem pałace i inne tego typu budowle.A jeszcze kilka lat temu nie było to AŻ tak widoczne,a jak widzę sytuacja pod tym względem pogarsza się.


Mirku, wydaje mi się że duży wpływ na to będzie miał fakt, że wybudowanie domu wcale nie wychodzi dużo drożej niż mieszkanie w bloku i pewnie ludzie wolą sprzedać mieszkanie i się wybudować.
Sami się już od dłuższego czasu nad tym zastanawiamy :)
A lokale, w Cieszynie na głównej ulicy centrum, czyli Głębokiej są tak wysokie czynsze że ludzie nie są w stanie tego utrzymać mając sklep i pewnie to są powody pustych lokali, za mała popyt za duża podaż ... A mało tego wszystko kupisz taniej w markecie lub przez internet.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 6092
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2020-07-30, 11:29

Mamy wg komunikatu Ministerstwa Zdrowia 615 nowych zakażonych (rekord!). Ponieważ głównymi ogniskami wirusa są ostatnio kopalnie i wesela, rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla wracających zza granicy. Brawo za logikę!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2020-07-30, 11:49

wesela, rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla wracających zza granicy


Udowodnią, że to goście weselni z zagranicy przywieźli wirusa w sobie oraz na prezentach.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2020-07-30, 12:05

Adrian pisze:
Mirek pisze:A propo SIĘ DZIEJE, byłem 2-3 dni temu w Mysłowicach.Od kilku lub więcej lat zauważyłem niezbyt wesołą sprawę.Posłuże się przykładem Mysłowic,jadąc autobusem komunikacji miejskiej do dzielnicy (?) Morgi widziałem wiele opuszczonych mieszkań w tzw familokach (i nie tylko) i lokali użytkowych typu sklep, biuro itp.O ile lokale użytkowe które stoją puste i szukają nowych użytkowników to widzę w wielu miastach ,a ilość pustych mieszkań jest szokująca.W niektórych domach na 20-30 mieszkań było zasiedlone po kilka lokali.W moim rodzinnym Wałbrzychu jest tak od dawna,Wodzisław na razie nie ma tak złej sytuacji ale ilośc pustych lokali zwiększa się co raz bardziej.Widziałem też na osiedlach domków jednorodzinnych prawdziwe że tak powiem pałace i inne tego typu budowle.A jeszcze kilka lat temu nie było to AŻ tak widoczne,a jak widzę sytuacja pod tym względem pogarsza się.


Mirku, wydaje mi się że duży wpływ na to będzie miał fakt, że wybudowanie domu wcale nie wychodzi dużo drożej niż mieszkanie w bloku i pewnie ludzie wolą sprzedać mieszkanie i się wybudować.
Sami się już od dłuższego czasu nad tym zastanawiamy :)
A lokale, w Cieszynie na głównej ulicy centrum, czyli Głębokiej są tak wysokie czynsze że ludzie nie są w stanie tego utrzymać mając sklep i pewnie to są powody pustych lokali, za mała popyt za duża podaż ... A mało tego wszystko kupisz taniej w markecie lub przez internet.

To prawda, marketów ci u nas dostatek.Jadąc tym autobusem oprócz marketów typu Lidl czy inne naliczyłem ok 10 Biedronek.Trochę szokuje taka ilość pustych opuszczonych mieszkań.
Awatar użytkownika
Prezes
Posty: 1983
Rejestracja: 2013-11-11, 10:10

Postautor: Prezes » 2020-07-30, 13:03

Sebastian pisze:Mamy wg komunikatu Ministerstwa Zdrowia 615 nowych zakażonych (rekord!). Ponieważ głównymi ogniskami wirusa są ostatnio kopalnie i wesela, rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla wracających zza granicy. Brawo za logikę!


Pan Premier w swej nieskończonej mądrości zauważył, że wesela są źródłem zakażeń. Niech ja sobie przypomnę, kto to na te wesela zezwalał... :zso
Pan Premier przypomina również, że limity osób na weselach muszą być przestrzegane. Jak rozumiem, zapewne przy 150 osobach ryzyko jest znacząco mniejsze.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... c,79cfc278

Jestem niezwykle ciekaw dalszego rozwoju sytuacji. Jak to dobrze, że tak wspaniały i kompetentny rząd nad nami czuwa!
Ostatnio zmieniony 2020-07-30, 13:09 przez Prezes, łącznie zmieniany 2 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2020-07-30, 18:37

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,444 ... rawie.html

:lol
Sebastianie, miałeś ostatnio kontrolę policyjną? ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości