a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-12, 13:16

Krzyś66 pisze:Ale takie dyrdymały to mnie odrzuca... a co by zrobił PiS ... wysłał by czołgi ? te nasze cztery samoloty ? Możemy Rosji za przeproszeniem skoczyć w tej jak i w każdej innej kwestii .

No właśnie o to chodzi, co wyłuszczyłeś. Możemy skoczyć, więc argumentacja, że Duda czy Kukiz nie bedą partnerami dla Putina, ale Komorowski to już tak, ma się nijak do rzeczywistości. Cieszę się, że jesteśmy tego samego zdania :)
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-05-12, 16:18

ceper pisze:Oświęcim trzeba będzie uruchomić...

Długo nad tym myślałeś ?

R0BERT pisze:Warszawiacy (ktokolwiek kryje się za tą nazwą) nie biorą udziału w wyborach ?

Nie.
Co więcej, warszawiacy (mieszkańcy Warszawy) nie są też posłami, senatorami i nigdy nie byli prezydentami ;)

Co do ,,przewijającego" się tu wątku Kukiza.....
Moim zdaniem, to będzie ,,gwiazda jednego sezonu" podobnie jak swego czasu Lepper, Korwin czy Palikot. Jak szybko się pojawi, tam szybko zniknie. Taki element ,,folkloru".

Programem Pawła Kukiza jest...brak programu. Tzw. JOW (o niczym innym od Kukiza się nie dowiedziałem) to żadna rewolucja i raczej niczego nie zmieni.

Jednomandatowe okręgi wyborcze obowiązują w wyborach do Senatu i tam przewaga PO jest....większa niż w Sejmie czyli żadnego nowego układu JOW nie gwarantuje a nawet umocnienia.....istniejący....Tak to obecnie wygląda.

Poza tym, drodzy Państwo - nie ma co demonizować rangi Prezydenta. To funkcja reprezentacyjna, brak realnej władzy.
Co z tego, że Prezydent wyjdzie z inicjatywą ustawodawczą i ,,zapoda" szereg zacnych ustaw, jak musi się to ,,przemielić" przez Parlament.

Wystarczy w Sejmie/Senacie inna opcja w przewadze, niż opcja Prezydenta i z planów ,,głowy" Państwa nic nie wyjdzie.....

Co do wyników - jestem zaskoczony. Wygląda na to, że sondaże wyborcze nie przestawiają opinii Polaków ale być może mają za zadanie....te opinie kreować.

Do samego Dudy nic nie mam ale jak patrzę na niego, to widzę Jarka, Antoniego, Krystynę i Toruń.....
Osobiście nie odpowiada mi żaden z kandydatów w II turze i na II turę nie pójdę. Iść tylko po to, aby oddać głos nieważny, to nie ma sensu.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-12, 17:53

Tępy dyszel pisze:Wygląda na to, że sondaże wyborcze nie przestawiają opinii Polaków ale być może mają za zadanie....te opinie kreować.


Od dawna twierdzę, że sondaże są narzędziem uprawiania polityki.
Ciekaw jestem jak wyglądałyby wyniki wyborów gdyby zakazać publikacji ich wyników.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-12, 19:57

R0BERT pisze:Warszawiacy (ktokolwiek kryje się za tą nazwą) nie biorą udziału w wyborach ?

Mamy wpływ na wybór 20 posłów i 4 senatorów.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-12, 20:30

Vlado pisze:Mamy wpływ na wybór 20 posłów i 4 senatorów.

Przejrzałem listę "Waszych". Nie licząc przedstawicieli najnowszej emigracji i nieudaczników, którzy w niedzielnych wyborach nie potrafili zebrać nawet 2%, to zestawienie nazwisk ( i to bez względu na przynależność partyjną ) wskazuje na zdrowy rozsądek mieszkańców Warszawy :-)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-12, 21:06

ceper pisze: ale Piotrek zaraz napisze, że ma chociaż chodnik i przystanek z ekstra WiFi. Oświęcim trzeba będzie uruchomić...


A skąd. Siądę w przydrożnym rowie obok drogi i z kalkulatorkiem będę przeliczał czy brać chodnik z dopłatą na już czy czekać aż gmina w końcu palcem sama kiwnie w tej sprawie. :lol

Ceper, weź się w garść, to forum górskie, skrobnij też czasem jakąś relację. Tak dla równowagi. ;)
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-12, 21:21

Cezary wyczuwam Twoją ironię :D
Znaczna część to partyjny beton, który za punkt honoru ma startowanie z pierwszych miejsc na stołecznych listach.

Dobromił pisze:Drżyj Warszawo.

Raczej nawiązywałem do wypowiedzi Dobromiła.
Nie mogę pojąć, dlaczego wszyscy protestujący walą do Warszawy.
Dlaczego nikt nie okupuje biur poselskich posłów ze swojego regionu?
Dlaczego nie ma manifestacji pod sejmikami?
Nawet te pod sejmem są dość cienkie, wszystko rozgrywa się na ulicach Warszawy.
A rządzący strajki na ulicach mają w kompletnym poważaniu, dotykają one wyłącznie najzwyklejszych mieszkańców Warszawy, ludzi którzy boją się wyjść na ulicę, lub nie mają jak wrócić do domu z pracy.
Tak jakby to mieszkańcy Warszawy byli winni tego, kto rządzi Polską.

Dobromił pisze:Pisząc o drżeniu miałem na myśli kolejne bandyckie występy w Warszawie bydła nazywającego się związkami zawodowymi.

Teraz i tak już jest dużo lepiej niż kilka lat temu, gdy każdy protest wiązał się z kompletną demolką ulic, którymi przechodzili protestujący.

Piotrek pisze:A skąd.

Piotrku ale przyznasz, że wiata przystankowa za 400tys złotych, to już jest chore? ;)
Ostatnio zmieniony 2015-05-12, 21:25 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-12, 21:39

Vlado pisze:Nie mogę pojąć, dlaczego wszyscy protestujący walą do Warszawy.


Stolica, siedziba rządu, sejmu, senatu, prezydenta.

Vlado pisze:Dlaczego nikt nie okupuje biur poselskich posłów ze swojego regionu?


Wydaje Ci się, że posłowie siedzą w tych biurach i pracują? :D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-12, 21:41

A Tobie się wydaje, że przechadzają się ulicami Warszawy?
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-05-12, 21:44

Vlado pisze:przechadzają się ulicami Warszawy?


...walcząc o naszą przyszłość! ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-12, 21:49

Vlado pisze:
Piotrek pisze:A skąd.

Piotrku ale przyznasz, że wiata przystankowa za 400tys złotych, to już jest chore? ;)

Oczywiście że to przesada ale zawsze i wszędzie można takie absurdy znaleźć. Czy to powód by wszystko negować.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-12, 22:03

Vlado pisze:A Tobie się wydaje, że przechadzają się ulicami Warszawy?


Raz widziałem jak jeden szedł :D
Wiem, że nic nie wiem.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-12, 22:08

Co do bardziej rzeczywistych bilansów co Unia nam daje to wygląda mniej więcej tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tylko w żadnym publicznym zestawieniu kosztów dziwnym trafem nie uwzględniają. Do tego jeszcze nie ma tu uwzględnionych kar, które dostajemy np. za to że nasze biedne mućki za dużo mleka dają. ;) Albo za to, że z budżetu państwa chcielibyśmy wspomóc jakąś firmę, bo za to też się kara należy i przepisy nie pozwalają.

Co do tego ukrytego długu, czyli rzeczywistego, to ponoć ma być dostępny publicznie dopiero w 2020 roku jak dostosują do tego przepisy i programy, dzięki którym będą wstanie to policzyć. Co będzie pewnie znowu trochę kosztowało. No ale już kij z cenami, ale 5 lat, żeby to policzyć, a póki co jeden zdolny młody ekonomista robi to za parę groszy w kilka dni na kartce papieru i zna wynik. :P

Donek też karierę w Europie robi. Miny tych ludzi bezcenne...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kCr-ZIZxHS8[/youtube]

EDIT: Tutaj więcej, za bardzo nie wiedział co powiedzieć, przechodząc na język polski... ;)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=UYdQO58FXvE[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2015-05-12, 23:08 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-12, 22:14

Vlado pisze:Cezary wyczuwam Twoją ironię :D;)

Pisałem zupełnie poważnie. Większośc tych osób, to porządni ludzie. Chociaż niektórzy, tak jak napisałeś, z betonu.

Vlado pisze:Nie mogę pojąć, dlaczego wszyscy protestujący walą do Warszawy.;)

Oprócz siedziby władz, co zostało zauważone, to istotniejsze sa media. Jeśli przyjadą protestować do Kościerzyna-Kożla :rol , onikt tego nie zauważy i nie będzie reporterów z ważnych stacji.

Vlado pisze:wiata przystankowa za 400tys złotych, to już jest chore? ;)

Ale nie dla tego, kto ją sprzedawał.
Ostatnio zmieniony 2015-05-12, 22:15 przez cezaryol, łącznie zmieniany 1 raz.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-12, 22:18

Vlado pisze:Nie mogę pojąć, dlaczego wszyscy protestujący walą do Warszawy.
Dlaczego nikt nie okupuje biur poselskich posłów ze swojego regionu?
Dlaczego nie ma manifestacji pod sejmikami?
Nawet te pod sejmem są dość cienkie, wszystko rozgrywa się na ulicach Warszawy.
A rządzący strajki na ulicach mają w kompletnym poważaniu, dotykają one wyłącznie najzwyklejszych mieszkańców Warszawy, ludzi którzy boją się wyjść na ulicę, lub nie mają jak wrócić do domu z pracy.
Tak jakby to mieszkańcy Warszawy byli winni tego, kto rządzi Polską.


Wychyl czasem nos ze Stolycy

http://katowice.gosc.pl/gal/spis/224717 ... i-Weglowej

http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html

http://www.dziennikzachodni.pl/tag/prot ... l?cookie=1

http://www.tokfm.pl/Tokfm/51,103087,17308505.html?i=2

itd. etc.
Ostatnio zmieniony 2015-05-12, 22:19 przez R0BERT, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości