Usługa Picasaweb

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-10-03, 20:08

laynn pisze:Czemu flickr nie? Ja się powoli przyzwyczajam i to kosztem właśnie web-albumu...

bardzo wolne wgrywanie, obróbka zdjęć jest możliwa, ale totalnie niewygodna, wrzucanie zdjęć do relacji to przy każdym trzeba się naklikać kilka razy.

O ile sam używam flickra do sytuacji rezerwowych to jako głównego zbioru sobie nie wyobrażam
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2016-10-03, 20:22

Tępy dyszel pisze:tylko dodając zdjęcia na forum, pokazują mi one strasznie małe

Hmm, wrzucałem relację z majówki, ze Stożka i są takie jak z picasy.
Pudelek pisze:bardzo wolne wgrywanie, obróbka zdjęć jest możliwa, ale totalnie niewygodna

No tak. Tylko ja olałem wrzucanie poprzez program, bo to była jakaś masakra. Wolno, to za mało powiedziane. Na głównej stronie z prawej u góry jest ikona ze strzałką, i się wrzuca całą grupę zdjęć poprzez przeciągnięcie ich z folderu. To trwa tyle samo, co na picasie.
Pudelek pisze:wrzucanie zdjęć do relacji to przy każdym trzeba się naklikać kilka razy

Tu masz rację, jest więcej roboty, bo jeszcze trzeba okroić tego linka skopiowanego. Ale do tego się przyzwyczaiłem. Jednak wydłuża pisanie relacji to fakt.
laynn

Postautor: laynn » 2016-10-03, 20:51

Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-10-03, 23:06

Tępy dyszel pisze:Panie i Panowie - czy możecie mi polecić jakąś sensowną stronę internetową z darmowym hostingiem zdjęć ?

Pewnie nie do końca o to Ci chodzi ale może...ostatnio pobawiłem się z bloggerem, prosty i szybki w obsłudze.
Starą stronę miałem na cba.pl ale czas było się wynieść, ostatnio pół strony mi nie hulało przez pewien czas, bo im serwer policja zgarnęła, często łądowała się jak krew z nosa, poza tym 1GB to mało i musiałem często konta kolejne zakładać na nowe albumy. No i wkurwiająca reklama na 1/3 ekranu.
A blogger, jako część integralna googla fajnie się łączy z kontem, bo to jedność. Stronę trzymam na blogerze a zdjęcia na google zdjęcia i tym sposobem za free mam 15GB miejsca (a jak się wrzuca zdjęcia 800x600 to nie wchodzą w transfer).
Całe szczęście wszytskie albumy ze starej strony trzymałem na wszelki wypadek (i się przydało :)) już wybrane i pomniejszone na Picasie, teraz przeszło na google zdjęcia, więc żaden problem.
I takie cosik sobie zrobiłem
http://zuziawdrodze.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-10-03, 23:09

A co policja miała do serwera? :o-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Robert J
Posty: 1375
Rejestracja: 2013-12-08, 21:46
Kontakt:

Postautor: Robert J » 2016-10-03, 23:17

Piotrek pisze:Starą stronę miałem na cba.pl ale czas było się wynieść, ostatnio pół strony mi nie hulało przez pewien czas, bo im serwer policja zgarnęła, często łądowała się jak krew z nosa, poza tym 1GB to mało i musiałem często konta kolejne zakładać na nowe albumy. No i wkurwiająca reklama na 1/3 ekranu.

Moje początki blogowania były właśnie na cba.pl. Szybko stamtąd uciekłem jak mi wsiąkły wszystkie dane bo padł im serwer :/

Na bloggerze takie coś nie powinno się przydarzyć ;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-10-04, 21:58

Ja z cba.pl byłem gdzieś od 2008 r. Gdybym miał podsumować ten okres to ogólnie na plus - wpadki owszem, czasem jakieś były ale raczej sporadycznie. Za to obsługa całkiem przyzwoita, jest forum dla użytkowników, zawsze można zgłosić problem i zawsze jest reakcja ze strony adm hostingu.

A co policja miała do serwera?

Oni serwery mają w Holandii. No i tak się stało, że jeden został zarekwirowany bez uprzedzenia, bo ponoć jedna ze stron (nie moja ;) ) miała zabronione treści. A że przy okazji zgarnęli hurtem kilka tysięcy innych stron to drobiazg.
Jednak to było do przezycia, trochę minęło i wszystko wróciło. Głównym powodem, że sobie pyknąłem coś nowego było to co mówiłem, stare albumy mi już nie działały poprawnie. Gdyby nie to, pewnie przeżył bym reklame na stronie i zakładanie kolejnych kont i dalej był na cba
Awatar użytkownika
TataOjciec
Posty: 353
Rejestracja: 2013-09-17, 14:26
Lokalizacja: Z Blokowiska

Postautor: TataOjciec » 2016-10-06, 16:47

AloHa

Piotrek pisze:I takie cosik sobie zrobiłem
http://zuziawdrodze.blogspot.com/


A no właśnie widziałem że idziesz z duchem czasu i tera jesteś "Blogersem" HEHEHE
Ja tam już tak się przyzwyczaiłem do cba że aż żal się z nimi rozstawać , zawsze pomocni itp.
Ten blog to w porównaniu to Twojej "Starej" i "Starszej" strony , marnie wypada jak na razie :(.
Zauważam też plusy zmiany, piszesz jak dawniej kilka słów od siebie :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-10-06, 19:17

Kilka słów tylko po to by ramka nie była pusta :D Bloga żadnego nie zamierzam prowadzić ani uzewnętrzniać się słownie.
Do cba sentyment mam ale od nowa wgrywać ze 100 albumów to mi się nie uśmiecha.
Ten blog to w porównaniu to Twojej "Starej" i "Starszej" strony , marnie wypada jak na razie

I lepie nie będzie, bo już wszystko co miało być wrzuciłem.
No, chyba że znów zachce mi się coś samemu napisać, kiedyś, ale nie prędko :-)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-10-06, 19:25

aha, i czasowo jestem do przodu. Na starej stronie, tej którą sam zrobiem, żeby coś dodać musiałem się pierdzielić z kodami w kilku plikach, wgrywać je itd, czasochłonne. Teraz foty na googla wrzucam, a na stronie link z dwóch miejscach i po krzyku, 10 minut roboty.
Tak po prawdzie to w ogóle miałem już chęci olać bawienie się w stronę, ale jakoś żal tej przeszłości :-)
Awatar użytkownika
TataOjciec
Posty: 353
Rejestracja: 2013-09-17, 14:26
Lokalizacja: Z Blokowiska

Postautor: TataOjciec » 2016-10-06, 19:33

AloHa

Piotrek pisze:Tak po prawdzie to w ogóle miałem już chęci olać bawienie się w stronę, ale jakoś żal tej przeszłości :-)


No co Ty to cześć Ciebie i Waszych wycieczek ;)
Ja też ju miałem kilka słabszych miesiecy ale wracam :P

Moje dzieciaki same czasami siadaja i ogladaja "starsze czasy"
Ja to traktuję jako pamietnik, moich tysiecy fotek sam nie ogarniam a tu to jakiś ma sens i chronologię :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-10-06, 20:37

I to jest powód dlaczego tym nie ciepnąłem, bo to jednak kawał czasu i jak mówisz-pamiętnik (mój od 2007 r.), więc żal nie kontynuować.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-10-06, 20:56

Piotrek pisze:pierdzielić z kodami w kilku plikach
Wydawało mi się, że stosujesz jakiś programik do tworzenia galerii (na PC łatwo dodaje się opisówkę jak w Picasa), potem kopiujesz folder na serwer CBA i potem w opisie relacji (tu trzeba trochę napisać samemu w edytorze stron) wklejasz link, np. jak w http://www.zgrzyt.cba.pl/HTM/FOTORELACJE_2015_3.HTM (od maja się nie bawię w to)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10956
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-10-06, 22:30

Do galerii tak, używam JAlbym (choć i w nim w plikach ingeruję w kod żeby zmienić kolor, rozmiary itp) ale już na stronie żeby wstawić niusa, dodać do poszczególnych kategorii itd to musze tradycyjnie wstawiać kody w każdym pliku html
Czyli otwieram pliki np. w KED albo jakimkolwiek edytorze i wstawiam, zapisuję, wrzucam pliki na serwer.
Tzn juz nie muszę , bo w blogerze piszę jak w Wordzie, zaznaczam, pogrubiam, daje kolor jak chce i samo się robi :-)
A na starej stronie wycieczke musiałem umieszczać w trzech do pięciu plików (zależy do ilu kategorii album przynależał) a w każdym na innym kodzie, bo tak żem sobie fantazyjnie to zbudował :D
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2894
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2016-10-24, 20:09

Wiem, że nie na temat ale mam problemy z ,,Fotosikiem".
Posiadam wersję płatną (wersja lite) i po raz kolejny zablokowano mi na tym forum, zdjęcia, jakie za pośrednictwem ,,fotosika" tutaj umieściłem...
Mam informację, że miesięczny limit transferu zewnętrznego (poza ,,Fotosikiem") przekroczył dopuszczalne 2 GB, stąd blokada....

,,Wgrywając" zdjęcia przy transferze z ,,fotosika" są trzy opcje do wyboru, po kliknięciu na zdjęcia, które znajduje się na forum:
a) otwórz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze,
b) otwórz stronę ze zdjęciem w serwisie,
c) nic nie rób.

Na potrzeby forumowe wybieram opcję c), gdyż wydaje mi się, że wtedy transfer zewnętrzny jest najmniejszy.....

Nic to jednak nie daje, zdjęcia po raz kolejny zablokowane i użyteczność płatnego konta zerowa....

Wie ktoś, jak to ,,obejść" tzn. aby te zdjęcia nie znikały ?
Bo wiem, że nawet po latach nie znikają tym, którzy wrzucają je poprzez ,,Fotosika", nawet nie mając tam konta....

P.S. To forum jest jedynym forum, na jakim ,,wgrywam" zdjęcia z ,,Fotosika"...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości