Mundial 2018 - komentarze :)

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2018-07-13, 14:40

Pudelek pisze:Jednak ma znaczenie. O powołaniach decyduje formalnie trener. O wpuszczeniu na boisku też. W przypadku Nawałki miało to kolosalne skutki, kiedy kretyńsko ustawiał drużynę i dokonywał kretyńskich zmian (zarówno w eliminacjach jak i w finałach). Powoływanie swoich ulubieńców, którzy w ligach prezentują mizerny poziom to też Nawałka. Sam zespół bez trenera nie gra.


Jakieś ma... to napisałem, ale nie najważniejsze i nie decydujące. Jednak o wiele większe znaczenie mają sami piłkarze, ich wyszkolenie itp. rzeczy. Np. reprezentacja Chorwacji, trener bez sukcesów, a doszli do finału MŚ. i to bardziej zasługa piłkarzy niż trenera. Więc ja jednak uważam, że nam żaden trener nie pomoże. Nawet The Special One czy sam Pep Gaurdiola wiele więcej by nie wskórał, bo naprawdę nie ma czym. Można to też porównać do polskiego hokeja. Były eksperymenty z bardzo dobrymi trenerami klasy światowej i pewnego poziomu po prostu nie jesteśmy w stanie przeskoczyć i do elity nam raczej coraz dalej niż bliżej. Właśnie spadliśmy w tym roku dywizję niżej. A trenerami byli Kanadyjczycy z przeszłością w samej NHL. Po prostu brakuje nam codziennej rywalizacji z najlepszymi, wtedy też poziom się podnosi. Żeby Polska grała lepiej to sama ekstraklasa musi w Europie coś znaczyć. Za najlepszych czasów to taka Stal Mielec potrafiła walczyć jak równy z równym z Realem Madryt i wtedy też odnosiliśmy sukcesy na arenie międzynarodowej.

Pudelek pisze:Powoływanie swoich ulubieńców, którzy w ligach prezentują mizerny poziom to też Nawałka. Sam zespół bez trenera nie gra.


To fakt, ale czy powołując innych piłkarzy zaszlibyśmy dużo dalej to też ciężko powiedzieć, może tylko lepsze wrażenie po sobie byśmy zostawili i tyle. Do jakichś większych sukcesów dalej by nam było daleko i pewnego poziomu wg mnie nie jesteśmy w stanie i tak przeskoczyć. No i tu po Brzęczku można spodziewać się tego samego, może nawet Błaszczykowski znów zostanie kapitanem drużyny. ;) Chociaż jak dla mnie to on już powoli powinien myśleć o zakończeniu kariery, ewentualnie pograniu jeszcze w jakimś polskim klubie ze 2-3 lata i koniec.

Poza tym jeszcze kogo tu powoływać. Mamy kilkunastu piłkarzy grających na dobrym poziomie w Europie i jak oni są bez formy to pozostało nam tylko powoływać kogoś z drużyn krajowych, a tu poziom jest jaki jest. ;)
Ostatnio zmieniony 2018-07-13, 15:31 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8403
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2018-07-13, 22:39

z pustego i Salomon nie naleje, ale można się zastanawiać, czy Polska grając nie w eksperymentalnym ustawieniu i w nieco innym składzie nie ugrałaby więcej? Albo gdyby zmiany piłkarzy nie były wcześniejsze i bardziej trafione? Jeśli sami zawodnicy mówili, że na treningach byli za mocno zajeżdżani, a z taktyki to już nie wiedzieli co grać, bo trener ciągle zmieniał zdanie, to znaczy że Nawałka jest nawet bardziej winny porażki niż część zawodników.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2018-07-16, 12:03

No ja tam też wiele razy narzekałem, że sporo piłkarzy w tej kadrze być nie powinno i dalej to podtrzymuję. Tylko tak później zacząłem się zastanawiać i właściwie ciężko znaleźć im jakichś zastępców. ;)

A co do finału, jakoś specjalnie mi się nie podobał, chociaż wynik końcowy owszem, jak najbardziej po mojej myśli. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości